מגשר אריק לכפר נחוםעל המסלול שביל סובב כנרת הוא שביל אותו יזמה קק"ל ומטרתו לאפשר טיול סביב אגם הכנרת ללא מחסומים וגדרות. השביל מסומן לבן-סגול-לבן. המסלול שלנו בצפון הכנרת רובו לחופי הימה ומתאים לכולם. ניתן לטייל גם בליל ירח. הטיול אינו מעגלי ויש לשלוח רכב לנקודת הסיום.


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

איך מגיעים
בכביש 87, כביש צפון הכנרת, פונים לגן הלאומי כפר נחום. נחנה את הרכב בחנייה ונרד במדרגות אל מזח הסירות שעל הכנרת. כאן יוביל אותנו שביל סובב כנרת מזרחה לכיוון שפך הירדן אל הכנרת.  


תיאור המסלול
מהמזח, נלך על טיילת האספלט לכוון מזרח אל מחוץ לגן הלאומי כפר נחום. כפר נחום היה יישוב דייגים יהודי בימי בית שני.
לאחר 400 מטר השביל חוצה את נחל כורזים. נלך על ערוץ הנחל אל חורשת אקליפטוסים בחוף ספירית. עוד 1.5 ק"מ ואנו מגיעים
למפרץ אמנון.
מפרץ אמנון קולט את שפך הנחלים "אור" ו"כוח". זהו חוף יפה המשמש כחניון קמפינג.
נמשיך מזרחה על השביל בינות לעצי אקליפטוס. את השביל חומה נחל אור, נחל שזורם כל השנה. הנחל מקבל את מימיו מעין עייש. על הדרך נימצא תל עייש, יישוב קדום על שפת הכנרת.
במקום שלט הסבר על החורבה והמעיין. נמשיך להתקדם מזרחה ומהליכה על גדת הכנרת אנו הולכים על גדות לגונת הירדן.
כעבור כשני ק"מ נגיע אל גשר אריק. גשר אריק, על שם אריק שמיר קצין צנחנים שנפל ב12 באוגוסט 1970. כאן מסתיים המסלול לאורך החוף הצפוני של הכנרת. ליד חורשת האקליפטוס ממתין לנו הרכב שהוכן לסיום המסלול.   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

     גן לאומי חמת טבריה 
עיר שפעלה בתקופה הרומית, ביזנטית והאומיית. נמצאו במקום שרידים של בתי כנסת יהודיים שרובם שוחזרו יותר מאוחר. גן לאומי זה נמצא בקרבת חמי טבריה, באזור זה נובעים 17 מעיינות חמים הידועים בסגולות ריפוי עוד מימי כיבוש הארץ בידי יהושע. העיר טבריה נוסדה בידי הורדוס אנטיפטס בשנת 20 לספירה, היא הייתה ידועה כעיר נופש. הרומאים הקימו בה מערכת של מרחצאות שמשכה אליה מתרחצים מכל רחבי האימפריה.
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

בין השנים 18 ו-19 נבנו עוד מרחצאות בחמת. בתחילת שנות ה-20, כאשר כביש טבריה-צמח נסלל לראשונה על ידי אנשי "גדוד העבודה", שרידי המרחצאות הקדומים התגלו לראשונה. בשנת 1921 החלו חפירות ארכיאולוגיות בצפון האתר. בהתחלה התגלה בית כנסת קטן שהתקיים בין מאה ה-3 ועד מאה ה-5. 

בתחילת שנות ה-60 נערכו חפירות בשנית והפעם התגלו בתי כנסת שנבנו זה על זה בהפרש של כ-700 שנה החל מהמאה הראשונה לספירה. בית כנסת עם רצפת פסיפס המפורסמת של המקום, עם שלוש כתובות ביוונית, ארמית ועברית, שייכת לסוורוס שהיה אחד ממייסדי בית כנסת שהיה מקורב לנשיאי סנהדרין של טבריה. קירותיו של אותו בית כנסת עוטרו גם בציורי פרסקו.


הפסיפס בבית כנסת של סוורוס- הפסיפס המרהיב הזה נמצא באולם תווך של הבית כנסת. הוא מתאר גלגל מזלות שמתחתיו עומדת דמותו של הליוס אל השמש הנוהג במרכבה. מעל לגלגל המזלות מתואר ארון קודש ובשני צידיו עומדות מנורות בנות שבעה קנים, שופר, ארבעת המינים וכיוב'.

בקצה הדרומי- החפירות חשפו שם קטע מחומת העיר העתיקה מתקופת התלמוד עם שני מגדליה ושער, בנוסף התגלה רחוב שמוביל מן השער אל תוך העיר.
בכניסה לאתר- ממוקם שם מוזיאון המוקדש לתולדות חמי טבריה על שם ד"ר ארנסט ליהמן

שעות פתיחה
בימים א'-ה' ושבת 8:00-17:00.
בימי שישי וערבי חג 8:00-16:00
טלפון : 04-6725287
מסלולי טיול באזור


צימרים לינה ואירוח  

אטרקציות באזור 


אטרקציה

מסעדות באזור 


מסעדת
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים