ויאטנאם
מקומות שחייבים לראות


דלתת המקונג     Mekong Delta

דלתת המקונג מכונה "סל האורז של וייאטנם", זהו  אזור חקלאי פורה המורכב ממבוך של תעלות ונחלים, המהווה יותר משליש מחקלאות בוייאטנם. הדלתא משתרעת ממפרץ תאילנד עד הו צ'י מין סיטי. תוכלו למצוא שווקים צפים, בוסתני פרי, שדות אורז, מטעי קנה סוכר וכפרים עתיקים.


מיי סון    My Son

הכפר הארכיאולוגי נמצא על החוף המרכזי של וייאטנם בקירבת העיירה דוי פו (Duy Phu), מי סון היה מרכז משמעותי של הטקסים הדתיים של הינדיים,  מלכי צ'אמפה בנו מקדשים רבים המוקדשים לפולחן של האלה שיווה בין המאה ה-4 ועד המאה ה-14.


הו צ'י מין    Ho Chi Minh City

העיר משתרעת לאורך נהר סייגון, הקרובה לדלתת מקונג בדרום תאילנד, שמה הקודם היה סייגון והיא הייתה עיר בירה בדרום וייאטנם במהלך מלחמת וייאטנם.
הו צ'י מין מציעה רבות לתייריה, ניתן למצוא בה מוזיאונים רבים המתעסקים בהיסטוריה של וייאטנם לצד מסעדות, קניות וחיי לילה.

דה לאט   Dalat

מאופיינת במזג אוויר קריר כל ימות השנה ובנופים של עמקים אפופים בערפל, עצי אורן ופרחים צבעוניים לצד וילות צרפתיות קולוניאליסטיות. דה לאט שימשה כעיר נופש עבור השליטים וקולוניאליסטים צרפתיים.

הואה   Hue

עיר בירה לשעבר של קיסרי שושלת נגויין הממוקמת על גדות נהר הבושם במרכזה של וייאטנם.
בהואה ניתן לחזות בארכיטקטורה העתיקה של העיר ובמונומנטים של העיר במיוחד במצודה המפורסמת שמהווה קומפלקס רחב ידיים של ארמונות מפוארים, מקדשים, חומות ושערים.

סאפה

העיירה השקטה, הצפונית והרחוקה עשירה בטרסות אורז ובנופים הרריים ציורים.
שוכנים בה שבטים. ישנם טיולים מאורגנים שמציגים בפני התייר את אורח חייהם, מנהגים והמטבח של השבטים המקומיים  לצד נופים עוצרי נשימה של הרים ומפלים.

נאה טראנג  Nha Trang 

נאה טראנג  Nha Trang עיר נופש פופולרית המאופיינת בהרים ציוריים, חופים, איים, עצי דקל, אתרי נופש וטיילת נפלאה.
בנה טרנג יש פארקי שעשועים ופארקי מים מהנים.

האנוי ויטנאם

האנוי  Hanoi אחרי מלחמת ויאטנם האנוי הפכה להיות עיר בירה משגשגת של ויאטנם המאוחדת.
בליבה של האנוי מצוי רובע הכי עתיק, באזור עומד מוזיאון פתוח של ארכיטקטורה קולוניאלית צרפתית ששרדה את ההפצצות של מלחמת וייאטנם.
המטיילים בעיר יכולים להנות מהקפה בבתי קפה ציורים, לשוטט בשווקים סואנים, לבקר בבית אופרה ארמון הנשיאותי ובקתדרלת סנט ג'וזף.

הוי אן

הוי האן   Hoi An נמצאת על החוף של הים הסיני הדרומי בדרום מרכז וייאטנם.
הארכיטקטורה העתיקה התרבות והטקסטיל עם כל שיטותיו המסורתיות הפכו אותה ליעד פופולרי בוייטאנם.
בסמטאות של העיר העתיקה נמצאים בתי עץ מסורתיים ומאות חייטים וסנדלרים המציעים שירותים בהזמנה אישית לצד פריטים מוכנים למכירה.

מפרץ האלונג ביי   Ha Long Bay

מפרץ האלונג ביי   Ha Long Bay מתוך מימיה הירקרקים עולים סלעי גיר עצומים המשווים לה מראה של דרקון המזכיר סצינה בסיפור פנטזיה. המפרץ נמצא כ-130 ק"מ ממזרח להאנוי. המפרץ מאופיין במערות נטיפים, אגמים ואיים המכוסים בג'ונגלים סבוכים.
logo בניית אתרים