מסלול טיול לפסגת הר תבור


מסלול טיול לפסגת הר תבור

על המסלול
הר תבור! אחד ההרים הגבוהים בגליל התחתון. גובהו הרב ומיקומו משכו אליו במשך השנים אנשי דת, מצביאים וסיירים מכל העולם. ההר נחשב לקדוש מתקופות קדומות יותר והנוצרים אמינים כי ישו החל את ההשתנות שלו כאן. ואכן בראש ההר ממוקמת אחת מהכנסיות המפוארות בארץ- כנסיית "ההשתנות". כאן גם יתחיל הטיול.

נוסעים ומגיעים לחניה בפסגת התבור ליד הכנסייה. לפני שמתחילים בטיול לכדאי להיכנס לכנסייה הפרנציסקנית. שימו לב כי ראוי להגיע בלבוש הולם לביקור בכנסייה. לאחר שהתרשמנו מהכנסייה ותצפתנו על האזור נתחיל בטיול הרגלי. דרך שער אבן נצא מכוון הכנסייה אל "שביל הר תבור" המסומן בסימון שבילים שחור. השביל יוביל אותנו בדרך מקסימה של צמחיה וחורש טבעי של עצי אורן, חרוב, אלון התבור אלת המסטיק ועוד. בחורף נהנה מפריחת צמחי החורף- כלנית, כרכום, סתוונית ועוד. באביב נפגוש בחלמונית הצהובה על פריחתה המהממת.
נמשיך בדרכנו ונקפיד ללכת על השביל השחור. במהלך הטיול לא נשכח לעצור ולתצפת על האזור. במזרח על הכנרת והרי הגולן וצפונה על הרי הגליל. ביום חורף עם ראות טובה נוכל לראות שלג בחרמון. בהמשך נגיע למפגש עם שביל ירוק. שביל זה מוביל למסלול במורד ההר או לסיום המסלול המעגלי.
אנו נבחר בשביל הפונה שמאלה ונגיע לאזור הכנסייה היוונית. מכאן יכולים להמשיך ולהנות מהכנסיות והנוף או לחזור לרכב.טיול לפסגת הר תבור-מידע

תיאור המסלול
איך מגיעים:
מכביש 65 ,בין עפולה לכפר תבור, בצומת תבור פונים לכוון הכפר דבוריה לכביש 7266. ממשיכים עד לכיכר המרכזית בכפר ופונים ימינה לפי השילוט. 

אורך המסלול : כ-2 ק"מ.
נק' מוצא וסיום: חנייה בצמוד לכנסייה באש ההר.
ציוד: מים, כובע, נעלי הליכה.
עונה: כל השנה.


     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031טואול - בניית אתרים