5 יתרונות ברכישת רכב יד שנייה5 היתרונות ברכישת רכב יד שנייה  


כאשר אנחנו עומדים מול ההחלטה על קניית רכב חדש, עומדות בפנינו שתי אפשרוית מרכזיות – קניית רכב יד ראשונה מסוכנות, או קניית רכב יד שנייה מאדם פרטי. 
ובעוד האופציה הראשונה לעיתים נתפסת כאמינה ובטוחה יותר, כדאי לזכור שישנם לא מעט יתרונות בקניית רכב יד שנייה שחשוב לקחת בחשבון בעת קבלת ההחלטה על קניית רכב.

כי ישנו סיכוי גבוה שתמצאו רכב יד שנייה במצב מעולה שעונה בדיוק על כל הצרכים והדרישות שלכם  - אז לא חבל לפספס הזדמנות שכזו בגלל דעות קדומות? הנה חמישה יתרונות ברכישת רכב יד שנייה.

1.      המחיר -  אולי היתרון הבסיסי והמושך ביותר עבור כל מי שניגש לקנות רכב יד שנייה. לעומת רכב חדש מסוכנות, המחירים של רכבי יד שנייה הם זולים יותר בצורה משמעותית. במרבית המקרים, מדובר במחצית מהמחיר ואפילו יותר. ונכון, לעיתים המחיר מבטא את מצבו של הרכב, ולעיתים הוא סה"כ אינדקציה שרירותית שקשורה למספר הידים שהרכב עבר או מספר השנים שהוא נוסע על כביש. כך או כך, מדובר ביתרון משמעותי שמתאים במיוחד לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות רכב חדש מהניילונים, או גם לכאלו שמחפשים לקנות רכב נוסף לבית ולחסוך על הדרך בכסף.

 

2.      ההתגמשות – יתרון נוסף בקניית רכב יד שנייה, היא יכולת ההתגמשות במחיר. כשקונים רכב יד שנייה מאדם פרטי, ישנו מרווח תמרון רחב יותר כשמתחיל המשא ומתן על מחיר הרכישה. נכון, הדבר תלוי באדם ממנו אתם מעוניינים לקנות את הרכב, אבל במרבית המקרים ניתן להתמקח על המחיר ההתחלתי ולהגיע לסכום שיתאים וירצה את שניכם. זיכרו שמרבית האנשים שמוכרים את רכבם מודעים להליך הנ"ל, ולכן מראש הם מתחילים מסכום שממנו הם יכולים להתמקח אל מול הקונה.

 

3.      רכב מטופח ושמור היטב – למרות הדעות הקדומות שכלולות ברכישת רכב יד שנייה, במרבית המקרים מדובר ברכבים מטופחים ששמורים היטב, אחרת לא הייתם מבזבזים את זמנכם או את כספכם על הרכב. ישנם לא מעט רכבים מיד שנייה ששמורים ברמה גבוהה במיוחד כאלו יצאו כרגע מהסוכנות.

 

4.      אבזור לרכב – בלא מעט מקרים, יכול להיות שאפילו תמצאו את עצמיכם מרוויחים מעסקת הקנייה, עם אבזור לרכב שבמקרים אחרים – הייתם צריכים לקנות בעצמיכם. החל ממתקן לטלפון ועד רמקולים ייחודים למערכת הסאונד. כך או כך, זה יכול להשתלם לכם בהחלט.

 

5.      מוסך מוכר – עם רכישת הרכב, תוכלו להתעדכן אצל המוכר לגבי המוסך בו מטופל הרכב ולהגיע בשעת הצורך למוסך שמכיר את הרכב ואת היסטוריית הטיפולים שלו.

טואול - בניית אתרים