מסע קסום לארץ קפואה


מסע קסום לארץ הקפואה

לפלנד היא לא מדינה אלא חבל ארץ שמבטיח לכם חוויה בלתי נשכחת. עם שילוב בין נוף עוצר נשימה, חיות נדירות וכמובן מרחבים עצומים של קרח – אין לכם מה לחפש באף מקום אחר בעולם

חבל הארץ של לפלנד משתרע על שטחן של לא פחות מ-4 מדינות שהן פינלנד, רוסיה, נורבגיה ושבדיה ובירת החבל היא העיר הפינית רובניימי. מבחינה גיאוגרפית, השטח של לפלנד מגיע למעל 388 אלף קמ"ר ורובו נמצא צפונית לחוג הארקטי. המשמעות במילים פשוטות היא שמדובר באזור קר – אך כאן גם טמון הערך המוסף של החוויה.

הנה למשל 5 חוויות ייחודיות שאפשר להשיג רק במסגרת טיול מאורגן ללפלנד וחופשה של פעם בחיים:

1. מרחבי שלג עצומים

החוויה הקרה של טיול בלפלנד תמשיך להשאיר בכם רשמים הרבה אחרי שתנחתו חזרה באקלים הים תיכוני של ארץ ישראל. בלפלנד מחכה לכם חוויה מפתיעה בעוצמתה מבחינת הטמפרטורות שצונחות מתחת לאפס, המרחבים העצומים שנצבעים בלבן וההיכרות עם התרבות המקומית. בין לבין, תוכלו להתנסות בחליפה תרמית ששומרת על חום הגוף תוך כדי שהיא מנדפת זיעה ולנעול נעליים אטומות למים.

2. מוזיאון הארקטיקום

מוזיאון הארקטיקום מוקדש להיסטוריה ולתרבות של לפלנד והוא מהווה חלק בלתי נפרד מכל טיול מאורגן באזור. החוויה במוזיאון הזה שונה מכל מה שאתם מכירים, ולא רק כי מדובר בחבל ארץ עם תנאים גיאוגרפיים כמעט הפוכים לאלו שיש לכם בבית. את רוב הזמן כדאי להקדיש לחדר הזוהר הצפוני שמדמה את הדבר האמיתי ולתצוגות חיות הבר המקומיות.

3. פארק חיות הבר ראונה

תמיד חלמתם להגיע לגן החיות הצפוני ביותר בעולם? בשבילכם המציאו את המסלולים של טיול מאורגן בחבל הארץ הקפוא של לפלנד. בגן החיות ראונה מחכים לכם 55 מיני נדירים של בעלי חיים ארקטיים בסביבת המחיה הטבעית שלהם והזדמנות פז לראות מקרוב דובי קוטב, איילים, זאבים ארקטיים, שונרים וכמובן ינשופי שלג כמו בסרטים.

4. מפלים קפואים

חובבי טבע בגילאים שונים מתאהבים במהירות במה שלפלנד מציעה לאורחים שלה. זה מתחיל בנוף מרהיב ועוצר נשימה כמעט מכל בית מלון, אך ממשיך עם שמורת המפלים הקפואים שבליבה קניון שאורכו 30 ק"מ ועומקו מגיע ל-130 מטר. שמורת המפלים הקפואים נראים מצוין כל השנה אך כמובן שרצוי להגיע אליה בחורף. כמו כן, קחו בחשבון מסלול של 1.5 קילומטר הליכה עד לתחתית הקניון ותצפית על המפלים הקפואים.

5. ארמון קרח

הטבע מפסל את לפלנד בצורות קרח מופלאות שלא תמצאו באף מקום אחר בעולם. אם אתם רוצים לקבל דוגמא לזה, כדאי שתקדישו לפחות יום אחד לביקור בארמון הקרח לומילנה שבעיר קמי. מלבד המבנה עצמו שעשוי קרח, אתם תוכלו לראות ריהוט, קישוטים פסלים שחצובים בקרח ומפוזרים בין מסעדה, בר וכנסייה.


טואול - בניית אתרים