מה שקורה בענף התיירות

טיסת איר פרנס הונחתה באירלנד לאחר שבמטוס נמצא טלפון סלולרי

טיסת איר פרנס משיקגו לפריס הונחתה באירלנד לאחר שבמטוס התגלה טלפון טיסת אייר פראנס מפריז לשיקגו הונחתה באירלנד

לקריאת הכתבה


מהם היעדים המועדפים על הישראלים?

היעדים המובילים של הישראלים בחו"ל ושל הישראלים בישראל ענקית המלונאות חשפה את הדוח בו ניתחו את היעדים המובילים ע"פ לינות הישראלים בישראל מהם היעדים המובילים של הישראלים ומהם סוגי האירוח ע"פ הזמנות באתר ההזמנות בוקינג.

לקריאת הכתבה


מה חדש באזרביג'אן?

לשכת התיירות של אזרבייג'ן (ATB) אשר עוסקת בקידום התיירות לרפובליקה האזרית. ממליצים לכם לגלות את המדינה ואוצרותיה.
קבלו כאן המלצות חמות בטיול שלכם במדינה היפה 

לקריאת הכתבה


טיסת איר פרנס משיקגו לפריס הונחתה באירלנד לאחר שבמטוס התגלה טלפון  

טיסת אייר פראנס מפריז לשיקגו הונחתה באירלנד לאחר שבמטוס התגלה טלפון סלולרי שלא היה שייך לשום נוסע.

צביקה ד.   
עדכון   23.10.19  


 
טיסה, AF136, שהמריאה  ב 20- באוקטובר. הונחתה כאמור באירלנד לאחר שהטלפון בנמצא במטוס לא היה שייך לאיש מהנוסעים. "ההחלטה להנחית את המטוס הייתה מטעמי זהירות", כך אמרה אוליקה גנדרוט-האובולד, דוברת אייר פראנס, בארה"ב .
הטיסה נחתה בשדה התעופה שאנון באירלנד, שם העבירו את הטלפון לרשויות המקומיות.
דובר שדה התעופה שאנון באירלנד ננדי אוסאליבן מסר כי מיד לאחר מכן הטיסה המשיכה אחר כך לשיקגו ונחתה שם בשעה 20:26 בערב.
עוד מסרה נדרוט-האובולד בהצהרתה, "כי כל הלקוחות ואנשי הצוות נתונים לבדיקות אבטחה לפני שמורשים לעלות על טיסה וכי בטיחות הטיסה היא העדיפות העליונה של חב' התעופה".
משחק גמר הליגה האירופית בבאקו

אזרבייג'ן מזמינה את חובבי הכדורגל למשחק הגמר של הליגה האירופית האצטדיון האולימפי של באקו (68,700 מושבים) יארח את משחק הגמר
ב-29 במאי

לקריאת הכתבה


מעל 2 מיליון נוסעים עברו במהלך אפריל בטיסות בינלאומיות בנתב"ג

מעל 2 מיליון נוסעים עברו במהלך אפריל בטיסות בינלאומיות בנתב"ג עליה של 8.6% . חמש חברות התעופה עם הגידול המשמעותי ביותר בתנועת נוסעים בטיסות בינלאומית בנתב"ג הינן "וויזאייר", " ארקיע" ו"אל על". חברות 

לקריאת הכתבהעלייה במס' הישראלים שיצאו במרץ לחו"ל

עלייה במס' הישראלים שיצאו בחודש מרץ לחו"ל בחודש מרץ השנה נרשמו 552 אלף יציאות לחו"ל, 514 אלף מתוכן היו דרך האוויר. 2.6% מתוך סך היציאות היו של ישראלים המתגוררים בחו"ל ובאו לארץ לביקור מולדת.

לקריאת הכתבה
אזארביג'אן רוצה את התייר הישראלי

רשות התיירות של אזרבייג'ן (ATB) משיקה קמפיין שמטרתו להכפיל את כמות התיירות מישראל אליה עד 2023 40 אלף ישראלים ביקרו באזרבייג'ן בשנת 2018 – גידול עצום של 160% לעומת 2017 יעד תיירותי נחשק: 

לקריאת הכתבה

אזרבייג'ן מזמינה את חובבי הכדורגל למשחק הגמר של הליגה האירופית    

האצטדיון האולימפי של באקו (68,700 מושבים) יארח את משחק הגמר ב-29 במאי

צביקה ד.  עדכון   13.05.19

 
קרדיט יח"צ

כלכלת אזרביג'אן ממשיכה לגוון באמצעות זרם המבקרים למדינה בשנים האחרונות.
קבוצה חדשה של תיירים נמשכים אליה עם אירועי ספורט איכותיים כגון מירוץ הפורמולה 1 אזרבייג'ן גרנד פרי. תוספת חדשה לרשימה השנה, היא הליגה האירופית של UEFA בכדורגל, אשר משחק הגמר שלה ייערך באצטדיון האולימפי של באקו ב -29 במאי 2019.
הגמר צפוי למשוך לא רק חובבי כדורגל מאירופה, אלא מרחבי העולם כולו. אזרביג'אן מקווה לתפוס את תשומת הלב של חובבי הספורט ההרפתקנים, עם אטרקציות רבות ובהם פעילויות בעיר ומחוצה לה, כדי לאפשר להם "מבט נוסף על מה שיש לאזרבייג'ן להציע".
אתר להזמנת כרטיסים

  מעל 2 מיליון נוסעים עברו במהלך אפריל בטיסות בינלאומיות בנתב"ג

מעל 2 מיליון נוסעים עברו במהלך אפריל בטיסות בינלאומיות בנתב"ג עליה של 8.6% .
חברות התעופה עם הגידול המשמעותי ביותר בתנועת נוסעים בטיסות בינלאומית בנתב"ג הינן "וויזאייר", " ארקיע" ו"אל על".
חברות התעופה הישראליות רשמו גידול בתנועת הנוסעים בנתב"ג במהלך אפריל כאשר "אל-על "העבירה בנתב"ג מעל חצי מיליון נוסעים, גידול של 5.4 אחוז לעומת שנה שעברה וחברת "ארקיע" הגדילה את פעילותה הבינלאומית בנתב"ג ב 47% .את המקום השני בטבלא אחרי אל על תפסה חברת הלואוקוסט "וויז אייר", ואחריה "טורקיש" (בין השאר כיעד מעבר) , "איזי ג'ט" ו"אירופלוט". מתחילת השנה עלתה תנועת הנוסעים בנתב"ג בכ 6.5% אחוז . מתנועת הנוסעים המצטברת בטיסות בינלאומיות מתחילת השנה עולה כי חברת " אל על " רושמת קיטון של מעל אחוז, וחברות ה"לואוקוסט" רושמות את הגידול הגבוהה
ביותר ,"איזיג'ט" עם גידול של מעל 20%, "וויזאייר" 17.1% וטורקיש עם גידול של פחות מאחוז 0.67%). 

 היעד של טורקיה עדיין מוביל את טבלת היעדים הבינלאומיים בנתב"ג, אחריו ארה"ב, צרפת איטליה וגרמניה. גידולים משמעותיים בתנועת הנוסעים הבינלאומית מובילים היעדים של יוון בה הרבה משפחות בילו את חופשת הפסח עם גידול של מעל 26%, קפריסין עם גידול של 21%,אוסטריה עם גידול של 52% , יעד מפתיע סין עם 26%,תאילנד עם גידול של 42%,פורטוגל עם גידול של 117%,הודו עם 66.7% ,ואיי סיישל עם גידול של 65%.
מתחילת השנה רושמת סין גידול של קרוב ל 30%, תאילנד של 31% ,גיאורגיה של יותר מ 50%, הודו עם גידול של 92% ופורטוגל 156%. שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ ציין כי: הסכם שמיים פתוחים הגדיל את היצע הטיסות לצרכן הישראלי ופיתוח הקווים למזרח מראה עלייה משמעותית בתנועת הנוסעים הבינלאומית מנתב"ג.
אנו נמשיך ונפתח את התעופה הבינלאומית לבן גוריון ולרמון במטרה לאפשר לצרכן הישראלי אפשרויות בחירה כלכליות אטרקטיביות". 


טרמינל 1 
טרמינל 1 המחודש יפתח בנוסף על הפעילות הבינלאומית הגדלה של טיסות חסך גם לפעילות פנים ארצית מלאה
(הכוללת טיסות נכנסות ויוצאות מאילת ) בראשון ביוני . הנוסעים בטיסות פנים ארציות יטוסו מטרמינל 1 לאילת ויחזרו מנמל התעופה "רמון" באילת חזרה לטרמינל 1 לאולם כניסת נוסעים חדש מודרני ומרווח.
לרשות הנוסעים בטרמינל 1 תור נפרד בבידוק הביטחוני המיועד למשפחות עם ילדים עד גיל 12 הכולל הפעלות ליצנים פיות ומתנות ,טרקלין חדש המיועד לנוסעים בתשלום, מתחם בידוק כבודת יד מחודש ומהיר .
למתחם הבידוק הבטחוני בטרמינל 1 התווספו מכונות בידוק וטכנולוגיות לקיצור וייעול ההליך הבדוק הבטחוני. כמו כן בטרמינל מעבר עצמי בביקורת גבולות בנגיעה אחת, מערכת HBS חדשה ונפרדת לבידוק כבודת הנוסעים למטוס, 45 דלפקי צ'ק אין חדשים לביצוע הליך הרישום לטיסה , בדגש על קיצור הזמן מרגע הנחיתה מהמטוס ועד היציאה מהאולם (קצר גם ביחס לזמני הנחיתה בשדה דב ). עוד יעמוד לרשות הנוסעים הנוחתים מאילת "שאטל" חינם למעוניינים להמשיך לתחנת הרכבת בטרמינל 3. לרשות הנוסעים בנתב"ג אפליקציית TLV לקבלת עידכונים און ליין ואפשרויות חנייה בנתב"ג.
רשות שדות התעופה שבה וממליצה לנוסעים לבצע רישום לטיסה ( צ'ק אין ) באמצעות האינטרנט מהבית ולהתעדכן מראש במועדי ההמראות והנחיתות ולהגיע 3 שעות לפני מועד ההמראה ב אתר רש"ת.

עלייה במס' הישראלים שיצאו בחודש מרץ לחו"ל

בחודש מרץ השנה נרשמו 552 אלף יציאות לחו"ל, 514 אלף מתוכן היו דרך האוויר.
2.6% מתוך סך היציאות היו של ישראלים המתגוררים בחו"ל ובאו לארץ לביקור מולדת.
יוצאים לחו"ל: 500 אלף ישראלים יצאו לחו"ל בחודש מרץ השנה.נתוני  ינואר- מרץ 2019 על פי הנתונים, בשלושת החודשים האחרונים נרשמו 756 אלף יציאות של ישראלים לחו"ל בממוצע לחודש, עלייה של 3% לעומת שלושת החודשים הקודמים, אוקטובר-דצמבר 2018, שבהם נרשמו 734 אלף יציאות בממוצע לחודש.
על פי נתוני המגמה, נרשמה בשלושת החודשים האחרונים עלייה של 0.7% בממוצע מידי חודש. ​


.

רשות התיירות של אזרבייג'ן ( ATB ) משיקה קמפיין שמטרתו להכפיל את כמות התיירות מישראל

אליה עד 2023 40 אלף ישראלים ביקרו באזרבייג'ן בשנת 2018 – גידול עצום של 160% לעומת 2017 יעד תיירותי נחשק: מחירים אטרקטיביים, אושר תרבותי ואדריכלי, מטבח מקומי מלהיב וכרך אורבני עם תשתית תיירותית מפותחת אזרבייג'ן תופסת תאוצה משמעותית בקרב התיירים הישראליים.בימים אלה משיקה לשכת התיירות הממשלתית של אזרבייג'ן קמפיין חדש תחת הכותרת Take another look at Azerbaijan , והיא קוראת לישראלים לבוא ולבקר בה. עם טיסות סדירות ישירות וכ-40 אלף ישראלים שביקרו בה בשנת 2018 (לעומת רק כ-15 אלף ב-2017), היא מסתמנת כיעד חם בצמיחה מרשימה.

סמנכ"ל לשכת התיירות של אזרבייג'ן, מר בהרוז אסגארוב אשר יבקר בישראל במסגרת
השתתפותה ביריד התיירות IMTM מסביר:
"מי שכבר ביקר באזרבייג'ן התאהב בה בעיקר בגלל שפע הניגודים, האושר התרבותי והאדריכלי, המטבח האותנטי ועיר הבירה המודרנית. אבל לאלה שטרם ביקרו בה – יש הרבה למה לצפות. השנה נגביר מאמצים להעלאת המודעות לאזרבייג'ן בקרב הישראלים כיעד מעורר השראה. עם טיסות ישירות, בטווח של רק שלוש שעות מתל אביב לעיר הבירה באקו, ירוויחו הישראלים חוויה תרבותית ייחודית במחירים אטרקטיביים, שתדבר אל ליבם של אלה השוקלים חופשה קצרה או ארוכה" .


היעדים המובילים של הישראלים בחו"ל ושל הישראלים בישראל  

ענקית המלונאות חשפה את הדוח בו ניתחו את היעדים המובילים ע"פ לינות הישראלים בישראל מהם היעדים המובילים של הישראלים ומהם סוגי האירוח ע"פ הזמנות באתר ההזמנות בוקינג.

צביקה ד.   
עדכון   09.10.19  


קרדיט צביקה דמרי  

היעדים המובילים ביותר עבור ישראלים בישראל בתקופה זו (בסדר יורד) הם:
אילת.
תל אביב.
ירושלים.
טבריה.
איזור ים המלח (עין בוקק).
היעדים המובילים על ידי ישראלים בעולם בתקופה זו (בסדר יורד) הם:
בודפשט הונגריה.
לונדון, אנגליה.
בוקרשט, רומניה.
אמסטרדם, הולנד.
פראג, צ'כיה.


סוגי האירוח המובילים ביותר על ידי הישראלים בתקופה זו (בסדר יורד) הם:
מלונות.
דירות.
בתי הארחה.
אתרי נופש (resorts).
הוסטלים.


חזרה למעלה

מה חדש באזרבייג'ן?

לשכת התיירות של אזרבייג'ן (ATB) אשר עוסקת בקידום התיירות לרפובליקה האזרית ממליצה

צביקה ד.   
עדכון   23.05.19  

 
קרדיט מועצת התיירות של אזרבייג'ן (ATB)   


בקרו ב"הר הבוער"

האטרקציה המרכזית ביאנארדג, "ההר הבוער", היא הגבעה המרהיבה הנראית כמו קיר בוער, אשר נוצר כתוצאה מתנודות של צלחות טקטוניות וגז טבעי. קיר האש ביאנארדג בוער כבר יותר מכ-20 אלף שנים ואם מרקו פולו כתב עליו בספר מסעותיו אז אנחנו ממליצים לכם בחום להגיע ולראות בעצמכם.

לשעות הפעילות ומחיר:  http://yanardag.az/


יקבים וסיורי יין

אזרבייג'ן מתגאה בשלל יינות מקומיים יוקרתיים, רובם מאזור הקווקאז, שהינם חלק מסצינת הקולינריה המקומית. יקבים מפורסמים באזרבייג'ן ניתן למצוא באיסמאווילי (יקב צ'אביאנט), בגבאלה (יקב סאבאלן), נובקאני (יקב פיירלנד), גויגול, שמאקי (יקב מייסרי), אגסו (יקב אזגרנטה) ובאולדוזו (יקב שרג אולדוזו). 

לעוד מידע אודות טיולי וסיורי יין, אתם מוזמנים לפנות לאתר: https://azerbaijanwine.com/


BakuCard

זהו הכרטיס הרשמי שלכם לטייל בבאקו באין מפריע. הכולל שימוש חינם בתחבורה ציבורית, כרטיסי כניסה למוזיאון של העיר באקו והנחות בחנויות, בתי הקפה והמסעדות של העיר בוקר. נקודות מכירה לרכישת הכרטיס ניתן למצוא בשדה התעופה על שם היידר אלייב, במלונות ברחבי העיר ובסוכנויות תיירות.

למידע נוסף: www.bakucard.az


פסטיבל נסימי

פסטיבל נסימי לאומנות ושירה מתקיים השנה בערים באקו ושמאקי בין התאריכים 28.9-1.10. הוגה הדעות האזרבייג'ני הלאומי אימדאדין נסימי, אשר נולד בעיר שמאקי ונפטקרלפני בדיוק 650 שנה, הוא ההשראה לפסטיבל שמטרתו לקדם את תורתו ורעיונותיו של נסימי דרך האומנויות.

למידע נוסף אודות הפסטיבל, אנא בקרו באתר שלנו https://www.nasimifestival.live/en/program/


מסעדת סירוואנרנה בבאקו

המסעדה הינה חלק מרשת מסעדות השייכות למסעדן האזרבייג'ני המפורסם ארקדיב נוביקוב. מומלץ לטעום את הגבינות הביתיות כחלק מהתפריט האיטלקי המשובח של המסעדה הממוקמת במרכז העיר. +994 12 525 00 25   2/4 Z.Aliyeva St

חפשו אותנו באתר:  https://en.novikovgroup.ru/restaurants/syrovarnya/syrovarnya_329.htmlמטבח איכרים

Farmers Kitchen הינה מסעדה אורגנית מודרנית אשר ממוקמת בלב העיר העתיקה של באקו. המסעדה המומלצת מציעה מגוון רחב של מנות אזרבייג'ניות ואירופאיות, יחד עם אווירה מדהימה.

 994 50 226 30 60

Kichik Gala 1, Baku 1000 Azerbaijan

חפשו אותנו בפייסבוק:   https://www.facebook.com/farmerskitchenbakחזרה למעלה

Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים