המבורג גרמניה-מידע,טיפים,אטרקציות ומה לראות


   מה לראות ומה לעשות בהמבורג                        

המבורג העיר השנייה בגודלה בגרמניה, ממוקמת בשפכו של נהר האלבר, (50 ק"מ מן הים ). מיקומה הופך אותה לחשובה ביותר שכן יושבת  היא על נקודה שבין הים הצפוני לנתיבי המים  הפנימיים בגרמניה.

המבורג מפורסמת בנמלה הגדול ביותר  בגרמניה והנמל השלישי בגודלו באירופה. 

המבורג הפכה להיות אחד המרכזים התרבותיים והמסחריים החשובים בגרמניה ויעד תיירותי ובה אטרקציות רבות.

המבורג היא עיר מעניינת בה מבנים היסטוריים ותעלות רבות בה אשר בצדק העניקו לה את הכינוי  "ונציה שבצפון".

לא פחות מ-47 מוזיאונים יש בהמבורג , שטחים רבים בהם ריאות ירוקות ,חנויות, קניות חיי לילה תוססים בקיצור עיר נפלאה.מה לראות בהמבורג


 עולם מיניאטורי המופלא   

אחת התערוכות המצליחות  והמעיינות דגם הרכבת  הגדולה בעולם המתגאה בק"מ רבים של מסלול רכבת .בפארק דגמים של נמל התעופה, אך כמות הרכבות  היא שתמשיך את תשומת לבכם עם לא פחות מ-930 רכבות 14,500 קרונות,מאות אלפי עצים, ודמויות, אלפי דגמי מכוניות . נופים שהועתקו משוויץ וסקנדינביה  מיניאטורות של אתרים מהמבורג ,גן חיות  אזור ארה"ב הוא אחד האזורים מושכי הקהל  תמצאו כאן את לאס וגאס,קייפ-קנרוול ,הגרנד קניון  פר ראשמור וה-יוסימיטי פארק.

בסקנדינביה ספינות השטות ולהן ,שוויץ עם ההרים השגיאים ואפילו מפעל שוקולד.עולם המיניאטורות המופלא  Miniatur Wunderland

בכתובת
 Kehrwieder 2-4/Block D 
Hamburg

אתר
מעבר לתעלת 
KEHRWIEDERFLEET ממוקם 
מוזיאון ספייצ'ר 
SPEICERSTADTמוזיאון ובו מוצגים גומי שקי קפה מכשירים לדגימה  קקאו ותבלינים .
המוזיאון ממוקם במבנה  ששימש בעבר כמחסן. מוצגים נוספים מתארים את הארכיטקטורה של האזור  סחר התה.
מידע 

Am Sandtorkai 36 
Freihafen
טל 
3211914049 
אתר
נמל המבורג –השער לגרמניה

נמל המבורג הוא לא רק נמל שער הכניסה הימי לגרמניה.

נמל המבורג נחשב כמוקד למס' אטרקציות חשובות  בהמבורג .הנמל פרוש על-פני שטח של כ-100 ק"מר.שייט בתוך הנמל ,מומלץ על מנת להכיר וללמוד את גודלו ועוצמתו של הנמל.

לימינו אנו המוזיאון נפתח כבר בשנת 1869 ,המוזיאון מורכב משלושה מבנים מבנה קובייתי גלריית ההווה, מבנה ניאו-קלאסי ומבנה לבנים שנבנה ב-1869 . במוזיאון כאמור יצירות אומנות ואוסף של תחריטי נחושת  ותערוכות של אמנים עכשוויים.

נמל המבורג השער לגרמניהבית העירייה

בניין העירייה נבנה בין השנים 1886-1897 והמבנה המקסים שולט על מרכז העיר. מבנה העירייה עלה בלהבות בשנת 1842 העירייה עברה  למשכן זמני עד שנת 1897 עת נחנך שוב המבנה .הבניין ניצב על 4000 תמוכות עץ ובו לא פחות  מ-647 חדרים. 20 פסלים קיסרים מעטרים את החזית ומעל הכניסה  הראשית הכיתוב מתבקשים הצאצאים לשמור על החופש  שהושג בידי אבותיהם".

שער הברזל המרשים פותח אל אולם ובו זרם למעלה מ-28,000 אתרי קבורה וכ-400 אסירים מבעלות הברית שנהרגו במלחמת העולם השנייה .

בבית הקברות אתר הנצחה לקורבנות רדיפת הנאצים  וחברי המחתרת האנטי נאצית.אתרים נוספים בקרבת בית העירייהאתר ההנצחה לניקולאי הקדוש
אתר ההנצחה החשוב בהמבורג בהתמודדות של המלחמה והדיקטטורה בין השנים 1933 עד 1945.במקור עמדה כאן כנסייה שנהרסה בהפצצה על העיר המבורג בשנת 1943.
בחורבות אתר ההנצחה זכרון למלחמה וההפתתות שניחתו על העיר, ניתן לעלות לתצפית מרהיבה במעלית זכוכית ממרפסת תצפית בגובה של 76 מ'משם ניבט נוף מרהיב של הנמל  האגמים ומרכזה של העיר.
בתי האחסון 

האגמים האלסטר החיצוני והפנימי

בליבה של המבנה שוכנים להם שני אגמים  האלסטר הפנימי והאלסטר החיצוני ,שני אגמים  מלאכותיים אשר מתחברים לנהר האלבר ונהר  האלסטר. באזור האגמים תמצאו  אזורים ציוריים ושדרות  עתיקות  עם שבילי הליכה רבים ,בתי קפה על שפת המים ושייט מהנה באגם.אזור האגמים מכוסים בפארקים ירוקים וגנים מקסימים  ,אחד האזורים הפופולאריים ה-SELDORF ובה גלריות בתי קפה בוטיקים.

חודש ספטמבר באזור האגמים הינו חוויה פסטיבלים ,קונצרטים ודוכני רוחב ,חגיגה.
פארק פלאנטן און בלומן 

במרכזה של המבורג משתרע לו פארק מקסים  ביופיו מקום נפלא אם אתם עם ילדים או אם אתם מחפשים להירגע משאון העיר. בפארק גן בוטני ובו חממת צמחים וגן יפני הגדול  מסוגו באירופה.

הפארק נמתח מסנט פאולו עד להאלסטר  בתחילה שם במקום גן זואולוגי ובהמשך הוסר לשטח ציבורי ,בערב נערך מופע אורות ומים מרהיב ביופיו

אתר 


טיול בסמטאותיה העתיקות של המבורג

בתים ששוחזרו בקפידה בהמבורג הישנה מבנים אשר נבנו במאה ה-17 והמאה ה-18 שחלקם אף שימשו כרקע תפאורתי לסרטים.  רחובות עתיקים מאד מעניינים ומשוחזרים הם רחובות. CREMON, PETERSTRASSE ,REIMERSTWIETE, DEICHSTRASSE וכולם נמצאים במרכז העיר.
רחוב PETERSTRASSE


רחוב  DEICHSTRASSE


מגדל הטלביזיה

אחד המבנים שהם ציוני דרך בהתפתחותה של  המבורג לאחר המלחמה מגדל הטלביזיה אשר נבנה בין השנים 1965-1968 גובהו של המגדל 280 מ'.

בגובה של 128 מ' ממוקמת מסעדה ותצפית נפלאה משם תוכלו ליהנות מכוס קפה במרומים ואפילו  לאמיצים שביניכם קפיצת באנג'י.
בכתובת :     Lagerstraße 1, 20357 Hamburgבית הקברות היהודי באלטונה  400 שנות היסטוריה ומורשת יהודית מרוכזים להם בבית העלמין היהודי באלטונה.  בית העלמין בהמבורג אלטונה נחשב לאחד מבתי  העלמין בעלי המשמעות ביותר בעבור העולם היהודי  בבית העלמין על פני שטח של כשני דונמים  
ישנם קברים מדהימים של מה שהייתה פעם אחת הקהילות המפוארות בגרמניה.

בבית הקברות ישנה חלקה לרבנים ספרדים ולרבנים אשכנזים .

בית העלמין שוקם ושופץ ובו נערכים כיום סיורים מודרכים.

בכתובת :  Königstraße 10a, 22767 Hamburg

כנסיית סיינט מיכאליס

הכנסייה המפורסמת ביותר בהמבורג, גנסיית סנט מיכאל נבנתה בינן השנים 1750 עד שנת 1762  בסגנון בארוק.

מגדל הכנסייה בגובה של 132 מ' ולראשו ניתן לטפס  באמצעות מדרגות ומעלית.  אלפי אנשים נקברו בקריפטה של הכנסייה. בכנסייה ישנו מוזיאון . בסמוך לכנסיית סנט מיכאל כנסייה נוספת סיינט ג'יימס. 

משרדי מידע לתייר בהמבורג

- בשדה התעופה


- בתחנת הרכבת
 

- מול כנסיית סנט פאולי

- ליד תחנת דאטמור Dammtor station


קו מידע  
+49 (0)40-300 51 701.

Save on your hotel - www.hotelscombined.com

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים