לעבור דירה בחורף

לעבור דירה בחורף: יתרונות וחסרונות

מעבר דירה הוא תמיד תהליך ארוך שכרוך בשורה ארוכה של הכנות ומשימות. עם זאת, בתקופת החורף יש לו מאפיינים מיוחדים ולכן גם יתרונות וחסרונות שאותם שווה להכיר. הנה כל הפרטים

התהליך של מעבר דירה מתחיל בהחלטה עקרונית ומסתיים רק אחרי שפורקים את כל הארגזים והקרטונים. בין לבין, צריך להקדיש זמן ומחשבה לבחירת הדירה, חתימה על חוזים, עדכון הרשויות, תיאום הובלות, ימי חופש לאריזות ועוד. כתוצאה מכך, אין פלא שמדובר על תהליך ארוך ולעיתים גם מתסכל.

מלבד האמור לעיל, מסתבר שמעבר בחורף לא דומה למעבר דירה בקיץ. לכל עונה יש את המאפיינים המיוחדים שלה וזה משפיע במובן מסוים גם על חווית המעבר. אז מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ואיזה פרמטרים כדאי לקחת בחשבון?

זול אבל גשום

מעבר בחורף יהיה זול יותר. הסיבה לכך היא שרוב האנשים עוברים דירה בקיץ בגלל החופש מבתי הספר והגנים, ובהם בעיקר בעלי משפחות עם ילדים. ביקוש למעברי דירה בקיץ מעלה את הביקוש לשירותי הובלות, מה שגורם באופן ישיר לעליית מחירים. כמו כן, בתקופת הקיץ קשה להשיג חברת הובלות טובה בעוד בחורף הנציגים ירדפו אחריכם.

מצד שני, בחורף יורד גשם וקשה לדעת מה יביא יום. גם במדינה כמו ישראל יש ימים סוערים ותנאי מזג אוויר שבהם לא ניתן לצאת מהבית. אם לרוע מזלכם קבעתם את תאריך ההובלה ליום כזה, סביר להניח שתסבלו מעוגמת נפש רבה. בנוסף, יכול להיות שאי אפשר לדחות הובלה כזו כי לחברה שמולה תיאמתם את השירות יש התחייבויות קודמות.

במילים אחרות, בשביל לשלם בזול ולעבור דירה בחורף תצטרכו לקחת סיכון. סיכון תמורת מחיר נמוך היא ממש לא תופעה בלעדית להובלות ומעברי דירה, אך כאשר מדובר בציוד האישי שלנו יש לכך משמעות מיוחדת.

כך תדעו מתי לעבור

כבר עכשיו צריך לגלות שאין פתרון אחד שמתאים לכולם מבחינת התזמון האידיאלי למעבר דירה. לכל תקופה כאמור יתרונות וחסרונות אחרים, אז הסוד מתחיל ונגמר בהתאמה אישית. ייתכן למשל ומצאתם את דירת החלומות שלכם במחיר אטרקטיבי, אז במקרים כאלה לא תרצו לדחות את העסקה בגלל תנאי אקלים. לחילופין, יכול להיות שיש לכם את הגמישות המתאימה על מנת להכניס את  תאריך ההובלה למערכת שיקולים רחבה יותר.


 עוד כדאי לזכור שמעבר בתוך העיר ולדירה קרובה לא דומה למעבר לעיר אחרת. ככל שהמרחק בין הדירות קטן יותר, כך מצטמצם הסיכון להיפגע בגלל תנאי אקלים קיצוניים ופתאומיים. גם בהקשר הזה, התפקיד שלכם הוא לבחון את הסוגיה בפרספקטיבה רחבה. אתם יכולים לעשות את זה לבד, בהתייעצות עם חברים ובני משפחה או ביצירת קשר עם אנשי מקצוע. קבלו את המידע שרלוונטי עבורכם והחליטו בהתאם מתי לעשות את הצעד ולעבור. 

logo בניית אתרים