מקומות
שחייבים לראות במרוקו


וולוביליס  Volubilis מרוקו

וולוביליס  Volubilis הייתה עיר רומית חשובה בימי קדם הממוקמת בסמוך לגבול המערבי של כיבושים רומי בהווה היום מרוקו. זה היה המרכז המנהלי של מחוז מאוריטניה טינגיטנה.
אדמות הפוריות של המחוז מביאות תנובות רבות כמו חיטה ושמן זית שיוצאו לרומא ותרמו לעושר ושגשוגו של המחוז.
הרומים עזבו את רוב מרוקו בסוף המאה ה -3 לספירה, אך התושבים המשיכו לחיות בוולוביליס.


עמק דרעא  Draa Valley מרוקו 

עמק דרעא  Draa Valley העמק נמצא מדרום להרי אטלס,העמק המדהים מכוסה בקסבות עתיקות, כפרים פראיים ומטעי תמרים. דרך העמק היא ללא ספק אחד המסעות היפים ביותר במרוקו.   
העמק דרעא מצטלב על ידי נהר דרעא אשר מתחיל באטלס גבוה ומסתיים באוקיינוס ​​האטלנטי, הנהר בדרך כלל מתייבש לפני שהמים מגיעים לאוקיינוס.

שפשאוון  Chefchaouen מרוקו

שפשאוון  Chefchaouen עיר מקסימה קטנה עם כארבעים אלף תושבים המתגוררים בה, בצפון מזרח מרוקו סמוך לים התיכון. העיר ממוקמת בליבם של הרי הריף במרוקו.
שפשאוון היא עיירה ציורית על רקע הנוף הדרמטי של הרי הריף, הידועה בבתים מסוידים בתכלת, על פי אחת המסורות, היו אלה היהודים במאה ה-19 שהיו אחראים לצביעת רחובות העיר לכחול בהשפעת תורת הקבלה.


מקנס  Meknes מרוקו

מקנס  Meknes אחת מתוך ארבע הערים המלכותיות של מרוקו.
העיר הייתה עיר בירה של מרוקו בתקופתו של הסולטן מולאי איסמעיל. העיר מתפארת במונומנטים היסטוריים רבים  ובאתרי טבע, היא גם העיר הקרובה ביותר לחורבות הרומיות של וולוביליס.


קניון טודרה  Todra Gorge מרוקו

קניון טודרה  Todra Gorge נמצא ליד העיירה טינעיר בסמכות למורדות הר אטלס.
כמו כמעט כל חלקה הצפוני של אפריקה האזור היה מכוסה בקרחונים. עם המסת הקרחנים זרם בערוץ הנחל קרחון שעיצב את קירותיו המצוקיים.
קירות המצוק הם אתגר למטפסים המגיעים לכאן ומהווים אטרקציה למבקרים בקניון.
לחובבי טרקים ברכב שטח יש דרך מעל המצוקים המאפשרת תצפית מרהיבה. תוכלו לראות עם משקפת נשרים המקננים במרומי הצוק.פס אל באלי  Fes el Bali מרוקו

פס אל באלי  Fes el Bali עיר מימי ביניים שנשתמרה היטב. פס אל באלי היא עיר נטולת רכב, משלוחים של סחורות מסופקים על ידי חמורים, עגלות ואופנועים. כל העיר מוקפת בחומות גבוהות עם שערים היסטוריים בעיר.
הנופים משתנים בשעות השקיעה ואחריה.

אסואירה  Essaouira מרוקו

אסואירה  Essaouira העיר נקראית גם מוגדור על ידי הפורטוגזים עוד מהמאה ה-16, זאת עיר אמנויות ועבודות יד ועיר נמל דיג רגועה, המוגנת על ידי מפרץ טבעי.
העיר של היום נבנתה במהלך המאה ה -18  כדי להגדיל את חילופי סחר עם המעצמות האירופיות.
אסואירה ידועה בגלישת עפיפונים וגלישת רוח.


איית בן חדו  Aït Benhaddou מרוקו 

איית בן חדו  Aït Benhaddou אחת הערים המבוצרות של ווארזאזאת לאורך מסלול השיירה לשעבר בין סהרה ומרקש.
בתוך קירות בוץ הגבוהות מותקנות שש קסבות ועוד כמה בתים.
כיום רוב תושבי העיר כיום מתגוררים בכפר המודרני הנמצא בגדה הסמוכה של הנהר למרות שכמה משפחות נשארו בתוך חומות העיר. איית בן חדו הופיעה במספר סרטי הוליווד כמו לורנס איש ערב.


ארג צ'בי    Erg Chebbi מרוקו 

ארג צ'בי    Erg Chebbi דיונות הממוקמות שבמרזוגה, אשר נמצאת בשולי מדבר סהרה.
זאת הדרך היחידה והמומלצת להגיע לשם, וכדאי גם להיעזר באחד מהמקומיים הלבושים ג'לבה כחולה או צבעונית כדי לעלות בחול הטובעני. לפני שהשמש עולה מטפסים ברגל או על גמלים אל הדיונות הגבוהות ומחכים לזריחה, מדובר במחזה יוצא מן הכלל.

מרקש ג'מע אל פנה  Djemaa el Fna מרוקו

הכיכר היא סמלה של העיר מרקש. משמעות השם היא היא "כיכר התכנסות המתים" מפני שכאן הוצגו בפרהסיה את ראשיהם הכרותים של פושעים, מורדים, ואנשים אחרים שסטו מדרך הישר.
הכיכר המוקפת במסעדות ובתי קפה, גובלת בשוק של מרקש, וסמטאות צרות מובילות מן הכיכר אל השוק שבו מוכרים כל דבר.
logo בניית אתרים