תיירות ביום שאחרי הקורונה-ראיונות עם מנהלים בתיירות


   צביקה דמרי     20.05.20 

ניסינו לבדוק איך תראה התיירות ביום שאחרי,לאיזה יעדים נטוס ומתי,מה יקרה למחירים.
תפסנו לשיחה את המנהלים בענף והפעם עם זיו רוזן מנכ"ל חב' התיירות 'גוליבר'


123rf

שלום לזיו רוזן מנכ"ל גוליבר, ותודה על הזמן שהקדשת לנו בקיומו של הראיון.

כיצד לדעתך יראה ענף התיירות ביום שאחרי?
ענף התיירות מתחיל לצאת ממשבר הקורונה בהדרגתיות, וכפי שחזינו תיירות הפנים היא הראשונה להתאושש, לצד הנחיות בריאות ותפעול קפדניות.
לאחרונה התבשרנו שפעילות חברות התעופה יחזרו בימים הקרובים ונתב"ג יפתח את שעריו בתחילת חודש יוני אך בהליך קבלת נוסעים שלא הכרנו כמותו.
הנתונים מצביעים שישנה התעוררות רבה בהזמנת חופשות לתיירות בארץ לקיץ הקרוב וחגי תשרי וכן עליה גדולה בחיפושים אחר חופשה בחו"ל ובעיקר ביעדים נקיים מקורונה.
השנה הקרובה תמשיך להיות מורכבת וכמות הטסים לחו"ל לא תהיה כפי שהתרגלנו לראות בשנים האחרונות, המדינות הירוקות והנקיות מקורונה יהיו המבוקשות יותר ומדינות אחרות בהן הייתה תחלואה גבוה של הנגיף יאלצו להמתין זמן רב יותר עד שהתיירים יחזרו לפקוד אותן.

האם יש מי שזמין היום ואם כן לאיזה יעדים?
בימים האחרונים ישנו גידול של מאות אחוזים בהזמנת טיסות, הישראלים מרגישים יותר ביטחון להזמין טיסה ובמיוחד כשתנאי הביטול בימים אלה נוחים וגמישים מאוד.
היעדים המבוקשים הם: כרתים, רודוס, בורגס, טביליסי, בטומי, פאפוס, ורנה, מיקונוס, פראג, וינה וקופנהגן.

מתי אתם מעריכים שיתחילו חזרה לטוס?
יש לעקוב אחר החלטות הממשלה ומשרד הבריאות. כפי הנראה כעת הטיסות יחזרו בתחילת חודש יוני.

האם אתם ממליצים לרכוש כרטיסים לטיסות עתידיות?
מכיוון שמדיניות הביטולים של חברות התעופה נוחות מאוד, אני ללא ספק חושב שמי שרוצה לטוס בקיץ או בחגי תשרי יכול להזמין. המלצתי להזמין בחברת תיירות מסודרת ולא ישירות מחברת התעופה כי במקרה של התפרצות נוספת, השירות דרך חברת התיירות יהיה זמין יותר.

מתי אתה מעריך שנחזור לנהלים כפי שהכרנו?
עדיין מוקדם לדעת מתי נחזור לשגרה שהיכרנו בענף התיירות. ככל הנראה עם פיתוח חיסון נגד הקורונה ומציאת התרופות המתאימות התפשטות הנגיף תרד והעולם יהיו בטוח יותר.

מה יקרה למחירים במלונות, בטיסות?
עם החזרה ההדרגתית בתעשיית התיירות המחירים המוצעים זולים ואטרקטיביים במיוחד. מחירי המלונות לקיץ הקרוב מוצעים בעד 30% הנחה פחות מהמחירים אשתקד. מחירי הטיסות ירדו גם הם בעשרות אחוזים.
עם זאת, חשוב לציין שמחירי הטיסות לא צפויים להמשיך להיות זולים כמו עכשיו וככל הנראה יעלו בהמשך ואף יהיו יקרים יותר מהמחירים בשנה שעברה שכן חברות התעופה צריכות לפצות על תפעול, על ההפסדים הגדולים ועל הירידה בכמות הנוסעים.

מה לדעתך תהיה ההשפעה על ענף התעופה?
משבר הקורונה שינה את ענף התיירות כולו ובתוך פחות משלושה חודשים ענף שלם נאלץ לספוג ירידה דרמטית בהכנסותיו ולחשב מסלול מחדש.
ייתכן וחברות תעופה שונות לא יצליחו לשרוד את השנה הקרובה ויאלצו לפשוט רגל או להימכר, מה שיביא להשפעה אוטומטית על מחירי הטיסה שיעלו. גם נהלי התעופה משתנים, הנוסעים יתבקשו להגיע לשדה כ-4 שעות לפני הטיסה, בכל שדה תעופה יערכו לנוסעים בדיקות חום ואפילו בדיקות לגילוי קורונה, תהיה הקפדה על מרחק בין הנוסעים בתורים ובבידוק הביטחוני. המטוס יעבור חיטוי יסודי לאחר כל נחיתה והעלאת נוסעים חדשים. כמות הנוסעים תצומצם משמעותית, כך שתמיד המושבים לצד הנוסע יהיו ריקים.
נשקלת אפשרות להוסיף מחיצה פיזית או לשנות חלק מכיון ההושבה של המושב על מנת להביא להפרדה גדולה ככל האפשר לא יחולקו מזון או שתיה במטוס כל טיסה תצוייד במסכות, אלכוג'ל ומטליות ניקוי , עבור כל הנוסעים. מערכות המיזוג יותאמו וישודרגו במסנני אויר מיוחדים כמות הטיסות לכל יעד תצומצם משמעוית ותעלה בהדרגה בהתאם לביקוש.

מה לדעתך תהיה ההשפעה על ענף המלונאות?
ענף המלונאות נערך אף הוא והמלונות חוזרים לפעול בהדרגה תחת מגבלות מחמירות. סביבת המלון וחדרי המלון יחוטאו בכל עת, בכל כניסה למלון האורחים יתבקשו למדוד חום ולמלא הצהרת בריאות.
כל חדר יקבל ערכת חיטוי של מסכות ואלכוג'ל. מתכונת האוכל לא תהיה במסגרת בופה אלא הגשת אוכל לחדר או ישיבה במסעדת המלון עם הפרדת מרחק בין שולחן לשולחן כשהאוכל יוגש על ידי מלצרים למרכז השולחן.
הבריכות נכון לרגע זה לא יפתחו אבל מתקיימים דיונים כל הזמן במטרה לאפשר את פתיחתן כבר בחג שבועות.

מה לדעתך תהיה ההשפעה על ענף הקרוזים?
ככל הנראה ענף הקרוזים לא יחזור לפעילות בזמן הקרוב.,התאוששות אמיתית באופן משמעותי תקרה ככל הנראה בעונת הקיץ הבאה.

האם מחירי הביטוח יעלו?
עדיין מוקדם לדעת, חברות הביטוח ספגו מכות קשות ויתכן והמחירים יעלו. המדיניות והמגבלות צפויות להשתנות בהתאם להתפרצות נוספת, במידה ותהיה כזו. כך למשל לא תתאפשר הזמנת ביטוח ביטול טיסה למוקדים בהם תהיה התפרצות חדשה. נכון לרגע זה ביטוח ביטול טיסה מתאפשר החל מה-1 לספטמבר.זיו רוזן מנכ"ל גוליבר צילום אילן בשור

תודה לזיו רוזן מנכ"ל גוליבר על הראיון


Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים