מנזר השתקנים בלטרון  


מנזר השתקנים מוכר גם בשמו מנזר לטרון. לטרון קיבלה את שמה מצליינים שעברו כאן בעבר ושמעו את שם המילה לטרון. בטעות נטו לחשוב כי במקום זה נולד הגנב שאותו צלבו הרומאים ביחד עם ישו , שכן פירוש המילה לטרו = גנב. את המנזר הקימו בשנת 1890 הנזירים השתקנים.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

אותם נזירים מקימים את המנזר בגבעה שעליה ניצבה בעבר מצודה צלבנית. אשר היתה מוכרת גם בשמות מצודת הפרשים ומבצר לטרון זכר לאותו מבצר שהוקם כאן במאה ה 12. במנזר מתגוררים נזירים אשר גזרו על עצמם שתיקה.
שתיקה זו חלה על כל הקשור בדברי חולין. הנזירים כמעט ולא מדברים. הם אינם אוכלים בשר, ובמהלך היום עובדים בשטחים החקלאיים שבמנזר, שם מגדלים הם זיתים וגפנים, לצרכיהם וכן ניתן לרכוש בחנות הצמודה למנזר.

יומם של הנזירים מתחיל די מוקדם, בשעה שלוש לפנות הם מתחילים בתפילה הבוקר, ולאחריה ממשיכים לעבודה בחקלאות.

לאחר העבודה ממשיכים בתפילותיד שעת השקיעה.

מבצר לטרון
מהמנזר ניתן להמשיך ולבקר במבצר הצלבני שבראש הגבעה. אליה ניתן להגיע משער המנזר שם תראו סימון כחול זוהי הדרך אל המבצר. למבצר זה הייתה חשיבות אסטרטגית שכן ישב על הציר שבין החוף לירושלים. וכאן התיישבו להם הטמפלרים. המבצר חווה לא מעט קרבות, בין המוסלמים לנוצרים. ידוע ומסופר עח באחד מהם אף היה שותף לא אחר המלך ריצארד לב ארי שעמד בראש מסע הצלב לארץ ישראל. לימים התפרסם מסע הצלב הזה עם סיפורו של רובין הוד.
מראשה של הגבעה נשקף נוף נפלא. לאחר שתסיימו את הביקור במנזר השתקנים המשיכו אל פארק קנדה ומיני ישראל. האתרים די סמוכים למקום המצאכם.

איך להגיע
מכביש מספר 1 יש לרדת לפי השילוט במחלף לטרון לכביש 3 . שם יש לפנות שמאלה למנזר.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים