פארק אדמית ומערת הקשת
מסלול טיול ומידע 

כאשר תשקיפו מחומותיה של עכו אל כיוון צפון תראו למרחוק את הרכס המהווה למעשה את גבולה הצפוני של מדינת ישראל. רכס זה למעשה כולל בחלקו את רכס הסמלים  ורמת אדמית שאליה אנו נשים פעמינו .


פארק אדמית ומערת הקשת מסלול טיול 

וכמובן שלא נחמיץ את האטרקציה העיקרית נקודת החן של הרכס הלוא הוא מערת הקשת. לא מדובר במערה במובן המקובל והמוכר תקרת המערה ברבות השנים קרסה ומה שנותר  קשת אדירה ועוצמתית שכן ניתן ללכת עליה למרות שזה נראה קצת מפחיד.

האזור ממש נעים לטיול באמצעות שבילי טיול רבים באזור והעיקר כאן הוא הנוף . איזה נוף –מדהים. אל הקשתך מוביל שביל הליכה מסודר וגם בעלי קשיי נגישות יכולים להגיע לשם. 


שימו פעמיכם אל מגרש החניה הראשי בכדי להגיע אליו עברו את בית הקברות של הכפר לחניון נקרא חניו-נוף ,כאן החנו את הרכב.אם נמצאים עמכם מוגבלי תנועה ניתן לגשת לצידו של החניון שם יוצא השביל לבעלי מוגבלויות בתנועה עד למערת הקשת.


מיד בהתחלה ישנה אנדרטה לזכרם של אלדד רגב ואודי גולדווסר שנחטפו ונהרגו  בידי החיזבלה בשנת 2006 .ואנדרטה נוספת לשלושה חיילים שנהרגו בתקרית בעקבות החטיפה.
לאחר שתגיעו אל המערה עצרו רגע ושאפו אל קרבכיב את הנוף המדהים.
מכאן תוכלו להמשיך עם השביל האדום אל נקודת התצפית ,תצפית אמיר על שמו של מפקד סיירת גולני ,אמיר מי-טל שנהרג ישנה במקום מפה מאויירת ושיר לזכרו . 

המשיכו עד שתגיעו לצומת של שבילים בצבע אדום וכחול. פנו על הצבע הכחול המשיכו עד לחניון בהליכה ממש קצרה עד לחניון .

ישנה אפשרות לה אריך מעט את המסלול המשיכו מהשביל הכחול עד לאנדרטה ועליו המשיכו על השביל בצבע הירוק, המשיכו בתוך חורש, עברו את הכביש שם תראו בית בד עתיק אשר שימש ליצור שמן משם המשיכו עד שתגיעו  לערוגות הבושם חלקה בה נשתלו צמחי תבלין,המשיכו עד שתגיעו לשבילים בצבע ירוק כחול  ,אנו ניקח את הצבע הכחול .נעבור מספר מבנים ישנים שהיו בתים של בדווים שגרו בכפר חרבת אדמית.   

כיום מתגוררים הבדויים בכפר הסמוך  עראמשה ,המשיכו על השביל עד שתגיעו למצפה ניר שומרוני ,מצפור לזכרו של טייס חייל האוויר מראש הנקרה. תיהנו מהנוף של הרכס ונהרייה במרחק  בסמוך למצפור ישנם שולחנות עליהם ניתן לערוך פיקניק.
פארק אדמית ומערת הקשת מידע שימושיפארק אדמית ומערת הקשת
איך להגיע

סעו לכיוון קיבוץ אדמית ,אליה ניתן להגיע מצומת כברי ,המשיכו  עד לצומת חניתה ,פנו ימינה נסיעה בת כ-3 ק"מ הכביש צר ומתפתל בנוף מהמם, עד שתגיעו לחנייה.


- בחודש ספט' כל האזור מלא בפריחת החצב.

- ישנו שביל למוגבלי תנועה . - יש שירותים ומים זורמים לשתייה.

- יש להיזהר מהחלקה בעיקר לאחר ימי הגשם,או בימים בהם הרוחות סוערות.

- המסלול הינו מעגלי ומתאים לכל בני המשפחה.מסלולי טיול באזור
פארק אדמית ומערת הקשתlogo בניית אתרים