מנהיים
מידע לדרך

מידע לדרך מנהיים גרמניה


מנהיים ביתם של מוחות יצירתיים,כך מכונה מנהיים, גתה כתב עליה שהיא עיר בהירה עיר עם ניגודיות והתרגשות, העיר בה הומצאו המכונית האופנוע והטרקטור. והדחף להמציא קיים במנהיים קיים גם בתחום הגסטרונומי אפילו את הטעמים המעניינים של גלידה בגרמניה המציאו כאן במנהיים.

במנהיים חובבי הקולינריה ימצאו מסעדות אשר זכו בכוכבי מישלן כמו מסעדת "אמאדור".
מנהיים מוכרת ברחבי גרמניה במגוון הגדול של אפשרויות לחובבי הקניות ניתן למצוא כאן הכל מחנויות רשת ומותגים ועד לחנויות נחבאות וקטנות. חברות גדולות כמו ABB קבעו כאן את ביתם.
שני שליש משטחה של מנהיים הם ריאות ירוקות והפארק הגדול שאי אפשר לפספס לואיסנפארק ונחשב לאחד הפארקים היפים באירופה. וגודלו כגודל 50 מגרשי כדורגל. גם תרבות לא חסר במנהיים ,מוזיאונים (4) אירועי תרבות ,תערוכות ,תיאטרון לאומי ועוד. רחובותיה שתי וערב וקל מאד להתמצא בעיר. 


מה לראות במנהיים


הארמון הבארוקי מנהיים

הארמון הבארוקי
ארמון בסגנון הבארוק הגדול ביותר בכל גרמניה, המבנה בנייתו הסתיימה בשנת 1760 בתקופתו של תאודור צ'רלס.
לאחר 40 שנות בנייה.

מגדל התצפית הישן המצפה הישן
משמש כיום כאולפנים לאומנים רבים המגיעים למנהיים.
למצפה היסטוריה ארוכה של תצפיות אסטרונומיות והוא נבנה בתקופת שלטונו של הקיסר צ'ארלס תאודור בשנת 1772 גובהו 33 מ'.


נמשיך מהמגדל אל ארמון ברדנהיים PALAIS BRETZENHEIM

הארמון אחד מבתי האצולה היפים והחשובים במנהיים.
כאן הדוכס צ'ארלס גר עם פילגשו הרקדנית יוספה וארבעת ילדיהם וכאן מוצרארט לימד את ילדיהם שיעורי פסנתר.כיכר שילר מנהיים

כיכר שילר
לא רחוק מהארמון ישנה כיכר נחמדה ירוקה ,כיכר שילר. השילר – פלאץ מול כנסיית הישועים ,בעברה שימשה כמחסן הנשק של חצר המלכות ובהמשך חצר התיאטרון הלאומי.
הפסל במרכז הכיכר של אחד המשוררים בין העיר מהכיכר נשים פעמינו אל הארמון הבארוקי .

הארמון נהרס במלחמת העולם השנייה כמו רבים ממבני העיר ,אך שוחזר ושוקם ולמעשה עד שנת 2007 ארכה מלאכת השיקום וכיום הארמון זוהר במלוא הדרו ומאכלס את ביתה של אוניברסיטת מנהיים. מעבר לאוניברסיטה בארמון נמצא גם מוזיאון. הארמון ובו מוצגים על חיי הדוכס מטבעות וציורים אל תחמיצו ביקור באולם האבירים ובקפלה הביטו אל הגג, אל הציורים הנפלאים. מומלץ לבקר גם בכנסיית הארמון ,התבליטים וציורי התקרה יצירות אומנות מרשימות ביותר .  מנהיים הגן האנגלי

הגן האנגלי LAUERSCHE 
במקום בו עמד המבצר לשעבר הקימו את הגן האנגלי ,גן מפואר שהוקם בשנת 1822 ,גם הגן כמו אתרים אחרים בעיר ניזוק קשות במלחמת העולם השנייה . 


מנהיים כיכר הקפוצ'ינים

כיכר KAPUZIME LANKEN 
בין הריבועים 5 וריבוע 6 ממוקמת לה כיכר הקפוצ'ינים על שמם של מנזר הקפוצ'ין שהיה בסמוך. כיום הכיכר הופכת לססגונית בקיץ עת שווקים פותחים דוכנים ופסטיבלים נערכים תחת כיפת השמיים. בחג המולד נערך בכיכר שוק נחמד. מנהיים בית דאלברג

בית דאלברג DALBERGHAUS 
בקובייה מס' 123 ארמון בארוקי מקסים אשר נבנה בשנת 1733 ואת שמו קיבל מאחד המפורסמים מתושבי מנהיים פון דלברג שהיה מנהלו של התיאטרון הלאומי. דלברג חי בארמון ואת הסלון הפך למרכז המפגשים לחיי חברת האצולה. הבית נהרס במלחמת העולם השנייה ונבנה שוב בשנת 1961 כיום משמש המקום כספריית המוזיקה 


מנהיים כיכר פארדפלאץ

כיכר פארדפלאץ 
בקובייה M 1 ממוקמת כיכר יפהפייה פאראדפלאץ ,הכיכר מהווה את המרכז בו מתמזגים שני רחובות.מנהיים הטיילת

הטיילת 
טיול לאורך הטיילת תפתח או תסיים לכם את הטיול פשוט חוויה, השמש שוקעת או זורחת על המדשאות והשבילים לקחת פסק זמן וליהנות מהנוף.


מנהיים מפת אתרים

מפת האתרים
logo בניית אתרים