שוודיה
מקומות שחייבים לראות


ויסבי Visby

ויסבי Visby העיר היחידה באי גוטלנד. ויסבי נחשבת לאחת מערי ימי הביניים שהשתמרו בצורה הטובה ביותר בסקנדינביה. האטרקציה המרכזית בעיירה הוא חומת אבן באורך 3.4 ק"מ הנקראת רינגמורן, בשבדית חומת הטבעת, המקיפה את העיירה ואת שרידי הכנסייה העתיקה.


מרסטרנד Marstrand

חצי אי דרומי הפונה לים הבלטי. סקונה הוא אזור של ניגודים. מצד אחד ניתן לחזות בעצי שלכת קלילים וביער המתנוסס בנוף, מצד שני יש חופי גיר נפלאים. מומלץ לשוחרי טבע שיודעים להנות מהליכה על שביל המוביל אל תוך היער. 

סקניה Skåne

עיירת נופש המרוחקת מגטבורג בשעת נסיעה. זוהי הגירסא השבדית של הוליווד המושכת אליה ידוענים ובני משפחת מלוכה. באזור יש מבצר מרשים של גרנד קרלסטן, בתי עץ צבעוניים וסירות מפרש לצד סלעים באוקיינוס הכחול.

הארכיפלג של שטוקהולם Stockholm Archipelago


מורכב מכ-24 אלף איים שמעט מהם גדולים ומאוכלסים, השאר הם מרבצי סלע קטנטנים הצצים מתוך המים הכחולים של הים הבלטי. סטוקהולם עצמה מתרוממת מתוך הים ובנויה על 14 איים המחוברים ביניהם בעשרות גשרים ומנהרות.
כמעט בכל מקום בעיר נמצא במרחק הליכה מחוף.


מלון הקרח Icehotel

בכפר קטן בשבדיה, מצפון ללפלנד, נבנה בכל שנה מחדש בחודש דצמבר מלון עשוי קרח, המציע אירוח באווירה חורפית, בצורה מקורית במיוחד. לצד חדרי מלון רגילים, מציע המקום לינה חווייתית בחדרי קרח ושלג שאין בהם דלתות, והטמפרטורה הממוצעת בהם היא חמש מעלות מתחת לאפס. ניתן להנות מרכיבה על איילים, צפייה בזוהר הצפוני, פיסול בקרח ושלל פעילויות מהנות שהמלון מציע.


Malmö  מאלמוהעיר הגדולה במחוז סקונה, רק בשנים האחרונות מאלמו התפתחה מבחינה תרבותית, ארכיטקטונית וחברתית.
למאלמו יש מודעות סביבתית גבוהה ושם נמכרים מוצרים אורגנים בחנויות ובמסעדות. גם החנויות שם דוגלות בסחר הוגן ובתהליכי ייצור שאינם פוגעים בסביבה.


שטוקהולם Stockholm

בירתה של שבדיה, הבנויה על שרשרת איים, הוקמה לפני 700 שנה על ידי המלך של שטוקהולם.
שטוקהולם היא מקום טוב להתחיל את הסיור בעיר. הבניינים הישנים הצפופים והמדרחוב מסמלים את שטוקהולם העתיקה. בעיר העתיקה נמצאות שלוש כנסיות המספרות סיפור היסטורי מעניין ומומלץ לבקר בהן ולו רק להצצה מבחוץ.גטבורג Gothenburg

עיר Vבירה של מערב שוודיה. העיר מלאה בתעלות ציוריות, ברחובות המרוצפים ובשטחים ירוקים. בעיר יש את הגן הבוטני הגדול בשבדיה, תרבות קפה מעניינת ושפע מסעדות העטורות בכוכבי מישלן.logo בניית אתרים