טיול לפארק הירדן


על המסלול בפארק הירדן

טיול מהנה לאורך הירדן המתאים למשפחות.
המסלול מציע שבילי הליכה ופינות פיקניק לצל עצי אקליפטוס ולצד פלגי מי הירדן.

תיאור המסלול
ניסע דרומה בפארק עד חורשת האקליפטוסים ונחנה על גדת בריכת מים צלולה. כאן מתחיל מסלול ההליכה בפארק. נלך מערבה בחורשה בנוף של הירדן ונגיע לדרך הנמשכת לאורך פלג מים. נלך לאורכו של הפלג ונגיע לחניון נוסף. לאורך הדרך זורם לו פלג המים בסבך צמחייה ושיחי ערבה וקנה. מלבד הצמחייה הענפה שבפארק ניתן למצוא בעלי חיים רבים.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

רוב היונקים משוטטים בלילה אך ניתן לראות מדי פעם נמיות ונוטריות.
גם מגוון העופות במקום הוא רב. נמשיך לאורך הפלג ונחצה אותו על גשרי עץ קטנים. בצומת השבילים שלפנינו נפנה ימינה לכיוון טחנת הקמח שלרגליה בריכה יפה. לצד הטחנה המשוחזרת שולחנות הפזורים בצל העצים. מטחנת הקמח ממשיך שביל אל טחנה נוספת. נמשיך בהליכה ונעצור בפינת הישיבה שבדרך להתרעננות ולחטוף משהו לאכול.
בהמשך נגיע עד לאפיק העיקרי של הנחל. כאן זרימת המים חזקה יותר. עתה נחזור על השביל שבאנו ונפנה לשביל המוליך לעבר אמות המים שהובילו מים מהירדן לטחנות הקמח. השביל ממשיך עד לטחנות ומכאן נצא לרחבה בא החנינו את הרכב.
בפארק ניתן להיכנס בתשלום עם רכב ובתוספת תשלום ניתן ללון באופן פרטי. כמו כן יש אפשרות ללינה באוהל בדואי.

טיול לפארק הירדן מידע שימושי

איך מגיעים
מצומת בית צידה שעל כביש 87 בצפון הכנרת נעלה צפונה על כביש 888 ולאחר ק"מ נפנה לכוון הפארק על פי השילוט. נחנה את רכבנו בכניסה לפארק. ניתן להיכנס עם הרכב בתשלום ולהגיע למסלול קצר יותר, מטחנת הקמח או ארוך, מחורשת האקליפטוסים.


Save on your hotel - hotelscombined.co.il

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים