מפלי פרוד 
מסלול טיול ומידע טיול מומלץ לעונת החורף המשלב מפלים מרהיבים בנחל צלמון. כאשר המפלים זורמים ישנו מראה מרהיב המזכיר בהחלט אשדות מפלים בחול . החלק העליון ובו מס' אשדות מפלים והנמוך יותר ובו שני מפלים.טיול למפלי פרוד 

המסלול

החנו את הרכב והתחילו לצעוד לאורך ערוץ הנחל (הזרימה בנחל בתקופת החורף ).מצד ימין תוכלו לראות אמת מים עתיקה מימינכם נמשוך קצת ונראה קברי הצדיקים ר' ישמעאל בעל ברייתות  ורבי נחמיה העמסוני בקבר העליון .

בסביבת הקבר ישנם עצי זית ,זכר לבוסתנים מהכפר הערבי פראדייה ,ממנו נלקח השם פרוד שהיה  יישוב יהודי עתיק שנזכר בתלמוד.  

נמשיך לאורך הנחל נעבור עץ חרוב גדול ממדים  או אז נגיע אל מערה שאותה נעבור ואנו מגיעים כעבור צעידה קצרה אל המפלים שגובהם כמעט 3 מ' ,יש לציין כאמור כי לא בכל השנה זורמים להם המים במפל ,אך גם בתקופה בה המפל יבש ,עדיין ניתן ליהנות ממקום חביב ומהנה. מסביב ישנם עצי חרוב ואלה ארץ ישראלית וכשאין מים את המדרגות שיוצרות את המפל מכסה  שחב. לאחר הביקור במפלים יש בידכם שתי אפשרויות. האחת לחזור אל הרכב דרך בה הגעתם והאפשרות השנייה להמשיך הליכה קצרה עד לערוץ הנחל  עד שתראו את שרידיה של טחנת קמח ומשם נמשיך חזרה לנקודת הסיום.

מפלי פרוד מידע שימושי

 
  איך להגיע

לבאים מכיוון כרמיאל  המשיכו לכיוון צפת עד לצומת 7 שם נפנה שמאלה נעבור את תחנת הניסיונות של משרד החקלאות שנמצאות מצד ימין ואז נעבור את הכפר עין אל אסד  נמשיך מימין נמצא קיבוץ פרוד. נעבור ובזהירות בעיקול ישנה חנייה.


מתי לבקר
הזמן הטוב ביותר בכדי ליהנות מזרימתה של המפלים ,לאחר תקופת גשמים בדרך כלל בין החודשים  פב' –אפריל.


צמחייה במסלול
בתקופת החורף תוכלו ליהנות מפריחתו של הנרקיס והרקפות.  במהלך חודש פב' השטחים מלאים בפריחת הכלנית ובחודש אפריל פורח לו במסלול אחירותם החורש.  logo בניית אתרים