1. מבזקי חדשות
  2. /
  3. מבזקי חדשותחדשות בתיירות
תיירות תעופה ומלונאות  


במהלך החג: דירקטוריון ארקיע צפוי להצביע על פירוק החברה 

ל-ynet נודע כי דירקטוריון חברת התעופה הישראלית יתכנס בשבוע הבא כדי להצביע על פירוק; יו"ר הדירקטוריון טוען שאין החלטה כזאת, "אבל אם המדינה לא תעזור לנו נשקול את כל האפשרויות". 

ynet  08.04.20  

בהסתדרות זועמים על העיתוי: "זה כמו פטיש 20 קילו על הראש של העובדים, שיושבים בבית בפסח ומבינים שמקום העבודה שלהם מתמוטט"דירקטוריון חברת התעופה ארקיע צפוי להתכנס בשבוע הבא לישיבה דחופה שבה יצביעו על פירוק החברה, כך נודע ל-ynet. גורמים בחברה סיפרו כי יו"ר הדירקטוריון, אבי חורמרו הודיע על כוונת הסגירה בהודעות ששלח היועץ המשפטי של החברה לבכירים.

לקריאת הכתבה


אל על ממשיכים במאמצי הסיוע במלחמה בקורונה 

במבצע משותף למשרד הביטחון, משרד החוץ וחברת אל על – משלוח חיוני של ריאגנטים הנחוצים להמשך הבדיקות לחולי קורונה, עושה את דרכו מדרום קוריאה לישראל

    צביקה דמרי         08.04.20  

במבצע משותף למשרד הביטחון, משרד החוץ וחברת אל על – משלוח חיוני של ריאגנטים הנחוצים להמשך הבדיקות לחולי קורונה, עושה את דרכו מדרום קוריאה לישראל לפנות בוקר המריא מסיאול, בירת דרום קוריאה, מטוס אל על, כשעליו חומרים כימיים (ריאגנטים) לעשרות אלפי בדיקות קורונה.
כמו כן כולל המטען כ-30 אלף חליפות מיגון לצוותים רפואיים. את הריאגנטים רכש מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון עבור משרד הבריאות. לאור הדחיפות, הובילה יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במשהב"ט מבצע בזק להבאת החומרים לישראל, עוד לפני כניסת חג הפסח.
משרד החוץ ושגרירות ישראל בסיאול הצליחו לארגן בתוך פחות מ-24 שעות אישור נחיתה במדינה ומטוס דרימליינר (787) של חברת אל על נחת אמש בדרום קוריאה והמריא בחזרה לפנות בוקר עם המטען. המטוס צפוי לנחות בנמל התעופה בן-גוריון היום בצהרים. שר הביטחון, נפתלי בנט: "אני מודה לאנשי משרד הביטחון ואל-על, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח, ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבינלאומית.
משרד הביטחון וצה"ל ממשיכים לפעול 24/7, כדי לטפל בכל משימה וצורך, כחלק מהמערכה הלאומית נגד הקורונה." שר החוץ ישראל כ״ץ: ״משרד החוץ מגויס למאבק בקורונה ונמצא בחזית המאבק. פעילות משרד החוץ והדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם, מאפשרת את הגעת הציוד הכל כך נחוץ להתמודדות יעילה עם המגפה."
מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין: "אני גאה באנשי אל על שנרתמו בזמן קצר לטיסה לסיאול, יעד שאיננו חלק מרשת הנתיבים של אל על , על מנת להביא ארצה לפני החג ציוד חיוני למדינת ישראל."


ברכה לפסח מלשכת מארגני תיירות נכנסת 

    צביקה דמרי         08.04.20  

חברי הלשכה היקרים מאוד
חג שמח

 
חודש ניסן וחג הפסח מזמינים אותנו להיזכר בגאולת מצרים, היציאה מעבדות לחירות, משעבוד לחיים של בחירה. רבי יהושע אומר: ״בניסן נגאלו בניסן עתידין להיגאל״. חג הפסח מחבר אותנו בנימים דקים וחזקים הן אל העבר והן אל העתיד המקווה.
 
הטוב הוא אפשרי גם אם אינו נראה ומוחשי כרגע. האמונה שהעולם נידון בטוב חיזקה את ידנו לאורכה ורוחבה של ההיסטוריה.
״אִם יִתְמַהְמָהּ חַכֵּה לוֹ כִּי בֹא יָבֹא״ (חבקוק).
החיים בציפייה לטוב וגאולה אינם בשאיפה פסיבית לעזרה משמים כי אם מחוייבות לעשייה מתמדת לתיקון המציאות בה אנו חיים.
מן התפילה: ״לְתַקֵּן עוֹלָם בְּמַלְכוּת שַׁדַּי״ זו קריאה לתיקון עולם על ידי עשיית הטוב.
 
כָּאן עַל פְּנֵי אֲדָמָה – לֹא בֶּעָבִים, מֵעָל –
עַל פְּנֵי אֲדָמָה הַקְּרוֹבָה, הָאֵם;
לְהֵעָצֵב בְּעָצְבָּהּ וְלָגִיל בְּגִילָהּ הַדַּל
הַיּוֹדֵעַ כָּל כָּךְ לְנַחֵם.
לֹא עַרְפִלֵּי מָחָר – הַיּוֹם הַמּוּמָשׁ בַּיָּד,
הַיּוֹם הַמּוּצָק, הֶחָם, הָאֵיתָן:
לִרְווֹת אֶת הַיּוֹם הַזֶּה, הַקָּצָר, הָאֶחָד,
עַל פְּנֵי אַדְמָתֵנוּ כָּאן.
בְּטֶרֶם אָתָא הַלֵּיל – בּוֹאוּ, בּוֹאוּ הַכֹּל!
מַאֲמָץ מְאֻחָד, עַקְשָׁנִי וָעֵר
שֶׁל אֶלֶף זְרוֹעוֹת. הַאֻמְנָם יִבָּצֵר לָגֹל
אֶת הָאֶבֶן מִפִּי הַבְּאֵר?
  (רחל)

חג פסח שמח
יוסי פתאל וצוות הלשכה


קוריאן אייר מוציאה 70% מצוות העובדים לחופשה 

לפחות 70% מאנשי הצוות של קוריאה אייר יצאו לחל"ת של כחצי שנה כתוצאה ממשבר  נגיף  הקורנה. החופשה תהיה
בין ה -16 באפריל ל -15 באוקטובר תחול על עובדים העובדים בדרום קוריאה    צביקה דמרי         08.04.20  

ע"פ הודעת החב' הפעולה ננקטת כתוצאה "מנסיבות עסקיות מתדרדרות". חברות התעופה בקוריאה חוו ירידה של 96% בנוסעים הבינלאומיים וכ -324 מטוסים מתוך 374 נותרו מקורקעים, כך מסרן מהחב' הקוריאנית.
דוברת ה חב' אמרה כי לעובדים בחופשה ישולם חלק משכרם, אך סירבה לחשוף את המספר המדויק שנפגע. איגוד העובדים של חברת התעופה הסכים לפיטורים כחלק מ"שיתוף כאב "כחלק ממאמצי הייצוב. קוריאן אייר גם אמרה כי תנסה לחזק עוד יותר את מצבה הכלכלי של החברה, כולל באמצעות הזרמת כספים נוספים וקיצוץ של 50% בשכר המנהלים


גרמניה תסייע בחילוץ 150 ישראלים מניו זילנד 

הממשלה הגרמנית תסייע באמצעות הקצאת מקומות בטיסות חילוץ ומתן היתרי מעבר לישראלים שנתקעו בניו זילנד. בין הישראלים, שתי חיילות משוחררות המתגוררות כבר שבועיים באתר קמפינג ולא יכולות לנוע בגלל הסגר. "זה לא זמן להיות מטייל במדינה זרה" Ynet     08.04.20  

ממשלת גרמניה תסייע בחילוץ 150 ישראלים שנמצאים בניו זילנד. כך סוכם בשיחה בין שר החוץ ישראל כץ לשר החוץ הגרמני הייקו מאס. כץ הודה לשר החוץ הגרמני על הסיוע שהעמידה ממשלת גרמניה לטובת חילוץ ישראלים מחו"ל, בהקצאת מקומות בטיסות החילוץ הגרמניות ובמתן היתר מעבר גורף לאזרחים ישראלים ולטיסות בדרכן לישראל. משרד החוץ הגרמני סייע בחילוץ 17 ישראלים מפרו ו-12 מנפאל.

לקריאת הכתבה


שדה התעופה סכיפהול מצמצם פעילות 

שדה התעופה סכיפהול באמסטרדם מצמצם פעילות למה שמכונה פעילות ליבה, כאשר רק שלוש טרמינלים פועלים כעת.  D, E ו- F נמצאים בשירות, בעוד שלטרמינל - B הגישה חלקית, ו- G,  C ( הממנו יוצאות הטיסות לישראל ) ו- H / M נסגרו.     צביקה דמרי         07.04.20  

בתגובה לשינויים מרים הוקסטרה וואן דר דארן, מנהלת הפעילות בשדה התעופה, אמרה " בימים האחרונים היו רק כ 10 אחוז מתנועות המטוסים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הפעילות שלנו הצטמצמה, אבל אנחנו  נשארים פתוחים. כדי  שאנשים יוכלו להמשיך להגיע הביתה ושינוע מטענים כמו פירות, ירקות וציוד רפואי יגיעו ליעדיהם "


ההסתדרות והמגזר העסקי לראש הממשלה: "אל תיתן לאל על להיסגר" 

יו"ר ההסתדרות ויו"ר המגזר העסקי פנו לבנימין נתניהו בדרישה להעמיד ערבות מדינה והלוואה לחברת התעופה. לפני שבועיים אמרו בכירי אל על שללא סיוע כספי של 200 עד 300 מיליון דולר החברה תקרוס


Ynet       07.04.20  

יו"ר ההסתדרות ארנון בן דוד ויו"ר המגזר העסקי דובי אמיתי פנו היום (ג') באופן בהול לראש הממשלה נתניהו בדרישה להעמיד ערבות מדינה והלוואה לאל על, רגע לפני שהחברה מכריזה על הפסקת פעילות בעקבות מצבה הכספי.המכתב מגיע יום אחרי שאל על הודיעה לבורסה כי נציגי משרד האוצר מסרו לחברה בעל פה כי בעת הזאת לא תאושר חבילת הסיוע המבוקשת. באל על ציינו כי "הצוות המקצועי מסר כי בסמכות הדרג הפוליטי לקבל החלטה אחרת".
לקריאת הכתבה


פיטר לוגין טייס של חב' בריטיש אירוויז החליט לא לשבת בבידוד ולעשות מעשה

משבר הקורונה גרם לבריטיש איירווייז לעצור את כל הטיסות בגטוויק, ולצמצם פעילות בהית'רו כתוצאה מכך 30,000 אנשי צוות אוויר וקרקע  פוטרו והוצאו לחל"ת. פיטר לוגין טייס בחב' החליט שלא לשבת בבידוד ולעשות מעשה.


     צביקה דמרי         07.04.20  

פיטר החליט לצאת ולעבוד כנהג שליחויות, חבריו המופתעים מיהרו לשבח אותו על כך שהצטרף לקו החזית כנהג שליחויות, בטוויטר צייץ פיטר לוגין "בחזרה לקוקפיט".
אחד מחבריו לקוקפיט בראד טייט אמר: "
פיטר מראה הרבה אופי,אני מקווה שיחזור בקרוב לטיסה."
סטי ויטמן אמר: "איזה סופרסטאר. רוחך  וגישתך הם שיגרמו לנו לעבור את זה, פעילותך היא דוגמא נהדרת לכולם, זה פשוט או שתעזרו לאומה על ידי ביצוע עבודה חיונית נדרשת, או הישארו בבית.בחזרה לקוקפיט מתוך הטוויטר של פיטר לוגיןמתוך הטוויטר של פיטר לוגין


הקורונה מוטטה את אילת 

הקורונה מוטטה את אילת צינור החמצן לעיר התיירות - נסתם: מלונות סגורים, חופים נטושים, 85% מובטלים וקיץ בסימן שאלה • "מדובר במשבר הכי גדול שהיה פה אי פעם - גם אם נחזור לעבודה במאי, אנשים לא ימהרו להגיע"


  ישראל היום  07.04.20  

העיר אילת הפכה בתוך שבועיים למוקד האבטלה של מדינת ישראל עם 70% אבטלה. המספר הגבוה הזה אינו כולל עצמאים,עובדי רשויות וגופים ממשלתיים שיצאו לחופשה בתשלום ובעלי שליטה בחברות שאינם עובדים, כך שבפועל המספר מתקרב ל־85%.
לקריאת הכתבה


בלופטהנזה שוקלים לסגור את חב' הבת ג'רמנווינגס

לופטאנזה ידונו על סגירתה הקבועה של  חברת הבת הלואו-קוסט ג'רמנווינגס. כך אמרו לרויטרס שני גורמים המכירים את הנושא. 

     צביקה דמרי         07.04.20  

דובר לופטהנזה אמר כי לא התקבלו שום החלטות וחזר ואמר כי נשקלות כל האפשרויות. באיגוד המקצועי בגרמניה
פנו אתמול (ב ') להנהלת חברת התעופה לתמוך בג'רמנווינגס, לאחר שלופנטנזה דחתה בשבוע שעבר את הצעת האיגוד ליישם את שעות העבודה המקוצרות, מה שהיה יכול לחסוך מקומות עבודה בטווח הקצר.


לופטהנזה מוציאה 5 מטוסי איירבוס A380s לחילוץ מניו זילנד 
לופטהנזה אמורה לפתוח בפעילות להחזרת אזרחים גרמנים שנתקעו בניו זילנד, החב' תוציא לאורך כל השבוע, חמישה מטוסי איירבוס A380 וחמישה מטוסי בואינג 747 שיעשו את דרכם לאוקלנד וגם לקרייסטצ'רץ.

     צביקה דמרי         07.04.20  
בשבוע שעבר עלתה לופטהנזה לכותרות כאשר הפעילה מטוס בואינג 747 לניו זילנד, הייתה זו  טיסת לופטהנזה הראשונה למדינת האי מזה 20 שנה, אולם נראה שזה לא הספיק.
וכעת מתכננת לופטהנזה 10 טיסות נוספות לניו זילנד. שיופעלו במהלך השבוע.


שדה תעופה צ'אנגי בסינגפור יסגור את טרמינל 2 למשך 18 חודשים ממאי
פעולה שבאה עקב הירידה הדרמטית בתנועת הנוסעים  כתוצאה ממשבר נגיף הקורונה. שר התחבורה של סינגפור הודיע לפרלמנט ב- 6 באפריל כי ההשפעה על שדה התעופה צ'אנגי הייתה "קשה", ותיאר את שדה התעופה, שבו יש ארבעה טרמינלים כמקום  שומם.


    צביקה דמרי         07.04.20  


עוד הוסיף שר התחבורה של סינגפור "כרגע מספיק מסוף אחד בכדי להתמודד עם היקף הביקוש הנוכחי. אבל עלינו לחשוב על התאוששות שלאחר המגפה.המהלך יאפשר למפעילי שדה התעופה, לקמעונאיים, חברות תעופה ושירותי קרקע לחסוך בעלויות הפעלה".


משרד האוצר דחה שוב את בקשת הסיוע של אל על 
בדרישה לתוכנית התייעלות משופרת הדחייה מגיעה אחרי עיכוב בקבלת הלוואה לאל על מבנק דיסקונט בגובה 300 מיליון דולר על רקע ויכוח על גובה הערבות. 

 Ynet     06.04.20 

האוצר דחה אתמול (א') שוב את בקשת הסיוע לאל על, אחרי פגישה שקוימה אתמול באמצעות אפליקציית זום בין נציגי החברה, האוצר ובנק דיסקונט. אתמול בפגישה שנערכה דרך אפליקציית זום בין נציגות האוצר בראשות שי באב"ד, מנכ"ל קבוצת דיסקונט אורי לוין והנהלת אל על, ציין לוין כי ההלוואה טרם אושרה מחשש כי טרם נקבע גובה הערבויות להלוואה. במקביל משרד האוצר דחה את תוכנית ההתייעלות שהכינה החברה ודרש תוכנית משופרת.
לקריאת הכתבה


הבוקר (ב') נחת בנתב"ג מטוס אל על הראשון ברכבת האווירית מסין, כשעליו ציוד מיגון חיוני לצוותים רפואיים
הבוקר (ב') נחת בנמל התעופה בן-גוריון מטוס אל על הראשון ברכבת האווירית מסין, כשעליו כ-20 טונות של ציוד מיגון חיוני לצוותים רפואיים

     צביקה דמרי         06.04.20  

המטוס השני המריא הבוקר מסין וינחת בישראל בצהריים, המטוס השלישי עושה את דרכו בשעה זו מישראל לסין הרכבת אווירית בהובלת מנהל הרכש (מנה"ר) ויחידת השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון מונה 11 מטוסים, שיביאו לישראל במהלך הימים הקרובים  מיליוני פריטים של ציוד רפואי חיוני- מסכות, חליפות מיגון, מכונות הנשמה ועוד. לרכבת האווירית שותפים משרד החוץ ושגרירות ישראל בבייג'ינג, חברת כימיקלים לישראל ('כיל') ונציגיה בסין, חברת אל על, חברת השילוח הבינלאומי מנטפילד וגורמים נוספים.

סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון "הבוקר מגיע לשיאו מבצע שמביא לידי ביטוי תכנון וחשיבה לפתרונות לא שגרתיים בתוך מצוקה כלל עולמית של מציאת ציוד עבור צוותי הרפואה. הפתרון שגיבשנו הוא להקים ראש גשר בסין, לצבור שם ציוד ולהתחיל לשלוח אותו לארץ. לשמחתי זה מתבצע עם חברת אל על ובאופן סמלי עם מטוס 'ירושלים של זהב'. אני רוצה להודות לכל השותפים ממשרדי החוץ, הבריאות, רה"מ, חברות כיל ומנטפילד שפעלו רבות להצלחת המבצע הזה.
אנו מצפים לעוד 10 מטוסים כאלו שישלימו את הרכש שביצענו, כדי לאפשר לצוותים הרפואיים בישראל לבצע את מלאכתם נאמנה."

מנהל חטיבת המטענים בחברת אל על, רונן שפירא: "זה המטוס הראשון בסדרה של 11 מטוסים, רכבת אווירית שמפעילה אל על עם משרד הביטחון וחברת מנטפילד, על מנת להביא ציוד למלחמה בקורונה. אל על ומשרד הביטחון מסייעים לעם ישראל להילחם בקורונה."


יו"ר אל על מזהיר: "אם לא נקבל עזרה בימים הקרובים, החברה עלולה להיסגר" 
לפי גורמים, השווי של הסיוע שאליו אל על מכוונת מגיע ל-600 מיליון דולר - פי 6 משוויה של אל על כיום, כשאת חלק מהכסף היא תקבל בהלוואה מבנק דיסקונט, ואת החלק האחר היא מקווה לקבל בהלוואה מהמדינה

גלובס      06.04.20  

יו"ר חברת אל על, אלי דפס, השתתף היום (ב') בדיון בוועדת הקורונה בכנסת והזהיר כי "אם לא נקבל עזרה מיידית בטווח הימים הקרובים, אל על עלולה להיסגר". דפס הזכיר כי אל על נכנסה למשבר הקורונה לפני כל חברות התעופה האחרות, כשלדבריו, מחזור ההכנסות של 200 מיליון דולר פסק לחלוטין.
לקריאת הכתבה


רשת הילטון ואמריקן אקספרס תורמים מיליון חדרים לצוות הרפואי במחירים נמוכים
רשת מלונות הילטון שיתפה פעולה עם אמריקן אקספרס כדי לתרום עד מיליון חדרי מלון ברחבי ארצות הברית לצוותים הרפואיים הנלחמים בקורונה. החל משבוע הבא ועד חודש מאי, השותפות תציע לרופאים, אחיות, פרמדיקים וצוות רפואי קדמי

     צביקה דמרי         05.04.20  

החדרים יעמדו לטובת הצוות הרפואי במחיר נמוך על ידי רשת הבעלים והזכיינים העצמאיים של הילטון. חדרים יהיו זמינים על כל מותגי הילטון, כולל המפטון, הילטון גרדן אין ודובלייט, כאשר צוות המלון יקבל הכשרה נוספת בנושא אמצעי בריאות ובטיחות רלוונטיים". 


מלון לביא המלון שמאכלס את חולי הקורונה החרדים
אלה זינר התחננה לצאת מהחדר בביתה - ושירה מאלעד התאחדה עם בעלה החולה ושלושת ילדיה הפעוטים לאחר שבוע שלא ראתה אותם. מלון "לביא" בצומת גולני נחשב לאחד מאתרי התיירות היוקרתיים של הציבור הדתי, אבל החל מיום חמישי הוא עבר לשליטת פיקוד העורף והתחיל לאכלס חולי קורונה מהמגזר החרדי והדתי

Ynet     06.04.20  

יום ראשון שעבר בתשע בערב, כשכבר היה ברור שבני ברק היא מוקד התפרצות קורונה שיצא משליטה, קיבל סא"ל דן יוגב כצנלסון, מג"ד 882 מפיקוד העורף, את המשימה - להכין את מלון "לביא" בצפון הארץ לקליטת חרדים ודתיים החולים בקורונה.
לקריאת הכתבה


רכבת אווירית של 11 מטוסי אל על תביא מסין לישראל פריטים של ציוד רפואי חיוני
רכבת אווירית של 11 מטוסי חברת אל על תביא מסין לישראל מיליוני פריטים של ציוד רפואי חיוני- מסכות, חליפות מיגון, מכונות הנשמה ועוד

     צביקה דמרי         05.04.20  קרדיט:דוברות אל על

מבצע משותף למשרד הביטחון, משרד החוץ, חברת אל על וחברת כימיקלים לישראל (כיל) רכבת אווירית של 11 מטוסי חברת אל על תביא מסין לישראל מיליוני פריטים של ציוד רפואי חיוני- מסכות, חליפות מיגון, מכונות הנשמה ועוד מנהל הרכש (מנה"ר) ויחידת השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון הובילו את מבצע הרכש בסיוע חברת 'כיל' ונציגיה בסין.

משרד החוץ ושגרירות ישראל בבייג'ינג סייעו במאמץ הרכש ובנוסף גייסו ציוד רב מתורמים.
בתום שבועיים של הכנות קדחתניות: רכש בינלאומי, מאמץ דיפלומטי והערכות לוגיסטית לשינוע, יצאה לדרך לפני זמן רכבת אווירית של ציוד רפואי חיוני מסין לישראל.
מטוס דרימליינר (787) של חברת אל על ממריא בשעה זו מנמל התעופה בבייג'ינג כשעליו 900 אלף מסיכות כירורגיות, חצי מיליון חליפות מיגון לצוותים רפואיים וציוד חיוני נוסף.
את מבצע הרכש הנרחב בסין הוביל סמנכ"ל וראש מנה"ר, אבי דדון, באמצעות הקמת "ראש גשר" בסין שירכוש ציוד רפואי חיוני, על-פי דרישות משרד הבריאות ובאמצעות חברת כיל ונציגיה בסין. בנוסף יוטסו לישראל, בימים הקרובים, מכונות הנשמה וציוד רב נוסף שגייסו משרד החוץ ושגרירות ישראל בסין מתורמים. לצורך הפעלת הרכבת האווירית גייסה יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במנה"ר של משרד הביטחון את חברת אל על, שכאמור תוציא בימים הקרובים 11 מטוסי דרימליינר (787) שהוכשרו להטסת מטענים.

המטוס הראשון המריא מסין לפני זמן קצר וינחת בנמל התעופה בן-גוריון מחר (ב') בשעות הבוקר המוקדמות.
אל על תפעיל 2 טיסות ביום למשך כשבוע עד להשלמת המבצע.

הרכבת האווירית התאפשרה בזכות מאמץ דיפלומטי נרחב של משרד החוץ, בהובלת שגריר ישראל בסין, צבי חפץ והקונסוליה בשנגחאי.

שר הביטחון, נפתלי בנט: "אני מודה לאנשי משרד הביטחון ואל-על, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבינלאומית. משרד הביטחון וצה"ל ממשיכים לפעול 24/7, כדי לטפל בכל משימה וצורך, כחלק מהמערכה הלאומית נגד הקורונה".

שר החוץ ישראל כ״ץ: ״בהנחייתי, עובד משרד החוץ על כל נציגויותיו בעולם במאמץ להשיג ציוד רפואי הכרחי להתמודדות עם הקורונה. המאמצים הללו נושאים פרי היום בהגעת הציוד הכל כך הכרחי להצלת חייהם של ישראלים רבים וסיוע לצוותי הרפואה בארץ.״

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין: "אל על רואה לעצמה חובה שהיא זכות להביא ארצה מטענים וציוד חיוני, על מנת להבטיח את הקשר האווירי של ישראל לעולם".

הממונה על השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון וסגן ראש מנה"ר, שי הלפרין: "הפעלת רכבת אווירית של ציוד חיוני למדינת ישראל היא אחת ממשימותיו המרכזיות של משרד הביטחון במצבי חירום.  אנו מקווים שבתוך כמה ימים נסייע לשיפור המוכנות של מדינת ישראל להתמודדות עם נגיף הקורונה. מבצע זה לא היה מתאפשר ללא ההתגייסות המלאה של משרד החוץ והשגרירות בסין, חברת 'אל על' וחברת כ.י.ל וזו ההזדמנות להודות להם על תרומתם הרבה".

רביב צולר, מנכ"ל כיל, הוסיף: "כיל הינה בראש ובראשונה חברה ישראלית, ובעתות חירום אנו גאים להעמיד את כלל משאבינו לטובת המדינה, לקחת חלק ולסייע ככל הניתן במאבק המשותף בנגיף הקורונה. השכלנו לנצל את הקשרים הטובים שפיתחנו במחוזות השונים בסין, בהם יש לנו מפעלים, ואלה אפשרו לנו לרכוש את הציוד החיוני אשר צפוי להגיע לארץ בימים הקרובים. נמשיך לסייע ככל שניתן לטובת חוסנה הבריאותית והכלכלית של המדינה."בפוקט הורו על סגירת את כל בתי המלון
המושל בפוקט פאקפונג טאוופאטהורה לסגור את כל המלונות לאחר שבאי התגלו יותר ויותר מקרים חיוביים של נגיף הקורונה. מדיווחים המגיעים מפוקט המדובר על כ 100 נשאים חיוביים בפוקט,  הורה לכל המלונות להיסגר.

     צביקה דמרי         05.04.20  


כל המלונות באי התאילנדי קיבלו הוראה לא לקבל אורחים חדשים וכאשר כל האורחים הנוכחיים יעזבו יש לסגור את בתי המלון. מלונות בהם אין אורחים נדרשים להיסגר באופן מיידי. ההוראה חלה על כל סוגי הלינה למעט אלה המשמשים לאנשים שנמצאים תחת פיקוח רפואי או כמתקנים רפואיים מאולתרים. כל הפרה של צו החירום עלולה לגרום לקנסות כבדים או עונש מאסר.


בנמל התעופה של הונג קונג משתמש ברובוטים שהורגים וירוסים כדי לחטא שטחים ציבוריים
בנמל התעופה הבינלאומי בהונג קונג פרשו  רובוטים  כדי לנקות שטחים ציבוריים כחלק מהאמצעים להגנה מפני התפשטות נגיף הקורונה

     צביקה דמרי         05.04.20  

רובוטים לחיטוי נמצאים כבר במספר בתי חולים ברחבי העולם, אך שדה התעופה של הונג קונג הוא שדה התעופה הראשון בעולם שמשתמש ברובוטי הסטריליזציה, שפותחו בהונג קונג.


ביונייטד פועלים כמו חב'  דלתא ומאפשרים שינוי למשך שנתיים

בעקבות דלתא, החליטו ביונייטד איירליינס להאריך את תוקף שינוי מועדי הטיסות ל -24 חודשים ללא עלות

       צביקה דמרי         05.04.20  


קרדיט צביקה דמרי
ב -4 באפריל, יצאה חב' יונייטד בהודעה לנוסעים המבקשים לשנות את טיסתם. יכולים לשנות את תכניות הנסיעות שלהם ללא כל דמי שינוי. 
עוד הודיעו מיונייטד כי הם משעים כמעט את כל הפעולות מאזור ניו יורק בעקבות העלייה החדה במקרי הקורונה באזור.
החל מה -5 באפריל, יונייטד תפעיל רק 17 טיסות יומיות מאזור ניו יורק.
בתזכיר לעובדים מציין המשנה למנכ"ל  גרג הארט כי יונייטד עושים "צעד חשוב" לשמירה על העובדים, בשל התפשטות הנגיף. בתזכיר נאמר כי שינויים אלה  יהיו לתוקף לפחות בשלושת השבועות הבאים. בחב' ימשיכו לטוס ליעדים הארוכים שלה מניוארק - לפרנקפורט (FRA), לונדון הית'רו (LHR) ותל אביב (TLV) בריטניה הכריזו על סבב טיסות חילוץ  מהודו

משרד החוץ בלונדון הודיע על הסבב הראשון של טיסות החילוץ מהודו בשבוע הקרוב.

     צביקה דמרי         05.04.20 

בציוץ בטוויטר אמרה ז'ין תומפסון  "אנו שמחים לבשר על הסבב הראשון של טיסות חילוץ מהודו לבריטניה, מה שמאפשר לנוסעים בריטים לחזור הביתה. ""נחלק את הישראלים לקבוצות ונאפשר טיולים בתורות" 
מנכ"ל משרד התיירות בראיון מיוחד ל"ישראל היום": המשבר בענף חמור באופן שלא היה כמותו בעולם גם בתקופת המלחמות  • "בסופי השבוע יוקצו טווחים של שמות משפחה שיקבלו אישור לטייל"

 ישראל היום    05.04.20 

הענף שספג את המכה הקשה ביותר באתגר הקורונה הוא ענף התיירות. רובם הגדול של העובדים פוטרו או הוצאו לחופשות ללא תשלום, כמעט מאה אחוזים מבתי המלון בישראל נסגרו, השמיים, כמו ברוב מדינות העולם, ריקים כמעט לחלוטין עם שלוש חברות תעופה בלבד שפועלות בארץ.
חצי מיליארד שקל באוויר: לנוסעים אין מושג אם יקבלו החזר על כרטיסי הטיסה 
בדיקה של הרשות להגנת הצרכן מעלה שהוגשו אלפי תלונות על החזר כספי לכרטיסי טיסה שבוטלו ■ הלקוחות מבוהלים: אם אחד הצדדים לעסקה יפשוט את הרגל - הפסדנו את הכסף ■ מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות: "הצרכנים צודקים - אבל הכסף לא יושב אצלנו"

 דה מרקר       05.04.20 

525 מיליון שקל - זה הסכום שחברות התעופה הזרות וסוכני הנסיעות אמורים להחזיר לצרכן הישראלי בגין כרטיסי טיסה שבוטלו עקב משבר הקורונה - וחובן של החברות צפוי להוסיף למשוואה עוד מיליוני שקלים. במקרים רבים מסתפקות החברות בהבטחות להחזר עם חידוש הפעילות השוטפת; אחרות מציעות ואוצ'רים לשימוש עתידי, ללא התחייבות להחזר.
חב' ספינות השייט בעולם מאבדים שווי של 4 מיליארד דולר כתוצאה ממשבר הקורונה 
חב הקרוזים בעולם מאבדות שווי של 4 מיליארד דולר כתוצאה ממשבר הקורונה, מחצית את מספר הספינות בים
שעומד על סך של 483 ספינות הוערכו באופן קולקטיבי בסכום של מעל 167 מיליארד דולר ברבעון הראשון, על פי הערכה כלי שיט שנבנים בימים אלה פוחת ערכם עוד לפני שהם נגעו במים.


     צביקה דמרי         05.04.20 

ערכן של ספינות הקרוזים שיכולות להגיע לעלות של כמיליארד דולר כל אחת, החלו לרדת כשקונים ומשקיעים יותר ויותר מתנערים מהתעשייה שהייתה רווחית בעבר ונכנסה למשבר בשל נגיף הקורונה.
מס' ספינות הקרוזים בעולם עומד על 483 ספינות וערכו איבד לאחרונה סכום של 4 מיליארד דולר, לשווי של קצת יותר מ 167 מיליארד דולר בסוף הרבעון הראשון, כך נמסר באתר נתוני הספנות VesselsValue  "כל עוד הנגיף ישאר והספינות לא יוכלו להפליג, חברות שייט ימשיכו להפסיד סכומי כסף עצומים," אמר גיא קופר  אנליסט ב- VesselsValue.

לראשונה חברת ישראייר המריאה הבוקר לסין במטרה להביא ציוד רפואי. 
לראשונה המריא היום מטוס איירבאס 320 של חברת ישראייר לשנז'ן שבסין על מנת להביא ציוד רפואי לישראל הכולל כ- 2 מיליון מסכות. המטוס יעצור לעצירת תדלוק בקזחסטן. 

    צביקה דמרי      04.04.20 


קרדיט יח"צ
סה"כ הטיסה תערך כ 11.5 שעות. המטוס ועימו הציוד אמורים לנחות בישראל ביום שני בבוקר. ביום חמישי האחרון קיבלה ישראייר את ההיתרים הנדרשים להפעיל טיסות מטען למזרח, אלו אישורים שונים מאלו הנדרשים לטיסות מטען לאירופה. המטוס יחזור לארץ עם מטען הכולל בתוכן כ- 2 מיליון מסכות . צוות המטוס כולל ארבעה טייסים שיתחלפו ביניהם, סמנכ"ל התחזוקה של החברה ועובד אחזקה נוסף. לדברי גיל סתיו סמנכ"ל שיווק ומכירות של ישראייר- "זו פעם ראשונה שחברת ישראייר מבצעת טיסה לסין אנו שמחים שיתאפשר לנו להביא ציוד רפואי לו זקוקים במדינה ועל האפשרות לשמר פעילות מינימאלית במקביל לטיסות החילוץ בתקופה בה אין נוסעים" טיסות המטען למזרח מצטרפות לטיסות מטען לאנגליה אותן עושה החברה.
השבוע ישראייר תוציא טיסת חילוץ גם לרוסיה להביא ישראלים שרוצים לחזור הביתה במהלך השבועות האחרונים עסוקה החברה בטיסות חילוץ של ישראלים. עד כה החזירה החברה מעל ל 4500 ישראלים. ובשבוע הבא מתוכננות טיסות חילוץ נוספות מלונדון מוסקבה ובוקרשט. במקביל מפעילה החברה שתי טיסות יומיות בקו נתבג אילת על מנת לשמר את הנתיב האווירי החשוב לתושבי אילת וצוותים מסייעים.
ספינת הקורל פרינסס עגנה לבסוף במיאמי כשעליה 12 חולים ו 2 נפטרים 
דוברת הספינה, נגין כמאלי, מסרה באמצעות הודעת אימייל  כי בספינת הקןרך פרינסס שעגנה במיאמי. עליה 1,020 נוסעים ו -878 אנשי צוות, ישנם 2 נפטרים.

    צביקה דמרי      04.04.20 

כאמור נכון ליום חמישי, ישנם שבעה נוסעים וחמישה אנשי צוות שנבדקו ונמצאו חיובי לנגיף.
כל מי שזקוק לאשפוז יירד תחילה, אם כי לא היה ברור מייד מתי זה יקרה. בעוד שאחרים הסובלים מתסמינים של מחלות נשימה יישארו על הסיפון.
יום קודם לכן הורשו ספינות השייט זנדאם ורוטרדם לעגון, כאשר עליהן 14 נוסעים חולים אנוש ונלקחו מייד לבתי חולים.
ספינת הקורל פרינסס הייתה בשייט בדרום אמריקה שהייה אמורה להסתיים ב -19 במרץ בבואנוס איירס. מאז נתקלה הספינה בקשיים לעגינה בשל סגירות נמלים וביטולי טיסות של חברות התעופה.
ההכנסות בבתי הקזינו של מקאו נחתכו ב 80% 
בתי הקזינו של מקאו אומנם שבו לפעול מחדש אך העסקים בהחלט אינם כרגיל. 


    צביקה דמרי      04.04.20 הכנסות ההימורים במקאו צנחו ב –79.7 אחוזים בחודש מרץ, כך מסרו מהממשל של מקאו ביום רביעי, כאשר בתי הקזינו
נפגעו ממחסור במבקרים. בשל נגיף הקורונה.
מת מקורונה טייס של חב' קניה אירוויס לאחר שביצע טיסת חילוץ מארה"ב
טייס של קניה איירווייז שהטיס את הטיסה האחרונה של החב' מניו יורק לניירובי מת מקורונה. הטייס קמויו קבאטי הלך לעולמו בניירובי ב -1 באפריל עקב חשיפה לקורונה


    צביקה דמרי      04.04.20 

מטעם החב' נמסר "בשם הדירקטוריון, ההנהלה והצוות בקניה איירווייס, אנו מצטרפים למשפחתו של סרן קיבטי ז"ל באבלם על אהובם ומתפללים שאלוהים יברך ויחזק אותם בתקופת צער זו,"
קבתי היה בן 63.
לא עוצרים על אף הקורונה- איר ניו זילנד ממשיכים לטוס
החב' ממשיכה לטוס על אף הוירוס ואולי למרות ממשיכים באיר ניו זילנד לטוס,שם הוציאו 20 טיסות כשעל כל אחת מהן נוסע אחד בלבד.


    צביקה דמרי      04.04.20 

אייר ניו זילנד טסה 20 טיסות מסחריות עם נוסע אחד בלבד על הסיפון, כמו חברות תעופה רבות אחרות ברחבי העולם, ניצבת איר ניו זילנד לפני זמנים קשים בשל ירידות חדות בביקושים קאם וואלאס, מאיר ניו זילנד, שיתף בטוויטר את הנתון המעניין
של פעילות חברת התעופה ב -1 באפריל. כשבאותו יום טסה חברת התעופה 20 טיסות עם נוסע אחד בלבד.

ריאנאיר ספק אם נמשיך להוציא טיסות בחודשיים הקרובים 
בריאנאייר מסרו כי הם צופים תנועה מינימלית אם בכלל במהלך אפריל ומאי בשל השפעת וירוס הקורונה.  שהובילה לאיסורי טיסות ברחבי אירופה. 

    צביקה דמרי      03.04.20 

 חברת התעופה ראתה שמספר הנוסעים ירד דרסטית בחודש שעבר לאחר שהמגיפה התחילה האיטליה ועברה למדינות אחרות באירופה. קבוצת Ryanair (הכוללת את לאודה)  הובילה כ 5.7 מיליון נוסעים בחודש מרץ, מה שהיה למעשה  צניחה של 48% לעומת חודש מץ 2019  אז   91% מתפוסת המקומות נמכרו.
מספר הנוסעים הכולל של הקבוצה עדיין עולה ב -4% משנה לשנה, ועמד על 148.6 מיליון.
בחודש שעבר הפעילה ריינאר  33,000 טיסות סדירות שכללו מספר טיסות חילוץ ורפואה מטעם ממשלות האיחוד השונות.
KLM הוציאה טיסת חילוץ לסידני לראשונה
כמו אל על גם  KLM הוציאה לראשונה טיסה לאוסטרליה לסידני  אתמול בערב ( יום חמישי 2-4 ) המריאה טיסה KL827 משדה התעופה סכיפהול בדרכה לסידני דרך קואלה לומפור. 

    צביקה דמרי      03.04.20 

בסביבות השעה 20:55 ביום חמישי בערב, מטוס בואינג 777-200ER של חב'  KLM עשה דרכו לסידני, אוסטרליה. 
הטיסה הינה חלק ממבצע הרכבת אווירית להחזרת כמעט 2,000 מטיילים הולנדים. 


צילום צביקה דמרי
"אנו גאים להיות בעלי משמעות בדרך זו במהלך המשבר העולמי " אמרה רנה דה גרוט, סמנכ"ל  KLM בהצהרה שפורסמה אתמול. "הטיסות האלה מיוחדות במיוחד בהיסטוריה של KLM.
זו הפעם הראשונה מזה 20 שנה שמטוס נוסף של KLM נוחת בשדה התעופה של סידני"
לשכת תיירות הנכנסת ערכה ישיבתה השבועית
לשכת התיירות הנכנסת ערכה את ישיבתה השבועית באמצעות וידאו קונפרנס אנו מביאים לכם את  עיקרי הנושאים שעלו בישיבה

    צביקה דמרי      03.04.20 

מערכת יחסי הציבור המופעלת על ידי יועצים חיצוניים, סיכום הפעולות וגיבוש מסרים להמשך.

משרד האוצר הבעיה המרכזית בשיחות ועמדת משרד האוצר העולה מהן – האוצר אינו מאמין שהתיירות הנכנסת לישראל תשוב בשנה הקרובה.
הנהלת הלשכה סבורה שמשרד האוצר האמור להיות אמון על נתונים, מספרים, עובדות ומסקנות מתבקשות, גיבש דעה המתיימרת להיות עמדה מנומקת.
לא עוזרים הטיעונים כי יש בידי חברי הלשכה פוטנציאל כלכלי של תנועת תיירות לישראל לסתיו והחורף.
כזכור הלשכה ביקשה שהמדינה תשקיע 50 מיליון שקלים בשימור הפוטנציאל הקיים אצל חברי הלשכה, ניהול ההזמנות והתאמתם למציאות והתנאים החדשים.
לאור העובדה שמשרד האוצר מתעלם מהעובדות, החליטה ההנהלה להזמין עבודה כלכלית שתבחן את המצב לאשורו, היקפו הצפוי לפי מספר תרחישים אפשריים ואת הדרוש להוציא פוטנציאל זה מן הכוח אל הפועל.
נייר העבודה יוגש לאוצר, למשרד התיירות ולדיון בועדת כספים בכנסת.

חל״ת גמיש – ההנהלה החליטה להצטרף למאבקם של הארגונים במשק הקוראים לאישור מתווה חל״ת גמיש לפיו המעסיקים יוכלו לזמן עובדים לימי עבודה בתמורה לתשלום ובכך לצמצם את הנזקים.
היוזמה כבר מונחת על שולחן הממשלה, נתמכת על ידי ועדת הכספים וגופי כלכלה רבים כולל התאחדות המלונות.
משרד התיירות תומך בבקשה ואף פעל לאישורה. בינתיים ללא הצלחה.

חובות בתי מלון השבת מקדמות לחברי לשכה -  מספר רב של סוכנים פנו אל הלשכה בשאלה מה ניתן לעשות בכל המקרים בהם בתי מלון אינם משיבים מקדמות שהועברו עבור קבוצות מבוטלות. הועלו מספר אפשרויות.
מנכ״ל הלשכה התבקש לבחון המחאת חובות של מלונות לסוכנים בתמורה לחובות של סוכנים למלונות.
ההצעה הועלתה על ידי מספר מארגנים בעלי מחזורי עסקאות גדולות.

שידורי הרצאות ותכנים לחברי הלשכה – נמסר דיווח על השבוע הראשון של שידורי תכנים וקורסים מקצועיים בערוץ שיחות הוידאו שהקימה הלשכה.
כל התכנים יועלו לערוץ יוטיוב חדש שנפתח.

חג פסח שמח – השי לחג השנה נבחר להיות תרומת ארוחות חג למשפחות נזקקות בשם חברי הלשכה והנהלתה.

הרמת כוסית וירטואלית התקיימה בסיומה של הישיבה.  

דלתא מפסיקה את שירותי המזון והשתייה בטיסות ארוכות טווח 
דלתא מפסיקה את שירותי המזון והשתייה בטיסות ארוכות טווח מתוך כוונה  להילחם בהפצת וירוס הקורונה

    צביקה דמרי      03.04.20 

חב' התעופה האמריקאית דלתא תבצע שינויים זמניים בשירותי המזון והמשקאות שלה בכל הטיסות הבינלאומיות לטווח הארוך 
החל מה -3 באפריל . מחב' התעופה  האמריקאית מסרו כי שינויים אלה נועדו "להפחית את נקודות המגע  על הסיפון" בשל מגיפת הקורונה המתמשכת. 

חברת סרי לנקה איירליינס משעה את כל טיסות הנוסעים 3 אפריל
חברת סרי לנקהן איירליינס, הודיעה על השבתה זמנית של כל טיסותיה מ 8 באפריל עד ל -21 באפריל עקב מגבלות הטיסה שהוטלו על היעדים שאליהם הם טסים. 
    צביקה דמרי      03.04.20 

בהצהרה מטעם החב' נמסר, "חברת התעופה בוחנת כל העת את תנאי השוק ואת המגבלות שהטילו הרשויות השונות ותהיה מוכנה להתחיל מחדש את פעילותה בהתראה קצרה עוד לפני ה- 21 באפריל במקרה של הסרת המגבלות הללו.
יונייטד איירליינס מדווחים שההכנסות יורדות ב -100 מיליון דולר ליום 
ההכנסות היומיות ביונייטד איירליינס צנחו יחד עם צניחה במספר הנוסעים אשר שמעו לאזהרות ולהישאר בבית בשל מגיפת וירוס הקורנה. כאשר המטוסים טסים עם תפוסה של כ- 15% בלבד.


    צביקה דמרי      03.04.20 

את הדברים מסר נשיא החב' סקוט קירבי  חברת התעופה ירדה בכמעט 70% מתוכניתה לחודשאפריל, עם קיצוצים נוספים ככל הנראה בחודש מאי.
יונייטד תגיש בקשה  למענקים בסך 25 מיליארד דולר "אחד הלקחים מכך הוא כי מבחן הלחץ שלנו מיום 9/11  והלחץ כיום יותר גדול" אמר קירבי בהתייחסו להיערכותה של יונייטד ולצורך במזומנים כדי להמשיך לפעול.
משבר הקורונה: רשת המלונות הצרפתית תסגור  3\2 מ 5000 המלונות
שני שליש מ -5,000 המלונות של רשת אקור צפויים להיסגר תוך שבועות בשל ההשפעה העמוקה של הנגיף. ענקית האירוח הצרפתית העבירה מעל 75% מאנשי הצוות הראשי במאמץ לחסוך 60 מיליון אירו ולקצץ הוצאות.

    צביקה דמרי      03.04.20 

עלויות נוספות במכירות, בשיווק "מתייעלות" על מנת בשל ההכנסות הנמוכות שלמעשה ירדו ב 110 יעדים בעולם שלחברה יש שם מלונות. עם זאת החב' העבירה תשלום של  70 מיליון אירו לתמיכה בכ- 300,000 עובדי הקבוצה.
מועצת שדות התעופה הבינלאומית: התעשייה עשויה שלא לראות שינוי לפני סוף 2021
נציג הסחר העולמי של רשויות שדות התעופה בעולם  הזהיר כי יתכן והמשבר יימשך עד סוף השנה הבאה. המגיפה הוגדרה לא פחות מ "איום קיומי על עסקי שדות תעופה".

    צביקה דמרי      02.04.20 

עוד נאמר כי המגיפה צפויה למחוק מעעל 20% מתעבורת הנוסעים וכמעט מחצית מהכנסות משדות תעופה בשנת 2020, אובדן של כ 3.6 מיליארד נוסעים ו הכנסות של 76 מיליארד דולר.
טורקיש איירליינס משעה את כל הטיסות הבינלאומיות
טורקיש איירליינס משעה את כל הטיסות הבינלאומיות לאחר שממשלת טורקיה אסרה על טיסות בינלאומיות.
ממשלת טורקיה הודיעה על ההגבלות במאמץ לבלום את התפשטות נגיף הקורונה, ואוסרת על כל הטיסות הבינלאומיות עד 1 במאי. 

    צביקה דמרי      02.04.20 

טורקיש איירליינס מושפעת מהתפשטות נגיף הקורונה, והיא השעתה זמנית את כל הטיסות הבינלאומיות ואת מרבית הטיסות הפנימיות. מנושאת הדגל של התעופה בטורקיה מסרו כי יפעילו טיסות פנים מוגבלות למס' ערים בהם: אדנה, אנקרה, אנטליה,איזמיר, טרבזון .
אל על נחתו במלבורן לאחר טיסה הארוכה בתולדותיה למעלה מ-16 שעות טיסה. 
מטוס אל על נחת בסביבות השעה 06:00 בבוקר בשדה התעופה מלבורן שבאוסטרליה.כמו טיסות קודמות ליעדים אליה לא טסה החברה,גם טיסה זו יצאה על מנת להחזיר לארץ ישראלים שנתקעו ביבשת לאחר שנגיף הקורונה החל להתפשט באוסטרליה. 

    צביקה דמרי      02.04.20 

ממני מילה אישית
כל הכבוד לאל על ולחב' הישראליות.
בימים כאלה של אי וודאות מבינים כמה חשוב לשמור על תעופה ישראלית.

אל על מוכיחים פעם אחר פעם שהם באמת הכי בבית בעולם. ישראיר משיבים את הישראלים הביתה ממוקדי המגיפה, וארקיע מוציאים טיסות חילוץ ליעדים רחוקים.
אל על ישראיר ארקיע וכאל.
עם ישראל מוקיר את פעלכם למענו.
ולכם אזרחי ישראל,כעת חשוב להסבין למה חשוב לתת עדיפות בעתיד לחב' הישראליות. כי ברגע האמת רק אותן תמצאו.
בתקווה שתמשיכו לטוס הכי מהר שאפשר.
 

האם בריסל אירליינס בדרך לפשיטת רגל? 
על פי הדיווחים, חברת בריסל איירליינס, החברה בקבוצת לופטהנזה, נמצאת ב"פשיטת רגל וירטואלית". כיום נראה כי חברת התעופה בוחנת אפשרויות  לנסות ולהישאר על פני המים. אפשרות אחת שנמצאת על השולחן היא הלאמתה מחדש של חברת התעופה.
   צביקה דמרי      02.04.20 

בריסל איירליינס, חברת התעופה שנמצאת ב 
100% בעלות של קבוצת לופטהנזה, נמצאת בקושי כלכלי משמעותי.
על פי שירות החדשות הצרפתית LN24, חברת התעופה נחשבת כנמצאת בפשיטת רגל וירטואלית כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה, ומשכך היא מבקשת עזרה מצוות מומחים פיננסיים לקביעת הדרך הטובה ביותרלצאת מהמשבר.
על פי הדיווח, הצוות שוקל מספר אפשרויות עבור המוביל האירופי, אחת מהן היא הלאמתה מחדש של חברת התעופה.


חב' התעופה אמירייטס תחדש בקרוב את טיסותיה 
הרשויות באיחוד האמירויות נתנו אור ירוק לחב' התעופה להתחיל להחזיר את טיסות הנוסעים החל מה 6 באפריל.
עם זאת, חידוש הטיסות במלוא יכולתה של חברת התעופה עדיין יצטרך להמתין. לאיחוד האמירויות ניתן אישור של רשויות המדינה לחדש "מספר מצומצם" של טיסות נוסעים,


   צביקה דמרי      02.04.20 

נשיא רשות התעופה האזרחית של דובאי ויו"ר חברת התעופה האווירית אחמד בן סעד אל מקטום מסר "אמירייטס מצפה לחידוש הדרגתי של שירותי הנוסעים בהתאם להסרת מגבלות הנסיעות",בשל המגיפה העולמית גם חב' אמירייטס נאלצה להפסיק את טיסות הנוסעים החל מה- 25 במרץ 2020. 


שיתוק התיירות מאיים על קיומן של חברות הטרוולטק הישראליות 
סקר של חברת אינובייט בקרב 45 סטארט־אפים בתחום התיירות מגלה משבר עמוק כמעט בכולם וצניחה של 63% בהכנסות. גם במספר המועסקים נרשמה ירידה גדולה. בחברות מתלוננים שבקשות שלהם לקרן להלוואות בערבות מדינה נדחות על הסף

כלכליסט    02.04.20 

התעשייה הראשונה שנפגעה ממשבר הקורונה היא תעשיית התיירות והתעופה ששותקה לחלוטין, בישראל כמו בכל העולם. כתוצאה מכך נפגעו קשה גם חברות טכנולוגיה שמספקות שירותים לענף. 
לקריאת הכתבההמלונות באילת ריקים וישראייר ירדה מ–50 סבבי טיסה
 בשבוע לעשרה בלבד ישראייר צופה הפסד של 10 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020 היא מתריעה כי אם לא תקבל הלוואה של 25 מיליון דולר ממשרד האוצר — תיכנס לגירעון תזרימי ותיאלץ להעמיק את תוכנית ההתייעלות ולמכור נכסים.

 דהמרקר    02.04.20 

אי.די.בי מעריכה כי לא תצליח למכור את החברה.
הסכסוך בין ישראייר לחברה האם אי.די.בי פיתוח על פירעון הלוואה של 5 מיליון דולר — לא יגיע ככל הנראה לבית המשפט. איי.די.בי פיתוח, שהיתה אמורה לפרוע את ההלוואה מישראייר עד השבוע, מנהלת מגעים עם ישראייר על הארכה נוספת של 3 מיליון דולר מסכום ההלוואה עד סוף יוני 2020.
לקריאת הכתבהמנכ"ל Booking אובחן כנשא חיובי לקורונה
מנכ"ל Booking Holdings אובחן כחיובי לקורנה. במהלך הוועידה העולמית ה -22 של מכון מילקן בבוורלי הילס, הודיע כי המנכ"ל גלן פוגל נבדק ונמצא חיובי לקורנה. 

     צביקה דמרי      02.04.20 

כמו רבים בארה"ב גם מנכ"ל בוקינג גלן פוגל התגלה כנושא את נגיף הקורונה. מהחברה נמסר כי פוגל, אשר ביצע את הבדיקה ב- 26 במרץ לאחר תסמינים קלים, לא הראה סימפטומים מאז 28 במרץ וימשיך למלא את תפקידו כמנכ"ל. העובדים התבשרו על האבחנה.ברחבי העולם עדיין משייטות 10 ספינות קרוזים
עשר אוניות קרוזים עדיין משייטות בים כך מוסר אתר התיירות travelweekly בספינות שעליהן  כ -8,000 נוסעים
שהיו בהפלגות עולמיות שהחלו בתחילת ינואר. בחלקם יש נוסעים חולים. אך האתגר הוא להחזירם הביתה כשנמלים רבים סגורים.


     צביקה דמרי      02.04.20 

אחת האוניות 
ה- Zaandam של חב' הולנד אמריקה ליין זכתה לתשומת לב רבה בתקשורת בשל המסע המפרך שלה ומכיוון שארבעה נוסעים מתו בספינה. הספינה  עזבה ב- 7 למרץ את ארגנטינה וכעת משייטת לכיוון פלורידה, ממתינה לאישור עגינה. המסע של הזאנדאם אמור היה להסתיים ב -21 במרץ בצ'ילה, אך נמנע ממנה העגינה בנמלי דרום אמריקה.
מטעם החב' נמסר כי 97 אורחים ו 136 אנשי צוות הציגו תסמינים דמויי שפעת מאז ה- 22 במרץ. וכמה מהם התגלו כחיוביים לקורונה.בריטיש איירווייס מפטרת  36,000 עובדים
אחב' התעופה הבריטית מדווחת על פיטריהם של אלפי עובדים,חלקם יוצאו לחופשה.החב' כמו חב' תעופה רבות קרקע את מטוסיה וגם היא מוציאה כיום רק טיסות חילוץ.


     צביקה דמרי      02.04.20 
עם התפשטות נגיף הקורונה, בריטיש איירווייס, צפויה להכריז על השעיה של כ -36,000 מעובדיה, כך דווחה אמש סוכנות הידיעות רויטרס. בידיעה נמסר כי חברת התעופה הגיעה להסכמה רחבה עם האיגודים המקצועיים שתכלול השעיית משרות של 80% מצוותי הקרקע, המהנדסים והעובדים במשרד הראשי.
בריטיש איירווייס מסרו ביום שלישי כי היא משעה זמנית את הטיסות משדה התעופה גטוויק, שדה התעופה השני העמוס ביותר בבריטניה.האם ביהמ"ש יקדם את החזר כספי הצרכנים על טיסות שבוטלו? 
אחרי שבארגון התעופה הבינלאומי יאט"א איימו כי סוכני נסיעות שלא ישלמו ינותקו מהמערכת, הגיעה המחלוקת לביהמ"ש עם בקשה לצו מניעה • הסוכנים טענו כי יאט"א מתעלם מהמצב החריג שנוצר, ומי שישלם על כך יהיו הצרכנים שיישארו ללא החזר כספי


 גלובס    02.04.20 
"יאט"א לא תהיה רשאית לנתק את סוכני הנסיעות מהמסלקה שלה עד ל-18.4" - כך פסקה השופטת תמר אברהמי מבית המשפט המחוזי בתל-אביב. המחלוקת שהתגלעה בין סוכני הנסיעות ובין ארגון התעופה הבינלאומי יאט"א נסבה סביב העברות תשלומים מהסוכנים ליאט"א על כרטיסי טיסה שנמכרו בחודש פברואר. המחלוקת היא על 150 מיליון דולר - כספים ששילמו צרכנים ישראלים והטיסות בוטלו או יבוטלו.
לקריאת הכתבהדיסקונט במגעים סופיים למתן הלוואה של 300 מיליון דולר לאל על 
משרד האוצר מעכב בשלב זה את אישור ההלוואה שאמורה להיפרע בחמש־שבע שנים — זאת, בין השאר, על רקע הנתק בין ההנהלה לעובדיםבנוגע למספר העובדים שיפוטרו, תנאי הפרישה שלהם ושינויים בהסכמי העבודה הקיבוציים לצורך התייעלות


 דהמרקר    02.04.20 
חברת אל על השלימה בתחילת השבוע את המגעים לקבלת הלוואה של 250–350 מיליון דולר מבנק דיסקונט לתקופה של חמש־שבע שנים. דיסקונט נבחר על ידי משרד האוצר כדי להעניק את ההלוואה לחברת התעופה שתגובה בערבות מדינה של 70%–80% מגובה ההלוואה.

לקריאת הכתבהעובדת במשרד התיירות נבקה בקורונה
ע"פ פרסום בכאן אחת מעובדות משרד התיירות נדבקה בקורונה.שר התיירות יריב לוין לא היה בקרבתה אך יחד עם זאת מקפיד השר להמשיך ולעבוד מביתו. 


    צביקה דמרי      01.04.20 
בשל המצב חברות תעופה אמריקאיות מציעות טיסות במחיר של 14 דולר
בשל החמרת המשבר הנוכחי, מספר חברות תעופה אמריקאיות מציעות מחירים נמוכים מאוד. כך לדוגמה היו מקרים בהם נמכרו כרטיסים במחיר של 14 דולר לכיוון. 


    צביקה דמרי      01.04.20 

המדובר על כרטיסים לקיץ כדי להבטיח הכנסות מסוימות. מכיוון שהביקוש לנוסעים ירד באופן דרמטי והחברות נאלצו לטוס כמעט ריקות, חברות ברחבי ארה"ב מנסות לייצר הכנסה כלשהיא ולהגדיל את הביקוש באמצעות תמריצים כפי שעשו חברות תעופה סיניות לאחר שהוטלו מגבלות נסיעה ממשלתיות לאותם יעדים. כך לדוגמה חברת אמריקן איירליינס (AA) מוכרת כרטיסים במחיר של 27 דולר עם חיבור, וטיסות ללא הפסקה מבוסטון למיאמי ב -16 דולר. יונייטד איירליינס (UA) מציעים מחירים במחיר של 29 דולר ארה"ב מיוסטון לניו ג'רזי.
עם זאת נודע כי חברות התעופה האמריקאיות מבקשות ממשרד האוצר סיוע בסך של  58.5 מיליארד דולר.על רקע משבר התעשייה האווירית מצטרפת להקמת פרויקט אחסון המטוסים
 איירפארק המיזם, שמתוכנן לקום בסמוך לנמל התעופה עובדה, ישמש כחניה ל-500 מטוסים של חברות תעופה מסחריות • התעשייה האווירית תספק את השירותים הכוללים אחסנה, שימור, סחר בחלקי חילוף, פירוק ותחזוקת כלי טיס • היקף ההשקעה בפרויקט: כ-100 מיליון דולר


    צביקה דמרי      01.04.20 

על רקע משבר חסר תקדים בענף התעופה העולמי, עושה פרויקט אחסון המטוסים איירפארק בנגב צעד נוסף בדרך לפתיחתו. כשנה אחרי שקיבל את אישור משרד הביטחון, נחתם מזכר הבנות בין יזמית הפרויקט, חברת איי.אי.אס שבשליטת חיים גייר, ובין התעשייה האווירית (תע"א) להקמת המיזם בסמוך לנמל התעופה עובדה.
לקריאת הכתבהפולין יוצאת בקמפיין לתמיכה בתיירות: "אל תבטלו, שנו את התאריך"
לשכת התיירות של פולין יוצאת בקמפיין שקורא לתמיכה בענף התיירות עם הסיסמא: "אל תבטלו, שנו את התאריך, תמכו בתיירות". כידוע, תעשיית התיירות בפולין הייתה אחת מהענפים הכי משגשגים ומובילים בכלכלה הפולנית לפני התפשטות נגיף הקורונה עם יותר מ-19 מיליון תיירים. 


    צביקה דמרי      01.04.20 

כאשר שוק הנסיעות היוצאות מישראל ממלא תפקיד משמעותי וחשוב מאד. ביטול הזמנות במלונות וטיולים, מוזיאונים סגורים והעדר תיירים במסעדות הוביל לנזק עצום והישרדותן של חברות ומקומות עבודה נמצאת בסיכון. בעקבות זאת יצאה לשכת התיירות הפולנית בבקשה נרגשת: "יש לנו זיכרונות נפלאים מחופשות קודמות וחלומות גדולים על חופשות נהדרות רבות בהמשך. לכן כולנו צריכים להתגייס ולתמוך בתעשיית התיירות באשר היא בתקופה קשה זאת.
נגיף הקורונה הוא מסוכן לא רק לבריאות האדם והחיים אלא גם עבור הכלכלה הפולנית, הישראלית, האירופאית והבינלאומית. על מנת לעזור להגן על התעשייה החשובה ובעלת הערך אשר מביאה שמחה לרבים, אנו מבקשים מכם לא לבטל את הטיול שלכם, ההזמנה במלון או במסעדה. אנו קוראים לכם ליצור קשר ישירות עם הספק שלכם (סיטונאי נסיעות, סוכן נסיעות, מלון, מסעדה) ולבקש לשנות לתאריך חדש. אנו מאמינים שברוב המקרים זה יסודר.
נגיף הקורונה יעלם בשלב מסוים, בינתיים בואו נעשה כל מה שניתן על מנת לעזור לתעשיית התיירות לעבור את התקופה המאתגרת".ממשלת הודו משיקה פורטל לאזרחים זרים התקועים במדינה.  
אמש ב- 31 במרץ השיק משרד התיירות בהודו פורטל המסייע להושיט יד לאזרחים זרים שנתקעים בהודו בגלל הסגר. 


    צביקה דמרי      01.04.20 


 בהודעה הרשמית נאמר כי באתר תיירים זרים יכולים לקבל מידע על שירותים לתיירים זרים הנמצאים הרחק ממולדתם ולמעשה נועד לפעול כרשת תמיכה לתיירים זרים שנתקעים באזורים שונים במדינה. "
כתובת האתר  strandedinindia.comאל על נערכת להפעלת טיסה ישירה, ממלבורן, אוסטרליה לישראל
אל על נערכת להפעלת טיסה ישירה, ללא חניית ביניים, ממלבורן, אוסטרליה לישראל בהמשך לבקשת שר החוץ ח"כ ישראל כ"ץ, חברת אל על נערכת להפעלת מבצע חילוץ חסר תקדים במסגרתו תבוצע טיסה ישירה, ללא חניית ביניים, ממלבורן, אוסטרליה, להשבת ישראלים ארצה.

    צביקה דמרי      31.03.20 


הטיסה ממלבורן לתל אביב תהיה לטיסה הארוכה ביותר בתולדות ענף התעופה הישראלי וצפויה לארוך כ-17 שעות ו-40 דקות במידה ויאזלו המקומות בטיסה זו, אנו מבקשים כי ציבור הנוסעים יירשם ברשימת המתנה.
בהתאם למידת הצורך, החברה תפעיל טיסה נוספת.
נוסעים המחזיקים בכרטיסי טיסה של אל על עם חזרה מאוסטרליה או ניו זילנד, רשאים להקדים שובם ארצה באמצעות טיסה זו ללא עלות.
הזמנות אצל סוכני הנסיעות, אתר אל על ומוקד אל על בטלפון 03-9771123.
הזמנה באמצעות המוקד הטלפוני תתאפשר עד חצות היום, 31/3/20.
הפעלת הטיסה בכפוף לקבלת כלל האישורים הממשלתייםאלפי תיירים תובעים את אוסטריה: נדבקנו אצלכם
והפצנו את הנגיף בעולם לפחות 2,500 מקרי הידבקות נרשמו באתר הסקי הפופולרי אישגיל שנותר פתוח גם לאחר שאובחנו בו החולים הראשונים. כחצי מיליון אורחים מגיעים למקום בשנה, בהם גם ישראלים רבים. 


 N12     01.04.20 

אתר הסקי אישגיל במחוז טירול האוסטרי עומד בימים אלה במרכז תביעה ייצוגית של אלפי תיירים שנדבקו בקורונה בזמן חופשתם במקום. לפי החשד, האתר היווה מוקד התפרצות מרכזי של נגיף הקורונה באירופה ובעולם כולו, לאחר שנשאר פתוח בתחילת חודש מרץ על אף שהתגלו בו מספר חולים. כעת התובעים מפנים אצבע מאשימה הרשויות האוסטריות בגין התנהלותן האיטית וטיפולן הרשלני בהתפרצות המחלה.
לקריאת הכתבה"עמדת משרד האוצר כלפי ענף התיירות מאכזבת ומסוכנת"
כך מסר היום יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת התיירות הנכנסת לישראל


    צביקה דמרי      31.03.20 

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת התיירות הנכנסת לישראל:
"עמדת משרד האוצר כלפי ענף התיירות מאכזבת ומסוכנת מכיוון שהיא מבוססת על הצהרות חסרות שחר. לצערנו הרב, משרד האוצר החליט לשבת שבעה על ענף התיירות הנכנסת בעודה בחיים"
בוועדת הכספים שהתקיימה הבוקר ציין פתאל כי חייבים להמשיך את פעולות שיווק התיירות כבר עכשיו, כפי שנעשה במרבית המדינות בעולם, בכדי לא לאבד הכנסות עתידיות של מיליארדי דולרים לכלכלת הישראלית לאחר משבר הקורונה.
"עמדת משרד האוצר כלפי ענף התיירות, כפי שהושמעה היום בוועדת הכספים אינה נטועה בעובדות ומספרים כפי שמצופה. הנחת העבודה של האוצר כי לא תהיה תיירות בין מדינות בשנה הקרובה לפחות, סותרת את הנחת העבודה, הפעולות והתקציבים של מרבית ממדינות העולם.
אנו מחזיקים בפוטנציאל של מאות מיליוני דולרים בהזמנות הקיימות במערכת לסתיו והחורף הקרובים ולשנה הבאה. בשאר העולם עובדים ומשקיעים במתווה היציאה מהמשבר. התנועה העולמית כבר החלה להתחדש מעט במזרח ותפתח בחודש-חודשיים הקרובים באופן הדרגתי בשאר העולם - אם לא נהיה במשחק נפסיד תיירים והכנסות של מיליארדים לכלכלה הישראלית".איך יראה עולם התיירות ביום שאחרי הקורונה
ככל שהתנועה ברחבי העולם גדלה ומוגבלת יותר ויותר, קשה לדמיין איך יראה עולם התיירות והנסיעות כשבסופו
יתגברו על הוירוס. הסקאלה העולמית המדהימה של החולים והמתים מנגיף הקורנה הופך את התעשייה להרסנית במיוחד, אך יחד עם זאת ענף הנסיעות התגבר לא אחת ממשברים בעבר ומומחים מאמינים שהיא תחזור שוב.


    צביקה דמרי      31.03.20 

אדם בלייק, פרופסור לכלכלה אמר כי "אנשים לא השתנו,הם עדיין רוצים ללכת למקומות ולראות אתרים, אבל הם בהכרח יהיו זהירים הרבה יותר ממה שהיו בעבר. בפועל יהיו שינויים פיזיים שיהפכו את הנסיעה לבטוחה יותר.
" לעת עתה, איש אינו יודע מתי או כיצד תעבור המגיפה. אולם ברגע שמשבר הבריאות הציבורי ישתפר, סביר שמחירי הטיסות לא יהיו כמו בעבר,מקרים בהם יהיה ניתן לטוס במחירים מצחיקים.
החב' התעופה והתיירות ספגו מכה אנושה והם יצטרכו כסף כדי להתחיל והניע את הגלגלים.
מאידך המטיילים ירצו לראות ירידות מחירים תלולות כדי לגרום להם לזוז שוב, לאחר המשבר הכלכלי שעתיד להגיע. כך אומרים אנליסטים.
דברים שמטיילים עשויים לראות ברגע שהתעשייה תתחיל בכיוון של התאוששות.
קרוזים
יהיו במחירים נוחים יחסית מתוך כוונה למשוך קהל רב לקוחות חדשים "שיהיה חיוני להישרדות", ככל הנראה תהיה  בניית תצורה מחדש של חלק מהספינות החדשות שעדיין נמצאות בבנייה עם חדרים גדולים יותר ופחות צפיפות דרך למשוך לקוחות חדשים.

מלונות
תעריפי החדרים במלון יירדו יותר לפני שיעלו.
שדה התעופה רמון ישמש כחניון למטוסים של חברות תעופה זרות
רשות שדות התעופה הציעה לחברות תעופה אירופיות להגיע לישראל עם הבטחה למחיר חניה מוזל ביחס לאירופה • שתי חברות צפויות לשגר לישראל מטוסים לאחסון כבר בשבוע הבא

 גלובס     31.03.20 

רשות שדות התעופה מעוניינת להפוך את שדה התעופה רמון לחניון למטוסים של חברות זרות. אחת הבעיות שעמה מתמודד היום ענף התעופה הוא מציאת מקומות חניה ליותר מ-7,500 המטוסים המקורקעים ברחבי העולם.
מדובר ברוב הצי העולמי שמספרו עומד על כ-8,800 מטוסים. מבין המטוסים החונים ברחבי העולם נמצאים גם 383 מטוסי בואינג מקס 737, שמקורקעים עוד ממרץ 2019 בעקבות שתי התאונות הקטלניות שבהן היו מעורבים המטוסים של היצרנית האמריקאית.
לקריאת הכתבהאוסטריאן איירליינס הפעילה את הטיסה הארוכה בתולדותיה
בלא רק אל על ביום ראשון ה- 29 במרץ, אוסטריה איירליינס הוציאה מטוס בואינג 777  מווינה לסידני, אוסטרליה. הטריפל -7 טס מרחק 16,000 ק"מ במשך 17 שעות ויחזיר אזרחים לאוסטריה. 

    צביקה דמרי      31.03.20 

מהחב' מסרו כי זו הטיסה הארוכה ביותר ביותר במשך -60 שנה בתולדות החברה. שאר מטוסיה של אוסטריאן איירליינס עדיין מקורקעים.

Ryanair ממשיכה להפעיל טיסות - הנה הסיבה
חב' התעופה Ryanair  מפעילה טיסות כדי להבטיח שהמטוסים שלהם יישארו בכשירות. המדובר בטיסות קצרות
כשהמטוס ריק.    צביקה דמרי      31.03.20 חברות תעופה רבות קיבלו את ההחלטה הקשה לקרקע את ציי המטוסים שלהן. דוגמאות לכך כוללות את אל על, בריטיש אירוויז לופטהאננזה ועוד. אך חב' Ryanair נוקטת בדרך שונה. חב' הלואו קוסט מפעילה את המטוסים המקורקעים אחת לארבעה ימים מתוך כוונה לשמור על זמינותם התפעולית. מתוך ראייה לעתיד לשמירה על המטוסים מוכנים לטיסה, שכן אם את המטוסים לא יניעו למשך תקופות זמן ארוך, הם נדרשים להיבדק שוב לפני שהם שיחזרו לפעילות.
המשמעות היא שמטוס שאינו זמין לפרק זמן ארוך יותר, העלות של חברת התעופה על בדיקת המטוס תהיה הוצאה ניכרת. פתאל סיימה את 2019  עם צמיחה בהכנסות
החב' מדווחת על גדילה בהכנסות וברווח ונזילות של יותר ממיליארד שקל. יחד עם זאת עלויות ההשכרה הגדולות משפיע מאוד. ומשכך מקווה החב' כי הסיוע שמגיע למלונאים באירופה יסייע.     צביקה דמרי      31.03.20 

יחד עם המס' היפים של הכנסות החברה שעלו בשנת 2019 ב־41% ועומדים על מעל ל 5 מיליארד שקל. ואילו הרווח הנקי עומד על מעל 200 מיליון שקל.
אך לכול ידוע מה שקרה בשנת  2019 לא מספיק.
משבר הקורונה, שמשבית בימים אלה את תעשיית המלונאות, ללא ספק יפגע בחב' באופן ישיר ומיידי.
בפתאל סגרו 160 מתוך 182 בתי המלון של הרשת. כמו כן  הוציאה פתאל עד כה  מעל 5,000 מעובדיה לחל"ת.
איר קנדה מפטרת 16500 מעובדיה
אייר קנדה טוענת כי היא מקצצת 16,500 עובדים ומורידה את היקף הפעילות ה בשיעור של עד 90% באפריל ומאי, כך מאשרים דיווחים בתקשורת הקנדית.


    צביקה דמרי      31.03.20 

 "בשל ההשפעה חסרת התקדים של וירוס הקורנה על עסקיה, חברת התעופה הקנדית תפחית את הקיבולת ברבעון השני של 2020 ב -85% -90% בהשוואה לרבעון השני של השנה שעברה.

כאמור תפטר עובדים והיא תעסיק כ 15,200 חברים בכוח העבודה וכ -1,300 מנהלים.
הקיצוצים יכנסו לתוקף ב -3 באפריל והם מיועדים להיות זמניים ", כך ע"פ חברת התעופה בהודעה שפורסמה ב- 30 במרץ. הידיעה על צמצום העובדים, המהווה למעלה ממחצית צוות העובדים של חברת התעופה הכוללת כ 30,000 איש, מגיעה שבועיים לאחר שחברת התעופה הגדולה בקנדה הודיעה כי פיטרה באופן זמני 5,100 דיילים.הראדאר מראה בארה"ב כנראה עוד לא הפנימו
3 תמונת שאנו מעלים מאפליקציית הראדאר מראה כי ככל הנראה האמריקאים לא לגמרי הפנימו את המתרחש.
אפליקציית הראדאר מראה תמונה מ 3 מוקדים מרכזיים הראשונה החוף המזרחי בארה"ב, השנייה מצב הטיסות מעל איטליה ומעל הודו.


    צביקה דמרי      30.03.20 


השמיים מעל החוף המזרחי של ארה"ב


השמיים מעל איטליה


השמיים מעל הודו

טייס ודיילים באל על נדבקו בקורונה.
 בשלב זה, לא ברור האם נדבקו במהלך הטיסה או ללא קשר לתפקידם בחברת התעופה • בימים אלו החברה מפעילה טיסות חילוץ נוסעים והעברת מטען בלבד.

    צביקה דמרי      30.03.20 
גורמים באל על מסרו היום (שני) בשיחה עם "ישראל היום" כי טייס ודיילים של החברה נדבקו בנגיף הקורונה. נכון לעכשיו, לא ברור האם נדבקו במהלך טיסה או ללא קשר לתפקידם בחברת התעופה.
לקריאת הכתבה 


בתי מלון ברחבי הארץ קוראים לממשלה לסייע לענף!
התאחדות בתי המלון בקריאה נרגשת. בתי המלון בישראל היו הראשונים להיפגע ויהיו האחרונים להתאושש, 96% מבתי המלון כבר נסגרו ואנחנו מבקשים סיוע בהול של הממשלה. הבוקר התחלנו לתלות שלטי ענק בחזיתות המלונות בארץ. בינתיים, נתלו שלטים על מלונות בירושלים, מחר יתלו גם בת"א

    צביקה דמרי      30.03.20 

 מה אנחנו מבקשים? קידום מהלכים מיידים לטובת בתי המלון אשר מתמודדים עם שבר מוחלט הנובע מאפקט מגיפת הקורונה: א.מהלך חקיקה מהיר שיאפשר הזרמה מיידית של 5 מיליארד ₪ ל-5 משרדי ממשלה הרלבנטיים לעסקים ובכלל זה העברת תקציב ייעודי למשרד התיירות בסך 1 מיליארד ₪ לסיוע דחוף למלונות על מנת לעמוד בהוצאות הקבועות של בתי המלון הסגורים, המסתכמות בכ-200 מיליון ₪ לחודש (ארנונה, ביטוח, תחזוקה של מערכות, שמירה ובטחון וכן שמירה של גרעין  בסיסי של  עובדים  שלא ניתן להוציא לחל"ת או לפטר)

ב.עד לקידום החקיקה:  יש  לוותר בשלב זה  על תשלומי הארנונה של המלונות עד לינואר 2021. במידה והשפעות המשבר בתעשיית התיירות העולמית תמשכנה להשפיע לאחר ינואר 2021 על תעשיית התיירות בארץ יש להמשיך לסייע לבתי מלון בהפחתת העלויות השוטפות (המשך ההנחות בתשלומי המיסים והעירייה), תמיכה בהוצאות על העסקת עובדים ועידוד כספי לבתי המלון להאצת ההתאוששות.

ג. הלוואות בערבות מדינה: להגדיל את חלק המדינה ולהפחית ככל הניתן את הערבות האישית


ד.הפיכת חלק מההלוואה למענק : בדומה למודל שהציע לרוה"מ, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' אבי שמחון

ה.הארכה אוטומטית של רישיון עסק שמסתיים השנה. הארכת מועד לביצוע דרישות חדשות בשנתיים.

ו. חל"ת גמיש

ז. לטווח הארוך: פיצוי לפי מחזורים שנה מול שנה פחות ההוצאות הנחסכות. לשקול איחוד מס של שנים 2019-2020, כך שהפסדי 2020 יקוזזו מרווחי 2019.

  

תביעה בסך 20 טריליון דולר נגד סין!
בארה"ב יש הטוענים כי וירוס הקורנה הוא נשק ביולוגי,באתר ביזנס טודיי דווח כי סכום התביעה יעמוד על  20 טריליון דולר, שהם סכום גדול יותר מהתמ"ג של סין. 

    צביקה דמרי      30.03.20 

 התובעים טוענים שווירוס הקורונוה הוא תוצאה של נשק ביולוגי של  הרשויות הסיניות. התביעה בסך 20 טריליון דולר הוגשה נגד הרשויות הסיניות בארצות הברית בגין התפרצות נגיף הקורנה. עורך הדין האמריקני לארי קליימן וקבוצת   Freedom Watch יחד עם חברת Buzz Photos, מטקסס, הגישו את התביעה נגד הממשלה הסינית, הצבא הסיני, מכון ווהאן לווירולוגיה, מנהל מכון הוואן וירולוגיה שי ז'נגלי והמפקד הצבאי הסיני.
התובעים מאשימים את סין בסיוע למוות, מתן תמיכה מהותית לטרוריסטים, קשר לקשירת נפגעים ומוות של אזרחי ארה"ב, רשלנות, מוות שלא כדין ועוד. בין השאר הם גורסים כי הנגיף שוחרר ממכון הוויראולוגיה של ווהאן. התובעים הצהירו כי נגיף הקורונה "תוכנן" על ידי סין כדי להרוג אוכלוסיות המוניות. נשק ביולוגי הוסר מחוץ לחוק בשנת 1925 ומכאן שנשק ביולוגי שכזה הוא נשק להשמדה המונית הקשורה לטרוריסט, כך נכתב בתביעה.
הקבוצה האמריקאית מצטטת דיווחים רבים בכלי התקשורת שאמרו כי הייתה רק מעבדה מיקרוביולוגית אחת בסין שטיפלה בוירוסים מתקדמים כמו נגיף הקורונה החדש - בווהאן.

  

איזי ג'ט מקרקעת את כל צי המטוסים
חב' התעופה איזי ג'ט הודיעה אמש כי תקרקע את כל צי המטוסים שלה,מהלך דרמטי לחב' הלואו קוסט בה עובדים אלפי אנשים

   צביקה דמרי      30.03.20 


חב' התעופה איזי ג'ט מקרקעת את כל צי המטוסים שלה למעלה מ 330 מטוסים.
וירוס הקורונה שפוגע אנושות בכל חב' התעופה לא פסח על חב' הלואו קוסט הפופולרית.
לעובדים ישולם 80% מהשכר הממוצע שלהם באמצעות תוכנית שימור ממשלתית.
ל- EasyJet, שבסיסה הגדול ביותר הוא שדה התעופה גטוויק בלונדון ומשתמשת ב 159 שדות תעופה וכ -1,050 יעדים, יש 9,000 עובדים בבריטניה.

  

דרום קוריאה תטיל הסגר של 14 יום לכל המגיעים החל מה -1 באפריל
כל מי שיגיע לדרום קוריאה מחו"ל יצטרך לעבור הסגר בן 14 יום עם הגעתו במאמץ לעצור את התפשטות מגפת
הקורונה, כך מסר ראש ממשלת דרום קוריאה צ'ונג סאי-קיון בישיבת הממשלה שהתקיימה ב- 29 במרץ. 


   צביקה דמרי      30.03.20 

סוכנות הידיעות המקומית בדרום קוריאה  Yonhapמוסרת כי מדיניות ההסגר החדשה תיכנס לתוקף ביום רביעי הקרוב
ב -1 באפריל תחול גם על אזרחי דרום קוריאה. אם לאזרחים זרים אין מגורים מקומיים, הם יידרשו לשהות במתקנים המיועדים מטעם הממשלה על חשבונם במהלך תקופת ההסגר העצמי. נכון לעכשיו, דרום קוריאה מחייבת רק את המגיעים למדינה בוויזה ארוכת טווח מאירופה לעבור הסגר של שבועיים,
המדינה גם דורשת מהמטיילים מארה"ב לבודד את עצמם בבית במשך שבועיים, על פי .

  

LATAM משעה זמנית את הטיסות
קבוצת LATAM Airlines הודיעה היום כי הם יפסיקו טיסות בינלאומיות עד 30 באפריל 2020, עקב מגבלות וביקוש נמוך יותר כתוצאה ממגיפת הקורונה. 
   צביקה דמרי      30.03.20 

לנוסעים המחזיקים בכרטיסים. שווי הכרטיס שלהם ישמר אוטומטית כזיכוי עבור לנסיעות עתידיות. טיסות בינלאומיות שימשיכו לפעול בכמות מוגבלת מסנטיאגו לסאו פאולו מסאו פאולו למיאמי וניו יורק וכן מיאמי ולוס אנג'לס מסנטיאגו.

  
התאחדות משרדי הנסיעות מעלים הילוך במאבק.
‏התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות ממשיכה להילחם על העתיד ומזמינים את אנשי הענף להפגנת רכבים בדרך לירושלים! 

     צביקה דמרי      29.03.20 

ההתאחדות סוכני הנסיעות ויועצי התיירות מזמינים את הציבור להפגנת רכבים שתגיע עד לכנסת.
במכתב פונה צוות התאחדות וכך נכתב בהזמנה.

משרדי הנסיעות ויועצי התיירות ממשיכה להילחם על העתיד של  כולנו! הגיע הזמן להעלות הילוך במאבק על פרנסתנו! כולנו משתתפים מחר בהפגנת הרכבים של ארגוני העצמאים והעסקים בדרך לירושלים!
הפתרונות המוצעים על ידי הממשלה למגזר העסקי אינם מספקים ולא יאפשרו לעסקים לשרוד עד סוף המשבר ולהמשיך להניע את המשק ביום שאחרי.
זה הזמן להשמיע את קולנו ולוודא כי הממשלה נותנת מענה כלכלי הולם לעצמאים ולעסקים!
מחר, יום ב׳, נצטרף כולנו להפגנת הענק ולשיירת הרכבים של לה"ב וארגוני העצמאים שתעלה לירושלים.
ההפגנה מאושרת על ידי משטרת ישראל. במידה ויהיו שינויים באישור המשטרה בהתאם להחמרת ההגבלות, נודיע בהתאם. שימו לב, אסור לצאת מהרכבים למען בריאות הציבור. זוהי ההזדמנות שלנו לזעוק את זעקת הענף במפגן עוצמה חסר תקדים!
בואו בהמוניכם!
נפגש מחר ברידינג ת"א, בשעה 10:30
אנא תלו בחלון רכבכם משהו כחול, זהו צבע המאבק שלנו כסמל למעמד הפועלים שנשכח ע"י המדינה.

  

95% מעובדי אל על בחל"ת - האם הסיוע המדיני יגיע? 
מתוך כ-6,360 העובדים שנותרו בחברה אחרי מאות שפוטרו, יישארו באל על רק כ-300 עובדים פעילים שימשיכו להחזיק את החברה, וזאת עד לסוף חודש מאי

     גלובס     29.03.20 

חברת התעופה אל על ממשיכה לצמצם פעילות - 95% מעובדי אל על מוצאים לחל"ת. מתוך כ-6,360 העובדים שנותרו בחברה אחרי מאות שפוטרו, יישארו באל על רק כ-300 עובדים פעילים שימשיכו להחזיק את החברה, וזאת עד לסוף חודש מאי. מדובר בעובדי אל על וגם בעובדים של החברות-הבנות, כך למשל במפעל תמ"מ, האמון על מזון במטוסים, נותרו 20 עובדים מתוך 200. העובדים שיקבלו הודעה על חל"ת ואשר עבדו עד לאחרונה יצטרפו לשאר אלפי עובדי אל על שכבר יושבים בבית, ובהם צוותי אוויר, טייסים, צוותים טכניים ועוד.
לקריאת הכתבה 


  

בגלל הקורונה: קריסה ראשונה של חברה ישראלית המשווקת קרוזים 
חברת "קרוזים-הפלגות נופש", שעסקה בשיווק חבילות שיט, פנתה לבית המשפט בבקשה לפרקה ולמנות לה נאמן: "היעדר הזמנות חדשות וזרם של ביטולים גזר את גורלה של החברה לקריסה"

כלכליסט 29.03.20 

משבר הקורונה מביא עימו פנייה ראשונה של חברה בתחום התיירות לבית משפט של חדלות פירעון: חברת קרוזים-הפלגות נופש, שעסקה עד קריסתה בשיווק חבילות שיט, פנתה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה שיורה על פירוקה וימנה לה נאמן זמני על רכושה ונכסיה.
לקריאת הכתבה 


  

חילוץ ישראלים מניגריה
דובר משרד החוץ מוסר כי היום המריאה מאבוג׳ה טיסת חילוץ ועליה 206 ישראלים, עובדי חברות ישראליות ובני משפחותיהם. 

    צביקה דמרי      29.03.20 

מדובר בטיסה ישירה מיוחדת (וראשונה מסוגה), שאורגנה ע״י שגרירות ישראל בניגריה, במטרה להוציא מהמדינה מאות ישראלים שנתקעו לאחר סגירת שדות התעופה בניגריה ובמדינות השכנות. החברה המפעילה את הטיסה היא air peace, שתכננה להתחיל בטיסות מסחריות ישירות מניגריה לישראל בחודש מרץ השנה אך נאלצה לשנות את תוכניותיה בעקבות משבר הקורונה העולמי. לציין כי מסלול טיסת החילוץ יעבור מעל צ׳אד, סודאן ומצרים, בנתיב הקצר ביותר לישראל. לישראלים שעלו לטיסה בשני נמלי תעופה שונים, בלאגוס ובאבוג׳ה, הצטרפו גם ארבעה ישראלים שהגיעו מאבידג׳אן, בטיסה פרטית שאורגנה ע״י שגרירות ישראל בחוף השנהב.  

אל על וישראיר מוציאות עוד טיסות חילוץ 
‏ע"פ פרסום של כתב התחבורה בכאן שרון עידן, אל על מתכננת שלוש טיסות חילוץ ישראלים מאוסטרליה, ניו זילנד וארגנטינה. עוד כ-300 ישראלים מתוכננים לשוב ארצה עם חב' התעופה הניגרית, וחב' ישראייר מתוכננת להוציא שש טיסות חילוץ מיעדים שונים בגרמניה ומזרח אירופה.

     צביקה דמרי      29.03.20   

קבוצת אמסלם, הקימה מוקד סיוע מיוחד להחזרת נוסעים מרחבי העולם הביתה
קבוצת אמסלם תיירות ונופש, הקימה מוקד סיוע מיוחד הפועל 24/7 להחזרת נוסעים מרחבי העולם הביתה המוקד מורכב מסוכני נסיעות בעלי ניסיון רב בטיפול במקרי חירום ובמתן מענה מהיר ופרו-אקטיבי בשפות רבות (עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, תורכית, רוסית, איטלקית וערבית).

     צביקה דמרי      29.03.20

אנשי הצוות המוביל, מעודכנים אונליין בכל זמן נתון באינפורמציה כוללת ועדכנית ובכך יכולים הם לנתב את הנוסעים למצוא את דרכם לדרך המהירה והבטוחה ביותר הביתה, ללא תקלות, תוך כדי מעקב וניהול של הנסיעה, לרבות התייחסות לויזות ולנתיבים המתחשבים במציאות משתנה והכול בטיפול אישי, מרגע ההתקשרות עם הנוסע ועד הגעת הנוסע לביתו, יעד הנסיעה שלו. שירותי המוקד יינתנו לכל מי שצריך סיוע, גם לכאלו שעד היום טרם חוו את חווית השירות שחברת אמסלם יודעת להעניק - בין אם הם תושבי ישראל, או תיירים שמחפשים חלופות לחזור לארץ מוצאם. מגוון הפתרונות הרחב מתייחס לטיסות מחו"ל לארץ, מהארץ לחו"ל וגם מיעד אחד בחו"ל למשנהו.  

השירות יספק מענה מידי לאורך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע, באמצעות פניה מקוונת, מענה טלפוני, הודעות ווטאס-אפ, אס.אם.אס, או במייל באופן פשוט ויעיל.
לאתר

שדה התעופה גטוויק לונדון משבית את הטרמינל הצפוני 
לאחר ששדה אחד כבר נסגר במטרופולין הגדול,נסגר גם הטרמינל הצפוני בגטוויק.

     צביקה דמרי      29.03.20

שדה התעופה גטוויק יסגור את המסוף הצפוני שלו ב -1 באפריל, בשל הביקושים שצנחו עקב מגיפת נגיף הקורנה.
סגירת שדה התעופה כולו, השני העמוסה ביותר בבריטניה, היא עדיין בגדר אפשרות, כך מדווחים ב Sky News.
שדה התעופה גטוויק, שירת 46 מיליון נוסעים בשנה שעברה.
זה בנוסף לשדה הפנימי בעיר לונדון סיטי, שדה התעופה הפנימי בעיר שמועדף על ידי נוסעים עסקיים, גם הוא נסגר ב 25 במרץ ועד סוף אפריל.

מעולם לוח הטיסות בנתב"ג לא נראה כך 
צילום המסך של אתר רשות שדות התעופה מראה את המציאות העגומה שבאה בעקבות וירוס הקורונה. מציאות שביום שלם ישנם רק 7 טיסות יוצאות מישראל כשסביר מאוד להניח שמרביתן יצאו בתפוסה נמוכה. 

     צביקה דמרי      29.03.20

וירג'ין אטלנטיק תבקש סיוע ממשלתי
מגיפת הקורונה, מגיפה קטסטרופלית לתעשיית התעופה. מספר הנוסעים אפסי, כאשר יש רק קומץ טיסות.
חברות תעופה פונות לממשלות לקבלת תמיכה אך אין אחריות שהעזרה תתממש.


     צביקה דמרי      28.03.20

וירג'ין אטלנטיק הבהירה בשבוע שעבר כי פנו לבקש תמיכה ממשלתית, הערכה היא כי מדובר בבקשה שתעמוד על מאות מיליוני פאונד, יחד עם זאת סביר להניח שחברות תעופה אחרות בבריטניה יבקשו גם הם סיוע.ריצ'רד ברנסון אמר שהוא יעביר 250 מיליון דולר לקבוצת Virgin, קבוצה שכוללת גם את חב' השייט החדש של Virgin Voyages, אך ברור כי ידרש סיוע  פיננסי נוסף.
מהממשלה הודיעו לחברות התעופה לבקש מהממשלה רק כ"מוצא אחרון "ולאחר שמיצו אופציות אחרות", כולל בחינת דרכים כמו גיוס כסף מבעלי המניות.

טורקיה אוסרת על טיסות בינלאומיות להפסקת התפשטות הקורונה
ממשלת טורקיה הודיעה על צעדים מחמירים חדשים ב- 27 במרץ במאמץ לבלום את התפשטות נגיף הקורונה במדינה. הממשלה הטילה איסור נסיעה על שלושים ערים ואסרה על כל הטיסות הבינלאומיות.

     צביקה דמרי      28.03.20

העיתונות בטורקיה מדווחת כי טורקיה ביטלה את כל הטיסות הבינלאומיות.
מהלך זה בא בעקבות ההבנה כי הנגיף ממשיך להתפשט במדינה. בנוסף, בתוך המדינה, טורקיה מאפשרת לנסוע רק באישור רשמי של מושלים מקומיים.
טורקיש איירליינס, בהתחשב בהשעיית הטיסות, דבר שיוביל ככל הנראה להשעיית טיסות פנים או להפחתות משמעותיות.טרמינל קרוזים בניו יורק יוסב לבית חולים 
אנדרו מארק קואומו, מושל מדינת ניו יורק הודיע כי טרמינל הקרוזים של ברוקלין ישמש זמנית לבית חולים בו יוצבו כ-1000 מיטות

cruisein    28.03.20

מי היה מאמין, טרמינל הקרוזים של ברוקלין שגודלו 16,908 מ”ר ייוסב לבית חולים זמני שיכלול כ-1000 מיטות חולים. כך הודיע אנדרו מארק קואומו, מושל מדינת ניו יורק. הממשל הפדרלי עושה מאמצים להילחם בהתפרצות נגיף הקורונה שרושם שיאים חדשים, למעלה מ-100 אלף כבר נדבקו בארה”ב, כ-18 אלף ביממה האחרונה ולמעלה מ-1600 נפטרו עד כה. ארה”ב היא המדינה עם הכי הרבה מקרים של הדבקות ועברה את סין ואיטליה. הקונגרס אישר חבילת סיוע של 2.2 מיליארד דולר והרופאים דורשים באופן מידי ציוד ומכונות הנשמה נוספות. מדינת ניו יורק היא אחד המוקדים המרכזיים להתפרצות המחלה.

לקריאת הכתבה


"לא פוסל את האפשרות שארקיע, ישראייר ואל על יתמזגו בסוף לחברה אחת"
מה שקורה כיום הפך אותי לפסימי. בארה"ב המדינה מזרימה כסף למשק, אבל בישראל יש ממשלת מעבר שלא יכולה לקבל החלטות", אומר יו"ר ארקיע אבי חורמרו • כשרוב עובדי ארקיע בחל"ת, ו-15 המלונות בראשם הוא עומד סגורים, חורמרו מעריך: "את המשבר הזה יצליחו לשרוד רק הגדולים"

globes    27.03.20"אנחנו נמצאים בפתחו של מצב כלכלי שהוא הגרוע ביותר שהיה במדינה מאז 1973. אני בדרך כלל אופטימי, אבל מה שקורה כיום הפך אותי לפסימי. בארה"ב המדינה רצה ומזרימה כסף למשק, מתקבלות שם החלטות, אבל בישראל יש ממשלת מעבר שלא יכולה לקבל החלטות. אם לא יקרה שינוי מהיר, יהיו פה מאות אלפי מובטלים מהר מאוד, ואני לא מדבר על אנשים שהוצאו לחל"ת אלא על כאלה שיאבדו את מקום עבודתם", כך אומר אבי חורמרו שחובש שלל כובעים על ראשו. חורמרו הוא מנכ"ל ויו"ר קבוצת נקש שבבעלות האחים ג'ו, רפי ואבי, הוא יו"ר ארקיע, יו"ר מלונות סטאי, אורכידאה והרברט סמואל, יו"ר נמל אילת, יו"ר חברת פריניר והאחראי על פעילות הנדלן באמפא נדל"ן.

לקריאת הכתבה


אל על מפסיקה באופן זמני את טיסותיה לישראל וממנה 
החל מהיום בחצות ועד לתאריך 4 באפריל 2020 ההחלטה התקבלה בשל מספר סיבות: ירידה חדה בביקוש לטיסות סדירות (ביקוש כמעט אפסי), הדאגה שלנו לבריאות הנוסעים וצוותי האוויר וכן בשל הצורך לצמצמם בשלב זה את ההוצאות עד לסיום המשבר ותחילת ההתאוששות.

     צביקה דמרי      26.03.20טיסות החברה הערב (יום חמישי, 26/3/20) מניו יורק, טורונטו, לונדון, פאריס, וכן טיסות החילוץ מדלהי (הודו) וסן חוזה (קוסטה ריקה) לנתב"ג יתקיימו על פי התכנון. החברה תוסיף להפעיל טיסות חילוץ ליעדים שונים מסביב לעולם על פי דרישת משרד החוץ והביטחון ותוסיף לקיים טיסות מטען מישראל ואליה ליעדים שונים בעולם לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו.
בנוסף תפעיל החברה טיסות חיוניות ככל שיידרש.
כולנו באל על, אנשי הקרקע והאוויר, דיילים, טייסים, טכנאים ואנשי המנהלה, מייחלים ומקווים לשוב בהקדם לפעילות סדירה ולהטיס את ציבור הנוסעים אל על בבטחה ובביטחון, באיכות שירות גבוהה ובלתי מתפשרת, לכל רחבי תבל כדי לתמוך בתיירות הנכנסת והיוצאת, לקדם הפעילות העסקית במשק והקשרים המדיניים בין ישראל ומדינות העולם ולהמשיך לצרוך טובין ממאות ספקים שונים במשק הישראלי התלויים בחברת אל על.


סינגפור איירליינס קיבלה חבילת סיוע בסך של 13 מיליארד דולר
בתוך הכאוס העולמי שבא בעקבות  הנגיף, בסינגפור השקיעה המדינה  חבילת מימון של כ 13.27 מיליארד דולר
עבור סינגפור איירליינס ולמעשה זו חבילת הסיוע הגדולה ביותר לחברת תעופה שנגרמה על ידי מגיפת הנגיף.


     צביקה דמרי      26.03.20תוכנית המימון המסיבית מדגישה את עומק הצרות הכספיות של ענף התעופה העולמי, כשכמעט שליש מהמטוסים בעולם כבר מושבת בגלל המגיפה.ממשלות רבות ברחבי העולם החלו לסייע לחברות תעופה. כך ארצות הברית הציעה 58 מיליארד דולר סיוע.


לשכת התיירות הנכנסת: איזה שנה מטורפת עברה עלינו רק בשבוע האחרון  
המלחמה בנגיף שניה רק למלחמת הקיום הכלכלית אליה נקלענו במציאות הדימיונית בתוכה אנו חיים. בעולם התיירות אין כמעט עסק שיוכל להתמודד עם המצב הקיים והמשכו הבלתי ידוע בכוחות עצמו ללא סיוע בתקציבים ישירים ותמיכה נוספת בכלים נוספים יתדרדר הענף לתהומות מהם יתקשה, אם בכלל, להתאושש..

     צביקה דמרי      26.03.20

האמבולנס הכלכלי שייך למדינה, אולם היא אינה מוצאת את המפתחות להניעו ואת הצוות המתאים לאייש אותו. ענף התיירות הנכנסת לישראל מפרנס את עצמו בכבוד אך בעיקר את כלכלת המדינה וטובתה בימים של שגרה. תפקידנו המרכזי עתה הוא לדאוג להעיר את מקבלי ההחלטות בממשלה למצבנו הקריטי והמחיר הכבד אותו עלולים לשלם עסקים רבים ומקומות עבודה באם נקרוס כלכלית. על המדינה לתמוך בחברי הלשכה לאלתר בסכומים הנדרשים בכדי למנוע נזקים עצומים לכלכלת המדינה. עשרות רבות של אלפי מקומות עבודה, אתרי תיירות, מסעדות, מדריכים, מוזיאונים, מלונות, אוטובוסים ומוניות, אתרי טבע, אנשי כספים  וחוק, פירסום, מומחי אינטרנט,תעופה ועוד ועוד .
כולם תלויים בתנועת התיירות הנכנסת לישראל. מרכז הפעילות שלנו עתה הוא להילחם ולפעול ללא הרף לקבל מהמדינה את התקציבים עבור מארגני התיירות הנכנסת לישראל לטובת המדינה וכלכלתה כמו גם טובתנו אנו. הנהלת הלשכה הקצתה משאבים משמעותיים מאוד להפעלת מערכת יחסי הציבור והלובי הפוליטי לפעילות רצופה בכל מקום ובכל הזדמנות בכדי לוודא שהתקציבים המתבקשים מתוך מה שמתכננת המדינה להזרים למשק, יגיעו גם אל חברי הלשכה. כל קשר, רעיון, רעיון ותמיכה פעילה מצד חברי הלשכה, באמצעות שיתוף והשתתפות, הם צו השעה במלחמה על הבית הכלכלי שלנו.


כל הרחובות כבר ריקים-מסע עולמי מצולם  
סדרת תמונות אונליין  מיעדים שונים בעולם. נראה כי מעולם לא היו תמונות שכאלה,תמונות מאתרים מרכזיים ברחבי העולם. תמונות המסבירות ולו במעט את החשש ההולך וגובר מוירוס הקורונה.


     צביקה דמרי      26.03.20ניו יורק


השדרה החמישית בניו יורק


צ'כיה


פראג


איטליה


פיאצה נאבונה רומא

הארנה בורונה


שוויץ
ציריך שוויץהולנד
איינדהובןאמסטרדם כיכר דאםספרד


מדריד כיכר דל סול כיכר השמש

יוון


אתונה 
פרו  


קוסקו פרו

וגם  אנחנו ממושמעיםקבוצת לוינשטין ורשת מלונות אטלס למען הצוותים הרפואיים

קבוצת לוינשטין ורשת מלונות אטלס למען המען הצוות הרפואי בבית החולים שמיר (אסף הרופא) תורמים חדרים במלון שדות הממוקם במתחם בית החולים

     צביקה דמרי      26.03.20

קבוצת לוינשטין הבעלים של מלון שדות הממוקם במתחם בית החולים שמיר ( אסף הרופא) ורשת מלונות אטלס המנהלים את המלון, הודיעו הבוקר כי הן מעמידות 15 חדרים בבית המלון לטובת הצוותים הרפואיים , אשר עומדים בחזית הטיפול במגיפת הקורונה. החדרים ישמשו את הצוות למנוחה והתארגנות ברגעי הפנאי המעטים שיש להם בתקופה קשה ומאתגרת זאת.
שאול לוטן מנכ"ל קבוצת לוינשטין: "זאת העת והדרך שלנו, להוקיר ולהודות לצוותים הרפואיים, שעושים לילות כימים, רחוק מבני משפחתם כדי לסייע לעם ישראל להתמודד עם מגיפת הקורונה. אנחנו שמחים ליטול חלק במאמץ הלאומי ולהעניק להם, חדרים מפנקים, שיאפשרו להם לזמן המועט שיש להם, לנוח,להירגע ולצבור כוחות להמשך הסיוע והטיפול בחולים."


תאילנד סוגרת את הגבולות ואוסרת כניסת זרים

תאילנד אסרה כניסה לכל הזרים שאינם תושבי המדינה בשל מגיפת הקורנה. ראש ממשלת תאילנד, פרדוקט צ'אן-או-צ'ה, הכריז על מצב חירום בפריסה ארצית ביום רביעי, 25 במרץ, שיהיה  עד 30 באפריל השנה. 

     צביקה דמרי      26.03.20
נכון לכעת, ישנם בתאילנד 1,045 מקרים מאושרים של קורונה וארבעה מקרי מוות במדינה.
על פי המחלקה לבקרת מחלות בתאילנד. כל נקודות הגישה - מטוסים, סירות, מכוניות סגורות תחת מצב חירום.
על פי הודעה שפורסמה באתר ממשלת תאילנד.
לדיפלומטים וארגונים בינלאומיים הפועלים בתאילנד ומשפחותיהם, כמו גם אזרחים תאילנדים מעבר לים שרוצים לחזור לתאילנד, יורשו להיכנס, אך הם צריכים להציג תעודות בריאות "מתאימות לטוס".
עוד נמסר כי זרים המחזיקים באישור עבודה בתוקף ודיפלומטים זרים יורשו להיכנס למדינה, אף כי הם יצטרכו להציג אישור בריאות וביטוח בריאות.


מעל 7500 מטוסים מסחריים מקורקעים כרגע בעולם 

מעל 7,500 מטוסים מסחריים מקורקעים כיום משירות ברחבי העולם.
ניתוח של מומחים מתחום הנסיעות  מראה כי למעלה מ- 7,500 כלי טיס מסחריים קורקעו משירות ברחבי העולם, מכיוון שמגבלות נסיעות וצניחה בביקושים גרמהה להשהיית מספר עצום של נתיבים.


     צביקה דמרי      26.03.20

עוד נמסר כי "מספר גדול של מטוסים נוספים צפוי להתווסף לאלה שכבר מקורקעים כבר בימים הקרובים.
והכמות צומחת.
הדגמים המקורקעים בביותר הם.
כאלף מטוסים מדגם  A320s
כ 1100 מטוסים מכלל הדגמים   B737s 
קרוב ל 400 מטוסים מדגם  B737 Max
יחד עם זאת חשוב לציין כי לא כל המטוסים האלה אוחסנו בשל וירוס הקורונה.
חברות תעופה מקבלות החלטות להחנות מטוסים מסיבות שונות, מעבר לעובדה שכל צי המטוסים העולמי של
מטוסי B737 Max כבר היו מקורקעים עוד לפני שהתגלה נגיף הקורונה.


ירידה בזיהום האוויר ברחבי אירופה בשל ירידה בתנועת התחבורתית

שיעורי זיהום האוויר ברחבי אירופה פחת כתוצאה מצמצום התנועה, בעקבות מגבלות נסיעה קפדניות להגבלת התפשטות נגיף הקורונה. הסוכנות לאיכות הסביבה האירופית (EEA) פרסמה נתונים המראים את הירידה ברמות דו תחמוצת החנקן (NO2), מזהם הנפלט בעיקר על ידי תחבורה בכבישים.

     צביקה דמרי      26.03.20

זה בולט במיוחד בערים שנמצאות תחת סגר.
בארבעת השבועות האחרונים ברומא ראו ירידה של 26-35 אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה ב -2019.
גם מילאנו ראתה ירידה ברמה של 21- אחוזים בשבוע של ה- 16-22 במרץ בהשוואה לאותו שבוע ב 2019.
סוכנות החלל האירופית פרסמה בשבוע שעבר סרטון בו נראה הירידה בזיהום האוויר על פני איטליה.
בברצלונה ירדו ב 55- אחוזים בהשוואה לאותו שבוע בשנת 2019.
ליסבון נרשמה ירידה דומה של 51 אחוז, בעוד שמדריד נרשמה ירידה של 41 אחוז.
האנס ברוינקינקס , מנכ"ל EEA, העיר: "נתוני ה- EEA מראים תמונה מדויקת של הירידה בזיהום האוויר, במיוחד בגלל התנועה המופחתת בערים". 


המלון הכמעט יחיד שעדיין פתוח ומפנק את התיירים בישראל 

כשיותר מ-96% ממלונות ישראל נסגרו, מלון אחד בארץ מסרב לעשות זאת. "זה בזכות הבעלים שהם ציונים", מסביר מנכ"ל מלון קרלטון בתל אביב, שמדווח על 18% תפוסה של תיירים וכן, גם על כמה ישראלים שרוצים לשנות אווירה

 וואלה     26.03.20

אחרי שכמעט כל המלונות בישראל נסגרו עקב משבר הקורונה, יש עדיין מלונות בודדים שפעילים ומנסים, תחת המגבלות והנחיות משרד הבריאות, לאפשר לתיירים שעוד נשארו פה, וגם לישראלים, מעט שפיות ותחושת נופש.
 
לקריאת הכתבה


"באוצר מתמהמהים. עד שיחליטו אם לתמוך באל על, יכול להיות שלא יהיה כבר במי לתמוך" 

יו"ר אל על, אלי דפס, מאשים את האוצר בסחבת: "כשהאוצר רוצה מאיתנו משהו, זה למחר. עכשיו כשהמצב הפוך, הם מתמהמהים"; וטוען כי שעון החול של החברה הולך ואוזל: "מתי נתאושש מהמשבר? הנחת העבודה היא שביולי 2021 נחזור לתלונות של יולי 2019"

     גלובס     26.03.20

לפני יותר משבוע הגישה הנהלת אל על תוכנית התייעלות נוספת לאוצר, אחרי שהיא נשלחה להעמיק תוכנית שהגישה קודם לכן. המטרה המיוחלת: הלוואה בערבות מדינה בהיקף של 200-300 מיליון דולר. הבעיה: שעון החול שהולך ואוזל ככל שנוקפים הימים. "עד שתתקבל החלטה, יכול להיות שכבר לא יהיה למי לתת את ההלוואה", אומר יו"ר אל על, אלי דפס, בראיון מיוחד ל"גלובס".
 
לקריאת הכתבה


תמונה שמסבירה כאלף מילים    

חברות התעופה נאלצות לצמצם את כמות הטיסות בשל צניחה עצומה בביקושים כתוצאה ממגפת הנגיף הקורונה וכך נראה שדה תעופה הבינלאומי בהונג קונג.

     צביקה דמרי      25.03.20
הערכה של IATA מעלה כי הנזק מוירוס קורונה יעלה לחברות התעופה 250 מיליארד דולר    

ההתאחדות הבינלאומית לתובלה אווירית (IATA) עדכנה את הניתוח שלה לגבי ההשפעה הפוטנציאלית של וירוס
הקורונה על תעשיית התעופה העולמית, והכפילה את הסכום יותר מהערכה שהוציאה רק לפני שבועיים.


     צביקה דמרי      25.03.20

ביאט"ה מאמינים כעת כי ההכנסות העולמיות עשויות להיחתך השנה בכ- 252 מיליארד דולר - 44 אחוז ירידה לעומת נתוני 2019. בתחילת החודש הייתה הערכה להפסדים של 113 מיליארד דול. ב- IATA הסבירו כי הנתון הקודם פורסם
לפני שמדינות ברחבי העולם הציגו מגבלות גורפות שביטלו במידה רבה את שוק הטיסות האוויריות הבינלאומיות".
עוד נמסר מיאט"ה כי הנתון החדש מתבסס על "מגבלות חמורות" שימשכו עד שלושה חודשים, ולאחריהן התאוששות כלכלית הדרגתית שתימשך כשנה.


תאילנד איירווייס משעה את מרבית הרשת שלה עד 31 במאי

משבר התעופה לא פוסח גם על החב' התאילנדית שהודיעה אמש על השעיית הטיסות לאסיה אוסטרליה ואירופה.

     צביקה דמרי      25.03.20


 החברה תשעה זמנית את פעילותה ליעדים באסיה בהם  הונג קונג, טאיפיי, טוקיו סיאול, פנום פן, לאוס הו צ'י מין, האנוי, יאנגון, סינגפור, בייג'ינג , שנחאי טיסות הפנים לצ'אנג מאי, פוקט וקראבי יופעלו על ידי חב' התעופה THAI Smile. 

החל מה 27 במרץ 2020 תשעה החב' את הטיסות לאוסטרליה ומה -1 באפריל  תבטל את מרבית טיסותיה לאירופה 

עשרות ספינות קרוז נמצאות כרגע בשיט מסביב לעולם 

על פי נתוני אירגון השיט העולמי, מסביב לעולם מפליגות כרגע כ-30 ספינות קרוז. חלק מהספינות מנסות כבר שבועות למצוא מקום לעגון בו והמשימה של אירגון השיט הוא להבטיח שכל הנוסעים יחזרו במהרה למדינתם. בימינו זו משימה כמעט בלתי אפשרית

     Mako     25.03.20

אירגון השיט הבינלאומי, (CLIA (Cruise Lines International Association, מדווח שעל פי הנתונים שברשותו, נכון לעכשיו ישנן 30 ספינות קרוז שנמצאות תחת אחריותו ושטות מסביב לעולם.

לקריאת הכתבה


החברה הציבורית החדשה של אליטליה תהיה קטנה בהרבה    

אליטליה תקטן באופן משמעותי, ובה ישארו רק רבע מכמות המטוסים הנוכחי 30 מטוסים ובסך של 3,000 עובדים. הקטנת גודלה של אליטליה הוא הפרויקט שעליו עובדים הממשלה ונציג החב' ג'וזפה לאוגרנדה. 

     צביקה דמרי      25.03.20


אליטליה תשוב להיות שוב נושאת הדגל של התעופה האיטלקית זה יתחיל מהקטנת גודלה בצורה משמעותית.
כשבה ישארו רק רבע מכמות המטוסים הנוכחי: 30 מטוסים, 3,000 עובדים. 
בחזונה של ממשלת איטליה, חב' התעופה חייבת להיות בבעלות לאומית וציבורית, אך בגודל קטן מאוד, לפחות בשלב הראשוני.
לאחר 3 שנים של אי וודאות כלכלית עם היעדר משקיעים חדשים, המטרה היא ליצור את המבנה החדש בעוד קצת יותר מחודש.


חברת אל על תוציא טיסת חילוץ לבוגוטה, קולומביה מחר יום רביעי 

בהמשך לפנייה רשמית של ממשלת ישראל, חברת אל על נערכת להוצאת טיסת חילוץ לבוגוטה, קולומביה מחר יום רביעי  לאחר שהוטל סגר כללי על קולומביה.


     צביקה דמרי      24.03.20

 
משרד החוץ ומשרד התחבורה פנו לחברת אל על בבקשה שתתגייס להשיב ארצה מטיילים ישראלים שנתקעו במדינה זו.
אל על נענתה בחיוב לבקשה ובסיוע עם רשות תעופה אווירית וגורמי משרד החוץ, נערכת חברת אל על ברגעים אלו להוציא טיסת חילוץ מחר, יום רביעי ה-25/3/20, לעיר הבירה בוגוטה, זאת  בכפוף לאישורים הנדרשים. הטיסה לבוגוטה תהיה טיסת נוסעים ראשונה בהיסטוריה של חברת אל על  לקולומביה ומדובר בטיסה מורכבת מאוד. הטיסה צפויה להמריא מבוגוטה ארצה מחר יום רביעי בשעה 22:00 (שעון קולומביה).


שיתוף פעולה בין משרדי החוץ של ישראל וגרמניה בחילוץ אזרחים

עקב התפשטות נגיף הקורונה קיים שת"פ בין משרדי החוץ של שתי המדינות בחילוץ אזרחים מהמדינות השונות.


  צביקה דמרי      24.03.20

ע"פ מידע שמסר עמיחי שטיין מערוץ כאן. משרד החוץ של גרמניה יצא בהנחיה, כי כל אזרח ישראלי יחשב כאזרח גרמניה, ולכל מקום שאליו תוציא גרמניה מטוס חילוץ לחלץ את אזרחיה במידת האפשר יוכלו לעלות עליו
גם אזרחים ישראלים.
ביטוי לכך ניתן לראות באותם 23 ישראלים שנשארו בפרו לאחר שלא נותר להם מקום על הטיסה חזרה.
במקביל ישראל תסייע בחילוץ אזרחית גרמניה מבוליביה. על התיאומים אחראי מנכ"ל משרד החוץ וסגן שר החוץ של גרמניה. השר ישראל כץ ושגרירי ישראל במדינות השונות יצאו בקריאה לאזרחים ישראלים לעזוב ולשוב בהקדם לישראל.

רוסיה משעה את כל הטיסות הבינ"ל

בעקבות האיסור בשבוע שעבר על כניסת אזרחים זרים למדינה עקב התפשטות נגיף הקורונה, ממשלת רוסיה מטילה כעת איסור על כל הטיסות בין רוסיה למדינות אחרות שמופעלות על ידי חברות תעופה מקומיות וגם זרות. 

  צביקה דמרי      24.03.20
הדבר למעט למעט טיסות של חב' אירופלוט המיועדות לפינוי רוסים ולהשבת אזרחים זרים למדינותיהם. טיסות מערי הבירה הגדולות בעולם.
על פי הוראה של ממשלת רוסיה, רשות התעופה השעתה, החל מה 23 במרץ, טיסות נוסעים סדירות לכל המדינות.
הטיסות יימשכו עד להחזרתם של כל אזרחי רוסיה, בתנאי ש"טיסות לרוסיה נושאות רק אזרחים רוסים, ואילו טיסות
למדינות אחרות נושאות את אזרחיהן.
עוד נמסר כי למרות שהרשויות הרוסיות העניקו לאירופלוט זכויות בלעדיות לקיים טיסות בינלאומיות בין מוסקבה לבירות
העולם, הרי שבפועל - בגלל איסורים של ממשלות ברחבי העולם החב' מסוגלת לפעול רק ב 20 יעדים לערך מתוך ה 150.


חכמת החברים -ארבע מאות שנות ניסיון של ההנהלה לרשות החברים

יוסי פתאל מנכ"ל לשכת התיירות הנכנסת במכתב לחברי הלשכה על העזרה ההדדית עם חברי הנהלת הלשכה


  צביקה דמרי      23.03.20


לכבוד
חברי הלשכה

חכמת ההמונים היא חכמת החברים. ימים מאתגרים דרמטיים מאלה לא ידענו מעולם. אף אחד לא יכול להתכונן ובוודאי
שלהיות בטוח מה הם הצעדים וההחלטות הנכונות במציאות הכאותית שנכפתה על כולם.
במצבים מורכבים נדרשות החלטות מורכבות שאיננו מורגלים לקבל. לכל בעיה ומצב ישנם יותר מאפשרות אחת להתמודד ולהיערך. עכשיו יותר מתמיד צריכים החברים אוזן קשבת וכתובות להחליף דעות, להתלבט ולחשוב בקול רם. חבריה הנבחרים של הנהלת הלשכה מייצגים יחד כ-400 שנות ידע, ניסיון וותק. התייעצות בין חברים מקובלת מאוד בין הרבה חברים.
בישיבת ההנהלה האחרונה החליטו חבריה להעמיד את ניסיונם ושיקול דעתם לרשות החברים בכל עניין, פעוט כגדול.
סיעור מוחות בכל עניין, בעיה, שאלה, התלבטות או בקשה למשוב על כיווני מחשבה מתגבשים שיש למנהלים והיו שמחים לשמוע עוד דעה.

אז איך זה יעבוד ? חברי לשכה שיש להם שאלות או נושאים כלליים בהם הם מתלבטים והיו שמחים ללמוד מניסיונם של אחרים
או להקשיב לדעה נוספת, מוזמנים לשלוח את השאלות / מחשבות / התלבטויות לכתובת מייל.
השולח יישאר אנונימי והתייחסות חברי ההנהלה תהיה לשאלה בלבד ולא לשואל או המתעניין. השאלות יועברו לפורום היעוץ
של הנהלת הלשכה אשר כל חבר הנהלה שימצא לנכון יחווה דעה, ישתף מניסיונו או ייתן תשובה מניסיון העבר.
התשובות כולן יועברו אל החבר בחזרה לשימושו עפ"י שיקול דעתו . וזהו ! זאת הזדמנות פז שיכולה להיות גם שווה פז
לכל מנהל/ת שלפתחם התגלגלו בעיות ומצבים שלעיתים נראים כבלתי אפשריים.
אל תהססו לפנות וליהנות מעוד דעה ומחשבה.
שלחו את השאלות, בקשה לדעה, עצה, הערכה וכל דבר שעולה על רוחכם
לכתובת המייל : info@israeltravel.co.il
אנא שימרו על הוראות משרד הבריאות ועל עצמכם.

בברכה רבה,
יוסי פתאל מנכ״ל


פניה לרוה"מ: ניהול לקוי של משבר הקורונה בתעשיית התיירות!

לשכת התיאום של תעשיית התיירות בישראל פנתה לרוה"מ ושר התיירות בדבר ניהול לקוי של משבר הקורונה בתעשיית התיירות.


  צביקה דמרי      23.03.20


על המסמך חתמו מיכאל פדרמן – יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות בישראל אמיר חייק – נשיא יעל דניאלי – מנכ"לית דני אמיר – יו"ר יוסי פתאל – מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל
ניסים סרוסי – יו"ר שוקי שדה – מנכ"ל קובי קרני – יו"ר טלי לאופר – מנכ"לית ארגון חברות ההסעה בישראל התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל גונן אוסישקין – יו"ר יו"ר חברות תעופה ישראליות מוני בר – יו"ר חברות להשכרת רכב בברכה ותקווה לשיתוף פעולה דחוף. העתק:
מר יריב לוין, שר התיירות


לכבוד לכבוד

מר בנימין נתניהו מר משה כחלון, 

ראש הממשלה שר האוצר


שלום רב,

הנדון: ניהול לקוי של משבר הקורונה בתעשיית תיירות


ימים גורליים ומטלטלים בכל מובן ותחום, כפי שנכפים עלינו בעתיו של משבר הקורונה, לא ידענו מעולם. אלו ימים של מבחן לעם, ולנבחרי הציבור מטעמו. עיני כולנו נשואות לרשויות השלטון בתקווה שיוליכנו בשלום לחוף מבטחים.

התנהלותו של משרד האוצר ותשומת הלב הכלכלית הניתנת לתעשיית התיירות, מדאיגה עד כדי חשש לליבוי הנזקים לממדים עצומים. ההתרשמות מההחלטות המתקבלות באוצר היא של חוסר תיכנון, ופעילות הצופה פני העתיד המיידי בלבד. אין בה תכנון פעולות עתידיות לעידוד הנעת גלגלי המשק בכלל והתיירות בפרט ל-"יום שאחרי".

לדעת רבים, האוצר אינו מנהל את התוהו המשתולל אלא נסחף אחריו. במקום ניהול, הצופה פני עתיד נבחרים דפוסי פעולה המתאימים לימים של שגרה, הרחוקים מלענות על אתגרי הימים האלה. מדאיגה במיוחד הכוונה העולה ממעשי משרד האוצר, בחסות המשבר, לעקר את משרד התיירות מסמכויותיו ולדלל את יכולותיו. 

ניתן לסכם את מדיניות ופעולות משרד האוצר בעת חרום זו בכל הקשור לתיירות במילה אחת, והיא: לא

הדעה הרווחת בין רבים, כי אין תוכנית אסטרטגית המתייחסת ל-"יום שאחרי" ולצעדים הנדרשים להבטיח את שרידותם של העסקים החיוניים להניע את כלכלת השוק בתום המשבר המשתולל.

כל ההחלטות המתקבלות ואלו הרבות שנמנעים מלקבל, מטילות צל כבד על התנהלות המשרד ועתיד ענף התיירות. במדינות רבות וחשובות בעולם יש תוכניות להצלת והמרצת ענפי התיירות אשר גובשו ותוקצבו סמוך לתחילת המשבר. 

עם פרוץ המשבר, הודיע המשרד על הקצאת 8 מיליארד שקלים לסיוע תזרימי. אין צורך להכביר במילים כי לקרן כספית זאת אין כל רלוונטיות ושימוש עבור התיירות.

בנוסף, התבשרנו על החלטה נוספת ולפיה יוקצו 5 מיליארד שקלים שייעודם ״חבילת הצעדים לשמירה על יציבות המשק״. נדהמנו לגלות שהמילה תיירות אינה מופיעה כלל בפרוט ההחלטה וסעיפי התקציב המיועדים. זאת בעוד, שכמעט בכל הזדמנות בה התבטאו ראש הממשלה, שר האוצר ובכירי האוצר נאמר מפורשות כי תחום התיירות חשוב למשק גם ברמה האסטרטגית לאומית ויינתן לו המענה הנדרש.

בלשון ההודעה המפרטת את התכלית התקציבית, מופיעים סעיפים שעניינם אך ורק מתחומי תשתיות התחבורה, גז, הכשרת מהנדסי תשתית, האצת פרויקטים קיימים בתחום הרכבות ועוד. הרושם שנוצר הינו כי אלה באים על חשבון תעשיית התיירות שתועלתה לכלכלת המדינה עולה אלפי מונים מהתקציב הנדרש כדי לתמוך בה בימי משבר הקורונה.


לשכת התאום של תעשיית התיירות מבקשת מקברניטי הכלכלה לנהוג באחריות ולשקול מחדש את תשומת הלב הכלכלית הניתנת לתעשייה זו. אנו מבקשים כי תפעלו יחד עם משרד התיירות ולשכת התאום להכנת תוכנית להצלת תעשיית התיירות שתניב תועלת למשק כולו.
למה אלשטיין מינה את עצמו ליו"ר ישראייר 

נראה שאלשטיין איננו רגוע באשר לעמדתו של גיורא ענבר, שמשמש כיו"ר אי.די.בי תיירות וישראייר, והינו דח"צ באי.די.בי, משום שהאחרון דרש מאלשטיין להזרים הון לאי.די.בי.

כלכליסט     24.03.20

בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין, נערך לעימות מול החברה־הבת ישראייר. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול אלשטיין מינה את עצמו ליו"ר חברת התעופה במקום גיורא ענבר, וכן מינה את היועץ המשפטי של אי.די.בי, עו"ד אהרון קאופמן, כדירקטור.

בכך עולה מספר נציגי אי.די.בי בדירקטוריון ישראייר מחמישה לשבעה. החמישה הם מאוריסיו גיאור, חיים טבוך חשב אי.די.בי, גיורא ענבר, ערן סער ונסטור דן, גיסו של אלשטיין. נראה שאלשטיין איננו רגוע באשר לעמדתו של ענבר, שמשמש כיו"ר אי.די.בי תיירות וישראייר, והינו דח"צ באי.די.בי, משום שהאחרון דרש מאלשטיין להזרים הון לאי.די.בי.

לקריאת הכתבה


שדה התעופה אורלי בפריז יסגר זמנית

מדיווחים מצרפת עולה כי שדה התעופה בפריס אורלי יסגר בסוף חודש זה. המשמעות היא שמעט הטיסות הנותרות של אורלי יועברו לשדה התעופה שארל דה גול.

  צביקה דמרי      23.03.20


עוד נמסר כי גם ידוע ששדה התעופה הראשי אינו חסין מקיצוצים בשל הירידה במספר הנוסעים, מהדיווחים עולה כי
טרמינלים 3 ו- 2G נסגרו באופן זמני. הדבר בא לאחר פרסום ההודעה על צמצום שירותי הנסיעות של רכבת היורוסטאר.Wizz Air שוקלת לקרקע את הצי כולו 

 מכיוון שפרוץ וירוס הקורונה  הביא לירידה בביקושים, וויז אייר, מהחב' הלואו קוסט המובילות והגדולה באירופה,מקרקעת עד 80% מהצי שלה, שלוש המדינות היחידות בהן חברת התעופה מפעילה הן בולגריה, הונגריה ורומניה.

  צביקה דמרי      23.03.20


חברת וויז אייר עומדת בפני המשבר מבחינת נזילות המזומנים שלה השווה ל -48% מסך הכנסותיה בשנת 2019, כך עולה מנתונים שפרסמו מרכז התעופה (CAPA). עם זאת, וויז אייר, כמו רבים אחרים, נאלצה להיכנס לתכנית קיצוץ עלויות, הכוללת הפחתת שעות מרצון.
המנכ"ל של וויז אייר יוזף וראדי הצהיר כי אמנם לחברה יש מאזן חזק, אך המצב הנוכחי "מהווה איום משמעותי על ענף התעופה ואנו קוראים לממשלות לנקוט בצעדים אשר יועילו לכל חברות התעופה. הונג קונג גל נוסף של מגפת הקורונה 

 גל נוסף של התפרצות וירוס הקורונה בהונג קונג,לאחר שכבר הושגה שליטה בהצלחה. לאחר שהחלו לשחרר את הסגר ותושבי הונג קונג החלו לחזור לעבודה הוחלט שוב על ביטול ההקלות.

  צביקה דמרי      23.03.20

הונג קונג רק לפני שבוע,  נראתה כדוגמה הטובה ביותר כיצד להשתלט על נגיף הקורונה,עם מספר מצומצם של מקרי הדבקה, למרות זמן לא קצר שהיו בחזית ההתפרצות.  היה הדבר במידה רבה בזכות הפעולות שננקטו בשלב מוקדם,  אמצעים המוכרים כיום ברחבי העולם: כמו מיפוי וירוסים, התרחקות חברתית, שטיפת ידיים אינטנסיבית, לבישת מסכות ובגדי מגן אחרים.
הונג קונג הייתה ההוכחה לכך שהצעדים הללו עבדו, כאשר העיר המונה 7.5 מיליון דיווחה רק על כ -150 מקרים בתחילת מרץ, ומכיוון שמספר הזיהומים שהודבקו בשטחים אחרים במזרח אסיה כמו דרום קוריאה ויפן, והתפשטו במהירות לרחבי אירופה וצפון אמריקה.
אולם עם זאת, הונג קונג מספקת שיעור כרגע מה קורה כשמרפים מההוראות מוקדם מדי.
מספר מקרי ההדבקה כמעט הוכפל בשבוע האחרון, כאשר רבים מהם הגיעו מחו"ל, כתושבי הונג קונג שעזבו - לעבוד או ללמוד בחו"ל, או לחפש מקום בטוח יותר כאשר העיר נראתה מיועדת להתפרצות קשה קודם לכן.
אתמול (שני) הודיעו מממשלת  הונג קונג  כי תאסר כניסה לשטחה מיום רביעי, דבר שהתווסף לשורת צעדים חדשים.ריצ'רד ברנסון יזרים 250 מיליון דולר לחברות קבוצת Virgin

סר ריצ'רד ברנסון אמור להזרים 250 מיליון דולר ראשוניים לחברות של קבוצת וירג'ין, בזמן שהם נלחמים כדי לשרוד את מגיפת הקורונה. הוא חשף את השקעת החירום בתגובה למה שתאר כ"משבר המשמעותי ביותר שעבר העולם בחיי "

  צביקה דמרי      23.03.20סר ריצ'רד ברנסון אמור להזרים 250 מיליון דולר ראשוניים לחברות של קבוצת וירג'ין, בזמן שהם נלחמים כדי לשרוד את מגיפת הקורונה. הוא חשף את השקעת החירום בתגובה למה שתאר כ"משבר המשמעותי ביותר שעבר העולם בחיי "
חברות וירג'ין, הכוללות את וירג'ין אטלנטיק ומלונות וירג'ין, מעסיקות יותר מ- 70,000 אנשים ב 35 מדינות.
סר ריצ'רד אמר: "מכיוון שרבים מהעסקים שלנו נמצאים בענפים כמו נסיעות, פנאי ובריאות, הם נמצאים בקרב מאסיבי על מנת לשרוד ולהציל מקומות עבודה.
"חברות התעופה שלנו נאלצו לקרקע כמעט את כל המטוסים שלהן,מועדוני הבריאות והמלונות שלנו נאלצו לסגור את שעריהם וכל ההזמנות לחברת הנופש שלנו פסקו. 


96% מהמלונות בישראל נסגרו

במכתב שנשלח לשרי האוצר והפנים מתריע נשיא התאחדות בתי המלון על המצב בקשה שבו נמצאים מלונאי ישראל.

  צביקה דמרי      23.03.20

הנדון:  380  מלונות סגורים (כ-96%) בישראל, אינם יכולים לעמוד בתשלומי ארנונה היטלים ומיסים

 

 

מאז מכתבי האחרון אליכם, לפני 5 ימים, סגרו שעריהם עוד כ-80 מלונות. תמונת המצב העגומה של תעשיית המלונות בישראל, מונה כיום כ-380 מלונות (כ-96%) סגורים. בד בבד עם סגירת המלונות, נשלחו לבתיהם למעלה מ-35 אלף עובדים  המועסקים במלונות.

 

סגירת המלונות היא תולדה של מדיניות הממשלה במסגרת המאבק בקורונה, אשר הטילה מגבלות כבדות אשר פגעו פגיעה מהותית ביכולתם של המלונות לשמש לתכלית שאליה נועדו ובכלל זה, באמצעות ההנחיות על  סגירת גבולות הארץ לתיירים, איסור הבידוד במלונות, איסור ההתקהלות והגבלת התנועה של ישראלים, איסור הפעלת בתי אוכל, בריכות, מתקני ספא, בתי כנסת וכיוב', צמצום למינימום של כוח העבודה המותר במלון וכיוב'.

 

במצב כזה בו המלונות סגורים, ללא הכנסות, נטל ההוצאות הקבועות עלול להביא את המלונות לחדלות פירעון.

 

למלון סגור אין יכולת לשלם מיסים, היטלים וארנונה וכיוצ"ב.

 

נכון לרגע זה, חייבים מלונות ישראל הסגורים בתשלום הוצאות קבועות בסך של כ- 200 מיליון ש"ח לחודש . הארנונה לבדה מהווה כ- 40  אחוזים מההוצאות הקבועות ללא שכר.

 

אנו מבקשים מכם לגבש בהקדם חבילת סיוע ייעודית, הפוטרת את המלונות מתשלום ההוצאות הקבועות במהלך המשבר ובחודשי ההתאוששות הארוכים שיבואו לאחריו.

 

אני מניח כי ברור לכולנו כי במצב הנוכחי, ללא קבלת הקלות מיידיות, ענף המלונות בישראל יימחק.

 

 

 

                                                                                                       

                                                                                                   בכבוד רב ובברכה,

 

                                                                                                   אמיר חייק, רו"ח

                                                                                                           

                                                                                                           נשיא


 ישראייר מוסיפה טיסות חילוץ 

ישראייר מודיעה על הכפלת מספר טיסות החילוץ להחזרת ישראלים לארץ שייערכו בשבוע הקרוב. אזרחי המדינות השוהים בארץ יוכלו לחזור לארצם.

  .inn      23.03.20קרדיט יח"צ

בעקבות פניית משרד החוץ ישראייר הכפילה את כמות טיסות החילוץ ותפעיל בשבוע הקרוב 14 טיסות חילוץ מבודפשט, קייב, בוקרשט, פראג, טיביליסי, וילנה, מדריד, קפריסין ובריסל

לקריאת הכתבה 


אל על נערכת להוספת טיסות חילוץ 

אל על נערכת להוספת טיסות חילוץ מאוסטרליה ברזיל קוסטה ריקה והודו לישראל.
בהמשך לפנייה רשמית של ממשלת ישראל, חברת אל על נערכת להוספת טיסות חילוץ מרחבי העולם לישראל

  צביקה דמרי      23.03.20נכון למועד זה, טיסות החילוץ הישירות (ללא עצירת ביניים) מתוכננות להמריא מאוסטרליה, ברזיל, קוסטה ריקה והודו וכפופות לאישורים ממשלתיים (בישראל וארצות היעד) ולכמות הנרשמים הזמנות וכרטוס באמצעות מוקד אל על
בטלפון ייעודי 03-9771123 ובאמצעות סוכני הנסיעות בישראלסינגפור איירליינס קיצצה 96 אחוז מהקיבולת עד סוף אפריל 

הדבר נובע עקב אמצעי סגירת גבולות ברחבי העולם במהלך השבוע האחרון כדי לעצור את התפרצות נגיף הקורונה.
כך נמסר מחברת התעופה. 

  צביקה דמרי      22.03.20עוד נמסר מסינגפור איירליינס  
" כי זהו האתגר הגדול ביותר שעמדה בפני הקבוצה מאז קיומה".
הדבר בא לאחר שגם חב' התעופה  של הונג קונג קתאי פסיפיק הודיעה על קיצוץ של 96 אחוז מהטיסות במהלך חודשים
אפריל ומאי.
מקבוצת SIA נמסר כי חברת הבת לטיסות לואו קוסט חב' 
Scoot   תקרקע 47 מתוך 49 המטוסים שלה.ראש ממשלת יוון הכריז על סגר מלא 

על כל האזרחים להישאר בבית. חריגים מותרים למי שצריך לצאת לעבודה וטיולים קצרים בסופרמרקטים, רופאים, קרובי משפחה הזקוקים להם, פעילות גופנית, או ללכת עם חיית המחמד שלהם. 

  צביקה דמרי      21.03.20

ראש ממשלת יוון,  מיטסוקאקיס קייראקוס  , הודיע על סגר כללי בכל יוון החל מהבוקר בשעה 06:00. 
"זה חייב להיעשות בזמן לפני שיהיה מאוחר מדי", הודיע ראש הממשלה בטלוויזיה היוונית ביום אמש והוסיף: 
"בשם טובת הכלל, אני ממשיך בהחלטה זו. הודעתי לנשיא ומנהיגי המפלגות על החלטתי ", אמר מיצוטקיס 
הוא הודה לרובם המכריע של האנשים שהבינו את האיום הנשקף מהנגיף ונשארו בבית."עם זאת, אנסור לכמה אנשים קלי דעת וחסרי דעת לערער את ביטחונם של הרבים. מכיוון שמעטים אלו יכולים לפגוע באלפים ", אמר ראש ממשלת יוון
על אזרחי יוון למלא ולחתום על טפסים מסוימים שיסבירו את הסיבה שהם בחוץ.


קולומביה בהסגר, החשש: כ-130 תרמילאים ישראלים ייתקעו במדינה 

הטיסה שתוכננה לישראל בוטלה בגלל היעדר נרשמים - שעות לפני שההסגר נכנס לתוקפו. באל על לא מתכוונים בשלב זה לטוס למדינה, ובמשרד החוץ מנסים לסייע ולהחזיר את המטיילים לארץ

   N12 | 23/03/20  

הבוקר (שני) נכנס בקולומביה לתוקפו הסגר שעליו הכריז הנשיא והטיסות ממנה יופסקו. בעקבות הצעדים, קיים חשש ש-130 תרמילאים ישראלים יישארו תקועים במדינה: במשרד החוץ מנסים למצוא פתרון עבורם.

לקריאת הכתבה 


טייסי ארקיע בתחינה לאוצר ולרה"מ: העבירו סיוע דחוף 

לאפשר את המשך קיומה של החברה הרוב המוחלט של עובדי ארקיע הוצא לחל"ת • עובדים בודדים שנותרו מתפעלים את החברה כיום • הטייסים מפרטים במכתב כי כ-60 טייסים יחד עם כ-500 עובדים הוצאו לחל"ת

globes     22.03.20

לא רק אל על - ארקיע וישראייר הגישו בקשה לסיוע בהיקף של 15-20 מיליון דולר ממשרד האוצר (במתווה של הלוואה בערבות מדינה) - עד כה הן לא נענו. פניית "גלובס" לאוצר בסוגיה זו זכתה למענה "לא נתייחס".
לקריאת הכתבה 


חילוץ במחיר עלות: כמה שילמו אלפי המטיילים עבור טיסות החירום חזרה ארצה? 

לפי ההערכות, כ-3,000 ישראלים שוהים בהודו; במוצ"ש המריאו שתי טיסות של אל על ממומבאיי לנתב"ג, ומחר תמריא טיסת ארקיע מהודו • עד כה הטיסה ישראייר לישראל כ-2,000 ישראלים ש"נתקעו" בחו"ל ב-12 טיסות מיעדים שונים באירופה, וכעת תוציא שתי טיסות מיוחדות מאיטליה

globes     22.03.20


בימים האחרונים בכל העולם מתעורר במעט לוח הטיסות בפעילות שעוסקת בהשבת אזרחים לביתם. מדובר בפעילות שמקורה יוזמות פרטיות, יוזמות של חברות תעופה או ביוזמות של המגזר העסקי. הבלבול הוא עצום - אלפי ישראלים שוהים בחו"ל, וחלקם מבקשים לחזור הביתה, כשמדיניות ממשלתית של מדינות שונות סוגרת את שעריהן, ובחלקן מוחל גם משטר צבאי.
לקריאת הכתבה 


המצב בתאילנד מחמיר - מאות ישראלים נדרשים לצאת מהמדינה 

משרד החוץ קורא לכל הישראלים שנמצאים בבנגקוק או באיים לעזוב מיד את המדינה ולהגיע לישראל. בימים האחרונים מספר החולים עלה משמעותית וההערכות הן שהגבול עומד להיסגר. "בימים הקרובים תהיה עוד החמרה בהוראות של הממשלה לאזרחים", אומר ישראלי שמתגורר בתאילנד

mako      22.03.20


אחר שלא מעט מדינות החלו לסגור את הגבולות שלהן בימים האחרונים בגלל נגיף הקורונה. וגרמו לאלפי ישראלים להיתקע מבלי יכולת לחזור לארץ, נראה שכעת הגיעה תורה של תאילנד. על פי דיווחים הנגיף מתפשט במדינה בצורה מדאיגה וכ-600 בני אדם כבר אותרו כחולים וההערכה היא שמדובר בעוד אלפים. רק היום נוספו 188 בני אדם לרשימה ואדם אחד מת מהמחלה.

לקריאת הכתבה 


טיפשות עולמית: האנשים שחוגגים, מבלים, מפגינים ומתעלמים מהקורונה

המוני חוגגים בערי ארצות הברית, אלפי מבקרים בפסטיבל מוזיקה בבריטניה, תושבים בפריז שאינם מוותרים על החיים הטובים, מופע זיקוקין ענק בפלורידה ועשרות אלפי משתתפים בפסטיבל במקסיקו. העולם טיפש - אז נדבקים 

  וואלה      22.03.20

קב ההתפשטות המהירה של נגיף הקורונה על פני הגלובוס, ממשלות ומומחי בריאות ברחבי העולם מפצירים בכולנו שלא להתקהל ולשמור על ריחוק חברתי ככל האפשר.
זאת, במטרה להאט את קצב ההדבקה. עם זאת, במקומות רבים בעולם, יש עדיין רבים שמתעלמים מההנחיות. כך למשל, רק לפני זמן לא רב, באמצע חודש מרץ, המוני בני אדם בארצות הברית ובאירלנד, חגגו יחדיו את החג הנוצרי-האירי יום פטריק הקדוש. זאת ועוד: בפלורידה, מאות בני אדם הצטופפו יחדיו, לצפייה במופע הזיקוקין האחרון, לפני סגירת שערי "דיסני וורלד". הנה כמה דוגמאות מרחבי העולם.

לקריאת הכתבה בשל הקורונה ממשלת בריטניה מתכוונת לרכוש מניות בחב' התעופה

ממשלת בריטניה מתכוונת לרכוש מניות בחברות התעופה בשל ירידה  במספר הטסים בשל נגיף הקורונה
ממשלת בריטניה מציגה תוכניות מגירה לרכישת מניות בחברות התעופה ובעסקים אחרים שנפגעו קשות ממגיפת הקורונה.

  צביקה דמרי      21.03.20

החדשות האחרונות מגיעות לאחר אזהרות שהסיוע הכלכלי עליו הודיעה הממשלה עד כה כדי לסייע לעסקים בבריטניה כדי לעבור את הסערה לא יספיקו להצלת חברות התעופה.
הממשלה הבריטית מתכננת לרכוש במיליארדי פאונד מניות, מיליארדי פאונד מכספי משלם המסים לרכישת מניות של חברות תעופה אשר לאחר מכן יימכרו בחזרה למשקיעים פרטיים.
הממשלה הבריטית שוקלת את הצעד לאחר שהוזהרה על ידי בנקאים בכירים כי התמיכה בעסקים שנחשפה בשבוע שעבר לא תספיק בכדי להציל את ענף התעופה.הפיליפינים נערכת להשקעות גדולות בתיירות ליום שאחרי הקורונה

משרד התיירות של הפיליפינים ((DOT באמצעות הרשות לפיתוח תשתיות ויזמות בפיליפינים (TIEZA) - משיק בימים אלה תכנית מאסיבית בסכום של 14 מיליארד פסו פיליפיני (יותר ממיליארד שקלים) לשיקום מהיר של תעשיית התיירות לאחר סיום מגפת הקורונה.

  צביקה דמרי      21.03.20
הפיליפינים נערכת כבר עכשיו להשקעות גדולות בתיירות ליום שבו תחלוף מגפת וירוס הקורונה: משרד התיירות של הפיליפינים ((DOT באמצעות הרשות לפיתוח התשתיות והיזמות בפיליפינים (TIEZA) משיק בימים אלה תכנית מאסיבית בסכום של 14 מיליארד פסו פיליפיני לשיקום מהיר של תעשיית התיירות לאחר סיום מגפת הקורונה.
שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומלו פוייאט, ציינה כי פרויקטים לפיתוח תשתיות תיירות ביעדי תיירות מרכזיים ברחבי הפיליפינים ישוקמו או ייבנו מחדש. וכל זאת מהתקציב שתעמיד הרשות לפיתוח תשתיות בפיליפינים. מדובר בתקציב שתוכנן מראש עוד לפני מגפת הקורונה. לדברי השרה פוייאט על משרד התיירות של הפיליפינים לפעול לקיצור זמן ההתאוששות עקב המשבר שיצר וירוס הקורונה וכן ליצור מקומות תעסוקה. בין האתרים שבהם יבוצעו  במהלך השנה פרויקטים תשתיתיים נמנים: בוהול, אילוילו, פאמפאנגה, פנגסינאן ויעדים תיירותיים נוספים. הפרויקטים צפויים לייצר אלפי מקומות עבודה. כמו כן, יוקצה תקציב של 1.2 מיליארד פסן פיליפיני לשיקום אתרי תיירות כגון: Burnham Park בעיר באגויו והקמת מתקני טיהור שפכים בקורון ובפוארטו גלרה. כמו כן, פיתוח תיירות בת קיימא לשמירת משאבי התיירות לדורות הבאים ושיפור דרכי הגישה לאתרי תיירות. בשנת 2019 ביקרו בפיליפינים 22,851 תיירים מישראל, גידול של כמעט 12.33 אחוז בהשוואה לשנת 2018.


שמים סגורים: רוצה לחזור לישראל? שלם 3,000 דולר 

שמים סגורים: רוצה לחזור לישראל? שלם 3,000 דולר ענף התעופה בכאוס: משרד החוץ מוצף בפניות של ישראלים התקועים בחו"ל, ומחירי הטיסות שכן יוצאות ממריאים - אלא אם המדינה מחליטה לממן אותן

  דה מרקר   22.03.20

כ-1,000 ישראלים חולצו ביום חמישי האחרון מפרו שבדרום אמריקה. הם הובאו לישראל בארבעה מטוסים במבצע חילוץ שעלותו 1.2 מיליון דולר - כ-300 אלף דולר לכל מטוס. הישראלים, רובם מוצ'ילרים, לא שילמו את עלות הטיסה הזאת. מטוס אחד מומן על ידי המדינה, שלושת האחרים מומנו על ידי תרומות שגייסה חברת אל על (+0% 64.9) משלל גורמים העובדים עמה 

לקריאת הכתבה 


אליטליה מוסיפה טיסות ללונדון להחזיר איטלקים 

בעוד שאליטליה נאלצה לצמצם את  הטיסות בשבועות האחרונים, הוסיפו בחברת התעופה טיסות מיוחדות להתמודדות עם מטיילים איטלקיים תקועים. 

  צביקה דמרי      21.03.20

על פי הודעה לעיתונות של אליטליה שהופצה אתמול, הדבר נעשה בשיתוף עם יחידת המשבר של משרד החוץ האיטלקי.
בחב' הוסיפו טיסות להחזרת אלפי אזרחים איטלקיים שנמצאים בחו"ל.
אליטליה הודיעה גם שהיא תגדיל את הטיסות מבריסל לאחר שבאמסטרדם הושעתה פעילות שדה התעופה סכיפהול.


איזי ג'ט מהצטרפת ל Ryanair ומקרקעת את מרבית צי המטוסים. 

קרקוע המטוסים יחל ביום שלישי, 24 במרץ ואילך. ריאנאייר פרסמה הודעה דומה לפני יומיים.

  צביקה דמרי      21.03.20


לחברת התעופה 318 מטוסים בצי שלה, פירוש הדבר כי 290 מטוסים מקורקעים. החב' טרם פרסמה היכן יאוחסנו המטוסים.
ג'וחן לונדגרן, מנכ"ל easyJet  מסר "אלה זמנים חסרי תקדים לתעשיית התעופה. אנו יודעים כמה חשוב שהלקוחות יחזרו הביתה ולכן ממשיכים להפעיל טיסות  במהלך הימים הקרובים להחזרתם מחדש. צמצום משמעותי של תוכנית ההטסה שלנו הוא הדבר הנכון לעשות כאשר מדינות רבות פרסמו עצות לאזרחיהן לא לנסוע" 
צרפת מסבים בתי מלון ללינת חסרי בית 

צרפת משחררת מיטות במלונות לחסרי בית, על פי התקשורת הצרפתית ממשלת צרפת פתחה חדרי מלון לחסרי בית בשל מגיפת הקורונה. שר השיכון ג'וליאן דנורמנדי הודיע אתמול על הצעדים באסיפה הלאומית.

  צביקה דמרי      21.03.20


החדרים הראשונים הועמדו לרשות חסרי הבית בפריז ביום רביעי בערב. הממשלה מבטיחה כי למעלה מ- 170 חדרים יהיו פתוחים בסוף השבוע. העיתון LeFigaro מדווח כי קבוצת המלונות הצרפתית אקור תעמיד 600 חדרים ברחבי צרפת לטובת הנושא.


אלפי ישראלים תקועים בעולם: "אין דרך לחזור הביתה" 

אלפי ישראלים עדיין נמצאים במדינות שונות בעולם, בזמן שהן ממשיכות לסגור את גבולותיהן ברקע התפשטות נגיף הקורונה. ליאור שתקוע בקולומביה: "אין דרך לצאת מהמדינה, עוצרים מי שיוצא לרחוב". 

ynet   21.03.20

גבע ואתי נתקעו בקוסטה ריקה: "בתי המלון לא מקבלים אותנו". מחיר טיסת חילוץ לארץ: 2500$ לאדם, הורים מבקשים עזרה מהציבור

לקריאת הכתבה ה סגר בארה"ב מתרחב

ש ל יש מהאוכלוסייה תישאר בבית מדינות ניו יורק ואילינוי הורו לתושבים שלא לצאת מביתם ללא צורך מיוחד ■ מושל ניו יורק: "ה חיים לא ממשיכים כרגיל. אתם צריכים לקבל את זה ולהתמודד עם זה"  

דה מרקר   21.03.20

ארה"ב מעל ה הילוך: מדינות ניו יורק ואילינוי הצטרפו אתמול (ו') לקליפורניה, קונטיקט, נוואדה ופנסילבניה והנחו את 70 מיליון התושבים שלהן - חמישית מאוכלוסיית ארה"ב - להישאר בבתיהם. עסקים שאינם חיוניים ייסגרו, והעובדים יעברו לעבוד מהבית, בניסיון למגר את וירוס קורונה שתקף את היבשת. הסגר מקיף כעת שליש מהאוכלוסייה בארה"ב, שמונה 328 מיליון בני אדם, וכולל את שלוש הערים הגדולות באמריקה - ניו יורק, לוס אנג'לס ושיקגו

לקריאת הכתבה יציאה אווירית ויבשתית ממדינות ברחבי העולם - נכון ל-21.3 שעה 16:45

הודעת משרד החוץ לאור צמצום וביטול טיסות ברחבי העולם והחלטת מדינות רבות לסגור את שמיהן וגבולותיהן, בשל התפרצות מגיפת הקורונה, אנו שבים וקוראים לכלל הישראלים הנמצאים בחו"ל ומבקשים לחזור ארצה לעשות זאת בהקדם האפשרי. 
  צביקה דמרי      21.03.20

אנו מודעים לכך שקיים קושי רב בהשגת כרטיסים לטיסות, וכי לעיתים המסלולים אינם נוחים. יחד עם זאת, ישנן עדיין חברות תעופה הממשיכות לטוס, כאשר יש להתעדכן עצמאית מול חברת התעופה הרלוונטית.

לטבלה מפורטת של משרד מחוץ


מגדל הפיקוח של לאס וגאס נסגר לאחר שאחד מבקרי הטיסה היה נגוע בווירוס קורונה

אחד מבקרי הטיסה בשדה התעופה מקקארן בלאס וגאס אובחן כנושא את נגיף הקורונה.  הדבר הביא לסגירה זמנית של מגדל הפיקוח עד לבירור מי היה בקרבתו. כתוצאה מכך קטנה למס' שעות כמות הטיסות בשדה.

  צביקה דמרי      20.03.20

כתוצאה מהידבקות אחד מבקרי הטיסה צומצמה הפעילות האווירית בשדה. חב' סאות'ווסט איירליינס ביטלה יותר מ- 200 טיסות ובסה"כ היו כמעט 500 ביטולי טיסה.
שדה התעופה נותר פתוח למרות סגירת המגדל אך ביכולת מופחתת בהרבה בשל  שימוש במערכת גיבוי לראדאר.
"הסוכנות פועלת לקבוע כמה בקרי תנועה אווירית יצטרכו לבודד את עצמם לאחר שנחשפו לבקר שנתברר כנושא הנגיף"
כך נמסר מה FAA. 


וייטנאם איירליינס תשהה את כל הטיסות הבינלאומיות עד סוף אפריל

וייטנאם איירליינס מסרה כי תשהה זמנית את כל הטיסות הבינלאומיות ברשת שלה עד 30 באפריל השנה בגלל
מגיפת הקורונה. הדבר בא בעקבות החלטת חברת התעופה להשעות טיסות לצרפת, מלזיה, רוסיה, טייוואן, דרום קוריאה, סין היבשתית, הונג קונג ומקאו.

  צביקה דמרי      20.03.20 על פי חברת התעופה הוויטנאמית, טיסות ממדינות דרום מזרח אסיה וממנה, כולל סינגפור, תאילנד, אינדונזיה, לאוס, קמבודיה ומיאנמר, יופסקו החל מה 21 במרץ. היא הוסיפה כי טיסות לבריטניה ויפן וממנה יושעו זמנית החל מה 23 במרץ.
מהחב' מסרו  כי שירותיה לגרמניה ולאוסטרליה יופסקו החל מה -24 במרץ, ואילו שירותי ההחזרה משתי המדינות יופסקו החל מה -25 במרץ. מחברת התעופה נמסר כי היא תודיע לנוסעים כאשר היא מתכוונת לחדש את השירותים לאחר שתקבל "הנחיות נוספות מהרשויות המוסמכות


אוסטרליה, ניו זילנד סוגרת גבולות לאזרחים זרים בשל נגיף הקורונה


  צביקה דמרי      20.03.20


אוסטרליה, וניו זילנד סוגרות גבולותיהן לאזרחים זרים בגלל נגיף הקורונה
אוסטרליה וניו זילנד אסרו על אזרחים זרים להיכנס לתחומן במאמץ להכיל את התפשטות מגיפת הקורונה.
רק אזרחים אוסטרלים, תושבים ובני משפחתם הקרובים (כולל בני זוג ואפוטרופוסים חוקיים) יכולים לנסוע לאוסטרליה החל
מ -20 במרץ.
כל הנוסעים שנכנסים לאוסטרליה חייבים לעבור בידוד עצמי של 14 יום.יורוסטאר מקטינה את השירות מפריז


  צביקה דמרי      20.03.20

יורוסטאר מקטינה את השירות מפריז. בתקופות רגילות יורוסטאר מפעילה שירותים מדי יום לצרפת, בלגיה והולנד.
אולם כיום השירותים הצטמצמו לחמש נסיעות ביום בלבד, המכסים רק את פריז ובריסל.
דובר Eurostar מסר כי היום (שישי 20 במרץ) יהיו רק שלוש נסיעות לכל כיוון לפריז, שניים לבריסל.
לאתר יורוסטאר 
eurostar.com


אל על תוציא טיסת חילוץ מהודו במוצאי שבת 
פרסום ראשון: אחרי שראש ממשלת הודו נרנדרה מודי הורה לסגור את שמי תת היבשת החל מ-22 במרץ - יום ראשון הקרוב - למשך שבוע לפחות, ימריא מטוס של חברת התעופה הישראלית כדי להחזיר תרמילאים לארץ. בעקבות הפרסום: נגמרו הכרטיסים לטיסה


  N 12      20.03.20


פרסום ראשון: בעקבות החלטת ראש ממשלת הודו לסגור את שמי הודו החל מ-22 במרץ למשך שבוע לפחות בשל התפשטות נגיף הקורונה, תוציא אל על במוצאי שבת טיסת חילוץ מיוחדת ממומביי. על פי הערכות, בהודו נמצאים יותר מ-3,000 ישראלים, שמנסים בימים האחרונים לרכוש כרטיסי טיסה ולחזור לישראל, אולם בעקבות המצב עוד ועוד טיסות מתבטלות.

לכתבה המלאה


'זה גזר דין מוות':
מאות קשישים אוסטרלים על סיפון ספינת שייט שעתידה לעגון באיטליה 

הקשישים האוסטרלים  חוששים שמובלים אותם לשם למות


  צביקה דמרי      20.03.20

מאות קשישים אוסטרלים חוששים מכך שעלולים הם להידבק בנגיף הקורונה ולמות בזמן שספינת השייט שלהם מתוכננת לעגון באיטליה. לאונייה קוסטה ויקטוריה כבר נשללה כניסה לנמלים באסיה ובאירופה, כולל קרואטיה, איחוד האמירויות וישראל.
ומשכך, אוניית השייט תבצע עגינה לשעת חירום בוונציה ב -28 במרץ, על אף שמספר המתים באיטליה עלה מעל ל-3,400  כשהיא עוברת היום יום שישי את מס' המתים בסין.

ההערכה היא כי מעל 240 מהאוסטרלים שנמצאים על סיפון ספינת התענוגות, הם ברובם מעל גיל 65.
לורן פטרוביץ 'אמרה כי לחמותה וגיסתה שנמצאים על ספינת השייט נאמר לנוסעים כי "לא תהיה כל זכות לסיוע רפואי אם הם יחלו"."ברור שזה גזר דין מוות ללא עזרה או ללא שום דרך לשוב הביתה לאוסטרליה בבטחה", כתבה גב 'פטרוביץ' בפייסבוק.

'טראמפ מקדם תוכנית להפוך את אוניות חב' קרניבל לבתי חולים צפים
דונלד טראמפ אומר כי הספינות חב'  קרניבל קרוז יכולות לשמש כבתי חולים צפים לניו יורק וערים אחרות - למרות שהאמריקאים מוזהרים להישאר בבתים לביטחונם האישי.


  צביקה דמרי      20.03.20

הנשיא דונלד טראמפ אומר כי בקרוב ספינות שייט עשויות לשמש בבתי חולים צפים בכדי לסייע בהקלת מחסור במיטות במרכזים הרפואיים בשל הכמות הגדלה של חולי הקורונה.
במסיבת העיתונאים ביום חמישי אמר טראמפ כי שוחח עם יו"ר קרניבל קרוז על כך שהאוניות עשוית לסייע בבמאבק בנגיף . " הבוקר, דיברתי עם מיקי אריסון מקרניבל קרוז, והוא הולך להנגיש ספינות והפיכתן לבתי חולים צפים", אמר טראמפ לכתבים.
"הספינות עם חדרים רבים, והן יעגנו בלוס אנג'לס ובסן פרנסיסקו - ובעוד מקומות שונים."


מטוסי אל על המריאו מפרו: 23 מטיילים נותרו מאחור
מבצע החילוץ של המטיילים הישראלים בפרו שניהל משרד החוץ נתקל בקשיים. למטוסי אל על שיצאו מלימה לא הורשו לעלות כ-25 ישראלים שנשארו בשדה התעופה ללא מענה. משרד החוץ: "ננסה למצוא פתרון למי שנשאר בפרו"

N12     20.03.20


"עשר שעות אף אחד לא מדבר איתנו": 23 ישראלים נותרו בשדה התעופה בלימה שבפרו, לאחר שכ-1,100 ישראלים אחרים עלו על מטוסי על אל ששלח משרד החוץ - ולא נותר בהם מקום לכל המטיילים. ככל הנראה עלו על המטוסים מטיילים רבים שלא נרשמו מראש לטיסה. במשרד החוץ אישרו את הדברים ומסרו: "המשרד ינסה למצוא פתרון למי שנשאר בפרו".
לכתבה המלאה


המאבק בין סוכני הנסיעות ובין ארגון יאט"א מגיע לבית המשפט
 סוכני הנסיעות: לא נשלם עבור טיסות שבוטלו, לא נעמיד הלוואה על חשבוננו לחברות התעופה הקורסות • בית המשפט הוציא צו זמני עד ליום שני, עד אז מנועה יאט"א מניתוק סוכנים שלא מעבירים לה תשלום

  גלובס     19.03.20

קרב הכוחות שמתקיים בימים אלה בין סוכני הנסיעות ובין ארגון התעופה הבינלאומי יאט"א מגיע לבית המשפט. סוכני נסיעות גדולים - בהם איסתא, גוליבר, אופקים, אמק"ס, איילה נסיעות, תלמה נסיעות, סיגנל טורס, דיזנהאוז, אופיר טורס ואחרים - הגישו צו מניעה בבית משפט המחוזי בתל-אביב נגד ארגון התעופה יאט"א. הסוכנים מבקשים שבית המשפט יאסור לנתקם ממערכת הסליקה של יאט"א, BSP, המהווה צינור שמחבר בין סוכני הנסיעות ובין חברות התעופה - איום שיאט"א השמיעה בפניהם במקרה שלא יעבירו לה את תשלומי הזמנות הטיסות של חודש פברואר.


אל על רכבת אווירית מיוחדת לחילוץ ישראלים השוהים בלימה, פרו.
היום בערב (18.3), החל משעה 23:15, תצא רכבת אווירית של חברת אל על , לחילוץ המטיילים  הישראלים מפרו בהמשך לפניית שר החוץ ישראל כ"ץ ובשעה זו החל תהליך להוצאת מטוס נוסף בהנחיית ראש הממשלה מר בנימין נתניהו. 

  צביקה דמרי      19.03.20


בהמשך לפניית שר החוץ לאל על, בדבר מאות ישראלים שנתקעו בפרו, אל על נענתה לאתגר והחליטה לבצע את המשימה. לצורך כך גייסה החברה  את שותפיה העסקיים וחברות מובילות במשק להוצאת שלושה מטוסי חילוץ.
במהלך תהליך הרישום לטיסות בחדר המצב של משרד החוץ,  התברר כי מספר הישראלים בפרו מתקרב לאלף איש ולכן נדרש להוציא מטוס נוסף. ראש הממשלה בנימין  נתניהו הורה על התגייסות מיידית להוצאת מטוס נוסף, מתוך כוונה להביא את כלל המטיילים הישראלים הביתה וחברת אל על נערכת בשעה זו לאתגר.
גונן אוסישקין , מנכ"ל אל על: "בשעת משבר או חירום, אל על פועלת ועושה כל שביכולתה על מנת להיחלץ לעזרה בכל נקודה על הגלובוס  ולהבטיח שישראל לא תהפוך לאי במצור  ולשמר את הקשר האווירי של ישראל וממנה פתוח ככל שניתן. אני רוצה להודות בראש ובראשונה  לראש הממשלה מר בנימין נתניהו , על ההנחיה המיידית לטיפול בטיסה נוספת ולשר החוץ  מר ישראל כץ לאנשי משרד החוץ ובראשם מנכ"ל המשרד על היוזמה והובלת הטיפול המורכב למול המטיילים ההורים המודאגים והרשויות בפרו.  כמו כן תודה למל"ל ורת"א על הסיוע בהוצאת טיסה מורכבת זו שהיא הטיסה הארוכה ביותר בתולדות אל על. אני מבקש להודות, לחברינו ושותפנו במשק הישראלי  על ההירתמות המיידית.
המנכ"לים הציבו את ערך הערבות ההדדית בראש סולם העדיפויות כשהדאגה לשלום המטיילים הישראלים ניצבת  בראש מעיניהם, הלב מתרחב במיוחד מאחר והם עשו זאת  גם בשעות של אי וודאות במשק. ראשי החברות  גילו אחריות לאומית ומנהיגות ועל כך כולנו אסירי תודה.
אנו חשים חובה אישית לציין את השותפים שהם הגיבורים האמיתיים ובלעדיהם לא ניתן היה להוציא את הטיסות אל הפועל: שופרסל , בנק דיסקונט, בנק לאומי, הבנק הבינלאומי, כ.א.ל, שטראוס, עמותת ציונות 2000, מלאנוקס, וויקס, Liveu, בזן, זוקו שילובים נציגת קטרפילר, ליימן שליסל, מקאן, מקדונלדס, הראל, מסעדת דקא, צים, פז, מדינול, גוגל, פייסבוק קונה נגל וכן תרומות אישיות של מר ברוך איבצ'ר, אריק בן דוד ומר קריאף סובר פטריק." ישראל כ"ץ, שר החוץ: ״עקרון הערבות ההדדית הוא עקרון ראשון במעלה שכולנו מקפידים עליו, אני מודה לחברת אל על ולאנשי משרד החוץ על ההירתמות והסיוע לאירוע החשוב הזה. היו אליי המון פניות של משפחות מודאגות ואישי ציבור ואני שמח שיחד עם אל על מצאנו את הפתרון. נאחל שכולם יחזרו בריאים ושלמים.״


קוואנטס האוסטרלית משהה את הטיסות
קבוצת קוואנטס מודיעה על קיצוצים נוספים בטיסה הבינלאומיות והביתית.  קנטאס תשהה את כל הטיסות הבינלאומיות המתוכננות מסוף מרץ עד לפחות בסוף מאי 2020, עם קיצוצים של כ -60 אחוזים בטיסות פנים.

  צביקה דמרי      19.03.20

קבוצת קוואנטס הסבירה את ההחלטה בירידה עצומה בביקוש, בעקבות משבר הקורונה.
מוקדם יותר השבוע הוכרזו על ידי קנטאס וג'טסטאר על קיצוצים של 90- אחוזים מהטיסות הבינלאומיות וכ- 60 אחוז מהטיסות הפנים.
טיסות בינלאומיות קבועות יימשכו עד סוף מרץ כדי לסייע בהחזרת נוסעים ואז יושעו עד סוף מאי 2020.
יותר מ -150 מטוסים יקורקעו באופן זמני, כולל כל מטוסי ה- A380, 747 ו- B787-9.
החברה מקיימת דיונים עם שדות תעופה לגבי חניה למטוסים הללו.


מהתאחדות סוכני הנסיעות: חמ"ל לעצמאים קטנים
לחברים פעילים בלה"ב, אנו שמחים ליידע אתכם על פרויקט חשוב שהארגון יזם בכדי לתת מענה איכותי וזמין לעצמאים המתמודדים עם השלכות נגיף הקורונה: חמ"ל עצמאים ועסקים.

  צביקה דמרי      19.03.20

לחמ"ל התגייסו ראשי הארגונים החברים בלהב: לשכת עורכי הדין (עו"ד אבי חימי), לשכת רואי החשבון (רו"ח איריס שטרק), לשכת סוכני הביטוח (סו"ב ליאור רוזנפלד), לשכת יועצי המס (יוע"מ ירון גינדי) ולשכת היועצים העסקיים (מר חיים אייזנפלד). חברי הארגונים שלהם הם המומחים היושבים מאחורי המקלדת ועונים בזמן אמת לשאלות העצמאים והעסקים הקטנים.
החמ"ל פועל באמצעות אתר און לייף, ואת כל השאלות ניתן להעלות ב עמוד הפייסבוק של און לייף כאן
אנו בטוחים שאתם זקוקים למידע נוכח המצב, והמומחים שלהם ישמחו לסייע לכם ולחבריכם. מאחלים לכולנו בריאות וימים טובים יותר, צוות ההתאחדות


העובדים באל על יציגו לאוצר תוכנית להלאמת החברה‎
בצל משבר הקורונה פיטרה חברת התעופה כאלף עובדים והוציאה אלפים נוספים לחל"ת. בקשות הסיוע ממשרד האוצר לא נענו, וכעת - בצעד מפתיע - העובדים יוזמים תוכנית לרכישת החברה על ידי המדינה. במקביל, אל על הודיעה שתשלח רכבת אווירית להשבת המטיילים הישראלים שנתקעו בפרו.

N12      19.03.20

המשבר הכלכלי שהביא איתו נגיף הקורונה פגע קשות בענף התעופה והכניס את "אל על" לבור כלכלי עמוק. חברת התעופה ביקשה מהמדינה סיוע של 700-500 מיליון שקלים כדי לצלוח את המשבר, אך בינתיים לא הושגו הסכמות בין החברה לבין משרד האוצר. הערב (רביעי) אנחנו מדווחים שהעובדים המתוסכלים מבקשים לעקוף את ההנהלה - ובקרוב יגישו למשרד האוצר תוכנית כלכלית שכוללת הלאמה של החברה.

לכתבה המלאה


בלונדון נסגרו 40 תחנות ברכבת התחתית
מנהלת התחבורה של לונדון (TfL) הודיעה על שורה של הפחתות בשירות "כדי לאפשר לעובדים הקריטיים של לונדון לבצע נסיעות חיוניות.


  צביקה דמרי      19.03.20

בשל מגיפת הקורונה. כ 40 תחנות רכבת תחתית שאינן תחנות החלפה עם קווים אחרים אמורות להיסגר היום עד להודעה חדשה. כמו כן  יהיו פחות שירותי אוטובוסים בלונדון.
המהלכים מגיעים כאשר לונדון פניה של לונדון למעשה לסגר כללי. ממשלת בריטניה הנחתה נגד כל מפגש חברתי שאינו חיוני.
מיום שני, 23 במרץ, TfL תפחית בהדרגה את התדירות של שירותים אחרים ברחבי הרשת שלה "כדי לספק שירות לעובדים קריטיים להגיע למקום שהם צריכים - להבטיח ששירותים שנותרים לא יהיו עמוסים". 


מלון הקורונה בירושלים ישכן גם חולים לא מאומתים
כ-75 ישראלים שחזרו מברוקלין והישראלים שצפויים לשוב לארץ מפרו יועברו ישירות למלונית ההבראה שהוקמה במלון דן בירושלים, וישהו שם בבידוד - ולא יורשו לעזוב את חדריהם.
.N12 
19.03.20

פרסום ראשון: מלון דן ירושלים שהוסב בימים האחרונים למלונית הבראה לחולי הקורונה, יישכן החל מהיום (חמישי) גם ישראלים שאינם חולים מאומתים בקורונה אך נשלחו לבידוד מחחש שנדבקו בנגיף. החלטה זו באה בשל החשש שאם יסתובבו בארץ לפני שיבדקו יגרמו להפצה המונית של הנגיף בישראל.
לכתבה המלאה


סוגרים שערים: מהיום לא תתאפשר כניסת זרים לארץ
ברשות האוכלוסין אמרו כי ההנחיה נכנסה לתוקף באופן מיידי והיא לא תכלול זרים שמרכז חייהם בישראל.
ישראל סוגרת את שעריה בפני מי שאינו ישראלי: רשות האוכלוסין הודיעה הערב (יום ד') כי בעקבות המלצות משרד הבריאות, לא תתאפשר עוד כניסת זרים לישראל גם אם הוכיחו אפשרות לשהות בבידוד.


.ynet 
18.03.20

ברשות האוכלוסין אמרו כי ההחלטה אינה כוללת זרים שמרכז חייהם בישראל. עוד נמסר כי ההנחיה נכנסה לתוקפה עם פרסומה והיא תחול על כלל המעברים הבינלאומיים של ישראל. ההחלטה אוסרת גם כניסה לכל התיירים המגיעים במסגרת תיירות מרפא מכל מדינה בעולם.
לכתבה המלאה


נפלו בין הכיסאות? מה יעלה בגורל עובדי אבטחת הטיסות שפזורים בחו"ל

יותר מ-1,000 עובדים משתייכים לאגף הביטחון של אל על כעובדי משרד החוץ • "אומרים לנו לחזור לארץ, אבל אין טיסות, ואף אחד לא דואג להחזיר אותנו לארץ", סיפר אחד העובדים ל"גלובס"


  גלובס
  
18.03.20

5,500 מעובדי אל על הוצאו לחל"ת לאור משבר הקורונה, מדובר בכ-85% מעובדי החברה והחברות הבנות של אל על. אלא שעובדים רבים שנמצאים בתחנות ברחבי העולם נמצאים במצב של חוסר וודאות. מדובר בעובדי האבטחה של חברות התעופה הישראליות, אותם עובדי ביטחון שמתשאלים את הנוסעים לפני העלייה למטוסים הישראלי בנמלי התעופה בחו"ל. מדובר ביותר מ-1,000 עובדים המשתייכים לאגף הביטחון של אל על כעובדי משרד החוץ (עמ"י, עובד מקומי ישראל).

לכתבה המלאה


ספרד תסגור את כל המלונות החל מה -24 במרץ
ספרד אמורה לסגור את כל המלונות במהלך השבוע הבא, מתוך כוונה להגביר את המאבק כנגד נגיף הקורונוה.
כל המלונות ייסגרו ביום שלישי, 24 במרץ.


   צביקה דמרי    18.03.20

שגריר בריטניה בספרד יו אליוט, מזהיר את התיירים הבריטים בספרד כי עליהם  לתכנן חזרתם ולעשות זאת בהקדם האפשרי".
ספרד היא אחת המדינות האירופיות שנפגעו בצורה הקשה ביותר במגפה המתמשכת של נגיף הקורנה, כשעד כה 14,000 מקרים ולמעלה מ 600 מקרי מוות עד כה.
הרשויות בספרד אמרו כי הן שוקלות להפוך מלונות פנויים לבתי חולים מאולתרים, בכדי להקל על הלחץ על מערכת הבריאות במדינה


פרסום ראשון: הופסקה העלייה למטוס בטיסת אל-על
פרסום ראשון: הופסקה העלייה למטוס בטיסת אל-על מניו יורק לתל אביב מחשש שחלק מהנוסעים באו במגע עם חולי קורונה. 

   עמליה דואק   חדשות 12

חב' התעופה בלו איר משעה את טיסותיה לתל אביב
חב' התעופה הרומנית בלו איר משעה את טיסותיה לתל אביב בתאריך 21/3, יחד עם זאת חברת Blue Air מיישמת את
תוכנית "We Fly You Home" להשיב את הרומנים לרומניה לפני שתשהה את כל הטיסות.

  צביקה דמרי    18.03.20

בעקבות הצו שניתן על ידי נשיא רומניה, בו הכריז על מצב חירום בשטחה של רומניה עד ה- 14 באפריל,  חברת בלו אייר תשהה את טיסותיה הסדירות החל מה- 21 במרץ לאורך כל תקופת מצב החירום.
בין התאריכים 17 - 20 במרץ, 2020, Blue Air מציגה את התוכנית "Fly You Home" לפני שתשהה את כל הטיסות הסדירות.

לכתבה המלאה


תשכחו מהחזר כספי על כרטיסי הטיסה שבוטלו
משרד התיירות מסרב להתערב ח"כ מירב כהן: "מתברר שמשרד התיירות בוחר במונופול עולמי ולא בנו, האזרחים" שתפו בפייסבוק.

  themarker    18.03.20

משרד התיירות הודיע כי אינו מתכוון להתערב לטובת הצרכנים הישראלים במחלוקת שבין חברות הטיסה הזרות מול סוכני הנסיעות, וכך גדל הסיכון כי ישראלים שהזמינו כרטיסי טיסה בחברות תעופה זרות לא יקבלו את כספם בחזרה.

לכתבה המלאה


השר דרעי צפוי להודיע על איסור כניסת תיירים לישראל
השר דרעי צפוי להודיע על איסור כניסת תיירים לישראל כניסת תיירים ארצה תיאסר, כך צפוי להודיע היום שר הפנים. הכניסה לישראל תותר רק למי שמרכז חייהם במדינה

 N12    18.03.20

שר הפנים אריה דרעי צפוי להודיע היום (רביעי) על סגירה הרמטית של שערי ישראל לתיירים. הכניסה לישראל תותר רק למי שמרכז חייהם הוא בארץ. עד כה, הותר לתיירים להיכנס ארצה אם היו יכולים להישאר בבידוד למשך שבועיים מיום כניסתם לישראל.

לכתבה המלאה


חברת התעופה ישראייר מוציאה היום טיסת חילוץ
חברת התעופה ישראייר מוציאה היום טיסת חילוץ לפראג ושתי טיסות מקישינייב, למחר מתוכננות טיסות חילוץ מוילנה וטיביליסי.

 צביקה דמרי     18.03.20


קרדיט יח"צ

 טיסות החילוץ נועדו לתת מענה לאלו שנתקעו במדינות שעצרו את הטיסות מהן כחלק מההגבלות לעצירת התפשטות נגיף הקורונה. עד כה חילצה ישראייר ביומיים האחרונים כ- 1500 ישראלים בטיסות חילוץ שיצאו מבוקרשט, אודסה, קפריסין, וקישייניב .
מחיר כרטיס הטיסה לנוסע הוא כ- 230 דולר ללא סבסוד מהמדינה.


חברת התעופה סאן דור מוציאה היום טיסת חילוץ
הערב – טיסת חילוץ לישראלים בלפלנד פרסום ראשון: לאחר שמדינות סקנדינביה הודיעו כי יכנסו ככל הנראה להסגר כבר ממחר, חברת סאן דור תוציא טיסה מיוחדת לחילוץ הישראלים שנותרו באזור

ישראל היום     18.03.20


חברת סאן דור, השייכת לחברת אל על, הודיעה הבוקר (רביעי) כי תוציא כבר הערב טיסת חילוץ לכל הישראלים שנמצאים במדינות סקנדינביה, שצפויות להיכנס מחר להסגר.
כאמור, בלפלנד נמצאים בשעה זו כמאה ישראלים שהגיעו לפני כשבוע לאזור וקיבלו כעת את הבשורה כי כל מדינות סקנדינביה צפויות להיכנס לסגר בהקדם, כשאין להם איך לחזור מהמדינה.
לכתבה המלאה


כל בתי המלון באילת נסגרו.
לכ 75% מכ -32,000 מועסקים ‏באילת, רובם מענף התיירות הופסקה העבודה

כל בתי המלון בעיר נסגרו. לכ 75% מכ -32,000 מועסקים ‏באילת, רובם מענף התיירות הופסקה העבודה, מחציתם הוצאו לחל״ת. הקניונים, מקומות הבילוי ‏והחנויות נסגרו. בתי האוכל מבצעים רק משלוחי מזון וטייק אווי (‏T.A‏).
 
רד סי אילת 17.03.20


קרדיט 123rf

 מגפת הקורונה העולמית לצד אסון הטבע שפקד את אילת והשאיר אחריו הרס רב לאורך החופים, ‏הובילו לסגירת שערה של העיר אילת. כל בתי המלון בעיר נסגרו. לכ 75% מכ -32,000 מועסקים ‏באילת, רובם מענף התיירות הופסקה העבודה, מחציתם הוצאו לחל״ת. הקניונים, מקומות הבילוי ‏והחנויות נסגרו. בתי האוכל מבצעים רק משלוחי מזון וטייק אווי (‏T.A‏). חברת ארקיע הפסיקה את ‏הטיסות לאילת וחברת ישראייר מציעה 2 טיסות בלבד בעיקר עבור חולים שנזקקים לטיפול ‏רפואי. 

לכתבה


בעקבות משבר הקורונה: ישראייר מסבה מטוסי נוסעים לצורך הפעלת טיסות מטען
חברת התעופה תתחיל בהפעלת טיסות מטען מישראל ללונדון, באמצעות מטוסי איירבוס A320 ריקים מנוסעים, כחלק מהתמודדותה עם הצניחה הדרמטית במספר הנוסעים.
ynet       17.03.20


קרדיט יח"צ

 חברת התעופה ישראייר תתחיל החל מהיום (ג') בהפעלת טיסות מטען ישירות מישראל ללונדון. זאת במטרה להתמודד עם הצניחה הדרמטית במספר הנוסעים כחלק מהמשבר העולמי בעולם התיירות והתעופה בגלל התפשטות נגיף הקורונה.
כך נודע ל-ynet.

לכתבה


בשל הקורונה: שמורות הטבע והגנים הלאומיים ייסגרו למבקרים
לאור ההנחיות החדשות של משרד הבריאות ובשל החשש מנגיף הקורונה, הודיעה רשות הטבע והגנים על סגירת כלל שמורות הטבע והגנים הלאומיים, לרבות חניוני הלילה וחופי הים.
ynet       17.03.20
 
ההנחיות החדשות שפורסמו היום בצהריים נראות דומות מאוד לסגר, תוך קריאה לא לצאת מהבית אם לא חייבים. לפי כותרת ההנחיות שהועברו, אסור להגיע בין היתר לפארקים, לקניונים, לחוף הים, למוזיאונים, לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים. בפירוט המלא, עם זאת, מוזכר כי ניתן לצאת למרחבים הציבוריים רק במסגרת המשפחה או עם בעל חיים.

לכתבה


שר החוץ: אל-על תתגייס לסייע להשבת הישראלים מפרו
השר כ"ץ: "הנהלת משרד החוץ תתאם את הפרטים עם החברה ועם שלטונות פרו"  כ-250 מטיילים ישראל נתקעו בפרו לאחר שהנשיא הכריז על סגר מלא במדינה

news1:  17.03.20 השבת הישראלים מפרו: שר החוץ,  ישראל כ"ץ , הודיע (יום ג', 17.3.20) כי חברת אל-על תסייע בהשבת הישראלים שנתקעו בפרו. "שוחחתי כעת עם הנהלת ׳אל-על׳ וסוכם שהחברה תתגייס לפתרון והחזרת הצעירים הישראלים מפרו, אל משפחותיהם הדואגות בארץ. הנהלת משרד החוץ תתאם את הפרטים עם החברה ועם שלטונות פרו. מסורת ארוכת שנים של ׳אל-על׳ כחברת תעופה לאומית שמתגייסת לסייע בשעת חירום, ממשיכה גם כעת", כתב השר בחשבון הטוויטר שלו. 
כ-250 ישראלים נתקעו בפרו, לאחר שהנשיא מרטין ויסקרה הכריז על סגר מלא למשך שבועיים במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. 
הטיסות מפרו לאירופה ואסיה הופסקו והטיסות לשאר היעדים נמשכו עד היום ב-07:00 בבוקר לפי שעון ישראל. ישראלים רבים הגיעו לשדה התעופה, אך לא הצליחו למצוא טיסות, ובמשרד החוץ התקבלו עשרות פניות ממטיילים בדרום אמריקה והוריהם המודאגים בארץ

לכתבה


משרד הביטחון מחפש מלונות נוספים עבור חולי קורונה
 אחרי ששכר מלונות בירושלים ובתל אביב מרשת דן, משרד הביטחון פירסם קול קורא לשכירת מלונות נוספים, ומבקש הצעת מחיר לטיהור המלונות אחרי השימוש

כלכליסט:  17.03.20 

מנהל הרכש במשרד הביטחון פירסם קול קורא להפעלת בתי מלון ברחבי הארץ כמתקני הבראה והחלמה לחולים קלים בנגיף הקורונה. זאת בנוסף לשני המלונות בירושלים ובתל אביב שנשכרו בנוהל בהול מרשת דן לאחר מו"מ עם מספר רשתות בתי מלון, ללא מכרז פתוח ויופעלו למשימתם החדשה היום ומחר.

לכתבה


צל המשבר: 5,400 עובדי אל על יצאו לחל"ת  
נשיא התאחדות בתי המלון אמיר חייק: ״נוכחנו הערב בהתעלמות מוחלטת של שר האוצר משה כחלון ושל ראש הממשלה נתניהו שלא הזכירו ולו במילה אחת ולא הציגו כל מתווה לסיוע לתעשיית התיירות והמלונאות בישראל שהייתה הגדולה והראשונה להפגע ותהה האחרונה להתאושש .

ynet:  17.03.20 פרסום ראשון: מעל 5,400 עובדי אל על יצאו הבוקר (ג') לחופשה ללא תשלום עד לסוף חודש מאי כחלק מצמצום כוח האדם בחברת התעופה הישראלית, שנדרשת להצטמצם בצורה משמעותית בטרם תקבל סיוע כספי מהמדינה.


התייחסות התאחדות המלונות להצהרת הממשלה 
נשיא התאחדות בתי המלון אמיר חייק: ״נוכחנו הערב בהתעלמות מוחלטת של שר האוצר משה כחלון ושל ראש הממשלה נתניהו שלא הזכירו ולו במילה אחת ולא הציגו כל מתווה לסיוע לתעשיית התיירות והמלונאות בישראל שהייתה הגדולה והראשונה להפגע ותהה האחרונה להתאושש.

17.03.20  דוברות התאחדות בתי המלוןזוהי תעשיה מפוארת וותיקה שמכניסה שהכניסה מליארדי שקלים בשנה לקופת המדינה שהולכת וקורסת, סוגרת מאות בתי מלון, משלחת 30,000 עובדים הבייתה והופכת מתעשיה מפוארת לאוסף של עסקים קטנים. מדובר בענף שחדל כליל מיכולתו לשלם תשלומי ארנונה, מיסים וחשמל והוא זקוק מיידית לתמיכתה של הממשלה הן על מנת לשרוד כעת וכדי להיות מסוגל להתאושש בעתיד. אנו מצפים משר האוצר ומראש הממשלה לגבש ולהציג מיד תכנית סיוע דחופה ומשמעותית לענף המלונאות כמו לענף התיירות בכללו. אם לא ינהגו כך בהקדם - תהה זו בכיה לדורות ואובדן תשתיות שנבנו במשך עשרות שנים.


חבילת הסיוע של מיקי פדרמן למשרד הביטחון: מל"טים, מזון ועכשיו גם מלונות
שלושה בתי מלון מרשת דן, שבשליטת פדרמן, צפויים לשמש "מלוניות" לחולי קורונה בבידוד; ל"כלכליסט" נודע כי המחיר שתגבה דן יעמוד על 80 שקל ללילה לחדר

רשת מלונות דן החלה אתמול להכשיר שלושה ממלונותיה עבור חולי קורונה בבידוד במסגרת התקשרות שלה עם משרד הביטחון. זאת, אף ששני הצדדים טוענים כי טרם נחתם הסכם ביניהם.
ל"כלכליסט" נודע כי המחיר שתגבה דן יעמוד על 80 שקל ללילה לחדר, כאשר בשלושת המלונות קיימים 1200 חדרים. המלון הראשון שיופעל במתכונת החדשה הוא דן פנורמה בתל אביב, ככל הנראה כבר הבוקר. מלון נוסף יהיה דן ירושלים, לשעבר היאט, בצפון העיר.

- 17.03.20   ( כלכליסט )


הקורונה ממשיכה להכות בפתאל
הרשת סוגרת 50 מלונות בישראל ובאירופה קבוצת פתאל הודיעה כי תסגור מלונות שהתפוסה בהם נמוכה ותעביר את האורחים למלונות אחרים ברשת
 
רשת המלונות פתאל ממשיכות לספוג מכות בשל התפשטות נגיף קורונה:
הבוקר (ב') דיווחה פתאל החזקות (+2.27% 10350) על סגירה של 50 מתוך 180 בתי המלון שלה בישראל ובאירופה. החברה תסגור מלונות שהתפוסה בהם נמוכה ותעביר את האורחים למלונות אחרים ברשת. כמו כן, החברה הודיעה על צמצום של כוח אדם - כלומר במספר העובדים, בשעות העבודה. כמו כן, הצמצום כולל הוצאות עובדים לחופשה ללא תשלום ואיחוד תפקידים במטה ובמלונות. פאתל הודיעה גם כי היא בוחנת הפחתות שכר רוחביות בטווח הזמן המיידי עבור עובדים מעל סף השתכרות מסוים, תוכניות פרישה מרצון וצמצום כל פעילות הרווחה והדרכה בקבוצה.

- 16.03.20   ( דה מארקר )


חברות תעופה אמריקאיות מבקשות חילוץ של 50 מיליארד דולר  
אחב' התעופה האמריקאיות ביקשו סיוע של 50 מיליארד דולר למניעת קריסה.חר
 
 דייוויד שפרדסון מרויטרס מדווח חברות התעופה הגדולות בארה"ב ביקשו חילוץ ממשלתי.
חברות התעופה האמריקניות הגדולות זקוקות לסיוע חילוץ מהממשל בגובה 50 מיליארד דולר - כדי למנוע קריסתן 
הבית הלבן מנסח בדחיפות הצעה לחבילת סיוע כספי בעקבות הנפילה התלולה בביקוש שנגרמה בעקבות מגיפת נגיף הקורנה.
16/03/2020 (Reuters)


האוצר שלח את אל על למקצה שיפורים, לא תקבל בשלב זה הלוואה 
אחר שעות של דיונים, שנמשכו אל תוך הלילה, דחה משרד האוצר את הבקשה של חברת התעופה בטענה שתוכנית ההתייעלות שהציגה אינה מספקת ■ גם ישראייר הגישה בקשה לסיוע ממשרד האוצר, ובמקביל מפעילה לחץ על החברה האם שתפו בפייסבוק
 


אל על עומדת בפני אתגר תזרימי משמעותי לאחר שמשרד האוצר דחה אמש (א'), בדיון שנמשך עד לשעות הקטנות של הלילה, את בקשת הסיוע שלה, בטענה שתוכנית ההתייעלות שלה אינה מספקת. אל על ביקשה ממשרד האוצר ערבות מדינה להלוואה ומענק בסך 700 מיליון דולר, בטענה שהנחיית משרד הבריאות שלא לטוס טיסות לא הכרחיות, גרמה לביטולים מסיביים של הזמנות.
16/03/2020 ( דה מארקר )


נתונים על הפגיעה במלונות ישראל
מהתאחדות המלונות בישראל מוסרים כי הפגיעה במלונות ישראל עקב מגיפת הקורונה מוערכת באובדן הכנסות של כמיליארד ₪ בממוצע לכל חודש, סגירת מאות מלונות, הוצאה לחל"ת ופיטורים של מרבית עובדי הענף:
 
     צביקה דמרי    עדכון   15.03.20    
א. מחיקת כל לינות התיירים במלונות ומחיקה של כמעט כל לינות הישראלים במלונות הינה אובדן הכנסות ממוצע של כמיליארד ₪ לחודש.
ב.נכון להיום כמחצית ממלונות ישראל נסגרו, כאשר כל יום נסגרים מלונות נוספים עד לסגירה של כמעט כל מלונות ישראל.
ג.יש לציין, כי גם למלונות סגורים יש הוצאות קבועות של כ-15%-20% מהפדיון הרגיל ( עבור ארנונה, ביטוח, תחזוקה של מערכות, שמירה ובטחון וכן שמירה של גרעין  בסיסי של  עובדים  שלא ניתן להוציא לחל"ת או לפטר). בנוסף לכך : הוצאות מימון של כ-3%-4% מפדיון רגיל ( כפי שהיה ב-2019 ) ולמלונות שמשלמים שכירות ( כ-25% מהפדיון הרגיל).
ד.המשמעות מבחינת כח אדם (כ-41 אלף עובדי המלונות) הנה : מרבית העובדים נשלחים בימים אלו לחל"ת. עובדים זמניים עד שנתיים ועובדי חברות קבלן וכ"א- מפוטרים .
ה.בשנת 2019 הסתכם פדיון המלונות בכ-12 מיליארד ₪ ,47% ממנו מתיירות נכנסת ( כ-5.7 מיליארד ₪) ו-כ-53% מתיירות פנים (כ-6.3 מיליארד ₪). הצפי והמגמה  ל-2020 ( עד פרוץ המשבר) היה להמשך הגידול בלינות ובפדיון המלונות מתיירות נכנסת.


בנוסף, מלונות שכן ממשיכים לעבוד יפעלו בהתאם להוראות משרד הבריאות:
· מסעדות בתי המלון יסגרו. · חדרי האוכל יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות - שמירת מרחק של שני מטר בין האנשים והתקהלות של לא יותר מ – 10 אנשים יחד. · בתי המלון יוכלו לארח אורחים בחדרי המלון העדיפות היא שאוכל יוגש באמצעות שירות חדרים בלבד.
· ההתנהלות בשטחי הציבור של המלון (לובי) תהיה על פי הנחיות משרד הבריאות שמירת מרחק של שני מטר בין האנשים והתקהלות של לא יותר מ – 10 אנשים יחד.


תאגיד השייט קרניבל עוצר את כל ההפלגות
קוי השייט בקרניבל יפסקו עד תחילת אפריל.
לפני 4 שעות הודיעה תאגיד השייט קרניבל קרוז ליין כי הם משהים את כל הפעולות באופן מיידי לכל צי האוניות שלה
שממוקם בצפון אמריקה.
מהארגון נמסר כי התכנון לחדש את הפלגות ביום שישי, 10 באפריל.
כל הספינות שנמצאות כעת בים ימשיכו במסעותיה ויחזרו לנמלי הבית שלהן כמתוכנן.
"לאור כל המצב הזה של וירוס הקורונה שהפך למגפה עולמית, ובכדי להגן על בריאותם ובטיחותם של האורחים, הצוות והקהילות שאנו משרתים," אמרו  בחברה. "על אף שבקרניבל לא היה מקרה מאובחן שקשור לפעילותנו, אנו מבינים שמצב זה גדול יותר מתעשיית השייט ואנחנו נמשיך לעשות את חלקנו כדי לתמוך בפקידים ובעובדים כדי להכיל את האתגר חסר תקדים בבריאות הציבור."
 16/03/2020 לכתבה


נוסעים נתקעו בספינות בלב ים בשל סירובם של מדינות לאפשר עגינה בנמליהן.  
ספינות קרוזים של חב' נורבג'יאן שטות בימים אלה בלב ים כשעליהן נוסעים, ואינן מקבלות אישור עגינה. 
לאוניה Norwegian Jewel הרשויות באוסטרליה ניו זילנד ובכמה איים באוקיינוס השקט סרבו לאפשר עגינה בנמליהן.
 16/03/2020 (The Guardian )


ראש עיריית אילת  בפניה דחופה לראש הממשלה
"עזור בבהילות לתושבי אילת בעת צרה – אילת סופגת מכה  אנושה "

כשנה  לאחר משבר סגירת שדה דב, מתמודדת העיר אילת עם שני משברים נוספים, האחד משבר הקורונה העולמי בעקבותיו נסגרו כמעט כל בתי המלון בעיר אילת והשני, אסון טבע שפקד את העיר בסוף השבוע האחרון, בלבוש סופה עזה שהגיעה ממצרים, השתוללה בעיר משך יומיים והשאירה אחריה הרס רב ונזקים כבדים לאורך כל החופים. על רקע המשברים, פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי לראש הממשלה – בנימין נתניהו ולשרים בבקשה דחופה להתערבותם. ראש העירייה: " אילת סופגת מכה כלכלית וחברתית אנושה"


פרו בהסגר: כ-250 ישראלים מנסים לחזור לארץ

 הנשיא הפרואני הכריז על סגר מלא החל מהלילה בחצות (שעון מקומי), ועשרות רבות של ישראלים, בהם צעירים בטיול הגדול, מנסים למצוא טיסות הביתה. "השדה מפוצץ, זה לא עניין של כסף פשוט אין טיסות. מפחדים לטוס דרך אירופה ולהיתקע, אין הנחיות ממשרד החוץ", סיפרו. כמה מהם נכנסו לבידוד בהוסטלים: "מכינים את עצמנו להסגר"
ynet  16.03.20


עמותת ישראליז פתחה חמ״ל אנושי למטיילים הישראלים שתקועים בחו״ל
החמ״ל עובד בשיתוף עם נציגי משרד החוץ ובהתאם להנחיות המשרד בעקבות משבר הקורונה עשרות אלפי ישראלים נמצאים במדינות שונות בעולם עם מחסור בידע והרבה בלבול כיצד עליהם לפעול- מה מצב הקורונה במדינה שהם שוהים? כיצד עליהם לשמור על ההיגיינה בצורה המיטבית? האם לאכול במסעדות? באילו מדינות מומלץ לגשת לקבלת טיפול רפואי? אילו החזרים יקבלו מהביטוח? מלבד מדינות אירופה מדינות רבות נוספות סוגרות שעריהן, לרבות פרו, קולומביה והפיליפינים, ומטיילים רבים תקועים מבלי יכולת לחזור ארצה, איך מוצאים טיסות לישראל? לאחר הנחיתם בארץ, כיצד המטיילים אמורים להגיע לבידוד בביתם מבלי שיבואו במגע עם אנשים אחרים?
על כל אלו ונושאים רבים נוספים ישיבו מתנדבי ישראליז בחמ״ל המיוחד שפתחו הנותן מענה אנושי ישיר למטיילים הישראלים.
אייל בירם , מייסד ארגון ישראליז- ״ברגעים אלו עדיין נמצאים עשרות אלפי מטיילים ישראלים בטיול הגדול בחו"ל, רובם הגדול בדרום אמריקה ומזרח אסיה. מרגע פתיחת החמ"ל קיבלנו מאות פניות של מטיילים וכרגע בעזרת צוות המתנדבים של העמותה אנחנו מסייעים בהכוונה וסיוע בחזרה בטוחה לארץ ובמציאת מקומות מבטח, כל זאת בשיתוף משרד החוץ״.
עמותת ישראליז פועלת ללא לאות בבניית מערכי הדרכה ומצגות, בפנייה לבכירי המערכת הצבאית, הממשל והמשק על מנת שיסייעו להם להגיע באופן ממוסד ומוסדר לאוכלוסיית החיילים המשוחררים, מתוך מטרה לחזק ולשפר את תדמית ישראל בעולם תוך הכשרת משוחררי צה"ל לקדם את ההסברה של מדינת ישראל במהלך יציאתם לחו"ל ובפרט הטיול הגדול בחו"ל, דרך שימוש בסיפור האישי של המטיילים.
להבנה בצורך בפעילות הארגון הגיעו לאחר שטיילו בחו"ל, פגשו מטיילים מכל רחבי תבל ונחשפו לתפיסה הבעייתית של מדינת ישראל.
הם הבינו שכמוהם, חיילים משוחררים רבים ימצאו את עצמם במהלך הטיול מנסים להסביר את הסיפור הישראלי. וכך, צעירים שיקבלו הכשרה מתאימה, יוכלו להשפיע על מצב ישראל בעולם. במספרים- מידי שנה ישנם מעל ל-547,0000 יציאות לחו"ל של צעירים בגילאי 20-24, קבוצה המורכבת בעיקרה מחיילים משוחררים. החמ״ל עובד באופן ישיר מול נציגי משרד החוץ, משרד הבריאות וחברות התעופה ופועל בין השעות 20:00-12:00


פתאל תסגור 50 מלונות ותבחן מכירה והכנסת שותפים למלונות שבבעלותה
זאת כחלק מצעדי התאמת הוצאותיה לירידה הצפויה בהכנסות כתוצאה ממשבר הקורונה. עימה דיווחה היום גם חברת המלונות ישרוטל שצופה העמקה של ההפסד הנקי ברבעון הראשון ב-15 מיליון שקל בשל משבר הקורונה
כלכליסט


גרמניה תסגור את גבולותיה עם צרפת, שווייץ ואוסטריה
 פורסם:  , 16:55 הרשויות בגרמניה החליטו לסגור את גבולות המדינה עם צרפת, שווייץ ואוסטריה החל מיום שני בבוקר, זאת כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. כך דווח בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. הסגר בגבולות לא יחול על מעבר סחורות. גורם בלשכת הנשיאות הצרפתית הכחיש את הדיווח בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס: "זו לא סגירת גבול אלא צעדים לחיזוק הפיקוח. הנשיא מקרון והקנצלרית מרקל שוחחו בנושא בסוף השבוע".
ynet  15.03.20 
לכתבה


SAS תשבית את מרבית פעילותה
החברה תפטר 10,000 עובדים  Scandinavian Airlines-SAS פרסמה הודעה דרמטית זו כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה  ,הדרישה לנסיעות אוויריות בינלאומיות אינה קיימת למעשה. לפיכך, SAS קיבלה את ההחלטה להפסיק באופן זמני את מרבית הטיסות שלה החל מיום שני, 16 במרץ, עד שיבשילו שוב התנאים. יחד עם זאת ומתוך התחשבות בלקוחות החברה תמשיך SAS במהלך הימים הקרובים, ככל האפשר לשמור על תנועה מסוימת על מנת לאפשר טיסות חזרה מיעדים שונים.
לכתבה


ענקית התיירות קבוצת Tui משעה את רוב פעולותיה 
קבוצת Tui משעה את מרבית פעולותיה.
קבוצת Tui הודיעה כי היא אמורה להשעות את "הרוב המכריע של כל הנסיעות עד להודעה חדשה עקב התפרצות נגיף הקורונה. בהצהרה שניתנה ביום ראשון בערב נמסר כי ההשעיה תואמת את הנחיות הממשלה ותכלול נסיעות בחבילות, הפלגות ופעילות מלונות.
מהחב' נמסר "השעיה זמנית זו נועדה לתרום למאמצים ממשלתיים גלובליים למתן את השפעות התפשטות הקורונה
ה- COVID-19."
כל הפרטים


ארה"ב: אתרי בילוי ייסגרו
 אירועים עד 50 איש רשויות בארה"ב מקשיחות את שגרת החיים ברקע ההתמודדות עם הנגיף: בניו יורק ובלוס אנג'לס משביתים את חיי הלילה, סנדרס וביידן שמרו על "מרחק בטוח" זה מזה בעימות הדמוקרטי. בסיאטל יחלו בניסוי למציאת חיסון לקורונה
כל הפרטים


אחד המלונות הריקים בת"א יהפוך לאתר בידוד
ראשון מסוגו לחולי קורונה אחרי שהבוקר שר הביטחון הודיע כי הוא עובד על פרויקט של מלוניות הבראה קהילתיות שיארחו חולי קורונה, פורסם כי המלון הראשון שיארח את החולים יהיה מלון ריק בתל אביב. במסגרת הפרויקט, החולים הקלים ואלה שלא פיתחו תסמינים יועברו לחדרי המלון ויהיו תחת מעקב רפואי.
כל הפרטים


סגירת מלונות עקב משבר הקורונה

כ-100 בתי מלון נסגרים בשעות אלה ברחבי הארץ, כ-100 נוספים יסגרו ביום ראשון בענף מבקשים פיצוי של העברת תקציב ייעודי למשרד התיירות בסך 500 מיליון ₪ לשיפוי מיידי לחודש הקרוב אשר ימנע קריסת בתי המלון ופיטורי עשרות אלפי עובדים.  

          צביקה דמרי    עדכון   15.03.20    


123rf
גם באזורים מוטי תיירות פנים (אילת וים המלח) נסגרים מלונות רבים והתפוסה יורדת מתחת ל-30%. נכון למועד זה – נסגרו כ-100 מלונות בכל רחבי הארץ, מהערכות בשטח כ-100 מלונות נוספים יסגרו לאחר סוף השבוע!

נתוני אבדן הכנסות לענף המלונאות: תיירות נכנסת : מחיקת  כל לינות התיירים 
ואובדן הכנסות למלונות של כ-500  מיליון ₪  בממוצע בכל חודש מתיירות נכנסת. תיירות פנים :
ירידה של כ: 60%-70% בתיירות הפנים ואובדן הכנסות של כ-350 מיליון ₪ בממוצע לחודש סך הפגיעה מתיירות נכנסת ומתיירות פנים נאמדת בכ- 850 מיליון ₪ בממוצע לחודש במונחים שנתיים, הפגיעה למלונות, לאור המשבר, צפויה להסתכם ביותר-10 מיליארד ₪. ( מתוך 12 מיליארד שהם הפדיון השנתי הענפי) המשמעות מבחינת כוח אדם: פיטורים של כ: 12,000 עובדים  + 5,000 עובדי קבלן והוצאה של 12,000 עובדים נוספים לחל"ת.

מהתאחדות המלונות נמסר בתגובה: ״מכה קשה נוספת לתעשיית המלונות המוכה.  המלונאים אופטימיים מטבעם, מבינים
כעת כי הממשלה הכריזה עליהם מלחמה ואחרי חיסול התיירות  מחו״ל פוגעים כעת קשה גם בתיירות הפנים. 
הממשלה פוגעת ועליה לשלם ומהר. ממשלת ישראל חייבת לחשוב גם על היום שאחרי הקורונה והיום היא פוגעת קשה שוב במנועי הצמיחה.״


עדכון של אל על לגבי הפעילות ביעדי החברה

אל על תשהה את הפעילות למרבית יעדי החברה באופן הדרגתי החל מיום ראשון הקרוב, 15/3/20, אך תוסיף לשמר קשר אווירי קבוע לארצות הברית, קנדה, אנגליה, צרפת ודרום אפריקה אל על מאפשרת גמישות מלאה ללקוחותיה להקדים הזמנות שמועדן עד 31/3/20 ללא תשלום דמי שינוי, טיפול והפרשי מחיר לטיסות מוקדמות יותר


מנכ"ל אל על גונן אוסישקין: "בימים ובשעות האחרונות גוברים הדיווחים על עצירה מלאה של פעילות החברות הזרות בנתב"ג נוכח ההנחיות השונות והירידה בביקוש. לאחר ביצוע הערכת מצב, אל על נאלצת להשהות באופן הדרגתי את פעילותה למרבית יעדיה החל מיום ראשון בערב, 15/3/20. אנו עוקבים אחר המצב ומתוך אחריות לאומית  נמשיך לשמר קשר אווירי סדיר לניו יורק, ניוארק, טורונטו, לונדון, פאריס ויוהנסבורג לצורך הובלת נוסעים ומטען בהתאם ללוח הזמנים המפורסם." ·       פעילות החברה ליעדיה באירופה (פרט ללונדון ופאריס) תופסק בהדרגה עד יום ראשון בערב (15/3/20) ·       טיסה אחרונה לבוסטון תצא אור ליום ראשון (15/3/20 
טיסה אחרונה למומביי תצא ביום ראשון (15/3/20) 
טיסה אחרונה לסן פרנסיסקו תצא אור ליום שני (16/3/20)    
טיסה אחרונה למוסקבה ובריסל תצא ביום שני (16/3/20)    
טיסה אחרונה למיאמי תצא אור ליום רביעי (18/3/20)   
טיסה אחרונה ללוס אנג'לס תצא ביום רביעי אחרי הצהריים (18/3/20)
החברה עוקבת בדריכות אחר הביקושים והנחיות משרד הבריאות והיא מצויה במוכנות  מלאה לחידוש הפעילות ליעדים השונים בעולם על פי הצרכים המבצעיים והמסחריים תחת התארגנות מהירה. אנו ממליצים לציבור הנוסעים להקדים מועד טיסתם ולהתעדכן בפרסומים השוטפים  אודות הפעלתן של הטיסות. מוקד השירות של החברה תוגבר ככל הניתן.
יחד עם זאת, נוכח עשרות אלפי הפניות זמן ההמתנה ממושך. אנו מתנצלים על כך ועושים המירב לסייע לכלל הלקוחות בזמן.


מארגני התיירות הנכנסת חייבים להיכלל ברשימת העובדים החיוניים למשק בחירום

יוסי פתאל, מנכ״ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת בקריאה לראש הממשלה נתניהו: 1500 מומחים של מארגני התיירות הנכנסת חייבים להיכלל ברשימת העובדים החיוניים למשק בחירום !!!

הם אלו בעלי הקשרים והמומחיות הנדרשים כדי להמשיך לתפעל את התיירות הנכנסת לישראל מול סוכני תיירות מחו"ל כבר עכשיו וגם לקראת היום שאחרי המשבר. הקשר הרציף שלהם מול הסוכנים בחו״ל הוא קריטי.
דני אמיר , יו"ר לשכת מארגני התיירות הנכנסת הדגיש:
"אנחנו מתחזקים את מערך ההזמנות לחודשים הקרובים שיבטיחו המשך תיירות נכנסת וגם יצירת מקומות עבודה בפריפריה . אנחנו ממלאים את המטוסים ואת בתי המלון, ומספקים את העבודה למורי הדרך ולעוד אלפי מתפרנסים מתיירות".


טיפול בהלם באל על: 80% מהעובדים יוצאים לחופשה ללא תשלום1,100 יפוטרו אל על נמצאת במצוקת נזילות והגיעה לרגע האמת שלה
■ 4,500 עובדים ייצאו לחופשה ללא תשלום, וטייסים יאבדו 30%-40% משכרם - במאמץ לקבל הלוואה של 700 מיליון דולר מהמדינה
■ תוכנית ההבראה תובא לאישור הדירקטוריון במוצ"ש, ותוצג בפני האוצר ביום ראשון
דהמרקר : 12.03.20


טראמפ עצר טיסות מאירופה לארה"ב וקרא לאחדות
טראמפ עצר טיסות מאירופה לארה"ב וקרא לאחדות: "ננצח את הנגיף" הנשיא הכיר לראשונה בחומרת המגיפה, עצר טיסות מ-26 מדינות אירופיות וקרא באופן נדיר לאחדות: "לא משבר, רק אירוע זמני". הצהרתו לוותה בשגיאות שיצרו בלבול רב, שגרירים אירופים טוענים: "לא קיבלנו עדכון". 
ליגת ה-NBA השעתה את פעילותה, טום הנקס נדבק
ynet: 12.03.20


בשל המשבר: חברת איסתא סוגרת את כל סניפיהחברת התיירות איסתא, הודיעה היום (ד') כי היא מקפיאה את פעילותה וסוגרת את כל 42 הסניפים שלה עד ה-15 באפריל. פעילות החברה תעבור למטה המרכזי ותתמקד בביטולים בלבד. בתוך כך, גם סוכנות הטיולים דיזנהוז הודיעה הערב כי היא סוגרת את 40 סניפיה, ומוציאה לחופשה ללא תשלום כ-400 מעובדיה
 11.03.20  ynet


יוצרים, רקדנים וכוריאוגרפים בינלאומיים יציגו יצירות מחול בבכורה בפסטיבל "ארנבת מרץ 2020" של מרכז 'כלים' בבת ים !

ע ל במה אחת יוצגו חיבורים מרתקים בין יוצרים, יצירה, קהל וקהילה:

רקדנים בעלי לקויות ראיה ועיוורים, צעירים בעלי מוגבלויות שונות ובני נוער מבת-ים,

מפגשי מחול מיוחדים בהשתתפות הקהל והאמנים היוצרים

24-29 במרץ 2020, מרכז 'כלים', בת ים


פסטיבל המחול "ארנבת מרץ 2020" במרכז 'כלים' בבת ים (24-29/3/2020) יוצא לדרך!

כ וריאוגרפים בינלאומיים, יוצרי מחול, רקדנים מקצועיים לצד אנשים בעלי מוגבלויות ובני נוער, כולם יעלו על במה אחת ויציגו מופעי מחול ואמנות עם ערך מוסף.  הפסטיבל יוצר חיבורים בין יוצרים, יצירה, קהל וקהילה, ומביא אל קדמת הבמה את השיח האישי, האנושי והפוליטי המתגלם בגוף.
החיבורים המרתקים אשר יוצגו השנה במסגרת הפסטיבל מביעים את חשיבות המחול ככלי לביטוי, לחיבור בין אנשים וככלי ליצירת קהילה:  רקדנים בעלי לקויות ראיה במופע מונגש לקהל עיוורים לראשונה בישראל, פרויקטים שונים עם בני נוער מבת-ים ועם בעלי מוגבלויות שונות.  

במהלך הפסטיבל הקהל לוקח חלק פעיל, משתתף בסדנאות תנועה וחימום עם יוצרים מובילים והאומנים המציגים, ובאמצעות התנועה המשותפת הקהל הופך להיות חלק מהחוויה.

בפסטיבל תוצג תערוכת הצילומים הייחודית של הצלם יאיר מיוחס ״לעצור לרגע״ באוצרות רונית רייק .


ענת דניאלי ויאיר ורדי , המנהלים האמנותיים של הפסטיבל: "בפסטיבל השנה בחרנו לעסוק בשאלה כיצד המחול והעבודה עם הגוף מאפשרת לנו לפתוח מרחבים חדשים, לעיתים לא מילוליים, והאם אפשר להשתמש ביצירה אמנותית ובכוריאוגרפיה בפרט ככלי שימושי?  לצד הבכורות והעבודות של היוצרים המקומיים והבינלאומיים, הפסטיבל מרחיב את המעשה האמנותי דרך חיבור גופים של יוצרים ורקדנים מיומנים עם גופים בעלי איתגורים שונים ועם הגוף הנוכח של הצופה.  על הבמה יתקיימו חיבורים של קהילות אשר לרוב לא נמצאות בקדמת במה ודרך עבודה משותפת מאפשרות לנו להרחיב את מנעד התפיסות שלנו על הגוף והיופי. אנו מזמינים את הקהל לבוא, לנוע ולהשתתף איתנו במפגשי מחול מרתקים". 


מרכז 'כלים' הוא מרכז מחול בינלאומי ובית למחול עכשווי הפועל בבת ים.  'כלים' מהווה מרכז ייחודי בנוף מחול הישראלי. הוא משמש כמרחב המצמיח יוצרים ויצירה ובמקביל משלב ומחבר בין אומני מחול, בין פרקטיקה כוריאוגרפית לתיאוריה, ומטפח את תחום המחול בקרב הקהילה דרך  עבודה עם תלמידים ותלמידות, בני ובנות נוער, קשישים וקשישות, תושבי העיר בת ים, בעלי ובעלות מוגבלויות ועוד.  

בין היוצרים בפסטיבל : אופיר יודלביץ', סתיו מרין, מרב דגן, אורי שפיר, מעיין מרציאנו, עדי שילדן, מיכל סממה, הגר טננבויים, שירי סבח טייכר, אורלי אלמי, ניר וידן ועוד רבים אחרים .משבר הקורונה: הדיוטי פרי ריק

משבר הקורונה: הדיוטי פרי ריק - החנויות לא ישלמו דמי שכירות במקום דמי השכירות הגבוהים, בעלי החנויות ישלמו אחוזים מההכנסות. מספר הנוסעים בנתב"ג צנח מ-60 אלף ביום ל-20 אלף וצפוי לרדת עוד נווית זומר
ynet: 12.03.20


יונייטד איירליינס הודיעה אתמול כי תמשיך לטוס לישראל

על רקע הקורונה ומצבה של התעופה בעולם ובישראל, יונייטד איירליינס הודיעה אתמול כי תמשיך לטוס לישראל וממנה כרגיל על פי לוח הטיסות הקבוע שלה: 14 טיסות שבועיות לניו יורק 3 טיסות שבועיות לוושינגטון 6 טיסות שבועיות לסן פרנסיסקו.

11 במרץ 2020, 8:40עדכון מדיניות טורקיש איירליינס באשר לביטולים או דחיית נסיעותי

עקב משבר הקורונה ובהתאמה להנחיות ממשלת ישראל מתאריך 09.03.2020 יבוצעו שינויים בתפעול המבצעי עד לתאריך 31.03.2020.

אנו נעבור למתכונת תפעולית מופחתת החל ממחר, 11.03.2020

על פי מספרי הטיסות המפורטים מטה.

 

בין התאריכים 11-12.03 יתופעלו 4 טיסות יומיות:

 

TK 784/TK 785

TK 786/TK 787

TK 864/TK 791

TK 790/TK 865

 

החל מ13.03 ועד 31.03 יתופעלו 2 טיסות יומיות:

 

TK 784/TK 785

TK 864/TK 791

 

נוסעים (בודדים וקבוצות) שכורטסו עד לתאריך 10.03 כולל ומועד טיסתם בין התאריכים

10.03-31.03         זכאים ל אחת  מן האפשרויות הבאות בלבד ובתנאי שיבוצע עד 11.04;

 

  • החזר כרטיס:

 1. כרטיס שאינו נוצל -  זכאות להחזר מלא.

        2. כרטיס שנוצל חלקית – זכאות להחזר על פי חוקי  INVOL   דרך מערכת  BSP .

 

o        שינוי ראשון לכרטיס:

1. לטיסות עד 31.05.2020 כולל, לא ייגבו קנסות/הפרשי מחלקות ומיסים.

2. לטיסות היוצאות החל מ01.06 לא ייגבו קנסות אך כן ייגבו הפרשי מחלקות ומיסים

 

             תנאים:

 

  • שינוי יכול להתבצע בכפוף לאותן מחלקות שירות מקוריות שהוזמנו מראש – תיירים / עסקים      
  • שינוי יעד יתבצע בכפוף לאותו איזור  IATA .

 

     

            עדכונים אלו עשויים להשתנות בהתאמה למצב.

       

            לפרטים נוספים ניתן להיכנס  לאתר הרשמי  ולמחלקת ההזמנות:  Agent.tlv@thy.com

 

           בברכהמרימים ת'מפלס- אשכול כנרת עמקים יוצא ביוזמה לעידוד התיירות בצפון ומצב הרוח הלאומי

בעקבות משבר הקורונה, אשכול כנרת עמקים יוצא ביוזמה לעידוד התיירות המקומית ומצב הרוח הלאומי, תחת הכותרת "מרימים את המפלס" על ידי יצירת עשרות אירועים קטנים בטבע ובשטחים הפתוחים בחודש הקרוב ועד פסח. כל התיירנים באזור, הוזמנו לקחת חלק במהלך ולהיות שותפים לפעילות ולקמפיין, על ידי יצירת תוכן באתרים ובאזור שלהם מבוססי צבע מיוחד: סיורים, טעימות, חוויות צילום, הדרכות ועוד. כל האירועים יועלו, לרווחת הציבור הישראלי, בדף נחיתה ייעודי שיעודכן כל העת בכתובת
במסגרת הקמפיין החל מ 12.3 ועד פסח, בכל סוף שבוע, יבחר צבע מוביל לטיולים ויופצו באמצעים אורגנים ובאמצעות הציבור, התקשורת והקהילות, "משימות" לצאת לטבע ולצלם את הצבע הספציפי להעלות עם האשטאג של הסלוגן. האשטאג שנבחר הוא: מרימים את המפלס מפלס הכנרת הוא המפלס הלאומי של מצב הרוח – ובאשכול כינרת עמקים החליטו יחד עם כל התיירנים להראות מנהיגות ולהעלות את מצב הרוח הלאומי באמצעות תיירות קהילתית מקומית – מעורבות מטיילים במשימות טבע ונוף ויציאה למרחבים  הפתוחים  באשכול התיירות רואים במה שקורה עכשיו הזדמנות למעורבות חברתית, אחריות וגם יציאה לבילוי והיכרות עם התיירות המקומית. המטרות העיקריות של הקמפיין הן לייצר תיירות מקומית מבוססת משאבי טבע, ליצור תהליך שיווקי מבוסס קהל וקהילה ולחשוף את הצפון ולהביא מטיילים


יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל בתגובה להצהרת ראש הממשלה

זו טעות לתעדף את ענף התעופה. בלעדינו לא יהיו תיירים בישראל והמטוסים יישארו ריקים*
"זו טעות לתעדף את ענף התעופה מבלי להתחשב במארגני התיירות הנכנסת שאחראים להביא את התיירים למטוסים.
בלעדינו התוכנית להצלת התעופה לא תהיה שלמה. אנחנו צריכים להיות בין הראשונים בסדר העדיפויות כי בלעדינו לא יהיו תיירים למטוסים ולבתי המלון", אומר יוסי פתאל , בתגובה להצהרת ראש הממשלה, שר האוצר, שר הכלכלה, נגיד בנק ישראל ומנכ"ל משרד האוצר על ההיערכות הכלכלית להשלכות נגיף הקורונה. "ענף התיירות הנכנסת הוא ה- 6 בגודלו בין ענפי הייצוא ומהווה 4% מהתל"ג. מדובר בתשתית חיונית המייצרת עבודה לעשרות  אלפי אנשים  ומקומות עבודה בעיקר בפריפריה.  זה כולל את נהגי האוטובוס, מדריכי הדרך, בעלי מסעדות, מקומות בילוי וכד'". "אנו דורשים מרוה"מ להקצות תקציב מיוחד לטיפול בענף זה הצפוי לאבד כ 3.5 מיליון תיירים בישראל בשנה הנוכחית, כתוצאה ממשבר הקורונה.
אנחנו מצפים שרוה"מ יורה למשרד האוצר .לשלב את הצלת מארגני התיירות בכל תכנית הצלה. חשוב להבין כי מארגני התיירות הנכנסת הם אלו הפועלים להבאת התיירים מחו"ל לישראל ובכך משפיעים על תעסוקתם של 150,000 עובדים במשק. הם החיבור החיוני בין פוטנציאל שיווק תיירים לישראל לבין כלכלת התיירות."


Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים