היידלברג

ממוקמת בצידה הצפון מערבי של מדינת באדן ויטמברג ובה נמצאת האוניברסיטה הנחשבת לעתיקה ביותר בגרמניה. החלק העתיק של העיר לא ניזוק משמעותית במלחמת העולם השנייה ומהווה מוקד משיכה תיירותי.
היידלברג ממוקמת כ-125 קמ' משטוטגארט וכ-75 ק"מ מדרום לפרנקפורט . היידלברג שוכנת לגדות נהר נקאר אחד מיובליו של נהר הריין. את היידלברג מקיפים שרשרת הרים הקינגשטול והר גייזברג והיא עצמה יושבת במעין עמק ולכן האקלים בה נוח מאד. העיר העתיקה ממוקמת מצידו הדרומי של הנהר.
 מה לראות בהיידלברג


מה לראות והיכן לבקר בהיידלברג  


המצודה

טירת היידלברג אחת הטירות המפורסמות בעולם, שם נרדף לרומנטיקה גרמנית אשר נכתבה בשירים ויצירות אומנותיות.הטירה ממוקמת מעל העיר העתיקה ,בגובה של כ-80 מ' ושולטת על הנוף המדהים של העיר אשר נחה לה למטה.אל הטירה ניתן לעלות באמצעות רכבל.
הטירה עצמה נבנתה בשנת 1214 הטירה מורחבת עד אשר במאה ה-16 נהרסת הטירה העליונה וההריסות משוקמות במהלך ה-מאה ה-17.
אלה הם המבנים הנוכחים אשר הפכו להיות מושא לרומנטיקנים החל מן המאה ה-18 ובתחילת המאה  ה-19 מתחילה יוזמה לשימור הטירה.

האטרקציה העיקרית לביקור בטירה הוא הארמון. יחד עם זאת, בטירה נמצאת חבית היין הגדולה בעולם ובה  220,000 ליטר יין ,החבית נבנתה בשנת 1751 .
עוד בטירת היידלברג נמצא מוזיאון הרוקחות הנקרא DEUTCHES-APOTHEKEMMUSEUM המציג אוסף מוצגים אשר  שימשו בתי מרקחת בעבר.

לאחר הביקור בטירה ובמוזיאון צאו לבקר בגנים  הנפלאים וליהנות מהנוף המקסים של העיר והנהר.בטירה ניתן לבלות מס' שעות, ישנה במקום מסעדה ובית קפה.

כיצד להגיע לטירה  

בעת שהגעתם לעיר העתיקה של היידלברג עומדת בפניכם שתי אפשרויות.

-       עלייה ברגל באמצעות הדרך הנופית או טיפוס 355 מדרגות

-       טיפוס באמצעות הרכבל בתחנת KORNMARKT

-       מומלץ לא לעלות עם רכב מאחר ומאד קשה למצוא חניה.  

 שעות הפתיחה

משעה 08:00 עד 18:00

מוזיאון בית מרקחת פתוח משעה 10:00

-מומלץ לרכוש כרטיס משולב לרכבל, ארמון , חבית היין ומוזיאון בית המרקחת (כ-6 יורו ).

מומלץ לקחת סיור מודרך.

 

הגשר הישן

הגשר נבנה מאבן חול  אשר הובאה מן העמק הסמוך במאה ה-18. מי שיזם ובנה את הגשר היה הנסיך קארל תאודור, גשר אבן בסגנון קלאסי המקשר את העיר העתיקה אל הגדה  המזרחית.
על גבי הגשר פסלים ובהם ניצב פסלו של הנסיך קארל תאודור (הפסל הניצב בצד דרום ) והפסלים מסביב לפסל מסמלים 4 נהרות הריין , המוזל,נהר האיסר והדנובה .
הנסיך תמך מאד במדעים ואומנויות ולכן  בסמוך הועמד פסלה של אלת החוכמה. פסלו של הקוף מברונזה המביט במראה בא לסמל לתושבים כשהם חוצים את הנהר להביט במראה ולא לשכוח מהיכן הגיעו .

 

הפוניקולאר רכבת BERGBAHNEM

הרכבת מתחילה דרכה מתחנת KORNMARKT  ועולה אל הטירה שם תחנה הראשונה. משם ניתן להמשיך לנקודת התצפית הגבוהה ביותר שנקראת  koenigsluht

 

מדרחוב האופטשטראסה

למעשה זהו אזור הקניות המרכזי של היידלברג המשתרע בקו מקביל לנהר מתחיל בכיכר השוק  עד ביסמארקפלאץ. אך לא רק ברחוב הראשי גם בסמטאות הצדדיות תמצאו שפע של חנויות. בין לבין מסע הקניות ישנם מס' בלתי מבוטל של בתי קפה ומסעדות.

 

דרך הפילוסופים  

דרך שעברה בין הכרמים במאות ה-17 וה-18  וקיבלה את שמה הודות לעובדה שהפרופסורים והפילוסופיים מצאו מקום נחמד בו יכלו לדבר על דברים ברומו של עולם וליהנות מן הנוף היפה.

שביל הפילוסופים מתחיל ממש מול הגשר הישן מול העיר העתיקה ומטפס בתלילות על הגבעה עד ליער במקום ישנם כמה עמדות תצפית נוף מדהימות.

  טיפים לטיול בהיידלברג

  טיפים לטיול בהיידלברג

- מרכז המידע בהיידלברג נמצא בתחנת הרכבת ובבניין העירייה.

- היידלברג קארד

במידה ואתם מתכוונים להישאר בהיידלברג יותר מיום,מומלץ לרכוש את ההיידלברג קארד אשר ניתן לרכוש ליום יומיים או 4 ימים ככרטיס משפחתי המאפשר כניסה לבית המשפט בטירה לחבית היין למוזיאון בית המרקחת ,שימוש חופשי ברכבל ,  מדריך העיר ומפה.
מידע לתייר הדתיבתי מלון

בתי מלון

כאן תוכלו להתרשם מבתי המלון ,תוכלו לקבל הצעת מחיר וגם לבצע הזמנה.  

לחצו כאן להתרשמות מבתי המלון


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים