פסטיבל לילות קיץ בחבל מודיעין במהלך חודש אוגוסט יתקיים בחבל מודיעין פסטיבל לילות קיץ, פסטיבל שופע פעילויות משפחתיות וזוגיות, בשעות הלא שגרתיות של היממה – משקיעה ועד זריחה.

     צביקה דמרי

פסטיבל לילות קיץ בחבל מודיעין 

לילות הקיץ הם הזדמנות מצוינת לצאת מהבית לפעילויות מיוחדות בשעות הלא שגרתיות של היממה. מזג האוויר נעים, הכוכבים מעטרים את השמיים והטבע משנה את פניו. במיוחד לכבוד לילות הקיץ הנעימים, עמותת תיירות חבל מודיעין מזמינה את המבקרים באזור להצטרף אליהם לחגיגות פסטיבל לילות קיץ שיגרמו להם להתאהב במרחב הכפרי של יער בן שמן.

שפע של חוויות ופעילויות מרתקות לזוגות ולמשפחות בשעות הלא שגרתיות של היממה- משקיעה ועד זריחה: סיורי שקיעה, פעילויות בזריחה, סיורים חקלאיים במשקים של האזור, מפגשים קולינריים מלווים בהופעות מוסיקה חיה, סדנאות אמנות, פעילויות מהנות הכוללות בעלי חיים, אתר קמפינג, והכל ממש ליד הבית, במרחב הכפרי של המרכז.


במתחם תל חדיד יקיימו קמפינג משפחות שיכלול פעילויות משפחתיות מהנות אל תוך הלילה– סדנאות חץ וקשת, יצירה ובועות סבון, מופעים לילדים, סיורי עששיות, יוגה בזריחה, מתנפחים ועוד. מורה הדרך הוותיק יותם יעקובסון יוביל את המבקרים בשבילי יער בן שמן לאור ירח מלא ויספר על המשמעויות של ט"ו באב. ד"ר בעז שחם, אקולוג וזואולוג ידריך "ספארי עקרבים" מרתק בשעות החשיכה, ובחניון העיוורים יתקיים סיור "נגיש" שיאפשר לחוות תוך התנסות אישית, מעט מתחושותיהם של לקויי הראייה במסלול ששם דגש על חוש המישוש וחוש הריח. 


במושב ברקת יערך "מעגל אהבה חבאני" ייחודי שימחיש את מעגל הנישואין, כפי שנחגג בעבר ובהווה על פי מנהגה של הקהילה המיוחדת שעלתה מחבאן שבדרום מזרח תימן.
בחגיגה ישתתפו שלושה דורות שיכניסו את המבקרים בשירה ובריקודים לטקס החינה והחתונה החבאניים, כולל אוכל מסורתי והרקדה. 


בנוסף, יתקיימו גם סיורים להכרת החקלאות המקומית:
במשק לוין בו מגדלים זיתים ומייצרים שמן זית מופלא, במשק פינשטיין נטעם פירות וירקות טריים מגידול מקומי ואבי מבורך, אחד ממגדלי החומוס הגדולים בארץ, יעביר את המבקרים חווית חומוס מיוחדת.

בנאות קדומים יקיימו סיורי עששיות והופעות מיוחדות בטבע של עינת שרוף ואנסמבל דרור. האמן פיליפ רנצר יקיים מפגש מכושף "בלילות של ירח מלא" במאגר המים הגדול שהפך לסטודיו שלו, בתל גמזו יתקיימו סיורי זריחה יפיפיים לצד עוד פעילויות מהנות.  


ובגלל שאי אפשר בלי קצת אוכל טעים – פיצה לה קלברזה ויקב גינתון יגישו בשיתוף פעולה מיוחד פיצות לבנות ואדומות לצד יין אדום ולבן והכל לצלילי מוזיקה חיה משמחת, במחלבת מרקוביץ יארחו ל"חוויטעימה" בה אפשר יהיה לטעום ולהכיר את גבינות הכבשים המיוחדות המיוצרות במקום, ובלב הגן הקסום של even`s בבית נחמיה יקיימו ערב שכל כולו הופעות מוסיקה חיות, יינות, פוקאצ'ות נפלאות וירקות אורגניים תוצרת החממות ההידרופוניות הסמוכות של freshness.
כמו כן, ארוחה מהספרים בה אפשר לטעום את המנות מעוררות התיאבון מהספרים המוכרים, סיורי אופניים ופיקניק בכרמים ובשדות של חבל מודיעין הכוללים בין השאר סלסילות פיקניק מפנקות בהן מאפים טעימים ויין ועוד. 


פסטיבל לילות קיץ בחבל מודיעין – משקיעה ועד זריחה

10-20 באוגוסט 2022, י"ג-כ"ג באב תשפ"ב


logo בניית אתרים