רודוס


על פי מיתוס קדמון כאשר האלים חילקו את העולם ביניהם, הבחין הליוס ,אל השמש, באי אשר התגלה מתוך הים, הוא כל כך הוקסם מיופיו של האי, כך שמייד ביקש מזאוס שאי הזה יהיה שלו. רודוס, אי המוקף בחופים זהובים, הרים ועמקים בשלל גווני הירוק, שטוף באור של האל הליוס (HELIOS ) פטרון האי, זהו מקום שבורך על ידי הטבע, אי ידידותי ומסביר פנים.
האי רודוס אוכלס כבר מזה אלפי שנים והתפתח במהירות למרכז כלכלי ותרבותי חשוב של העולם היווני העתיק.
השפע, העושר, היופי הטבעי והמיקום האסטרטגי של המקום העניקו לאנשי רודוס עושר אך גם משכו אליו בכל תקופה כוחות שונים שרצו להשתלט על האי. הרומאים, אבירי סנט ג'ון, העותמאנים התורכים ולאחריהם האיטלקים, כולם השאירו חותם משמעותי ברודוס, אך אף אחד מהם לא הצליח לטשטש את הזהות היוונית של האי, שלבסוף התאחד אחרי מלחמת העולם השנייה עם ארץ האם, יוון. האי רודוס היום מציג מגוון רחב של אפשרויות נופש לכל סוגי התיירות ובמשך כל עונות השנה. היופי הטבעי של האי, האתרים, שמייצגים את התקופות השונות ואת ההיסטוריה הלעיתים סוערת, האופי הקוסמופוליטי, האירוח החם שמוצע ברוחב לב על ידי בני האי ובנוסף תשתית תיירותית מעולה ומודרנית, כל אלה יכבשו את לבו של כל תייר.

חלק מהמידע באדיבות לשכת התיירות של רודוס 
העיר רודוס

הוקמה בשנת-408 לפנה"ס כאשר התושבים של יאליסוס (IALYSOS ),לינדוס (LINDOS ) וקמירוס (KAMIROS ) החליטו לבנות עיר בירה חדשה וחזקה לאי.
העיר החדשה התפתחה במהרה למרכז תרבותי וכלכלי משגשג אך איבדה את רוב הדרה העתיק תחת ריבונות הרומאים ולאחר מכן תחת הביזנטיים. האבירים של סנט ג'ון כבשו את רודוס ב-1309 הם בנו מצודות והפכו אותה לעיר ימי ביניים משגשגת ובינלאומית. ב-1523 נכבשה העיר על ידי האימפריה העותמאנית והיוונים נאלצו להתיישב מחוץ לחומות העיר. באזור זה הם בנו אזור חדש הידוע כיום כ"מרסיה" (MERASIA). ב-1912 האיטלקים השתלטו על רודוס וכן על כל שאר ה"דודקניסיה" (DODECANCESE ) שנים עשר איים הקרובים לרודוס, השליטים החדשים ייפו את העיר עם בניינים מרשימים, רחובות רחבים וכיכרות.
רק ב-1948 חזר רודוס באופן רשמי להיות חלק מיוון .
העיר ה"חדשה" של רודוס ויחד עם אסוגורו (ASGOUROU ) וקריטיקה (KRITIKA ) היא אחת הערים הגדולות ביותר בין איי יוון וכוללת אוכלוסייה של 60,000 תושבים. זהו המרכז התרבותי והכלכלי של דרום מזרח הים האגאי ובהצלחה משלב הווה תוסס יחד עם עבר היסטורי עשיר. ישנן הרבה סיבות מדוע רודוס הוא אחד מאתרי הנופש הפופולאריים ביותר בים בתיכון ;
הסביבה הטבעית-ים צלול, פארקים רבים ומקומות בידור. השמש הבורקת והאירוח החם של תושבי האי עצמם .
לאי יש תשתית תיירותית מעולה והוא מציע מגוון רחב של אפשרויות בילוי (חיי לילה, ספורט, אירועים תרבותיים.

המנדרקי MANDRAKI
ההיה אחד מחמשת הנמלים הקדומים ששרתו את רודוס. המרינה המודרנית מארחת יום יום אוניות מפרש ויאכטות ומכאן יוצאות אוניות עם טיולי יום לסימי ולינדוס, באי נבנה מרכז הקניות החדש והמרשים (AGORA ) שפועל כיום כמרכז מסחרי של האי . ליד הנמל נמצא במבנה גדול השוק החדש. כאשר תתקרבו אל המבנה תראו ציורי דגים,דבר המסמל את עברו של המקום ששימש כשוק דגים בעבר.

בפנים תמצאו מעדניות, מסעדות ודוכני אוכל. 
מרחק לא גדול משם ממוקמת לה העיר העתיקה, טיילו בינות לסמטאות והמדרחובים, שם ישנם חנויות של בגדים גלידרות וחנויות מזכרות.
מקום ממש מקסים,אשר ננקז אליו את התיירים שמגיעים לרודוס.
העיר העתיקה מוקפת חומה  נוספה ב 1988 לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. זהו שילוב של סגנונות שונים מתקופות שונות בהיסטוריה העשירה של האי היפה. בניינים ישנים, רחובות צרים, מזרקות ומסגד.חומות העיר העתיקה
החומות מתחילות בארמון גראנד מאסטרס, טיילו לאורכן של חומות העיר העתיקה - אחת הדוגמאות הטובות ביותר 
לביצורים מתקופת ימי הביניים. נבנו במקור בתקופה הביזאנטית, שופצו ושודרגו בידי האבירים בין המאות ה -14 וה -16 כהגנה מפני התקפת אויבאורכם מגיע לכמעט 4  ק"מ ועוביים כ 12 מ', לאורכם תראו  מגדלי ענק ועמדות, שערים מפוארים וחפיר.

בשנת 1522, לאחר מצור של שישה חודשים, האבירים נכנעו לעותמאנים. 
ותחת שלטון התורכים גורשו הנוצרים מהעיר העתיקה.


ארמון ראשי המסדר  Palace of the Grand Masters
בנקודה הגבוהה בעיר העתיקה, מצידו העליון של רחוב Street of the Knights , ממוקם ארמון ארמון גרנד מאסטר של אבירי רודוס זהו מבצר מאסיבי המוגן על ידי מעגל משולש של קירות. 
האתר נבנה על גבי מצודה ביזנטית עתיקה, ונבנה בידי אבירי סנט ג'ורג '. 
האיטלקים בשנות השלושים ייעדו את המקום כמקום המגורים לחופשה של המלך עמנואל השלישי ואחר כך למוסוליני. במבנה מגדלים, רצפות פסיפס, עתיקות ולמעלה מ -150 חדרים, (רק כ -20 פתוחים לתיירים).
מיקום במפה


אתרים סמוכים לארמון

המוזיאון הארכאולוגי 
ממוקם בבית החולים ששימש את האבירים, המקום נבנה בפקודה דתית, פקודה בה הקדישו האבירים את עצמם למניעת התפשטות האסלאם וטיפול בחולים ובעניים. 
הם בנו את בית החולים המרשים הזה, המשקיף על גן שבחצר.
את המקום בנו בשנת 1440 ובנייתו נמשכה כ 50 שנים.
כיום משמש המקום כמוזיאון הארכיאולוגי. שם תוכלו להתרשם ממוצגים עתיקים מרחבי האי, בהם פסלי שיש ופסיפסים מן המאה הראשונה לפני הספירה.

רחוב האבירים    Street of the Knights
רח' האבירים Street of the Knights, רחוב מרוצף המוקף בבנייני אבן עם קשתות גותיות. ברחוב זה היו האבירים מתכנסים. המסדר חולק לשבע "לשונות" (אנגליה, צרפת, גרמניה, איטליה, אראגון, אוברניי ופרובנס), כל אחד עם קבוצתו שם התכנסו לארוחות.


האקוורים   Rhodes Aquarium
נמצא ברחוב Kos Str ממש בפינה של האי.
אתר
טל:
+30 2241 027308


הרובע היהודי ובית הכנסת 
 בית הכנסת קהל שלום ממוקם בין הרחובות Dossiadou ו-Simiou, בית הכנסת מהעתיקים ביוון.
בצידו ישנו המוזיאון היהודי. עוד ברובע היהודי כיכר הקדושים היהודים (Martyron Evreon
 ובה אנדרטה  לזכרם של  היהודים שנרצחו במחנות ההשמדה.

בבית הקברות היהודי מצבות עתיקות שחלקן מן מהמאה ה-16.
דוא"ל:  info@RhodesJewishMuseum.org
אתרפארק רודיני (RODINI ) 
הפארק ממוקם בדרום האי, המקום אידיאלי להליכה ולרגיעה. 
 
ישנו גן חיות קטן שבו אפשר לראות את הצבאים המפורסמים של רודוס, בפארק השתמרו גם שרידים של בית קברות קדום וכן של מצבת פטולמי (PTOLEMY ) החרוטה בסלע.
המקום של אפרודיטה מהמאה ה-3 לפנה"ס השרידים התגלו במרכז האי בין נמלי מנדראקי (MANDRAKI ) ואקנדיה (AKANDIA ) המבנה האלגנטי של בניין המתח שנבנה ב-1920 כבית מגורים של המושל האיטלקי, כנסיית האוונגליסטים הבנויה על פי התרשימים של הכנסייה ההרוסה של גיבורי סנט ג'ון והתיאטרון הלאומי שבו עולות הצגות וקונצרטים לאורך כל השנה כל אלה הם זיכרונות מוחשים אשר משמרים בצורה חיה את התקופה האיטלקית ברודוס. 


בגבעת הקדוש סטפן (הידוע בשמו המקומי כ-MONTE SMITH ) מצוי האקרופוליס של רודוס העתיקה. 

מרכז העיר תמיד הומה, החנויות הרבות מספקות מגוון רחב של אטרקציות לכל קונה. 
הליוס HELIOS, ליד האצטדיון נמצא תיאטרון השיש המשוחזר, שבו, כמו בימים הקדומים, גם היום, מציגים מופעים מוסיקליים. 
בראש הגבעה נמצא מקדש פיתיון אפולו-PYTHION APOLO משמעות השם היא "פטרון העיר ", ממקדש זה נשקף נוף פנוראמי המשקיף על העיר והים, זוהי נקודת תצפית לשקיעה מדהימה, עוצרת נשימה. 

כיכר היפוקרטס- נמצאת בסופו של רחוב סוקרטס שהוא מרכז הקניות של העיר העתיקה , סביב הכיכר בתי קפה, פאבים ומועדוני לילה. 


המוזיאון הארכיאולוגי של רודוס
כיום שוכן במה שהיה בעבר בית החולים של האבירים. המצבה המפורסמת של קליאריסטה (KALIARISTA ) והפסל של אפרודיטה הם רק שניים מן המוצגים הקיימים במוזיאון . ההליכה סביב חומות העיר העתיקה מתחילה בארמון של ה"אדון הגדול" ומהווה חוויה מיוחדת. 


הרחוב המפורסם של האבירים (IPPOTON ) 
הוא החשוב והמרשים ביותר בקולקיום (COLLACHIUM ) המוביל לארמון של ה"אדון הגדול". 
משני צידי הרחוב ניתן לראות את בתי המגורים של ה"לשונות" השונות של מסדר האבירים. 

גלריית האומנות של העיר בה יצירות של אומנים יוונים מפורסמים הגלריה שוכנת בבניין מתקופת האבירים בפתחה של עיר ימי הביניים. 

הכנסיה של פנגיה הכנסיה נבנתה בסגנון גותי במאה ה-14 כנסייה זו הופצצה במהלך מלחמת העולם השנייה וכיום נותרו רק שלוש אכסדרות מן החלק הקדוש. הרולוי (ROLOI ) נבנה לאחר 1851 ושימש כמגדל תצפית. 
התיאטרון של מלינה מרקורי נמצא לרגלי חומות העיר העתיקה החומות, הצריחים והסוללה משמשים כתפאורה מדהימה בקיץ, בקונצרטים, הצגות והופעות מחול. 


העיר ימי ביניימית 
אתר עם מורשת בין לאומית במאות ה-14 וה-15 לפנה"ס הרחיבו את העיר הביזנטית הקדומה, ביצרו את חומותיה ויצרו את עיר ימי הביניים הזו שאנו רואים היום. 
אחד עשר שערים מובילים לחלק הפנימי אשר מחולק לשני אזורים 
ה"קולקיום"- (COLLACHIUM ) שבו שכנו האבירים ועד היום ניתן לראות בו את בתי האבירים ה"חשובים" .
האזור השני הוא ה"בורג" (BURGH ) ,העיר העיקרית. כיום ה"עיר העתיקה" ,כך היא נקראת ברודוס, נחשבת לאחת מהערים מתקופת ימי הביניים המבוצעות והשמורות ביותר. 
האתר מוכר כאתר מורשת של אונסק"ו. 
התייר המטייל על השבילים המרוצפים יכול להתפעל מהבניינים המרשימים של האבירים ,מהתעלה התפורה סביב למבצר,מהחומות ומסוללת המגן. המבקר ימשיך ויתפעל מהכנסיות הביזנטיות ,המסגדים, הכיכרות.הגנים והחצוצרות של הבתים. 
התחושה היא כאילו עצר הזמן מלכת ובמקביל מגלה התייר את המורכבות המיוחדת של עיר חיה, מלאה בהפתעות המושכת את המבקר בה לחוות את רבדיה הרבים. 


הארמון של האדון הגדול (GRAND MASTERS PALACE ) 
הוא הבניין המרשים ביותר בעיר העתיקה. ארמון זה שמש כמפקדה ומבצר של מסדר אבירי סנט ג'ון הארמון נבנה במאה ה-14 על שרידיה של מצודה ביזנטית וכולל שני מפלסים וחצר פנימית גדולה . 
הבניין נהרס בתקופת השלטון התורכי ונבנה מחדש ב-1930 בעיצוב נפלא. כיום הארמון משמש כמוזיאון ,חדריו הרבים מכילים ממצאים ארכיאולוגיים חשובים מההיסטוריה הקדומה של רודוס ומתקופת ימי הביניים.


יאליסוס

העיר יאליסוס (IALYSOS ) 
העיר שוכנת למרגלות מפרץ המוגן מן הרוחות הדרומיות החזקות. השם הפרו-הלניסטי מעיד על ההיסטוריה העשירה של המקום .בתחילה ,התרבות המינורית וגם לאחר מכן הסוחרים המקנים, (MYCENAEAN )התיישבו בעיר ובנו אותה, מאוחר יותר התרבות הדורית שלטה בחלק הצפוני של רודוס ויאליסוס הפכה לעיר- מדינה (POLIS ) החזקה ביותר באי . הביזאנטים וגם האבירים השתמשו לאחר מכן באקרופוליס העתיק של יאליסוס הנמצא על גבעת פילירסוס.

כיום העיר יאליסוס היא אתר קוסמופוליטי פופולרי ביותר. 
בתי המלון ל אקטיה וטריאנדה קולטים אלפי מבקרים במשך כל עונות השנה –נופשים ,אנשי עסקים ומשתתפי קונגרסים.
האורחים נהנים מהים והשמש ומוצעות בפניהם סגנון אפשרויות רחבות של ספורט מים בחופים המאורגנים. 
חיי הלילה המגוונים של האזור מתאימים לכל סוגי הבילוי . 
האירוח המסורתי היווני, הנוף המדהים ושפע האתרים הארכיאולוגיים מספקים חוויה מיוחדת. 
על המדרונות הירוקים של פילריסוס אפשר לבקר במנזר של הבתולה מריה וכן בשרידיו של האקרופוליס העתיק. 

המטייל יכול ליהנות גם מהיופי הטבעי של תצורות הנוף ומהמראות המיוחדים של הים. 
הבתים הניאו קלאסיים, הכנסיות הביזנטיות וארמונות האבירים הרבים של האזור מעוררים עניין רב. 
תמשיחים מן המנזר של הבתולה מפליומו האבירים של הקדוש ג'ון באו ממשפחות אריסטוקרטיות באירופה ולמרות יכולותיהם הצבאיות חיו כנזירים ונדרו לחיות חיי פרישות, עוני ונאמנות. 
יאליסוס הוא כפר מלא חיים עם מורשת תרבותית עשירה ובו אפשר לראות כנסייה ביזנטית של הקדוש נילוקאס המעוטרת בתמשיחים) ציורי קיר,(FRESCOES ) נפלאים שצוירו במאה ה-19. 

בכל רחבי יאליסוס אפשר לראות את המבנים הניאו-קלאסיים, שנבנו על ידי אנשי עסקים עשירים מרודוס, מאוחר יותר גרו שם אנשי הממשל האיטלקים. 
המטיילים יכולים לעלות ב"דרך הייסורים" במעלה גבעת הפילרמוס שבסופה מגיעים לצלב מתנשא.
שם משתרע הנוף הנהדר של מפרץ יאליסוס ועמק המריטסה (MARITSA )


רכיבה על סוסים באזור המיוער של טריס (TRIS )לא רחוק מבתי המלון של יאליסוס אפשר להתנסות ברכיבה על סוסים ולהיעזר במאמנים המנוסים העובדים שם. 

גבעת הפילרמוס הירוקה היא האתר של האקרופוליס העתיק של יאליסוס ושל מקדש אתינה פוליאס (ATHENA POLIAS ). 
בתקופה הביזנטית הגבעה שימשה כמצודה ובמאה ה-13 נבנה בה המנזר של הבתולה מריה. 
בתקופת האבירים גרו במנזר נזירים קתוליים שהרחיבו את המקום והביאו לו פרסום רב. 
כיום המבקר יכול לראות את שרידי האקרופוליס ואת המנזר כפי ששוחזר על ידי האיטלקים.המים הכחולים ,החופים האין סופיים האקלים הנעים של הקיץ והחורף הקל, בתי המלון הגדולים וגם הקטנים (החברתיים יותר ), החנויות המגוונות ומקומות הבילוי הרבים כל אלה הופכים את המפרץ יאליסוס ואת איקטיה לאחד מהאתרים היותר פופולאריים באי, תנאי מזג האוויר של האזור הם אידיאליים לגלישת רקוח ולכן לעיתים קרובות נערכות כאן תחרויות בין-לאומיות .
 


קלית'אה

העיר קלית'אה (KALLITHEA ) 
האזור קלית'אה משתרעת מחוף פליראקי (FALIRAKI ) וכוללת את הכפרים 
קוסקנו, קלית'אה ופסינט'וס.
הממצאים הארכיאולוגיים ממערות הקדוש דיאורגוס (AGIOS GEORGIOS ) בקלת'יאה מצביעים על כך שבאזור גרו בני אדם עוד בתקופה הניאוליטית ( תקופת האבן המאוחרת ).

קוסקינו (KOSKINOU ) 
הוא כפר מסורתי הנמצא כ 7 ק"מ מרודוס חזיתות הבתים צבועות בצבעים עזים, החצרות היפהפיות מלאות בפרחים והרחובות הצרים מרוצפים באבנים קטנות, פנים הבתים מקושט בעבודות קרמיקה מקומיות ובאריגים פולקלורים העשויים בעבודת יד . 
הפשטות של בני המקום מרחיבה את לבו של המבקר.
כדאי לסיים את הטיול במקום באחת הטברנות הרבות שנמצאות ברחובות הצרים ומציעות מתאבנים מקומיים ואירוח ידידותי. 
קוסקנו

במשך השנים האחרונות הודות לתיירות קיימת התפתחות מהירה באזור

פליראקי

מפורסם בזכות חוף הים שלו שאורכו חמישה קילומטרים של חול ים ומאפשר הנאה רבה מן השמש הנעימה ומהמים הכחולים של רודוס. 

מלונות בדרגת תיירות שונות ובגדלים שונים מבטיחים אירוח אמיתי גם המסעדות והבארים המרובים מאפשרים בילוי לילי מגוון. 


כדאי לטייל בטבע העשיר שבסביבות פסינטוס (PSINTHOS ) שבו יש שפע של פלגי מים זורמים ועצי דולב נישאים –כל אלה מאפיינים רק חלק מהנוף הנפלא שאפשר למצוא ברודוס. 

במפרץ קלית'אה המבנים האיטלקיים של מעיינות המרפא, הצמחייה האקזוטית והים יוצרים מראה הנראה כלקוח מסרט. 
מעיינות המרפא פעלו עד לפני כמה שנים וישנן תוכניות להפעילם מחדש, במפרץ ציורי זה אפשר ליהנות ולהירגע מהמים השלווים ולגלות את עולמו הנפלא של הים בשיעורי צלילה או על ידי משקפת צלילה.
 

בחוף טרגנו (TRAGANOUמי הים חודרים למערות המרשימות שנחצבו בסלע. 

ברחבי קלית'אה אפשר למצוא חופים קטנים בהם אפשר ליהנות משמש, ים ושלווה מרובה המפרצים הקטנים והחבויים של לדיקו (LADIKO ) ואנטוני קווין,עם מימיהם הכחולים והצלולים וחופם הסלעי הם מהיפים ביותר שאפשר למצוא באי. מעין פסולי (FASOULI )בפסינטוס (PSINTHOS ) מאפשר טיול מלבב בטבע הקסום.
בטברנות של האזור אפשר לטעום מאכלים ייחודיים לסביבה זו. 

בפלירקי (FALIRAKI )
הים הכחול פוגש בחול המוזהב. 
כל יום ,מאות של נופשים נהנים מרחצה בים, מהשמש הזוהרת וממגוון פעילויות של ספורט מים שאפשר ליהנות מהן בחוף ים אין סופי זה 

עמק הפרפרים והעיר פטלודיס

פטלוד'ס (PETALOUDES )
עמק הפרפרים עיריית פאת'לודס כוללת בתוכה את הכפרים 
קרמסטי, פרדיסי,ותאולוגוס וכן את קהילות פסטידה,מריסטה ודיסטריה בנוסף המחוז כול גם את העמק המיוחד הידוע בכינויו-"עמק הפרפרים". 
בזמנים עתיקים אזור זה היה הדרומי ביותר לעיר – מדינה- "אליסוס. 
מחפירות ארכיאולוגיות וכן ממקורות הסטורים אחרים נראה שבמקום היו ערי חקלאות קדמוניות שנקראו איסטאני (ISTANIOI )-תאולוגוס של היום ) ודסטריוס (DAMATRIOS )-בדמטריה של היום ). 
בזמנים יותר מאוחרים נבנו גם מנזרים ,כנסיות ביזנטיות ומצודות באזור. 
למרות ההתפתחות המואצת בתיירות לאזור זה עדיין יש אופי כפרי וזאת בשל האירוח של התושבים והיופי הטבעי של האזור. 
במרכז של האזור זו נמצא בקרמסטי-כפר זה הוא מהגדולים והתוססים באי ומפורסם בשל פסטיבל חשוב של הבתולה מריה שנערך כל שנה ב-15 באוגוסט. 

פרדיסי

פרדיסי (PARADISI )
כפר מקסים הנמצא קרוב לשדה התעופה הבין-לאומי,אפשר להגיע לתאולוגוס (THEOLOGOS ) .באזור זה אפשר לראות את ההתפתחות התיירותית החשובה ביותר בכל האזור.
מלונותיו המודרניים,חופי הים המאורגנים ומגוון פעילויות של ספורט מים.
בפרדיסי אפשר לראות בתים מסורתיים ובניינים ישנים כמו בניין בית הספר המקומי. בזמן ימי הביניים נקררא המקום וילנובה (VILLANOVA ) על שם האדון וילאנוב (VGRAND MASTER VILLENEUVE ) שבנה במקום מצודה.
השרידים נמצאים עד היום בפתח הכפר.

PARADISIבאזורים הכפריים של פסטידה (PASTIDA )ודמטריה (DAMATRIA ) 
המבקרים יכולים ליהנות ממנזרים ביזאנטיים קטנים ולבלות בטברנות של כפרים מסורתיים 
מריטסה (MARITSA ) המקום הכי אטרקטיבי, מיוחד ומעניין של אזור זה הוא כמובן "עמק הפרפרים" (PETALOUDES ) על ממלכת החיים והצמחייה שבו והמנזר ההיסטורי של קלופטרה (KALOPETRA ) הנמצא במקום הגבוה ביותר בעמק. 


קרמסטי (KREMASTI )
הוא אחד מהכפרים הגדולים ביותר והיפים ביותר באי.
תושבי הכפר חרוצים,מארחי פנים ומשתוקקים לשמור על מסורתם. 
בכל שנה ב-15 באוגוסט הם חוגגים את פסטיבל מריה הקדושה.מאורע זה מושך מבקרים מכל האיים באזור. 
בזמן זה ישנם גם אירועים תרבותיים רבים וכן תערוכת עבודות יד.

שדות התעופה הישן שנמצא על יד מריטסה (MARITSA ) משמש כיום לתחרויות של מרוצי מכוניות. ואופנועים.
במקום פועלים גם המשרדים של מועדון התעופה של רודוס. מנזר הבתולה קלופתרה (KALOPETRTA ) נמצא בפסגה הצפונית של עמק הפרפרים.הנוף ממנו מרהיב.
המנזר נבנה ב-1782 על ידי דימריס איפסיעלנטיס (DIMTRIOS YPSILANTIS )כאשר שהה בגלות ברודוס. 
 
עמק הפרפרים המפורסם מקור חיים נדיר ומקור הפרייתם של הפרפרים (QUADRIPUNCTRIA ).
עמק זה מהווה מקור משיכה לאלפי אנשים שהולכים בשבילים המוצלים בין שפע הצמחייה ומי הנחלים הזורמים לאיטם. 

אפאנדו

 אפאנדו (AFANDOU ) 
באזור חופים ארוכים ויפים,אזור הררי ירוק ואנשים פשוטים השומרים על המנהגים המקומיים ועל אירוח חם למרות התרבות מספר התיירים באזור בשנים האחרונות. 
אפאנדו בעבר הייתה שייכת לעיר-מדינה- יאליסוס.
הארכיטקטורה של הכפר המתאימה עצמה לסגנון של האזור לפי אחד המקורות שם זה ניתן לכפר לאחר העברתו מחוף הים אל תוככי האי כדי שלא ייראה על ידי שודדי הים שבתקופת ימי הביניים עשו פשיטות רבות בחופי רודוס. 
כדאי לבקר בכנסיית הבתולה מריה, במוזיאון ובסדנאות השונות בהן אורגים שטיחים בעבודת יד. 
אפשרי גם טיול ברחובות באחת מן המסעדות הרבות או ל"חטוף" משהו מתוק. מהקונדיטוריות אשר בכיכר הכפר. 
יש סיכוי לתיירים ברי מזל לצפות בחתונה מקומית ולקחת חלק בחגיגות שעדיין מאפיינות את אורח החיים המסורתי של המקום. 
הכפר קולימביה (KOLYMBIA ) 
הפך לאתר חשוב ומתוייר עקב חופיו היפים ,נמלו הקטן ומסעדות הדגים הנושקות לים. 
מי משרוצה להסתובב בכל המקומות המעניינים שבאזור רצוי שיזמין מראש מקום לרכבת אפאנדו הקטנה דרך זו מובילה גם לחוף הים הנפלא. 
בכל שנה באפאנדו חוגגים את חגיגות הקרנבל המסורתיות .
קבוצת אנשים מחופשים בבגדים מפוארים הנקראים קמוזלס מסתובבים בין האנשים ,שרים ומקנטרים ,העירייה מארגנת אירועים רבים סביב הקרנבל ובראשם –שרפת ה"קרנבלוס" ביום ראשון האחרון של תקופת הקרנבל. 
כל תושבי אפאנדו חוגגים את החגים הדתיים בדבקות רבה.
אזור קמירוס (KAMIROS )
שמה של  קמירוס מקורו בעיר הדודיאנית הקדומה ששגשגה באזור זה בתקופה העתיקה והקלאסית השרידים של העיר העתיקה שגילו במאה ה-19 מלמדים על התרבות הדינאמית של תושבי העיר הקדמונים ומדהימים גם היום את המבקרים בה.
כלכלת אזור זה מבוססת בעיקר על חקלאות ועל התנופה בענף התיירות. 
האזור כולל חלק מהאתרים היפים ביותר באי וכן אזורים גדולים של טבע ששווה לגלות. 
סורוני (SORONI ) ,הוא החשוב מבין הכפרים הנמצאים על החוף הצפוני ,זהו מקום תוסס בעל חוף מתמשך. 
קרוב לסורוני נמצא מנזר של הקדוש סולס (AGIOS SOULAS ) הידוע בשל חגיגות יולי שנערכות בו. 
משם לכוון דרום אפשר למצוא את פנס (FANES ) עם נמלה הציורי. 
הכביש של קלוורדה (KALAVARDA ) מוליך לסלאקום (SALAKOS ),כפר מסורתי עם שפע צמחייה והרבה מעיינות . משם אפשר להגיע לפרופיטים אליאס שם נמצאים מלונות איטלקיים ישנים הממוקמים ביער וקאפלה של הקדוש עצמו בפסגת ההר. 

על מדרונות ההרים ישנם כפרים מעניינים
אלאוסה (ELEOUSSA )-ישוב כפרי אשר יש בו מבנים בעלי ארכיטקטורה שובת עין ומנזר . 
פלטניה (עצי דולב (PLATANIA ) המתחבא ביער וממוקם בין עצי דולב ומעיינות קרירים. 
אפולונס (APOLLONAS )-כפר מסורתי שבו מוזיאון של אומנות פולקפוריסטית מעניינת. 
כדאי למבקר בדימיליה (DIMILIA ) לטייל בקאפלה הביזנטית של הקדוש ניקולאוס. (AGIOS NIKOLAOS – FOUNTOUKLI ) בה יש פרסקו נפלא. 

אפולונס (APOLLONAS ) המוזיאון הפולקלוריסטי בכפר יפהפה זה , הנמצא במורדות הדרומיים של פרופיטיס איליאס, מציג תערוכה בה ניתן לראות את הבגדים המסורתיים של המקום, עבודות יד ותמונות המתארות את חיי היום יום בכפר. 

מנזר הקדוש סולאס (AGIOS SOULAS ) נמצא קרוב לסורוני ,הכפר הגדול באזור מפורסם בעקבות יבול הזיתים הרב ושמן הזית המופק ממנו . בכל יום חוגגים בכפר זה את אחד הפסטיבלים הפופולאריים ביותר באי בנוסף ישנם אירועי ספורט ,מרוצי סוסים וחגיגות מסורתיות. אחת הכנסיות הביזנטיות היפות ביותר באזור היא כנסיית הקדוש ניקולאס (NIKOLAOS )הנמצאת בסמוך לדימיליה (DAMILIA ),בכנסייה אפשר לראות ציורי קיר מדהימים מן המאה ה-15 . 

מטיילים המגיעים למקום ברכב או ברכיבה על אופניים יכולים לעצור ולנוח לפני עלייתם לפסגה של פרופיטיס איליאס. בחודש ספטמבר חוגגים את חגיגות הקדושה אלאוסה (AGIA ELEUSSA ) הידועות בכל האי ומושכות מבקרים רבים. בנמל הקטן של פאנס (FANES ) מוצאות מקלט סירות דיג כאשר רוחות חזקות מנשבות. 

סלאקוס (SALAKOS ),כפר מסורתי לרגלי פרופיטיס אליאס, ידוע בשל יופיו הטבעי ומעיינותיוץ
נימפי (NYMPHI ) הוא מקום אידיאלי לטיול ברגל ולרגיעה. 
העלייה על המדרונות ההרריים של פרופיטיס אליאס מובילה לפסגה השנייה בגובהה שם אפשר לשתות קפה במלונות ELAFOS ו-ELAFINA וליהנות מן הבריזה ומהנוף המדהים לים. 

קמירוס הייתה אחת משלושת הערים החשובות והמקוריות ברודוס זוהי עיר שפרחה במאה ה-5 וה-6 לפנה"ס הודות לעושר החקלאי המשגשג של האזור . 
השרידים של העיר ובית הקברות הסמוך נתגלו ב-1859. כראייה לעושר ולפאר של קמירוס העתיקה ניתן לראות את הבניינים הציבוריים המרשימים ,השוק, המקדשים , הבתים והאקרופוליס על ראש הגבעה.

ארכאנגלוס

אזור ארכאנגלוס (ARCHANGELOS ) 

לא להחמיץ 
ארכאנגלוס הוא הכפר הגדול ביותר ברודוס וכן מרכז העירייה של אותו אזור. 
הכפר שנבנה בימי הביניים הוסתר מן השודדים שתקפו את הכפרים השוכנים על שפת הים, על הכפר הגנו אבירי הקדוש ג'ון על ידי בניית מבצר במקום. 
ההתפתחות התיירותית העצומה באי לא פגעה באופי המיוחד של הכפר ועדיין אפשר לנפוש באזור באחד מהמלונות המשפחתיים הקטנים המציעים נוחות ומודרניות. 
את האומנות המסורתית ועבודות היד אפשר למצוא בארכאנגלוס יותר מאשר בכל מקום אחר באי. 
אומנות עתיקה של קרמיקה וטווית שטיחים ידנית נעשית גם היום באותן טכניקות שנעשו בעבר.... התושבים המקומיים הם אנשים ישרים,פשוטים ומסבירי פנים השומרים בנאמנות על המנהגים והמסורות הישנות. 
האזור הוא מדהים- חופי הים הזהובים ,כמו למשל טסמביקה (TASMBIKA ),הנמצא לרגלי צוק שעליו מתנשא המנזר של הבתולה מריה, סטגנה (STEGNA ) הוא אתר תיירות ציורי הסמוך לארכאנגלוסץ
ובחרקי (HARAKI ) על מפרצו הנפלא אפשר לבקר בשריד של FARAKIOS –מצודה מימי הביניים. על גדות נהר 
ה-NAITHONAS אפשר לבקר בכפרים מלונה (MALINA ) ומסרי (MASSARI ) . 

בקצהו הצפוני של האזור מפכים "שבעת המעיינות" (EPTA PIGES ) מרחק נסיעה של כחצי עה מרודוס, יש נוף יפה במיוחד שבעת המעיינות . (EPTA PIGSE ) הוא עמק המלא במעיינות זורמים. עצי דולב ואורנים,כאן המבקר יכול להתרשם מהיופי המיוחד של פנים רודוס. 


פארק שבעת המעיינות

בכתובת: Epta Piges , Kolymbia
אוטובוס מרודוס : קחו את קו מס' 21 שיוצא מכיכר רימיני (Rimini Square).
מסלול מרודוס לשבעת המעיינותסטגנה (STEGNA) הממוקם קרוב לארכאנגלוס הוא חוף מתפתח בעל נמל ציורי, מלונות, חדרים להשכרה ומסעדות דגים הסמוכות לים. 

חרקי (HARAKI ) בעל המפרץ הקטן והאידיאלי הוא גם אתר נופש מאורגן,כדאי לבקר גם בשרידי מצודת האבירים ב-FARAKLOS האומנות המסורתית נשמרת עד היום בארכאנגלוס בארכאנגלוס ,הקדרים של האזור היו בעבר מאד מפורסמים,נמצאו מסמכים המראים כי העבירו מכאן גושי חימר לאיסטנבול כדי לעמוד בבניית הכיפה של אניה סופיה. כיום הקדרים בארכאנגלוס מכירים באותה שיטה מסורתית ועושים יצירות פאר של אומנות מקומית.
שטיחים מסורתיים נעשים עד היום בעבודת יד ועדיין נחשבת לתחום פעיל ומשגשג. 

כל תושבי המקום משתתפים, ללא יוצא מן הכלל, בחגים, חתונות וטקסים.
הכנסיות הלבנות הקטנות הפזורות בכפר ובסביבה שייכות לעיתים קרובות לאנשים שהקימו אותן ומעידות על קשר דתי עמוק שיש לתושבי המקום. 
תושבי ארכאנגלוס הם אנשים פשוטים שלא שינו מאורח חייהם למרות ההתפתחות התיירותית של האזור. 
הם עדיין שומרים ומכבדים את מנהיגיהם ומסורות שלהם מדורי דורות. המבקר במקום זה יכול עדיין לחוש במסורת העתיקה של המקום הבאה לידי ביטוי באופן האירוח של התושבים ,בניב המקומי ,המנהגים ובארכיטקטורה של בתיהם,העיצוב המיוחד של הבתים ברודוס כולל ספת עץ,המשמשת בעיקר לאכילה ולשינה,קשת פנימית,חזיתות צבועות בצבעים עזים במיוחד, חצרות המרוצפות באבנים קטנות וגינות עם פרחים בעציצים .
כל אלה הן רק דוגמאות של סגנון החיים המקומי הפשוט והעממי. 

אזור אטאווירוס

אזור אטאווירוס (ATAVIROS ) 
לא להחמיץ 
ההר הגבוה ביותר ברודוס הוא ה"הר המתנשא" –אטאווירוס, ממנו אפשר לצפות על הכפרים בעלי האופי המיוחד השוכנים על מדרונותיו.
ההר בעל המדרונות הירוקים והפסגה הסלעית, שלפעמנים שטוף שמש ולפעמים חבוי בין העננים מהווה סמל עתיק יומין של האי . 
הנוף המיוחד ומהרשים מפסגת ההר מהווה פיצוי לא קטן למתאמצים ,העולים לפסגה . 

הכפר הגדול באזור – (EMBONAS ) בנוי על מדרון ההר ומוקף בכרמים. 
כפר זה מפורסם ביינות המצוינים שלו ,בטברנות ובאופיו המקומי המסורתי שהצליח לשמר. 

בין הר אטווירוס ואקרמטים שוכן סיאנה (SIANA )-כפר יפהפה שעיקר פרנסתו היא כוורות דבורים. 

קרוב מאד נמצא מונולית'וס (MONOLITHOS ) מוארמונו המרשים, לא פחות מרשימה היא המצודה בקריתיניה (KRITINIA )שנוסדה כנראה על ידי תושבי כרתים. 
חוף הים הסלעי של האזור טומן בחובו מפרצים קטנים ומיוחדים כגון פורני (FURNOI ) DKHPSV' ׁGLYFADA )
והחופים של קריטיניה (KRITINIA )שבהם אפשר ליהנות מהים, באופן פרטי ,במרחק בטוח מהמוני המתרחצים .

בנמל הקטן של קמירוס סקאלה (KAMIROS SKALA ) אפשר לטעום מהאוכל המצוין שמציעות הטברנות המרובות הנמצאות סמוך לים. 
הסמל של רודוס הוא הצבי המקומי ,הוא משתכן בגבעות המיוערות והוכרז כחיה מוגנת. 

כל השנה בחודש מאי תושבי הכפר איזירודוס הקדוש (AGIOS ISIDORS ) מארגנים עלייה לפסגת אטווירוס שעליו נמצאים שרידים של מקדש המוקדש לזאוס. 
מראש ההר אפשר להשקיף על האי המונח תחתיו . קמירוס סקאלה הוא מפרץ קטן וציורי עם מסעדות דגים. 
במקום יש מצבה עתיקה החקוקה בתוך סלע. 

ממפרץ זה יוצאות אוניות קטנות לחלקי (CHALKI ). 


המצודה של קריתיניה (KRITINIA )
 
קיימת מימי הביניים,וידועה כ-קסטלוס (KASTELLOS ) ובה שרידים של המנזר של הקדוש פול (SAINT PAUL ) השקיעה מצד זה של האי מקסימה באופן מיוחד. 


המבצר של מונולית'נס (MONOLITHOS ) 

נמצא על פסגת סלע אדיר המתנשא מעל הים.

מבצר זה נבנה במאה ה-1 על ידי האבירים על מנת לשמור על דרך הים ולהגן על תושבי המקום בפני הפשיטות של שודדי הים. 
מנקודה זו השקיעה קסומה ומרהיבה, ישנה דרך מהמבצר המובילה לחוף הים מבודד ונעים. 

אמבונס (EMBOUNAS )
הוא כפר גדול הנמצא לרגלי האטווירוס התושבים מייצרים את היין המובחר ביותר באי ,הם מלאי שמחת חיים ושומרים בנאמנות על אורח חיים מסורתי. 
ישנם בכפר הרבה פסטיבלים שבהם אפשר ליהנות מרקדנים מוכשרים ומתלבושות מקומיות ססגוניות. 

סיאנה (SIANNA ) 
הוא כפר הררי ומסורתי הידוע בדבש הטהור שמייצרים בו וכן בסומא-SOUMA ליקר חריף המיוצר מענבים בדרך מסורתית. 

אזור לינדוס

לינדוס והכפרים השוכנים לצידה ,קלת'וס,פילינה,לרדוס ולארמה מהווים חלק מאזור לינדוס העיר- מדינה העתיקה של לינדוס,המוגנת על ידי האקרופוליס שלה, הייתה מרכז ימי וכלכלי חשוב וחוותה התפתחות תרבותית משמעותית. 
לינדוס היא מקום הולדתו של העריץ הנבון קלאובולוס (KLEOBOULOS ) ,לינדוס התפרסמה גם עקב יופייה, עושרה ומיקומה האסטרטגי. 

בתקופת האבירים המצודה חוזקה והחשיבות הימית של המבצר הייתה משמעותית גם במאה ה-19 . לפני שמגיעים ללינדוס אפשר לראות מרחוק את המראה הפנוראמי של העיר, הנוף הוא גם מדהים כשמגיעים מכיוון הים אם מחליטים לקחת טיול יום באונייה המפליגה מנמל מנדרקי MANDRAKI –שבעיר רודוס. 

לינדוס המסורתית בנויה בתים לבנים ,וילות של בעלי אוניות,כנסיות ביזנטיות ,ושבילים צרים מרוצפים. 
העיר העתיקה שוכנת לרגלי הסלע של האקרופוליס.
אפשר לעלות ברגל למבצר הבנוי על ראש ההר ולחומותיו,דרך רחובותיה הצרים של העיר או על גבי חמור שאפשר לשכור בכיכר הכפר. 

השרידים מימי הביזנטיים והאבירים והנוף המדהים של הכפר ובנוסף הים המתגלה מהמבצר מחייבים ביקור במקום. 
על חוף הים של המבצר או במפרץ של הקדוש פול אפשר להירגע וליהנות מהים התכול או מפעילויות ספורט מים. ישנן אין ספור חנויות ,מסעדות ומועדוני לילה המאפשרים לכל מבקר ליהנות מסוג ה בילוי האהוב עליו . 


האתרים הקרובים ללינדוס
קלאת'וס (KALATHOS ), עם החוף החולי של וליחה (VLYHA )והקומפלקט המודרני של המלונות .
הכנסייה המפורסמת של פנגיה קירה (PANGIA KIRA ) הנמצאת בפילונה (PYLONA ) .
המפרץ השקט של גליסטרה (GLYSTRA ) ובו טברנות מסורתיות, במיוחד מעניין המנזר של המלאך הראשי מיכאל (MICHAEL ARCHANGEL ) הנמצא בת'רי (THARI ) קרוב לכפר לארמה ( LAERMA ). 
האתר "הירוק" על החוף פפקוס (PEFKOS ) מציע חופש נינוח ונעים בסביבה מקסימה עם מלונות מודרניים וחוף מאורגן. 

האקרופוליס של לינדוס,בנוי על סלע תלול בגובה של 116 מטר .הוא משמש כמגדל שמירה טבעי המשקיף אל הים הפתוח.השרידים במקום מרמזים על הכוחות השונים ששלטו במקום ועל העושר הרב של לינדוס.
באקרופוליס,אפשר לראות את המקדש של אתנה לינדיה (ATHENA LINDIA ) מהמאה ה-4 לפנה"ס,את הקשתות ההלניסטיות הגדולות, את הקאפלה הביזנטית של יוחנן הקדוש. (AGIOS IOANNIS ) ואת המצודה של האבירים של סנט ג'ון.
חומות האקרופוליס חוזקו במאה ה-14 על ידי האבירים,בזמן שבנו בכניסה גרם מדרגות.

בתחתית הצוק אפשר לראות בסלע פיסול מיוחד במינו של ספינת-קרב, "טרירמה" ,מהמאה ה-12 לפנה"ס. 

מפרץ הקדוש פול (ST. PAUL ) נמצא בדרום האקרופוליס של לינדוס, הכנסייה הלבנה מוקדשת לקדוש פול שנחת על האי ב-43 לספירה כדי להטיף לנצרות. 

הדרכים הצרות של לינדוס עמוסות בחנויות מכל הסוגים החנויות נסגרות מאוחר בלילה ,חנויות טברנות, מסעדות יקרות, ומועדוני לילה מציעים מאות אפשרויות של קנייה, אכילה ובילוי . 

הסגנון הארכיטקטוני המסורתי והקישוטים שעל בתי הכפר בלינדוס,מרשימים כל מבקר, הפתחים המרשימים לחצרות הבתים מגלים צמחייה רבה ורצפות המרוצפות באבנים קטנות בשחור ובלבן היוצרות תרשים מופלא המשתלב עם הסביבה דרום רוד'וס במרחק רב מהמתח של העיר ושל אתרי הנופש העמוסים נמצאים הכפרים של דרום רודוס, שחייהם מתנהלים בקצב אחד. 

רוב הכפרים באזור נבנו בימי הביניים או אף לפני כן, הם שומרים על אופיים המיוחד.
אסקליפיוס (ASKILIPIOS )ומצודותיו הביזנטיות.
דנאדי (GENNADI ) ולחניה (LAHANIA ) עם בתיהם הלבנים.
קטוויה (KATTAVIA ) הוא הכפר הדרומי ביותר באי, הידוע בשל ההיסטוריה הקדומה שלו.
ארנית'ה (ARNITA ) אפולקיה (APOLAKIA ) שבהן המנזר של פנגיה ספיליאני (PANGIA SPILIANI ) ,וות' (VATI ), מסנגרוס (MESSANGROS ),איסטריוס (ISTRIOS ).

פרופיליה (PROFILIA ׂ) זהו אזור כפרי עם תושבים שלמרות עבודתם הקשה , יודעים ליהנות מאורח חיים פשוט ולשמר את מנהיגיהם.
הם שומרים על קישוט מסורתי של בתיהם עם צלחות מקושטות על הקיר ועבודות רקמה.

החתונות בכפר מבוססות על חגיגות ומנהגים מסורתיים ואפשר עדיין לשמוע אותם מדברים ביניהם בניב שהשתמשו אבות אבותיהם . 
בחלק הדרומי הזה של רודוס, הטבע בא לידי ביטוי בשיא עוצמתו חופים אין סופיים בוהקים בשמש 
מקיזוטאיר(KIOTARI ) וגנאדי (GENNADI ),ועד ללחניה (LAHANIA )פלימירי (PLIMMIRI ) ופרסוניסי (PRASONISSI ) מקום אידיאלי ופופולארי לגלישת רוח. 


 גנאדי (GENNADI ) 
כפר מסורתי עם עבר הסטורי עתיק התושבים נהנים מיופי הכפר ומהנוף, וחיים את חייהם בקצב השונה מאד מהחיים המתוחים של העיר. 
הסביבה הטבעית של גנאדי (GENNADI ) מדהימה את המבקרים. הים האין סופי מושך לרחוץ במימיו הקרירים הטבע מזמין את המבקר להלך ביערות שיד אדם לא נגעה בהם. ושמובילים למפילי מים נסתרים . 
כנסיית סנט פול (SAINT PAUL ) נמצאת באזור הפורה של קטוויה (KATAVIA ) מגדל הפעמון של הכנסייה ניצב במרכז שדה צבעוני. 


אסקליפיוס (ASKLIPIOS )
 
כפר מסורתי עם בניינים לבנים הבנוי בצורת אמפי-תיאטרון על מורד ההר. במקום יש מצודה ביזנטית מהמאה ה-12 ,כנסייה של הבתולה ומוזיאון עם אומנות.


פראסוניסי (PRASONISSI ) 
נמצא במקום הדרומי ביותר באי , הים שלעיתים מכסה את חופו שלח המפרץ הכפול . 
יוצר מראות מדהימים אפשר לשכור חדרים על שפת הים ולאכול במסעדות המקומיות פראנסוניסי הוא גן עדן לגולשי רוח שתמיד ייהנו מרוח הנושבת באחד מחופיו הזהים. קטוייה (KATAVIA ) 
הכפר הדרומי ביותר באי , נבנה בתקופת ימי הביניים ונמצא סמוך לעיר העתיקה של קטוייה .
המבקרים במקום מוקסמים מהארכיטקטורה המסורתית של המבנים,קישוט הבתים ודרך החיים הפשוטה של החושבים.

סימי (SYMI ) 
סימי היפהפה נמצא במרחק של שעת שיט באוניה ממנדראקי זהו אי של צוללי ספוגים וימאים.

לפני מלחמת העולם השנייה מספר תושביו היה קרוב ל-30,000 ולמרות קטנותן היה אחד מהאיים העשירים של הדודקאנס . 

במשך הקיץ נערכים במקום פסטיבלים רבים ואירועי תרבות חשובים. 
חלקי (HALKI ) בעבר היה מרכז לצוללי ספוגים .האי סבל בתחילת המאה ה-20 ממשבר כלכלי ומאז לא התאושש. 
מצב זה מאפיין את שאר האיים של הדודקאנס. בשנים האחרונות ,עם ההתפתחות התיירותית של האזור ,האי החל להתמלא שוב בחיים 
אמבוריה (EMBORIA ) הוא המקום היחיד המאוכלס באי,בנייניו מרשימים,חוף ימו ציורי ומסעדותיו מציעות שפע של דגים טריים מצודת האבירים וה"עיר" (HORIO ) שווים ביקור. תחבורה והתניידות

מרודוס ניתן להגיע במעבורת אל האיים הבאים
KOS 
PANORMITIS
SYMI
KALYMNOS
LEROS
LIPSI 
PATMOS 
AGATHONISI
CHALKI
TILOS
KASTELORIZO
SAMOS
NISYROS

חלק מהמידע באדיבות לשכת התיירות של רודוסשדה התעופה ברודוס


לוח זמנים אוטובוסים משדה התעופה לרודוס.

06:35 – 06:55 – 07:25 – 07:55 – 08:15 – 08:55 – 09:20 – 09:45 – 10:15 – 10:30 – 10:45 
11:15 – 12:05 – 12:30 – 12:45 – 13:15 – 13:45 – 14:15 – 14:50 – 15:00 – 15:35 – 16:05 – 16:45  17:15 – 17:45 – 18:15 – 18:45 – 19:35 – 19:45 – 20:20 – 21:05 – 21:15 – 21:45 – 22:20 – 23:00
מוניות
מוניות משדה התעופה ברודוס למגוון יעדים באי יוצאות מאזור הטרמינל. 
המוניות בצבע כחול כהה עם גג לבן. ועליהן הכיתוב "TAXI". 
שדה התעופה ברודוס הוא שדה תעופה פעיל  ומאוד עמוס ולכן מומלץ להזמין מונית טרם  ההגעה.
השכרת רכב
אוויס   avis : (+30) 22410 82896 
הרץ   hertz: (+30) 22410 82902 
באדג'ט   budget : (+30) 22410 81011
סיקסט   Sixt : (+30) 2241 081995 
יורופקאר    Europcar: (+30) 22410 92006

.קניות ברודוס

קניות

רח' סוקרטס Sokratous Street רח' שבו שפע של חניות שפע של מסעדות.

JUMBO

אתר
טל: (+30) 2241060530-1בילויים

בילויים וחיי לילה

רחוב Sokratous 
מרכז חיי הלילה של רודוס  
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים