קובנט גרדן והתיאטראות 

את הטיול התחילו  ב תחנת קובנט גארדן צאו לרחוב ג'יימס עליו תמשיכו עד סופו שם פנו שמאלה ואתם ניצבים מול הרויאל אופרה האוס  זהו ביתה של האופרה המלכותית הנחשבת לטובה ואיכותית.הבניין נבנה בשנות החמישים של המאה ה 19 
ממול נמצא מוסיאון התחבורה של לונדון 
טל :   +44 20 7379 6344 
אתר


מעבר לרחוב המשיכו ותגיעו לרחוב     Wellington St  במס' 45 נמצא מוזיאון הסרטים 
אתר


כעת לאחר שביקרתם במוזיאונים אנו ניגש לאחת האטרקציות המרכזיות בלונדון זוהי הכיכר של קובנט גארדן. בתחילה נבנו כאן מנזרים בעבור הנזירים שעבדו כאן בחקלאות.ואת המנזרים החליט המלך הנרי ה 8 להרוס חלק מן המנזרים ומסר את השטח החקלאי לאצילים. הללו בנו את בתיהם.ואת השטחים החקלאים המשיכו לעבד.ואת הסחורה מכרו באזור מה שהפך את השטח לשוק פעיל ותוסס. 

אחד האציליםהחליט כי השטח יהפוך לאזור מסחר במקביל לשוק והאדריכל שמתכנן את המקום בונה כיכר מסחרים בהשראהת הכיכרות באיטליהובה דבק הכינו הפיאצה עד היום. 
בהמשך נבנו באזור מבנים לתושביה העשירים של לונדון אך השוק שהיה כאן ( פסק לפעול בשנת 1974 ) וצעקות הרוכלים הבריחו חיש מהר את התושבים. 
הדוכנים בהוראת הממשלה מפונים ומבנה מיוחד שנבנה במהלך המאה ה 19 תופס את שטחי הדוכנים. במהלך שנות ה 70 מתפנה כאמור מכאן השוק ובהמשך הופך לאזור שעשועים ולאטרקציה תיירותית. 
בכיכר ניצבת לה אחת הכנסיות המפורסמות בלונדון כנסיית סיינט פול. הכנסייה הפונה אל מבנה הפלאואר שבו נמצא השוק למעשה אין זו הכניסה לכנסייה והכניסה נמצאת מרחוב בדפורד. הסיבה לכך היא שאנשי הכנסייה לא אישרו כי המזבח יהיה מהצד המערבי והורו לשנות את הכיוון.וכך ההחליט האדריכל לדמות את הכניסה. מרחבת הפיאצה. 
לאחר הביקור בכיכר וצפייה באומני הרחוב המשיכו כעת אל רחוב ראסל עד שתגיעו לתאטרון דרורי  ליין הנמצא ברחוב  Catherine Street 
שאת חזיתו מעטרת שדרת עמודים מבנה תאטרון דרורי הוקם בשנות ה 60 של המאה ה 17.ולאחר הבנייה נשרף מס' פעמים. המבנה הקיים הוקם בתחילת המאה ה 19  
טל:     +44 844 412 4660 
אתר 


כעת המשיכו על רחוב ראסל שמתחלף לרחוב קימברלי פנו שמאלה לרחוב Wild Street שם ניצב בניין  Freemasons’ Hal 
זהו המטה של הבונים החופשיים באנגליה ומקום מפגשם העיקרי של אנשי  הבונים החופשיים בלונדון. 
המבנה נחשב לאחד ממבני ארט דקו היפים באנגליה. 
במקום אולם ובו 1,700 מקומות ישיבה  ספרייה ומוזיאון, חדרי עבודה ומשרדי הנהלה. 
הכניסה חינם 
בכתובת:     60 Great Queen St 
טל :   +44 20 7831 9811 
פתוח עד השעה 17:00 
אתר


לפני שנמשיך עשו סטייה קטנה לעוד אחד מהתארטראות המפורסמים של לונדון   Donmar Warehouse    שנמצא בכתובת   41 Earlham St בית   התאטרון אינו גדול ביחס לתאטראות אחרים בלונדון. אך גדולתו בכך שמרבית ההצגות הגדולות התחילו כאן. כך היה שעל במת התאטרון הופיעו כוכבים גדולים שהכירו בערכו של התאטרון הקטן. הופיעו כאן   גווינת פלטרו, ניקול קידמן והלן מירן ועוד רבים וטובים. 
יש לקחת בחשבון כי אם תרצו לראות הצגה כאן תאלצו להזמין זמן רב מראש אך יחד עם זאת התאטרון מוכר מס' מצומצם של כרטיסים בקופת התאטרון באותו יום.

טל :(0844 871 7624  
אתר   
 נשוב לביתם של הבונים החופשיים ונמשיך טיילו לאורך רחוב Great Queen Street רחוב תוסס ובו פאבים מסעדות וחנויות. 
המשיכו על הרחוב עד סופו ימינה ימינה לשדרת Kingsway  ושוב ימינה ברחוב Wild Court נמצא מבנה אדום עתיק משהו ביחס לשאר המבנים בסביבה זוהי מכללה למנהל עסקים קנסינגטון. 

נשוב לשדרת Kingsway נמשיך עד לרחוב Strand שם ישנן מקבץ של מס' אתרים מעניינים. 
ראשון   
בפינת הרחוב נמצאת כנסיית   St Clement Danes     כנסייה משוחזרת,כנסיית חיל האוויר המלכותי פנים הכנסייה מוזהב וברצפת הכנסייה תגי  הטייסות של חיל האוויר המלכותי. 
הכניסה חינם. 
אתרנגיע לכנסיית סיינט מארי לה סטרנד Saint Mary-le-Strand  אשר שבנייתה נסתיימה בשנת 1715 
אתר
טל:  
+44 20 7836 3126 
 בפינת הרחוב ב  
5 Strand Ln   נמצאים שרידי מרחצאות רומיים ולידם במס 4 זהו אחד המבנים העתיק נקרא בית המשמר הישן  בתחילת המאה ה 17 שימש המקום כבית מעצר. 
נשוב לרחוב סטרנד יעדנו הבא בית סומרסט, מבנה עצום ומרשים שנבנה בשנת 1786 אך בנייתו החלה שנים רבות קודם ע"י סומרטס עצמו שכיהן כלורד. 
במקום ישנה גלרייה לאומנות. 
אתר


Save on your hotel - hotelscombined.co.il

המשיכו על רחוב סטרנד ומיד משמאלכם תראו את סמטת סאבוי כשפסל מזהב על הגג מסמל לכם את מיקומו של תיאטרון סאבוי וביום גם בית מלון סמוך. הבניין נבנה בשנת 1880 המעניין ברחוב הכניסה לתאטרון זהו הרחוב היחידי בלונדון בו הנסיעה היא מצד ימין והסיבה לכך היא שהנשים שלבשו בגדי ערב והגיעו לתאטרון יוכלו לרדת ישר למדרכה ולא לטבול את רגליהן בשלוליות. 

המשך הרחוב תראו מימין את תאטרון אדלפי  
אתר  
טל:  
44 20 3725 7060 
פנו כעת לרחוב Adam Street עד סופו החסום משמאל ישנם מדרגות המובילות לכיוון נהר התמזה. 
מולכם על גדת הנהר ניצב אובליסק זוהי  
מחט קלאופטרה   שמו של אובליסק (אחד מתוך 2 השני הוצב בניו-יורק ) אשר הובא לכאן ממצרים במהלך המאה ה-19 . 
  
האובליסק הוא אחד מתוך פחות מ-30 אובליסקים אשר שרדו ובחלקם נמצאים ברחבי העולם בהם האובליסק בפריס.   בניית האובליסקים מתוארכת ל-1500 לפנה"ס והוצבו בפתחו של מקדש בעיר און אשר היתה עיר במצרים העתיקה לא הרחק מהעיר ממפיס בדלתת הנילוס.  הובלתו של האובליסק ממצרים ללונדון ארכה לא פחות מ-80 שנים.   מוחמד עלי שרצה להעניק את האובליסק כתשורה למלכה ויקטוריה לניצחון של הבריטים בקרב הנילוס בו ניצחו כוחותיו של נלסון את כוחותיו של נפוליאון.   העברה התעכבה כתוצאה מעלויות גבוהות בסוף שנות ה-70 במאה ה-19 נתרם הכסף הדרוש להעברת האובליסק. 
את האובליסק העבירו בספינה מיוחדת בשם קלאופטרה. העברה לא עברה בלי קשיים והאובליסק כמעט וטבע.  האובליסק הגיע ללונדון בשנת 1878 וכל הרצונות להעמידו במקומות מרכזיים כמו בכנסיית ווסטמינסטר ובמוזיאון הבריטי עלו בתוהו בגלל הרחובות אשר


העברה התעכבה כתוצאה מעלויות גבוהות בסוף שנות ה-70 במאה ה-19 נתרם הכסף הדרוש להעברת האובליסק.
את האובליסק העבירו בספינה מיוחדת בשם קלאופטרה. העברה לא עברה בלי קשיים והאובליסק כמעט וטבע.
האובליסק הגיע ללונדון בשנת 1878 וכל הרצונות להעמידו במקומות מרכזיים כמו בכנסיית ווסטמינסטר ובמוזיאון הבריטי עלו בתוהו
 בגלל הרחובות אשר   לא איפשרו את הובלתו .   בסופו של דבר הוחלט להעמיד את האובליסק ברציף ויקטוריה.

למתבוננים מקרוב באובליסק ניתן לראות בבסיס את לוחות הזיכרון אשר מספרים את המסע שעבר האובליסק ואת הנספים
במהלך ההעברה.
כמו כן חפצים שננים כמו תמונתה של המלכה ויקטוריה ,מטבעות שונים והתנ"ך.
תחנה קרובה לסיום המסלול Embankment Station


Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים