פארק בריטניהשפלת יהודה עשירה בבורות ובמעיינות כמו גם יערות ומסלולי טיול יפים. הסיור שלנו הוא במסלול מעגלי שישלב מכל מה שיש לאזור להציע. 


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

שער ברזל קטן יקדם את פנינו יחד עם שילוט על תחילת המסלול. כבר לאחר צעידה של מספר מטרים נראה בור מים. השביל מוביל אותנו אל ראש הגבעה. תל המירסים. (מראש הגבעה ניתן לתצפת על שרידי חווה חקלאית עתיקה). בתקופת החורף נהיה מוקפים בפרחי העונה. בתום העלייה בסמוך לראש הגבעה יש שביל המוביל אל חורשה. נמשיך עם השביל ונעצור למנוחה ואוכל בחורשה.

נמשיך בהליכה אל חורשת הברושים במגמת ירידה עד שנגיע לעבר ראש תל שקלון. בדרכנו נוכל לראות גת עתיקה. נגיע אל תל שקלון ומשם מחכה לנו נקודת תצפית על שפלת יהודה ועמק האלה. נוכל גם לנוח בצלו של עץ אלון התבור.

 


נמשיך בשביל היורד ונהנה מעצי הזית שסביבנו. מצמחי התבלין שבדרך כגון המרווה נוכל להכין תה צמחים חם ונעים. נגיע לחניון  האלון. מנקודה זו נלך עם השביל המסומן אדום. לקראת סוף המסלול נגיע למספר בארות עוד מספר מאות מטרים השביל פונה ימינה לכוון מערה ובה שרידי בית בד עתיק.

מהמערה נעלה על השביל האדום שמוביל אותנו לעבר חניית הרכב. כאן נוכל לעשות פיקניק ולהמשיך ליהנות מהמקום. ניתן להמשיך עם הרכב לכוון הפניה לתל עזקה עליה דילגנו קודם ולתצפת על האזור.
Save on your hotel - hotelscombined.co.ilאיך מגיעים 

את הסיור נתחיל מפארק קנדה. על כביש 38 בית שמש נגיע לצומת עזקה. נפנה לכוון מערב כביש 383 עד הכניסה לפארק בריטניה. נמשיך עם הדרך הראשית קדימה נחלוף על פני הפניה הראשונה שמאלה לתל עזקה  נמשיך עד הפניה הבאה לתל עזקה שמאלה. אנו נפנה ימינה מיד נגיע לחניה בצד שמאל. זה תחילת המסלול.

  • אורך המסלול : 3 ק"מ.
  • נק' מוצא וסיום:   חניה תל עזקה מפארק קנדה .
  • ציוד:    מים, כובע, נעלים נוחות.
  • עונה : כל השנה.
  • כדאי לדעת-  בקרבת מקום נמצאים   יער צרעה

   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים