מתכננים לטייל בטבע? רשימת ציוד לטיול שחשוב להכיר


כל מי שאוהב לבלות בחיק הטבע, יותר משעה או שעתיים אלא עם שהייה בלילה, יודע שאי אפשר לוותר על רשימת ציוד הכוללת את הפריטים הדרושים. אכן, ציוד כמו אוהלים, שקי שינה, פנסים או אפילו משחקים לילדים – יתגלה כחשוב ביותר ויעשה את ההבדל ברמת החוויה וההנאה. כל מה שצריך הוא להיערך נכון, אז לפניכם רשימת ציוד לטיול שאנו ממליצים עליה.

אז מה יש ברשימה?

מובן שלכל אחד מכם תהיה רשימת ציוד לטיול קצת שונה, בהתאם למספר המשתתפים והרכב, ובהתאם לאופי הטיול ותנאי השטח. כך למשל, לא כולם יכניסו אל רשימת הציוד טלפון לווייני, אבל למי שמתכנן להיכנס למשל למדבר או לעשות את שביל ישראל, כדאי לשקול את השכרת המכשיר שנותן כיסוי מובטח (בשמיים בהירים) מכל מקום. כך, במקרה של תקלה או צורך תמיד תוכלו לפנות לעזרה, ואילו מי שאוהב אתכם בבית יידע איפה אתם נמצאים ושהכל בסדר.

אבל מעבר להבדלים, הנה כמה דברים עיקריים שצריכים להיכנס אל רשימת ציוד לטיול:

1.     כלי רחצה ותרופות – אל תוך תיק כלי הרחצה יש להכניס אקמול, סבון, שמפו, פלסטרים, פולידין, דוחה יתושים, וזלין, מברשות ומשחת שיניים, קרם הגנה ונייר טואלט.

2.     הכנת אוכל – הכניסו לרשימה כוסות, סכו"ם רב פעמי, שקיות אשפה, פק"ל קפה, סיר, מחבת, סבון אקולוגי לשטיפת כלים, סקוץ/, פויקה, קרש חיתוך, בקבוקי מים או קולר, וצידנית.

3.     שינה ונוחות – מחצלות, אוהל, שק שינה או שמיכות, מזרון, כיסא נוח, ערסל, כרית, רשת צל או שמשיה, חבלים, פנס ואולר.

4.     בגדים – ביגוד ארוך וקצר בהתאם למספר הימים ולעונות השנה, כולל כובעים, חמצוואר, נעליים, סנדלים, מגבות וכן הלאה.

5.     בילוי – משחקים לילדים, כלי נגינה, סמארטפון לילדים, משקפת וכדומה.

6.     מזון – פחיות שימורים של תריס, זיתים, מלפפון חמוץ, טונה, וגם תבלינים לפי העדפות, טחינה, ממרח שוקולד, פסטה, אורז, קמח וכיוצא בזאת.

איך זוכרים הכל?

אחד הדברים הכי מעצבנים הוא להגיע לשטח ולגלות ששכחתם את הדבר הקטן והכי חשוב (למשל, מטען לסמארטפון). אז בשביל להיות בטוחים אל תחכו עם הכנת הרשימה לרגע האחרון. כבר יומיים-שלושה לפני היציאה לטיול שבו בערב וצרו רשימה הלוקחת בחשבון את כל יום השהייה, החל מהקימה בבוקר ועד השינה בלילה. הפעילו את הדמיון וחשבו מה תצטרכו בכל מקום ומצב – ספר, מחברת לכתוב, רמקול למוזיקה, נעליים למים וכן הלאה. אחרי שהכנתם את הרשימה ראו מה יש בבית ומה חסר, והשלימו את הקניות בעוד מועד.

 

 

logo בניית אתרים