המקומות שחייבים לראות במרוקו


 

10. וולוביליס Volubilis

הייתה עיר רומית חשובה בימי קדם הממוקמת בסמוך לגבול המערבי של כיבושים רומי בהווה היום מרוקו. זה היה המרכז המנהלי של מחוז מאוריטניה טינגיטנה. אדמות הפוריות של המחוז מביאות תנובות רבות כמו חיטה ושמן זית שיוצאו לרומא ותרמו לעושר ושגשוגו של המחוז. הרומים עזבו את רוב מרוקו בסוף המאה ה -3 לספירה, אך התושבים המשיכו לחיות בוולוביליס.
אתר


 

9. עמק דרעא Draa Valley

העמק נמצא מדרום להרי אטלסג,העמק המדהים מכוסה בקסבות עתיקות, כפרים פראיים ומטעי תמרים. דרך העמק היא ללא ספק אחד המסעות היפים ביותר במרוקו.  העמק דרעא מצטלב על ידי נהר דרעא אשר מתחיל באטלס גבוה ומסתיים באוקיינוס ​​האטלנטי, הנהר בדרך כלל מתייבש לפני שהמים מגיעים לאוקיינוס.

 אתר8. שפשאוון Chefchaouen

עיר מקסימה קטנה עם כארבעים אלף תושבים המתגוררים בה, בצפון מזרח מרוקו סמוך לים התיכון. העיר ממוקמת בליבם של הרי הריף במרוקו. שפשאוון היא עיירה ציורית על רקע הנוף הדרמטי של הרי הריף, הידועה בבתים מסוידים בתכלת, על פי אחת המסורות, היו אלה היהודים במאה ה-19 שהיו אחראים לצביעת רחובות העיר לכחול בהשפעת תורת הקבלה.
אתר 

7. מקנס Meknes

אחת מתוך ארבע הערים המלכותיות של מרוקו. העיר הייתה עיר בירה של מרוקו בתקופתו של הסולטן מולאי איסמעיל. העיר מתפארת במונומנטים היסטוריים רבים  ובאתרי טבע, היא גם העיר הקרובה ביותר לחורבות הרומיות של וולוביליס.

 אתר


 

6. קניון טודרה Todra Gorge

נמצא ליד העיירה טינריר בסמכות למורדות הר אטלס. כמו כמעט כל חלקה הצפוני של אפריקה האזור היה מכוסה בקרחונים. עם המסת הקרחנים זרם בערוץ הנחל קרחון שעיצב את קירותיו המצוקיים. קירות המצוק הם אתגר למטפסים המגיעים לכאן ומהווים אטרקציה למבקרים בקניון. לחובבי טרקים ברכב שטח יש דרך מעל המצוקים המאפשרת תצפית מרהיבה. תוכלו לראות עם משקפת  נשרים המקננים במרומי הצוק.

אתר 

 

5. פס אל באלי Fes el Bali

עיר מימי ביניים שנשתמרה היטב. פס אל באלי היא עיר נטולת רכב, משלוחים של סחורות מסופקים על ידי חמורים, עגלות ואופנועים. כל העיר מוקפת בחומות גבוהות עם שערים היסטוריים בעיר. הנופים משתנים בשעות השקיעה ואחריה.

 אתר


4. אסואירה Essaouira

העיר נקראית גם מוגדור על ידי הפורטוגזים עוד מהמאה ה-16, זאת עיר אמנויות ועבודות יד ועיר נמל דיג רגועה, המוגנת על ידי מפרץ טבעי. העיר של היום נבנתה במהלך המאה ה -18 רק כדי להגדיל את חילופי סחר עם המעצמות האירופיות. אסואירה ידועה בגלישת עפיפונים וגלישת רוח.

 אתר

 


 

3. איית בן חדו Aït Benhaddou

אחת הערים המבוצרות של אוארזאזאטה לאורך מסלול השיירה לשעבר בין סהרה ומרקש. בתוך קירות בוץ הגבוהות מותקנות שש קסבות ועוד כמה בתים. כיום רוב תושבי העיר כיום מתגוררים בכפר המודרני הנמצא בגדה הסמוכה של הנהר למרות שכמה משפחות נשארו בתוך חומות העיר. איית בן חדו הופיעה במספר סרטי הוליווד כמו לורנס איש ערב.
אתר


 
2. ארג צ'בי  Erg Chebbi

דיונות הממוקמות שבמרזוגה, אשר נמצאת בשולי מדבר זהרה. זאת הדרך היחידה והמומלצת להגיע לשם, וכדאי גם להיעזר באחד מהמקומיים הלבושים ג'לבה כחולה או צבעונית כדי לעלות בחול הטובעני. לפני שהשמש עולה מטפסים ברגל או על גמלים אל הדיונות הגבוהות ומחכים לזריחה, מדובר במחזה יוצא מן הכלל.
אתר


 1. ג'מע אל פנה Djemaa el Fna

הכיכר היא סמלה של העיר מרקש. משמעות השם היא היא "כיכר התכנסות המתים" מפני שכאן הוצגו בפרהסיה את ראשיהם הכרותים של פושעים, מורדים, ואנשים אחרים שסטו מדרך הישר. הכיכר המוקפת במסעדות ובתי קפה, גובלת בשוק של מרקש, וסמטאות צרות מובילות מן הכיכר אל השוק שבו מוכרים כל דבר.

 אתר

Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים