5 דברים שחשוב לדעת לפני שטסים לחו"ל בתקופת הקורונה

אחרי תקופה ארוכה של סגרים, ריחוק חברתי וקרקוע לאדמת ישראל, רבים חושקים להחליף אווירה ולשנות תפאורה ולטוס לחו"ל, ליהנות מהמבצעים הייחודיים לחופשת הקיץ ולעונת החגים.
חוויה משפחתית, חופשה רומנטית או גיבוש עם החברים. יעדים רבים מאפשרים כניסת ישראלים ללא בידוד ביעד עצמו וניתן בהחלט ליהנות מנופש אטרקטיבי על אף המגבלות השונות.
עם זאת, חופשה בתקופת הקורונה שונה מחופשה ספונטאנית לה התרגלו בעבר ויש להיערך מראש מבחינת מנטאלית ומבחינה טכנית. להפיק את כל האישורים הנדרשים, לקבוע תור לבדיקות קורונה ולהיות קשובים לדרישות ולשינויים תוך כדי תנועה.

מבולבלים? אספנו עבורכם 5 דברים שחשוב לדעת לטיסות בתקופה הנוכחית אחרי שבחרתם את המבצע המומלץ מתוך דילים לחו"ל ברגע האחרון .

המידע עדכני ל-11.7.21: 
בדקו את תנאי הכניסה ליעד
שימו לב להפרדה בין יעדים שפתוחים בפני ישראלים ללא בידוד ובין יעדים שפתוחים אך ורק למחזיקי דרכון מקומי או אירופאי. הרשימה משתנה עם הזמן ונכון לכתיבת שורות אלה (11.7.21) בין היעדים הפופולאריים שפתוחים לישראלים ללא בידוד ניתן למנות את הולנד, ספרד, יוון, כרתים, קפריסין, רומניה, גיאורגיה.
כל יעד מציב דרישות שונות בכניסה ויתכנו הבדלים בין מחוסנים ללא מחוסנים. ישנם יעדים המאפשרים כניסה חופשית של מחוסנים בהצגת תעודת התחסנות אותה יש להפיק מאתר משרד הבריאות, כנ"ל הפקת תעודת החלמה ולבחון מהן הדרישות הקונקרטיות לכניסה של מחוסנים לעומת מחלימים. אל תפספסו גם מידע על איך באותו יעד מחשבים את תקופת ההחלמה וההתחסנות.

מרבית היעדים דורשים מאנשים שאינם מחוסנים בדיקת קורונה בתוקף (48-72 שעות לפני הטיסה) וישנם יעדים שדורשים בדיקת קורונה בתוקף עד 48-72 שעות עד להמראה גם ממחוסנים. את תוצאות הבדיקה יש להציג ברוב המקרים בצ'ק אין בנתב"ג ובביקורת גבולות בכניסה ליעד.
תנאי הכניסה ליעדים רבים כוללים גם מילוי מקדים של הצהרת בריאות. מדינת ישראל אף היא דורשת מילוי הצהרת בריאות לכל נוסע מגיל 16 לפני יציאה מהארץ.

עליכם למלא את הטופס במהלך 24 השעות לפני הטיסה. יש למלא את הפרטים האישיים של ממלא ההצהרה ושל הנוסעים הנלווים אליך והצהרה שאין בכוונתכם לבקר במדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית, אלא אם קיבלתם אישור מוועדת חריגים לכך.
בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל

טיסה לחו"ל למרבית היעדים דורשת בדיקת קורונה (PCR) שבוצעה 48-72 לפני הטיסה ואת הבדיקה השלילית יש להציג בצ'ק אין. בדיקת קורונה בארץ לפני טיסה ניתן לבצע במרפאות שונות ברחבי הארץ, בסניפי BE נבחרים ברחבי הארץ או בנתב"ג דרך check2fly המציעה תוצאות בתוך 14 שעות ב-45 ₪ לבדיקה או בעלות של 135 שקלים לתוצאות תוך 4 שעות.

שימו לב שיש להציג תוצאות בשפה האנגלית בלבד.
בחו"ל המצב מעט יותר מורכב, כי בכל מדינה נערכות בדיקות לתיירים במקומות שונים – בתי חולים, מרפאות פרטיות, מעבדות פרטיות ויש בדיקות שניתן להזמין גם למלון.

חשוב לדייק בחישוב לוח הזמנים ולהציג תוצאות שליליות של בדיקה שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה – בדיקת PCR בלבד עם תוצאות הכתובות באנגלית. כדאי להשוות מחירים ולבדוק בכל יעד היכן ניתן לבצע הבדיקה.
עם הנחיתה בארץ יש לעבור בדיקת קורונה נוספת, כשניתן לשלם מראש 80 שקלים בעבור הבדיקה למי שמתאם אותה כבר בצ'ק אין לפני העלייה למטוס או 100 שקלים בביצוע הבדיקה עם הנחיתה. יש לתאם תור דרך
test&go. כמו כן, לפי ההנחיות החדשות שאמורות להיכנס לתוקפן הנוחתים מתבקשים להיכנס לבידוד עד קבלת התוצאות, גם מחוסנים. מי שאינו מחוסן נדרש בבידוד כ-10 ימים ויש לעבור בדיקה נוספת נכון לכתיבת שורות אלה 11.7.21 ביום התשיעי.
שימו לב שחופשה ביעד עד 72 שעות מרגע הנחיתה ביעד וההמראה חזרה אינה מצריכה בדיקת קורונה לפני החזור אך ורק עם הנחיתה בישראל.   
הנחיות כלליות להתנהלות בטיסה וביעד
שימו לב שיש לעטות מסכה במהלך הטיסה, כאשר גיל הנוסע שנדרש לעטות מסיכה משתנה מחברת תעופה אחת לשנייה. ביעדים עצמם ההתנהלות תלויה במצב הקורונה ובמגבלות נכון לאותה תקופה, כשבמרבית היעדים יש לקחת בחשבון שתידרש עטיית מסיכות בעת שהייה באזורים ציבוריים במלון, מוזיאונים, מרכזי קניות, תחבורה ציבורית.

כמו כן, יש מקומות בהן יש מגבלות על מכסת סועדים בחלל פנימי של מסעדה ושעות הפעילות עשויות להתקצר באטרקציות בעקבות המגבלות וכך גם במסעדות וברים. לאטרקציות ומוזיאונים, בשל מגבלת מכסה, כדאי להזמין מראש כרטיסים באתרי האינטרנט על מנת להבטיח מקום וכניסה.

לבחון מה כולל הביטוח
ביטוח נסיעות הוא בגדר חובה בכל נסיעה לחו"ל ונעשה קריטי יותר בתקופת הקורונה. בבואכם לרכוש פוליסה בדקו היטב מה היא כוללת ואילו הרחבות יכולות לסייע לכם במידה ולמשל, תקבלו תשובה חיובית לבדיקת קורונה ותאלצו להישאר בבידוד ביעד. בדקו באילו גילאים ומצבים רפואיים הביטוח מכסה, כמה עולה התוספת ומהם הפרטים החשובים.
בין השיקולים – גובה החזר הוצאות במקרה של הידבקות בנגיף לפני הנסיעה, גובה החזר הוצאות עבור הוצאות הטיסה במידה ומתגלים כחולי קורונה בעת הבדיקה בחו"ל, החזר הוצאות על כניסה לבידוד ביעד, החזר הוצאות במידה ויוטל סגר ביעד ועוד. התייחסו גם לזמינות, תשלום מראש או קבלת החזר רק בדיעבד בהתבסס על מסמכים רפואיים, שירות לקוחות, מה כולל הטיפול, יצירת קשר עם נציג אונליין וייעוץ רופא אונליין או בטלפון בעת השהייה בחו"ל וכדומה.


עדכון זה שם המשחק
תקופת הקורונה היא דינאמית ודברים יכולים להשתנות במהירות ולכן, כדאי להתעדכן הן באתרים הממשלתיים של היעד ולשים לב שגם בתוך היעד עצמו יתכנו שינויים בין מחוזות וערים. כמו כן, להצטרף לקבוצות וואטס אפ ופייסבוק של מדריכי טיולים או תיירים מישראלים המעדכנים על המצב בזמן אמת.
התכוננו מראש גם לטיסה עצמה עם מסיכות, אלכוג'ל, מגבוני חיטוי, נסו לעקוב אחר ההוראות וסימוני המרחקים גם באטרקציות, מוזיאונים ושדה התעופה.
וודאו שהמסכה מכסה הן את האף והן את הפה ועזרו לילדיכם עם מסיכה במידה והם בגיל שנדרש מסיכה. שמרו על ניקיון והיגיינה ככל שניתן וטוסו עם חברה ישראלית ששמה דגש על ביטחון הנוסעים בקורונה ובכל עת. 


logo בניית אתרים