משימה בלתי אפשרית?
כיצד טלפונים לוויניים עשויים להציל חיים במצבי חירום


מסלולי טיול ומידע


לא כל טיול בישראל ובעולם עומד בסטנדרטים של תוכנית הטלוויזיה האהובה, והסרטים של תום קרוז – משימה בלתי אפשרית. וטוב שכך, אחרת היינו רואים מדי יום עוד כתבות על אנשים שקיפחו את חייהם בטיול. יחד עם זאת, ישנם לא מעט טיולים שבהם כן קיימים אתגרים וסיכונים, כגון התייבשות, הכשת נחש, איבוד הדרך או אסונות טבע. במקרים האלו, מזל שיש לנו את הטלפון הסלולרי שמאפשר התקשרות מהירה והזעקת עזרה. אבל מה אם אנחנו באזור בלי קליטה? כאן בדיוק נכנס לתמונה טלפון לווייני.


טלפון לווייני – גם בישראל וגם בחו"ל

מתכננים טרק בהימלאיה? מתכוונים לצאת לכמה ימים טובים בשביל ישראל באזור המדבר? זו ממש לא משימה בלתי אפשרית, אבל כן, דברים יכולים לקרות. דמיינו לעצמכם מצב בו באמצע הטרק מתחוללת רעידת אדמה, או שאחד המטיילים בשביל ישראל לא הקפיד שתייה מספקת. אם יש קליטה סלולרית, טלפון נייד וסוללה – אפשר להתקשר לעזרה. אבל הבעיה היא שהרוב הגדול של האזורים בעולם אינם מכוסים ברשת סלולרית, וגם בישראל (בעיקר בדרום אך לא רק) יש אזורים נרחבים ללא קליטה.


זהו תפקידו של הטלפון הלוויני, לאפשר את הזעקת העזרה בכל עת, מכל מקום ובכל מצב. מדובר במכשיר המחובר אל רשת לוויינים המקיפה את כדור הארץ במסלול נמוך, והמשמעות היא שתמיד יש קשר וקליטה כל עוד אין תנאי עננות כבדים. את הטלפונים האלו ממש לא חייבים לקנות, ובהחלט ניתן להשכיר אותם לתקופת הטיול בלבד בעלויות נמוכות למדי. אז בואו נראה מה הם יודעים לעשות.
מה עושה טלפון לווייני

למעשה, המונח טלפון לוויני יכול קצת להטעות. זה לא ממש טלפון שאפשר פשוט להתקשר ממנו ולשוחח כרגיל. זהו מכשיר עם חיבור לוויני שיש לו מספר פונקציות עיקריות. קודם כל, יש לו לחצן SOS שלחיצה אחת עליו מספיקה על מנת שהנורות האדומות יהבהבו בחדר המבצעים של החברה שהשכירה לכם את הטלפון. ברגע שהנורה נדלקת, אנשי החברה עושים כל מאמץ כדי ליצור אתכם קשר, ובמידה שהדבר אינו מסתייע, מבצעים במהירות את כלל הפניות לגורמי ההצלה המקומיים, לרשויות, לחברת הביטוח וכדומה.


פונקציה מרכזית נוספת של הטלפון היא "הכל בסדר". מדובר בהודעה שנשלחת בכל זמן מה עם המיקום המדויק שלכם, כך שהאנשים שאתם אוהבים ומחכים לכם בבית יוכלו לדעת שהכל בטוב, והיכן אתם בדיוק. בנוסף, ישנן עוד מגוון פונקציות שניתן להשתמש בהן, כמו מפות ניווט, עדכונים על מזג האוויר, וכדומה. 


 logo בניית אתרים