מסלול טיול בעכו


טיול לעכו

עכו סראייה היה המבנה בו ניהל השלטון הטורקי בעכו את ענייני הממשל העותמני, מבנה הסראייה נבנה בסוף המאה ה-18 . שער הכניסה לסראייה מרשם ביופפיו והוא בנוי בסגנון ממלוכי.
מעליו כתובת של השנה המוסלמית 1267 להיג'רה (1851 לספירה הנוצרית והכתובת – "באב חוכומת עכא" שפירושו שער השלטון בעכו בסראייה שתי קומות והן מקיפות חצר המרוצפת באבן.

את המבנה של הסראיה בנו על שרידי כנסייה מן מהתקופה הצלבנית. בעת תקופת שליטתו של המנדט הבריטי בארץ ישראל שימש המבנה כבית ספר לבנות ובהמשך ללאחר הקמתה של המדינה שימש המקום כמשרד ממשלתי. כיום במקום ספריה קטנה,לרווחתם של תושבי העיר העתיקה.
אתרים ואטרקציות בעכו העתיקה

מוזיאון אסירי המחתרות
ימי ושעות פתיחה: בימים א' עד ה' בין השעות 16:30 - 08:30, בימי ו' וערבי חג: 13:30 - 08:30.
הכניסה בתשלום הכתובת : רח' ההגנה 10
טלפון: 04-9911375מוזיאון אוצרות בחומה
שעות וימי פתיחה כל השבוע
בין השעות 09:30-17:00 בערבי חג וימי שישי 09:30-15:00.
כתובת : רחוב ויצמן 2, עכו.
מספר הטלפון: 04-9911004  


הגן הקסום
למעשה זהו שמה של המבואה למבצר ולאולמות האבירים וממוקמת בכניסה לעיר העתיקה.
את שמו קיבל ה"גן הקסום" כונה בשמו בימי הפחה (המושל) הטורקי.
את הגן בנו במאה ה-16 בתקופה הצלבנית, ומיקומו היה לצדה של החומה הצפונית לא הרחק מן המצודה
ההוספיטלרית, ומשזו נהרסה על הריסותיה בנו את ארמונו של השליט הטורקי.
במשך זמן רב היה המקום מוזנח ובשנת 1999, החלו בשיקום והפכו את הגן לאחד ממוקדי התיירות בעיר.
בחצר הוקם מרכז המבקרים הזמנות ומידע לעכו, גליל המערבי והגליל העליון .אולמות האבירים בעכו
ביקור באולמות האבירים, מבטיח הצצה אל חייהם של האבירים הצלבנים שחיו בעכו לפני מאות שנים. בתוך מכלול האולמות, מוצג סיפור בן 4,000 שנה-באמצעות מוצגים מוזיקאליים, הקרנות על הקירות של מסעי הצלב ועוד מידע רב על התקופות השונות. במהלך הסיור יקבל כל מבקר אוזנייה לשימוש ב-10 שפות להפעלת כל התצוגות. במהלך היום יהיו פתוחים חלק מהרחובות, קאפלה, חנויות ושוק האמנים מהתקופה הצלבנית: נפחות פלדה, נפחות זכוכית, קדרות, אריגה, ריקמה, רציעת עור, קליעת סלים, ייצור בשמים ושמנים ועוד. האולמות משתרעים על פני שטח עצום מתחת לפני הקרקע וכוללים דוכני אמנים אותנטיים וקמרונות אדירים ומרהיבים. הסיור באולמות האבירים הינו חוויה תיירותית יוצאת דופן.

בשעות 10:00-17:00.

איפה-ויצמן 1 עכו

להזמנת כרטיסים ופרטים נוספים - http://www.go-akko.com/

כמה - ילד עד גיל 5 חינם, 40 ש"ח לכרטיס משולב, המאפשר כניסה לכל האתרים : אולמות האבירים, חמאם טורקי, גן הקסום, גן הבוסתן, מוזיאון עוקשי לאמנות מודרנית והמוזיאון האתנוגרפי.
מוזיאון עוקשי
בעכו העתיקה, בצמוד לאולמות האבירים, במבנה קמרונות מצולבים עתיק מהתקופה העות'ומאנית, נמצא מוזיאון המציג תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית לצד תצוגת הקבע מעבודותיו של האמן אבשלום עוקשי ז"ל (1916 – 1980) אשר היה אחד הציירים הישראלים החשובים ביותר והטביע היטב את חותמו על האמנות הארצי-שראלית. את רוב שנותיו עשה האמן בעכו בה חי, יצר והקים את סדנת הציור שלו שהפכה לאחר מותו ל"מוזיאון עוקשי לאמנות" במטרה להנחיל את מורשתו האמנותית לדורות הבאים. עוקשי שימש מורה לציור ברוב בתי הספר בעכו. כמו כן לימד בחוג לאמנות של אוניברסיטת חיפה בשנותיה הראשונות. נושאיו הראשונים מושרשים בטבע ובמציאות האנושית והרוחנית בארץ ושואבים מן המקורות עליהם גדל בבית סבו.

המוזיאון מנהל דיאלוג קבוע עם אמנים הנמנים עם ממשיכי דרכו של עוקשי ועם תלמידיו ומציג מעבודותיהם בכל הזדמנות.

איפה-ויצמן 1 עכו

להזמנת כרטיסים ופרטים נוספים -http://www.go-akko.com/

כמה - ילד עד גיל 5 חינם, 40 ש"ח לכרטיס משולב, המאפשר כניסה לכל האתרים : אולמות האבירים, חמאם טורקי, גן הקסום, גן הבוסתן, מוזיאון עוקשי לאמנות מודרנית והמוזיאון האתנוגרפי.מוזיאון "אוצרות בחומה"
 העתיקה שוכן בלב החומה המזרחית מוזיאון שמטרתו לשמר את המורשת ההיסטורית המרתקת של העיר ולשחזר מראות אותנטיים מהעבר. דרך מאות החפצים המוצגים במוזיאון, המבקרים מתוודעים לבעלי המלאכה המסורתיים שעבדו בשווקים, לרהיטים המרהיבים של עשירי העיר ולרקמת החיים בעיר שהייתה מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות. מלבד תצוגות הקבע במוזיאון, מוצגות גם תערוכות מתחלפות אחת לשלושה חודשים. בתערוכה ניתן לראות כיצד השתנו העיצובים והטכניקות בהתאם לרוח התקופה ולאופנה. השילוב הקסום בין אולמות האבן המקומרים לבין מאות החפצים יוצרים חוויה מיוחדת וייחודית. פנינה נוספת במוזיאון היא החצר הפנימית המעוגלת שעל החומה בה ניצבו בעבר התותחים. כיום משמשת הגינה לקבלת פנים, ערבי תרבות ואירועים פרטיים.
הביקור במוזיאון אטרקטיבי למבוגרים וילדים כאחד.
ניתן להזמין סיורים מודרכים בליווי שחקן. השחקן מעורר לחיים (תרתי משמע) את החפצים ומשתף את הקהל בהווי המוזיאון.
איפה-ויצמן 1 עכו
להזמנת כרטיסים ופרטים נוספים -http://www.go-akko.com/


כמה - ילד עד גיל 5 חינם, 40 ש"ח לכרטיס משולב, המאפשר כניסה לכל האתרים : אולמות האבירים, חמאם טורקי, גן הקסום, גן הבוסתן, מוזיאון עוקשי לאמנות מודרנית והמוזיאון האתנוגרפי.חופי הים – ים טורקיז ממש כמו בקריביים

חוף הלגונה, לגונה קסומה, שהפכה לחוף מוסדר, נקי ושקט מאוד, בסוף הטיילת הצפונית של עכו. בחוף התקינו מתקנים חדשים וחנייה בשפע.

חוף הארגמן בכניסה הדרומית לעיר עכו הוכרז כאחד מחופי הים הנקיים והמסודרים בישראל. החוף נהנה מחול רך ומפרץ טבעי המגן עליו משלושת עבריו. מהחוף נשקף מראה בלתי נשכח של עכו העתיקה. בשנים האחרונות החוף עבר שיפוץ המקנה אווירה הרבה יותר נעימה להגיע לחוף ולשהות בו.עוד בכרטיס, המרכז החדש למורשת יהודים בעכו ליד בית כנסת רמח"ל.
משרד התיירות, משרד ירושלים ומורשת והחברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ, משיקים את המרכז החדש שנפתח  למבקרים. מרכז המבקרים ע"ש הרמח"ל בעכו מתמקד בשני סיפורים: סיפור חייו הדרמטי של רבי משה חיים לוצאטו (רמח"ל) וסיפורה הלא ידוע של הקהילה היהודית בעכו, בתקופת שלטון הצלבנים במאות ה 12 וה 13.
בית הכנסת ומרכז המורשת סמוכים זה לזה, ממוקמים בלב העיר העתיקה בתוך שכונת מגורים. החללים המוזיאליים מטופחים ואינם מאד גדולים. הסיור באתרים משולב סרטים, מיצגים וממצאים ארכיאולוגיים מרשימים.
ימים א'-ה' בין השעות 21:00-15:00, ו' (וערבי חג)- 18:00-14:00
שבת וחג בין השעות 20:00-9:00

מנהרת הטמפלריםמנהרת הטמפלרים נפתחת מחדש למבקרים וכוללת מסלול תת קרקעי באורך כ 150 מטרים שחצה את הרובע הפיזני בעבר ושימש כמעבר תת קרקעי אסטרטגי, שחיבר את המצודה הטמפלרית האדירה במערב עם הנמל במזרח. ההליכה במנהרה על משטח עץ כאשר מים זורמים מתחת וחוויה במולטי מדיה מלווה את המסלול.
ימים א'-ה' בין השעות 21:00-15:00, ו' (וערבי חג)- 18:00-14:00
שבת וחג בין השעות 20:00-9:00
להזמנת כרטיסים ופרטים נוספים -http://www.go-akko.com/     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031טואול - בניית אתרים