עד כמה ביטוח רפואי חשוב לפני נסיעה


עד כמה ביטוח רפואי חשוב לפני נסיעה
ואילו מקומות מחייבים ביטוח שכזה?

בין אם אתם יוצאים לנסיעת עסקים, לביקור משפחתי או לחופשה, אחד האלמנטים הבסיסיים שצריך לדאוג להם הוא הביטוח הרפואי. מדובר בפוליסה שנקראת ביטוח נסיעות לחו"ל מפני שהיא כולל עוד היבטים מלבד הביטוח הרפואי, שהוא ליבה של הפוליסה. כל חברת ביטוח מציעה כיום פוליסות כאלו, וכל שיש לעשות הוא לבחור את זו שמתאימה לכם.

מה כוללות הפוליסות?

למעשה, אין הבדלים מאוד משמעותיים בין פוליסות הביטוח הבסיסיות, והם יותר באים לידי ביטוי בתוספות בתשלום אם תרצו להוסיף. יש לציין כי הבדלים אכן קיימים בעלויות של הפוליסות, שהן כמעט תמיד יומיות, ולכן שווה לעשות קצת סקר שוק, ואף לבחון האם מגיעות לכם הטבות בגין החזקה בכרטיס אשראי, היותכם חברים זה מכבר בחברת הביטוח וכדומה. יש לציין כי המחיר תלוי גם בהרחבות שתבקשו, אם תבקשו, כמובן גם במספר הימים בהם תשהו בחו"ל ובמספר הנוסעים, ובאם יש למישהו בעיה רפואית מיוחדת, שאז ישנה תוספת כיסוי אוטומטית להחמרה של המצב הרפואי.

באופן כללי, הפוליסה מכסה כיסויים על הוצאות עבור טיפול או קבלת שירות רפואי בחו"ל, החל בביקורים אצל רופאים ועד לניתוחים. יש לזכור שאנו בישראל אמנם מקבלים את שירותי הרפואה בעלויות זניחות ולעיתים קרובות ללא עלות, עקב סל הבריאות, אך בכל מדינה אחרת איננו אזרחים והשירות כרוך בעלות לא מבוטלת. 

באופן מיוחד ישנן מדינות שבהן שירותי הרפואה סופר יקרים, כמו ארה"ב למשל, ובוודאי לא תרצו לחזור עם בור ענקי בכיס. מאידך, ישנן מדינות מתפתחות שבהן שירותי הרפואה הרגילים הינם ברמה נמוכה יחסית, שאיננו מורגלים בה. לכן, בוודאי תרצו לקבל שירות במוסד ומרופא יותר רציני ונחשב, ולכן העלויות יהיו גבוהות יחסית.  

הרחבות לביטוחי הנסיעות

בדרך כלל הפוליסות הבסיסיות כוללות כיסוי של ביקור חד פעמי אצל רופא, הגעה לחדר מיון, רכישה של תרופות, ימי אשפוז, הריון שהתגלה בזמן השהייה מחוץ לגבולות ישראל, טיפולי שיניים בחירום, הטבה ושהייה של מלווה, שהייה מעבר לתקופת הביטוח, וכן חילוצים והעברות באוויר או ביבשה לבית חולים.

כאמור, לצד הפוליסה הבסיסית של ביטוח נסיעות לחו"ל, ישנם עוד כיסויים שאפשר להרחיב אליהם, למשל סיוע רפואי בחו"ל לעסקים , גניבה או אובדן של כבודה, ביטולים של טיסות, הארכה או קיצור של השהות בחו"ל, ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור, ביטוח כרטיס טיבה, וכן עניינים הקשורים לנגיף הקורונה – כמו הצורך לבטל נסיעה או להאריך שהייה בגלל הקורונה.
logo בניית אתרים