אפירוס ושמורת פינדוס
משמעות השם אדמה אינסופית, היוונים העתיקים האמינו שהאזור יהיה בעתיד אזור של שממה ואנשים ברברים, אך אתרים ארכאולוגיים רבים מסביב לאפירוס מוכיחים אחרת. אפירוס. 

עוד מימי קדם בהיסטוריה שלה סבלה מפלישות רבות ובהם פלישות של הרומאים והטורקים וכיום הפלישה לאפירוס היא של המוני תיירים. 
אחד האזורים המתויירים ביוון הוא ללא ספק חבל אפירוס. יש באזור זה מקומות אטרקטיביים למטיילים הכוללים את כפרי זגוריה הציוריים, מסלולי הליכה מיוחדים לצידו של נחל הוידומאטיס, התבוננות בקניון ויקוס היפהפה והמרשים ביותר בארופה. ושכשוך במים הטהורים בחוף הטורקיז בפארגה. מקומו של אזור אפירוס הוא בצפון מערב יוון, תיירים מגיעים אליו באופן עצמאי מסלוניקי או מאתונה, יש בו הרים המתנשאים לגובה רב, נחלים שהמים בהם נקיים וטהורים, והזרימה בהם היא במשך כל ימות השנה, ובתים ציוריים מפוזרים בין ההרים. 

 

אפירוס – ממוקמת בחלקה הצפון מערבי של יוון אזור אפירוס מהבחינה הגאוגרפית מורכב בעיקרו מהרי Pindus, המהווה למעשה את עמוד השדרה של יוון.מטיילים שאוהבים טיולים אתגריים יהנו מטיולי אופניים במסלולים לא פשוטים, ראפטינג וטיולים רגליים בכל מיני דרגות קושי.
הכפרים הכי מרשימים ביוון כוללים את כפר ויקוס וכפר פפיגו נמצאים בחבל ארץ זה.

יואנינה, הבירה של חבל אפירס, נמצאת על אגם יפהפה במיוחד. מסביב לאפירוס יש מקומות תיירותיים רבים, כך שזה חכם ללון במקום הזה ולצאת משם לאתרים שמסביב לאפירוס.
המקומות המתויירים מסביב לחבל ארץ זה הם מנזרי מטאורה המתנשאים על מצוקים שנישאים לגובה רב, מקדוניה שנמצאת בצפון מזרח חבל אפירוס, ואלבניה שנמצאת בצפון מערב . שקט ושלווה באי ניסאקי אי מופלא ששוכן באגם פאמבוטיס בחבל אפירוס.בצפון יוון.
לאי יש שם נוסף "עירו של יוחנן הקדוש" והאי"יאנינה".
באי יש עצי דולב שקיימים עשרות שנים , טיילת יפה ומטופחת, שיש בה הרבה מסעדות ובתי קפה. התיירים נהנים משיט מסביב לאי. מספר המשפחות שגרות באי הוא כ-130 משפחות בלבד. הבתים בנויים מאבן, וחל איסור מוחלט על רכבים ליסוע באי.
יש מספר אטרקציות באי ניסאקי. האטרקציה הבולטת זה המנזר איו פנדליימונוס, המנזר נמצא במקום בו חייל טורקי ירה בעלי פאשה.
באי יש גם מוזיאון שבו נמצאים חפצים מעניינים מהתקופה של עלי, השליט של יואנינה בסוף המאה ה-18. בדרום הכפר יש עוד שלושה מנזרים לא גדולים, לא הרבה תיירים מגיעים אליהם. המנזר הרביעי נקרא יואנופרודרומו, זהו מוזיאון שנבנה לזכרו של יוחנן המטביל. רוב המסעדות מומחיות למאכלי דגים. תיירים רבים נהנים מהאוכל הטעים שמוגש במסעדות אלו.
חיי הלילה לא תוססים בעיר, ומי שרוצה לעזוב את האי בלילה לבית מלון מחוץ לאי יכול שוט בסירה עד השעה אחת-עשרה בלילה.

אפירוס נחשבת ומוכרת כיעד פופולרי לפעילויות ספורטיביות מרגשות כמו מצנחי רחיפה, רפטינג, וטיפוס.
בדרומה של אפירוס במפרץ Ambracian ממשובצים כפרי דייגים קטנים אותנטיים ומיוחדים במינם ובהם הכפר Menidi.
הכפרים Zagorian וGorge Vikos הם חובה לכל מבקר.למעוניינים יש במפרץ Ambracian –לא מעט דברם לעשות רבים מגיעים לחזות בנדידת ציפורים נודדות בצפון אפירוס החופים של אפירוס באפירוס כמה מן החופים הטובים ביוון.
רצועת החוף של אפירוס מלאה בחופים חוליים ומפרצונים נסתרים עם נופים נשגבים בהם נראה כי ההרים ממש נופלים לתוך הים האיוני.
במקומות אחרים יערות האורנים כמו מגיעים לקצה המים ומעניקים לו מראה של פיורד.

את הטיול באפירוס מומלץ להתחיל לטייל ב Preveza, בדרום, בו ממוקם שדה התעופה היחיד באזור עם טיסות למגוון יעדים באירופה.
Preveza ממוקמת בפתחו של מפרץ Ambracian, זו עיירה ציורית עם חוף תוסס המרופד ברחובות צרים של בתי קפה וטברנות. הפתח של המפרץ נשלט בשני מבצרים ונציאניים משני הצדדים.
אך יותר מהכל מפורסם המקום בשל המיקום של קרב אקטיום שהיה העימות האחרון והמכריע של האימפריה הרומית. חורבות Nikopoli "נצחון העיר", אשר נבנו בכדי לחגוג את נצחונו של אוקטביאן, האתר הארכאולוגי ממוקם כ 7 ק"מ מצפון ל Preveza.

אם תמשיכו על כביש E55 לאורך החוף הצפוני של Preveza שם נמצאת העיירה פארגה, אשר מזכירה את Preveza בה תיתקלו בהשפעת האדריכלות הונציאנית.
החוף תוסס וחופיו כאמור חוליים.העיר בנויה בצורה של אמפיתיאטרון שכבתי מסביב למפרץ, עם המבנים הוונציאניים ואווירה של אי המקום מרגיש למבקר יותר כמו קורפו או רודוס מאפירוס.

אפירוס נחשבת לאחת הערים היפות ביותר של יוון מעבר לנאמר קודם כאמור כי באפירוס תמצאו כמה מחופים החוליים חופים יפים ונופים משגעים אל מעבר למפרץ.
מקומות נוספים מעניינים באזור החוף הם שרידיו של Kassopi ליד הכפר Kamarina, שהייתה בירתו של שבט העתיק הממוקמים כ 35 ק"מ מדרום לפארגה שאנשיו האמינו כי זהו השער לגיהינום.
האתר עצמו הוא אתר גדול יחסית זה לא האתר הארכיאולוגי הגדול ביותר ביוון. מיקומו של האתר הזה הוא מעניין ויפה יותר מאשר האתר עצמו אשר יושב בגובה של כ 600 מטר מעל פני הים ומציע נוף נהדר. לחופי הים האיוני ומפרץ Ambracian. הדרך לאתר גם היא מרהיבה ועוברת בדרך יער אורנים.את האתר גילו בין השנים 1951-1955.ב במאה ה -4 לפני הספירה המקום נשרף בידי הרומאים וננטש, האגורה המקום המרכזי בו התכנסו והיה גם השוק מושך את מרב תשומת לב, עם העמודים הדוריים המתומנים מחימר עם עיצובים של נשרים ומולם פסליהם של אזרחים שנפטרו. חלק מן הבתים נחשפו וכאן ניתן לראות גם את גם התיאטרון.
במרחק של כ 5 ק"מ מכאן המנזר המפורסם של Zalonga .

בחלק הצפוני ביותר של אפירוס על קו החוף נמל איגומניצה שהוא השער הראשי ליוון לכל מי שנוסע מאירופה.
לכאן מגיעות ספינות מטריאסטה,בארי קורפו ונציה, אנקונה, ועוד נמלים המביאים ליוון תיירים. ארטא מצדה המערבי של Preveza ארטא הנחשבת כשער של אפירוס, היא ממוקמת מצידו השמאלי של נהר הArachontas. העיר הזו עיר תוססת מאוד תוססת.
מומלץ לראות בארטה את האנדרטה של ארטא המפורסמת ונחשבת לסמל העיר, גם כמובן גשר האבן גשר שהוקם במאה 17. החוצה את נהר ה Arachontas האגדה מספרת כי אשתו של בונה הגשר נקברה-בחיים ביסודות זאת לאחר שאמרה לו כי שתי ציפורים אמרו לה שיהיה זה הדבר שימנע את הגשר מקריסתו.
בעיר ישנן מספר כנסיות ביזנטיות מרשימות, המפורסמת שבהם היא Panagia Parigoritissa, אשר נבנתה בשנת 1,283.
מפרץ Ambracian המפרץ נמצא בנקודה הדרומית של אפירוס וחלק ממנו אף הוכרז כפארק לאומי.המפרץ משמש כציר מרכזי לציפורים הנודדות שחלק מהן נחשבות לציפורים נדירות למדי. במפרץ, לאורך החופים ישנם מספר כפרים ועיירות חוף נחמדים מאוד לאורך החוף כמו Menidi וAmfilochia .
יואנינה - בירת אפירוס צפונה מהעיר ארטא לאורך הכבישים ההרריים המתפתלים שינויי הנוף ההררי מסלע צחיח ליערות ירוקים. בנוי על שפת האגם.


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


צומרקה  

נופים מדהימים אנשים נחמדים, בעלי מלאכה מדהימים ו 47 כפרים ייחודיים הם בין האוצרות שתמצאו בהרים הסלעיים של צומרקה.
צומרקה אזור של יופי מרשים של טבע בו ההרים מתקיימים יחד בהרמוניה עם הצמחייה הירוקה והמים. בצומרקה תוכלו ליהנות מזריחה מקסימה מפסגות ההרים. וכפרים אותנטיים וציוריים.
שאותם תוכלו לגלות כפרים עם מסורת עשירה והיסטוריה ארוכה.
בצומרקה תוכלו להינות משפע של אטרקציות ופעילויות.
תוכלו למצוא מסלולי הליכה המתאימים לכולם. הן למטיילים המתחילים ולמתקדמים מסלולים שיתנו לכם נקודת מבט שונה ומיוחדת על הנופים המיוחדים של האזור.
מומלץ לשכור מדריכים מקצועיים שילוו וידריכו אתכם באזור. 

,תוכלו לצוא גם מגוון של חברות ראפטינג אם אתם מעוניינים להתרגש ולהינות, שכן חלק ממסלולי הרפטינג בצומרקה פתוחים מתחילת האביב ועד לעונת הסתיו.
אטרקציה נוספת היא רכיבה על סוסים,דרך בה תוכלו להכיר את צומרקה וליהנות מהטבע בדרכים בהם למכוניות אין גישה.

הכפרים של צומרקה 
Syrrako

כפר שממוקם  בגובה של 1200 מטר ומרוחק כ 52 ק"מ מיואנינה.
השם Syrrako שאוב ככל הנראה מהמילה "Serakou" שמשמעו מקום צחיח.
גשרים מסורתיים שבנויים באבן, סמאות קטנות ומרוצפות אבנים, ואותם עוטפים בתים מפוארים, הכפר משובץ בבתי הארחה, מסבאות ציוריות מסורתיות ומזרקות בנויות אבן.
כפר זה הוא מקום הולדתו של אחד מראשי ממשלת יוון הראשון של יוון I Kolettisהמשוררים 
 והמשוררים  K. Krystallis.והמשורר 
'Zalokostas.
הכפר בנוי על צוק סלעי שנראה כמו שנחתך בסכין ענק.

הכפר Agnanta
הוא אחד הכפרים הגדולים באזור צומרקה, אוכלוסיית הכפר מונה כ  300 תושבים וממוקם בגובה של 650 מ'.
טיילו במרכזו של הכפר,עם הבתים היפים והרחובות הקטנים. 


במרחק של 15 ק"מ מהכפר נמצא גשר מרהיב ביופיו זהו גשר פלאקה (Plaka Bridge)  גשר פלאקה שהוא אחד מגשרי הקשת הגדולים ביותר בכל אזור הבלקן, אורכו של הגשר 61 מטר ובקשת בגובה של 17.61 מטר. הגשר נבנה בשנת 1866 על נהר ארכטוס שהיה הגבול בין ממלכת יוון לאימפריה העות'מאנית עד שנת 1913. בפברואר 1944 נחתמה שביתת-הנשק ההיסטורית במשרד ליד הגשר.

מיקומו של הגשר הופך את הכפר אגננטה לנקודת מוצא מצויינת לטיולים באזור. ולפעילויות כמו רפטינג, קיאקים המוצעים ע"י מדריכים מקומיים.הכפר   
K alarrytes
בכפר קלרייטס מתגוררים כ 300  תושבים וגובה של 1120 מטר.
טיול ברחבי הכפר יבטיח לכם הנאה מנופים אינסופיים, כפר זה הינו מקום הולדתם של צורפים וסוחרים שעבדו במדינות אירופאיות שונות במאות ה -18 וה -19.
בקרו בבית Golfopopoulos המשמש כמוזיאון.  הכפר  Vourgareli
ה כפר נמצא בצידו המזרחי של צומרקה (Athamanica Mountains), בגובה של 800 מ'.
בכפר הקטן מתגוררים כ 400 אנשים.
הכפר 
Voorgareli מוקף ביערות עץ אשוח שבהם מסלולי טיול רבים.
אחד האתרים המרכזיים הכנסייה האדומה שנבנתה בשנת 1281.

הכפר   
 Matsouki    


כפר מצוקי עם  נוף מדהים של צומרקה. בכפר מתגוררים כ 600 תושבים והוא ממוקם בגובה של כ 1100 מ'. עדויות מלמדות כי הכפר נוסד כבר במהלך המאה ה -11, בצומת יובליו של נהר Kalarrytikos.
האזור מציע מגוון מסלולי הליכה, תוכלו להינות מנחלים מפלוני מים ומבנים עתיקים.

המפל בכפר KATARRAKTIS
מפל שוצף הנותן תמונה נופית מרשימה. המפל נמצא כ 3 ק"מ מהכפר קטאראקטיס שבמרכז צומרקה.מנזר  
KIPINA     ש בכפר   KALARRITES      

מנזר קיפינה מבנה מיוחד במינו, מנזר שבנוי בתוך חלל שנחצב בתוך קיר סלעי, המנזר ממוקם ממש מעל לכביש המוביל לכפר  KALARRITES .
המבנה נבנה והוקדש לבתולה מריה, את המנזר בנו בשנת 1212 על ידי הנזיר גרגורי. 
בביקור במנזר תוכלו להתרשם מציורי קיר מרשמים ביופיים, הציורים הללו מתוארכים לסוף המאה ה -17.

 מערת הנטיפים  Anemotripa שבכפר Pramanta,
הכפר ממוקם כ 60 ק"מ מיואנינה וכ 65 ק"מ. מארטה. המערה  מוכרת גם בשם "המערה הלבנה של יוון" וזאת בשל אבן הגיר שבתוך המערה. 
הטמפרטורה שבתוך המערה עומדת באופן קבוע על  19 מעלות.
תוך המערה שלושה מפלסים, ומסלול באורך של 250 מ' ,שלאורכם תוכלו להינות מנטיפים, בריכות ומפלי מים.גשר פוליטסה   (Politsa) 
גשר מקסים שממוקם בין הכפרים פורטוסי (Fortosi) ואמפלוכורי (Ampelochori), ליד הכביש. 
גשר עם קשת גדולה אחת ושתי קשתות קטנות משני הקצוות.

Save on your hotel - hotelscombined.co.ilמיקומי הכפרים במפה

 KEDROS


   מ פת הגעה לכפר
Pindos  רכס הרי הפינדוס
רכס הרי הפינדוס, רכס ההרים הגדול ביוון ומשתרע מהגבולות האלבניים עד לחופים של מפרץ קורינתאקיוס
בחלק הצפוני של הרי הפינדוס נחשב בעל ערך בשל האזורים המוגנים
בהם Valia Calda ו Vikos-Aoos אזורים מוגנים אך מרתקים ביופיים,עם מדרונות תלולים וקניונים עמוקים ,והמפורסם שבהם גבעת ויקוס ולא מעט נחלים הזורמים בשצף,בהם נחל ארכוס, נחל אאוס, אצ'לוס ופיניוס
בהרי הפינדוס צמחייה צפופה, של עצי אלון, אשוח ועצי אורן
מינים רבים של יונקים רבים בהם דובים חומים, זאבים וצבאים מצאו בהרי הפינדוס את ביתם
גם לא מעט מינים של ציפורים ומגוון מדהים של פרחי בר כולל מינים רבים של סחלב
כל אלה מהווים בית גידול למינים רבים של פרפרים
אזור הרי הפינדוס מוכר בתרבות המפוארת, בארכיטקטורה ובכפרים עם בתי האבן העתיקי

הרי הפינדוס לא מעט אתרי תיירות, כך ניתן לעשות סקי בעונת החורף ופעילות מלאת אדרנלין בקיץ.
אחד ממוקדי התיירות המפורסמים בהרי הפינדוס העיירה מצובו.

טיול בפארק  הלאומי פינדוס
בזכות מיקומם והמבנה המאפשר הגנה,הפכו ברבות השנים הרי הפינדוס  למקום מפלט והגנה, ומהניסיון לא לשלם מיסים למשטרים שכבשו את יוון.
לאט לאט החלו יוונים להצטרף ולהתיישב בהרים הגבוהים,המשפחות וחמולות הפכו לכפרים נסתרים בין ההרים. כיום בטיול בין הכפרים על אף קשיי העבירות ולעיתים לא להאמין היכן עובר הכביש. זה בדיוק מה שנותן את הקסם למקום.  עם בתי הארחה וחנויות מזכרות.
יתרון הטיול בפינדוס הוא בכך שעדיין לא הגיעו גלי תיירים. ומשכך המחירים  יחסית נמוכים לשאר המקומות ביוון.

68 כפרים נמצאים באזור הצפוני של הפארק הלאומי
הכפרים ההרריים של וואלאך  Smixi

Perivoli

כפר הזה היה בעבר הכפר המיושב בצפיפות הגדולה בכל יוון שכן במהלך הקיץ מתגוררים כאן כ 4000 איש, ואילו בחורף נשארים בכפר רק 10-20 איש בשל שלג קיצוני. בכפר בתי אבן מקסימים, פונדקים, מסעדות ובתי קפה.

הכפרים Avdella ו Krania בנויים על מורדות ההר ו
התושבים עוסקים בגידול בקר, ביער, ובתיירות.

מעבר קטרה הידוע גם בשם מעבר מטסובו) הוא מעבר הרים גבוה בגובה של 1.705 מ. 
והוא אחד הכבישים ההרריים הגבוהים ביותר במדינה. ואחד ממעברי ההרים הגבוהים ביותר ביוון. 
את מעבר ההרים חוצה כביש  E92-6.

מעבר קטרה נמצא במרחק לא רב מהכפר מטסובו ( 5 ק"מ צפונית מזרחית ).
נסיעה בכביש הינה חוויה, הדרך אחד המסלולים המרהיבים ביותר ביוון.


מטסובו  Metsovo 
כפר מקסים שיושב על מדרון ההר. 
הינו את הרכב ורדו אל ליבה של העיר, בדרך שנעש י ת תלולה יותר ויותר, עד שבסופו של דבר מגיעים לכיכר גדולה מוקפת טברנות עמוסות.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

מרכזי מידע בפינדוס ובזגוריה

מרכז מידע ב  Metsovo

טל:    +30 26560 42720
מייל: kpmetsovo@gmail.comמרכז מידע ב    Mavranaioi 
  שעות פתיחה: 08:30-15:30
טל.: (+30) 2462087563,
פקס: (+30) 2462087564
מייל: kpmavran@gmail.com


מרכז מידע ב    Aspraggeli
שעות פתיחה:  08:30-15:30
טל: (+30) 26530 22241
מייל: kpasprag@otenet.gr מרכז מידע בפאפיגן   Papigo Information Center
ניתן לקבל מידע על טרקים, טיולים רגליים, רכיבה על אופניים, רפטינג וכו '
שעות פתיחה: 08:00-15:30
טל.: (+30) 26530 25096
מייל: kppapigo@gmail.com
.

גרבנה. Grevena
ת ת מחוז ועיר נחמדה ומיוחדת בעלי אותו שם.נמצאת באזור הדרום מערבי של מחוז מקדוניה.
וגובלת במחוזות ת'סליה ומחוז אפירוס.
חלק זה של מקדוניה, היה שייך בעבר למחוז קוזאני. גרבנה היא הררית מאוד, מוקפת הרים גבוהים ונהרות רבים.
הטבע באזור הוא מיוחד ופראי, ויש כאן לא מעט יערות גדולים.
אזור הזה ידוע ברחבי יוון לייצור של פטריות.

בירת המחוז כאמור העיר Grevena, ובה מתגוררים כ 10,000 תושביה. וממוקמת כ 170 ק"מ מסלוניקי.
אפשר להגיע אליה מאוד בקלות בנסיעה ברכב על הכביש המהיר אגנטיה (Egnatia).
העיר גרבנה הייתה עיר בעלת חשיבות בימי הביניים ובתקופה הביזנטית. שכן שימשה כנקודת מעבר למסחר וסוחרים. העיר ממוקמת על גדות נהר Grevenitis, שהוא יובלו של נהר Aliakmonas .

הכיכר המרכזית במרכז העיר, כיכר איימיליאנו (Aimilianou) היפה, כיכר שמוקפת ברחובות להולכי רגל ובהם מסעדות וטברנות.
נחמד לשבת ולהינות מהאווירה של המקום המיוחד.
מהכיכר יוצא מדרחוב M. Alexandrou ( נקרא על שמו של אלכסנדר הגדול). מדרחוב מודרני ונחמד, יש בו בתי קפה שאם לא ישבתם בכיכר המרכזית בלי ספק תשבו באחד מהם כאן.


גשרי האבן של גרבנה

ה מייחד את האזור,אלה הם גשרי האבן. יש לא פחות מ 17 גשרי אבן, שכולם השתמרו במצב טוב למדי.

החשוב מביניהם הגשר של עזיז ב Trikomo, המהווה את הגשר עם הקשת הגדולה במחוז מקדוניה.
הגשר של עזיז אגא נבנה במהלך הכיבוש הטורקי בשנת 1727 והוא נמתח לאורך של 71 מ'.
מה שכאמור הופך אותו לאחד הגשרים הגדולים ששרדו במחוז מקדוניה.

הגשר של Portitsa והגשר של Katsoyiannis שנמצאים ב Spileo

הגשר של Spanos שנמצא ב Kipouryio

והגשר של Ziakas בכפר זיאקאס.מה לראות והיכן לטייל באזור Grevena
ה כפר Ziakas הכפר ממוקם 25 קמ' מהעיר Grevena.
הכפר ההררי נמצא בגובה רב של כ 900 מטר. הכפר נקרא על שמו של גיבור ההתנגדות היוונית, תיאודורוס זיאקס, שנלחם כנגד הטורקים במהלך המהפכה בשנת 1821 הכפר נמצא בסביבה מדהימה מוקף ביער.
שבו בבית הקפה בכיכר הקטנה בכפר ותהינו מהאווירה.
מול הכפר מתנשא לו ההר אורליאקאס שגובהו כ 1,433 מטר.
בלב ההרים ישנם מערות בהן הסתתרו אנשים במהלך מלחמת העולם השנייה. על ההר עצי אורן שחור, עצי דובדבן בר, עצי ארז ואדר.

ההר Orliakas
נ ודע גם בזכות הצמחייה העשירה שלו, בעיקר במגוון הרחב של פטריות (כ -1,000 מינים).
במערות שבהר חיים דובים, ובמהלך חודשי החורף נכנסים הם לתרדמת חורף.
האתר המרכזי לטיול בהר ערוץ Portitsa. שממוקם בעמק למרגלות ההר.
בעונת הסתיו ביער שבו עצים מעורבים של עצי ירוק עד ועצים נשירים,הופך את המקום לצבעוני יפה ומיוחד.

מֶרְחָקים 440 קמ' מאתונה.
190 קמ' מסלוניקי.

מסלולי טיול יש לקבל מידע ממשרד המידע כמו גם מומלץ לקבל מפה של השביל.
כדאי לעדכן מראש על המסלול בו הנכם צועדים.


מסלול טיול רגלי לכפר 
Spilaio 
מ חוץ לכפר Ziakas מתחיל השביל לכיוון הכפר Spilaio .
יש סימונים והשביל מאוד ברור. צועדים במעלה הגבעה עד שמגיעים לכביש בתוך היער. שם פונים שמאלה לכיוון מקום שנקרא “Keli tis Grias” (התא של הזקנה). תגיעו לשטח פתוח ששם יש ספסלים בהם תוכלו לנוח מעט מהמאמץ של הטיפוס.
כעת ממשיכים על הכביש, על העצים תראו סימנים (כנראה של מרוצי אופנועים).
המשיכו על המסלול,הסימנים הם בצבע צהוב וכחול. אחרי הליכה של כמה דק' ישנה פנייה שמאלה.
מקום מקסים ומאוד יפה על השביל. מקיפים אתכם עצים של אורן ואדר.

מקומות קרובים
גשר האבן Gorge Portitsa ממוקם במרחק הליכה מהכפר ויש שתי דרכים להגיע.
הראשון מסלול הליכה רגלי בשביל שמתחיל בסמוך לבית הספר היסודי שבכפר.
האפשרות השנייה במכונית.
מסלול ההליכה בשביל המרוצף נחמד ביותר והוא משקיף על הנהר. מסלול ההליכה עד לגשר כחצי שעה.


הכפרים ההרריים

  הכפר Samarina
א חד הכפרים היפים ביותר הוא Samarina עם בתי אבן טבע פראי,היסטוריה ומסורת עתיקת יומין.
שזורים בכפר ההררי המפורסם Samarina אחד מפינות המקסימות של יוון.
הכפר יושב בגובה של 1,600 מטר על מדרונות ההר סמוליקאס Smolikas בגובה של 2637 מ'.
כאשר מתקרבים אל הכפר, מתגלה תמונת נוף כמו מתוך גלויה. כפר ציורי שיושב מתחת למרבדי השלג שנשארים לבנים עד סוף מאי.
המבנים שבכפר ידועים בשל המאפיינים הייחודיים.
הכפר סאמרינה ממוקם במרחק של כ 50 ק"מ מהעיר Grevena

הכפר נבנה ליד מנזר סנט פרסקבי, כ 4 ק"מ מצפון למיקומו הנוכחי של הכפר. ההעברה למיקום הנוכחי נעשתה בשל מספרם הגדול של הנחשים, ובשל קשיים במגורים במקום.
בכפר מתגוררים כ 800-1000 איש ובקיץ מגיע המספר לכ 10.000 איש.
בעבר בשל הקושי של החורף בכפר התגוררו רק 5 שומרים.
התושבים מתפרנסים מתיירות וחקלאות, מגדלים בקר.

מדרום לכפר, למרגלות ההר ישנו אגם קטן שנקרא "דרקולימני" (או אגם הדרקון).
ליד האגם שימו לב לשלט ישנו מפל שנקרא "Apa Spintziouriata" ( "המים התלויים").

עוד מקום שכדאי להגיע אליו ליד הכפר. ( מומלץ לשאול את המקומיים) ביער שנמצא ממש מעל הכפר, ישנה בריכת מים נחמדה שנקראת "Fantina Likiraou" (האביב של "ליידי").

הכפר Paliouria
הכפר Paliouria, ממוקם כ 40 ק"מ מהעיר Grevena,בקרבת הכפר ישנו מנזר, ניקאנדרוס הקדוש, שהוקם בשנת 1534.
את המנזר מעטרים ציורי קיר של קדושים שאותם צייר הצייר פראנגוס קסטלנה שגם צייר ציורים דומים במנזר ורלאם במטאורה.

מרכז הסקי Vasilitisa
הוא מרכז סקי בהרי Pindus,נמצא במרחק של כ -60 דקות נסיעה ברכב מהעיר גרבנה (Grevena).
חובבי הסקי ימצאו באתר 12 מסלולי סקי באורך כולל של 7.5 ק"מ .

הכפרים ההרריים Vlachochoria
א ת שמם קיבלו הכפרים בשל העובדה כי תושבי הכפרים באזור נקראו וואלאכים Vlachs
(תושבים שהגיעו מאזור מזרח-מרכז אירופה).
הכפרים הללו ממוקמים באזור של טבע מרהיב ומדהים ביופיו.
את הכפרים עוטפים יערות עצי בר ומים זורמים.
הכפרים המומלצים לביקור באזור זה Smixi  הכפר Avdella הכפר Perivoli והכפר Krania


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים