ריתמנו

מחוז רתימנו מידע ואטרקציות

 רתימנו, שממוקמת בין חאניה להרקליון היא ליבו של האי כרתים.
ים כרתים שוטף את המחוז מצפון והים הלובי מדרום.חלקו העיקרי של המחוז מסומן על ידי רכס הרים משופע מערות, נהרות קניונים עוצרי נשימה.
עמקים מוריקים וחופים מרשימים .
הנוף המגוון של רתימנו מספק אפשרויות שונות ורבות שיספקו את התובעניים מבין המבקרים פסילוריטיס ,המתנשא לגובה 2456 מטרים ,הוא ההר הגבוה בכרתים וממוקם בחלקו המזרחי של המחוז.
הרים חשובים נוספים כוללים הם הרי תליאה וריסינאס. וקריונריטיס כל ההרים מתנשאים מעל 850 מ' ומנוקדים במערות ובאתרים בעלי עניין ארכיאולוגי והיסטורי רב.

מנזר ארקדי
אתר המנזר
נמצא במרחק של כ 26 קמ" מריתמנו
מיקום המנזר במפה

מעניין לא פחות בקרו בכפר ספילי שבו עצי דולב בני מאה שנה ,ובישוב ההררי אטארי עם כנסיות ביזנטיות מרשימות שמעוטרות בציורי קיר יפהפיים.


כפר הקדרים (Margarites) 
בכפר בתי מלאכה לכלי קרמיקה, ובחזיתם כלים וחפצי נוי.


בית הקברות המינואי העתיק בארמנוי (ARMANOI )
הנקרופוליס המינואית של ארמנוי ממוקמת 9 ק"מ דרומית לעיר רתימנו, זהו בית הקברות הגדול ביותר שנחפר מהתקופה המינואית המאוחרת.
בחפירות שהחלו כבר ב-1969 נחשפו עד כה יותר מ-350 קברים, רבים מהקברים האלה לא חוללו ולכן היו מלאים מנחות עשירות.אזור המעיינות
(27 ק"מ דרומית מערבית לרתימנו ),כדאי ללא ספק לפנות מעט זמן בתכנית שלכם כדי לבקר באזור המעיינות ולהתפעל מצמחיות 
הבר הצופה, מהמפלים הקטנים.
.

אנוג'יה Anogeia

כפר ציורי, שנמצא כשעה נסיעה מהעיר רתימנון. בשל מיקומו המבודד שמרו אנשי הכפר ברבות השנים על אופי ומסורת אותנטיים של האי כרתים. עם מנהגים מקומיים, תלבושות מסורתיות וניב מיוחד לבני המקום, בהחלט מהדברים שיכולים ללמד מה זה באמת כרתים.

צביקה ד.   
עדכון   23.05.19  

 
קרדיט צביקה דמרי  

לכפר אנוגיה יש גם מסורת מוזיקלית נהדרת והיא מרכז תעשייה של מלאכת יד, כאשר תטיילו תוכלו למצוא סדנאות רבות הפתוחות לקהל.
כאשר לאלו בוודאי תשמעו מוזיקה חיה הבוקעת בחלק מן הטברנות. וכאן הכפר הוא מקום הולדתו של הזמר והמלחין היווני המפורסם בן כרתים ניקוס קסילוריס. אגב בעיירה יש הרבה זמרים מצוינים. מה לראות ולעשות הגיעו אל (כיכר אגיוס ג'ורג'יוס), שם תוכלו ליהנות מקפה יווני טעים ומהביל.
האווירה כאן נפלאה התושבים מקבלים את פני הבאים בברכת ברוכים הבאים מכל עבר מפתיע בחמימותם. חנויות מקסימות בנן ניתן לקנות גבינה מקומית מעולה ואת המשקה המסורתי הראקי בחנות שבפינת הכיכר.
עוד אנו משוטטים להנאתנו בכפר,ואנו פוגשים כמה גברים אשר לובשים את מכנסיהם הרחבים כשהם תחובים בתוך מגפיהם. בסמוך לכיכר,תמצאו את המוזיאון לאומנות עממית. שוטטו וטיילו ברחובות ובסמטאות הכפר,יש לא מעט חנויות עם מפות
ומצעים ארוגים (נראה כאילו הנשים הקשישות מצאו להן עיסוק לעת זקנה ש'). בחלק התחתון,נמצאות הטברנות.


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים