נורבגיה  
מסלולי טיול וכתבותמלונות שכדאי להכיר

רגע לפני שאתם טסים לחו"ל

   גילוי נאות
אם תזמינו מלון בבוקינג (בבאנר שלמטה) אנחנו מקבלים עמלה קטנה מבוקינג.
העמלה מאפשרת לנו לרכוש תמונות ולהמשיך ולתחזק את האתר.
נודה לכם אם אתם טסים לחו"ל, שתבצעו את ההזמנה כאן אצלנו באתר.
לכם זה לא עולה יותר, ולנו העמלה מבוקינג עוזרת להחזיק את האתר.

לחצו  על הבאנר וכנסו לבוקינג להזמנה.
תודה, ושתבורכו בכל הברכות,אמן.

בלוג הטיולים מידע לדרך- נורווגיה כתבות ומאמרים

טבע בנורבגיה הנשימה נעתקת ממקומה למראהו אשר מגיח מעבר לכל פינה בדרך,בין אם בשייט בפיורד,בדרך סלולה או באחד משבילי ההליכה הרבים במדינה רוויית נוף זו.
יחד עם זאת נורבגיה מציעה למבקר בה עוד שפע מגוון של אטרקציות בדמותם של כפרים ציוריים אל מול ערים מודרניות, מוזיאונים מיוחדים במינם ופארקים.
אחרי שחרשנו את נורבגיה והתייעצנו עם מדריכים חובבי נורבגיה,אספנו מספר אתרי חובה שהם לא רק פיורדים וטבע אלה קצת יותר. ההמלצות שלנו,שלכם אסור לפספס.

העיר ברגן
העיר השנייה בגודלה בנורבגיה ונחשבת בעיני רבים גם לעיר היפה בנורבגיה. ברגן כמו יושבת בתוך תמונת נוף אשר וציירה לה ביד אמן. מצידה האחד ים ואילו מן הצד השני כמו מוגנת היא בהרים אשר משווים לה מראה נהדר. אך לא פחות מיופיו של רקע הנופים שמסביב, לברגן יש לא מעט מה להציע. הנמל המקסים המיוחד והציורי ובקרבתו בתים מתקופת ימי הביניים, בתים שנבנו מעץ ונצבעו בצבעים המשווים להם מראה נהדר ומיוחד.
הבתים הללו מככבים בתמונות רבות והפכו למעשה לסמלה של העיר. מיקומה של ברגן באזור הפיורדים הפכה לבירתו של אזור הפיורדים ולמעשה מאפשרת נקודת יציאה מאוד נוחה לטיולים באזור. ברגן מציעה לא מעט אתרים לביקור והמפורסם שבהם רובע בריגן Brigen בו ממוקמים הבתים הצבעוניים מעץ. הבתים כיום משמשים כגלריות.
אין להחמיץ בביקור בברגן את שוק הדגים.

קחו אתנחתה ועלו באמצעות הרכבל לפסגתו של הר ה פלויין, התצפית הנשקפת תשאיר אתכם פעורי פה לא פחות. ברגן מציעה למבקרים בה ביקור בהאקווריום הנחשב לאחד המיוחדים מסוגו.
כמו כן תמצאו בברגן שפע מוזיאונים ואירועי תרבות מגוונים.


הרכבת של פלאם

הרכבת של פלאם ללא ספק נסיעת הרכבת שלא תותיר אתכם שלווים, נסיעת ברכבת אשר למעשה זוהי רכבת הנוסעת לה בדרך נופית ממיירדאל (Myrdal) עד לפלאם (Flam) ובחזרה. הרכבת עושה דרכה בנסיעה בת 45 דקות עם עצירה לצילומים במסלול בו יורדת הרכבת בירידה תלולה מאוד, תוך כדי ניבטים נופים מדהימים של הרים שגיאים, מפלי מים והכל מסביב ירוק ירוק וכל כך יפה.אם נמשיך על אותה דרך כביש מס׳ 63 ישנו מקטע נופי בדרך אשר נקרא דרך הנשרים (Orneveien.
קטע דרך של כמעט 25 ק״מ בדרך שמאיידסדאל (Eidsdal) עד לגייראנגר.
דרך הנשרים מאופיינת בצירים עקלתוניים ותלולים , בצידה של הדרך תצפית מהממת הפיורד גייראנגר והתמונה המתקבלת על רקע ההרים והכפרים המראים כמטועים לא יאפשרו לכם כי הגעתם למקום חלומי.

דרכי נוף בנורבגיה

דרכי נוף
כמדינה בה לא חסרים נופים ובהם מהמדהימים בעולם, תמצאו בנורבגיה גם דרכים אשר ללא ספק מתחרים בקלות על התואר דרכי הנוף מהיפות בעולם.
ואת הנופים המדהימים תמצאו בדרכים בהם ישנם מסילות רכבת או דרך לכלי תחבורה. מן המפרסמות ומהיפות שבדרכים ללא ספק זוהי דרך הטרולים (Trollstigveien) דרך הטרולים הינו כביש סרפטינות מאוד מפותל שמוצאו בצידה המערבי של העיירה אנדלסנס (Andalsnes)
הנמצאת בחלקה הצפוני של הדרך ואילו מצד דרום ממוקמת העיירה סילט (Sylte). דרך הטרולים חוצה עמק והיא מתפתלת על רקע נופי ההרים שבקצותיהם עדיין לא נמס השלג.
ההרים הללו הם מהגבוהים שבהרי נורבגיה. חלקם אפילו קיבלו שמות ובהם הר המלך והר המלכה ועוד שמות מענינים. דרך הטרולים בעלת מתלול משופע ומפותלת מאוד והנהיגה בה כלל לא קלה.
תוך כדי נסיעה בדרך ישנם נקודות המתצפתות לעמקים מסביב. ואחת מהנקודות היפות ללא ספק בדרך, גשר האבן הסמוך למפל סטיגפוסן בעל עוצמת הזרימה.

אם נמשיך על אותה דרך כביש מס׳ 63 ישנו מקטע נופי בדרך אשר נקרא דרך הנשרים (Orneveien.
קטע דרך של כמעט 25 ק״מ בדרך שמאיידסדאל (Eidsdal) עד לגייראנגר.
דרך הנשרים מאופיינת בצירים עקלתוניים ותלולים , בצידה של הדרך תצפית מהממת הפיורד גייראנגר והתמונה המתקבלת על רקע ההרים והכפרים המראים כמטועים לא יאפשרו לכם כי הגעתם למקום חלומי.

גייראנגרפיורד נורבגיה

ביקור בגייראנגרפיורד אם ננסה לדמות ביקור בנורבגיה מבלי לבקר באזור הפיורדים, נוכל אולי לאמר למבקר בישראל
ולא ביקרת בירושלים כאילו לא ביקרת, אך למעשה קשה לבקר בנורבגיה מבלי להיתקל בפיורדים, אך היפים שבהם ממוקמים באזור הפיורדים ומהווים למעשה את שיאו של ביקור בנורבגיה על הנופים שפשוט לא יאמנו ביופיים.
רבים ויפים הם הפיורדים אך ללא ספק אלה הנחשבים ליפים מכולם הסוגנפיורד ומעל כולם ניתן לציין את הגייראנגרפיורד (Geirangerfjord), שהכינוי שהודבק לו כ "מלך הפיורדים" ללא ספק מגיע בזכות.
הגייראנגרפיורד צר ואותו תוחמים הרים תלולים יחד עם המים הכחולים ורוחבו שאינו גדול הם אלה המקנים לפיורד את יופיו. אין להחמיץ את השיט בפיורד, שייט זה אינו מתבצע בתקופת החורף.
הגיירינגפיורד ממוקם בין העיירה הלסילט (Hellesylt) ( ממנה יוצא גם השייט) לגייראנגר (Geiranger), השייט בפיורד נחשב
לאחד מנקודות השיא בטיול בנורבגיה וללא ספק מטיולי הנוף היפים שתפגשו.
במהלך השיט, מפלים לאורכו של הפיורד ניתכים אל מימיו והיפה שבמפלים הוא מפל שבע האחיות, מפל בעל שבעה אשדים הנופלים אל מי הפיורד.ה שיט שכאמור החל בעיירה  הלסילט (Hellesylt)  מגיע עד לעיירה הקטנה גייראנגר שנתנה לפיורד את שמו, באזור ישנם טיולי טרקים רבים ואחד היפים שבהם,
אזור הפיורדים כאמור משופע בפיורדים רבים ובאטרקציות שאסור להחמיץ ובהם נציין את הסוגנֶפיורד (Sognefjord), הנחשב לפיורד הארוך בנורבגיה ואת הנורדפיורד (Nordfjord), הממוקם מצפון לסוגיורד ואורכו מגיע כמעט ל 110  קילומטר, גם פיורד זה כמו קודמו מציע שפע של נופים נהדרים.
שם ממוקם גם קרחון בריקסדאל (Briksdalsbreen).
הנחשב לקרחון הגדול באירופה.

שיט בהורטיגרוטן

אם טבע ונופים זורמים בעורקים אצלכם ואתם רוצים לגמוע ממנו בכמויות שהעין לא תשבע ומאידך הינכם מוכנים להתפשר מעט על הנוחות, שיט בספינה בהורטיגרוטן (Hurtigruten) היא תשובה הולמת.
אין מדובר בעוד שייט, אלה בשייט בספינת משא, ספינה אשר מדי יום עוזבת את הנמל של ברגן ומגיע לקירקנס שנמצאת בצפונה של המדינה.
השייט בספינת המסע הוא לא עוד שייט, זהו שייט הנמשך 12 ימים, יחד עם זאת אין חובה לשוט בכל הימים וניתן כמובן לשוט פחות ימים. וכמו כן השייט עצמו הוא רק בכיוון אחד.
הספינה פוקדת במסעה לא פחות מ 34 נמליםבדרכה.
בכל נמל ניתן לרדת לטייל בעיירה או בנמל שבו עגנה הספינה ואז להמתין ולהמשיך עם הספינה הבאה.
 
במהלך השיט ניתן ליהנות משפע הנופים שנורבגיה יכולה להציע, אך כאן בשונה נקודת המבט היא מן הים.
פיורדים, קרחונים הרים תלולים כמו נופלים לים, כפרים ועיירות שנראה כאילו מוקמו בסוף העולם.
מפלים מדהימים ביופיים ובעצם יופי שאינו נגמר.
אחד היתרונות בשייט בהורטיגרוטן  בכך שהספינה פוקדת מספר אתרים הנחשבים לאטרקציות בנורווגיה ובהם הגיירגניורד ואיי לופוטן.

השיט עצמו אינו בספינת טיולים והתנאים לא דומים לשיט תענוגות מפנק, אך הם בהחלט נוחים דבר הוסף שמייחד

את השייט בספינה זו האווירהמשבה פוגשים תרמילאים, תיירים ומשפחות מכל העולם.

הכף הצפוני

הכף הצפוני
בצפונה של נורבגיה בצפונו של חצי האי מאגורייה  Magerøy שוכן לו אחד מן הפינות הקסומות של נורבגיה, הכף הצפוני (Nordkapp).
את פרסומו קיבל בזכות של צוק אימתני הנחשב לנקודה הצפונית ביותר באירופה.
ביקור בכף הצפוני בהחלט נותן את התחושה שאתם בסוף העולם,בכף הצפוני סניף דואר בה ניתן לרכוש תעודה חתומה המעידה על הגיעכם לנקודה הצפונית באירופה.
הצוק ניצב בעוצמתו מעל המים ונישא לגובה של 307 מטר.
בסמוך לכף ממוקם הכפר הונינגסווג (Honningsvag), שכמו הצוק גם לכפר זה ישנה ייחודיות, בכך שנלב לכפר הצפוני ביותר בעולם.
בכפר תמצאו את מוזיאון הקוטב, מסעדות ובנק.
אפשר לטייל בנמל הקטן של הכפר.


הזוהר הצפוני ושמש חצות.

תופעות טבע ייחודיות לצפונה של נורבגיה.
אומנם המרחק רב הוא, אך ללא ספק שווה את המאמץ.
תופעות טבע כאמור בצפונה של נורבגיה הזוהר הצפוני ושמש חצות בקיץ.
הזוהר הצפוני, זו תופעת טבע מיוחדת בה ישנם על רקע השמיים מופע טבעי של אורות בצבעים מדהימים.אדום כחול אך בעיקר הצבע הדומיננטי הירוק.
התקופה הטובה לצפות בתופעת הזוהר הצפוני, בין החודשים נובמבר למרץ. בעיקר ירוק, אך גם צבעים נוספים כמו
בכדי לצפות בתופעה מיוחדת זו של הזוהר הצפוני יש להצפין עד לעיר טרומסו (Tromso) אשר מוכרת גם  כבירתה של צפון נורווגיה, טרומסו משמשת כנקודת יציאה עיקרית לצפייה בזוהר הצפוני.
תופעה נוספת המיוחדת לאזור בעונת הקיץ אחרת נקראת שמש חצות.
תופעה מיוחדת בה בשעת חצות זורחת לה השמש.
הזמן הטוב לפגוש בתופעה מיוחדת מאמצע אפריל ועד אמצע אוגוסט.להמשך כתבות נורבגיה
logo בניית אתרים