.
    
       
אתר התיירות והטיולים של צביקה     .

איסווירהאיסאווירה  ( Essaouira), או בשמה הקודם, כפי שהיא מוכרת ליהודי מרוקו בכלל ואלה של העיר הנפלאה הזו בפרט - מוגאדור. ממוקמת לחוף האוקיינוס האטלנטי,כמעט במחצית הדרך מאספי (אספי) לאגאדיר. על כביש החוף הראשי מס' 8P. ישנו כביש נוסף, פחות טוב, אך מעניין לנסוע בו, מאחר והוא צמוד לחוף הים, וקצר יותר ב - 20 ק"מ. מאיסאווירה  ניתן להגיע בנוחות לצפון, לסאפי (130 ק"מ), לקזה (330 ק"מ), מזרחה למראקש, על כביש, 10P (130 ק"מ**).

איסאווירה  הנה אחת מעיר התיירות במרוקו. אין עיר במרוקו, שבה תמצאו, כמות של תיירים צעירים, כמו כאן, והדוברים מגוון רב של שפות. בעיקר אירופיות.

בעיר יש, עתה, כ- 50,000תושבים, שעיקר פרנסתם על דיג ותוצריו, תיירות ומלאכות מסורתיות, בעיקר עיבודים בעץ הערער.


איסאווירה  הנה עיר מרוקנית אופיינית. מרבית הפעילות כאן מתמקדת בטיפול בתיירים הבאים במסגרת עצמאית ובקבוצות קטנות. חבילות של יום טיול מגיעים לעירבהמונים, מאחר ומזג האויר, כאן, גם ביום קיץ, הכי לוהט, באגאדיר או במראקש הטמפרטורה לא תעלה על 20 מעלות. זאת ועוד הנמל הפורטוגזי והסימטאות הישנות והצבעוניות ב"מדינה" משווים לעיר מראה המושך, כאמור, רבים.

איסאווירה משמשת, גם, כנקודת מוצא לטיולים לאזורים שממזרח , מצפון ודרום . כך, שודאי,  שאמליץ לכם שהות בה יום או יומיים לפחות.

אסאווריה, הנה עיר החוף החביבה ביותר על טיילים  עצמאיים. לעיר חוף מרשים הנמשך דרומה ובו מספר כפרים לנופש "זרוק". האוירה, כאן, שונה מזה של ערי השוקמראקש, פאס, מקנס וטנג'יר. אפשר לסכם את ביקורכם, פה, במילה אחת - הרגעות.

 

לאיסאווירה יש עבר יהודי עשיר. במקום נמצא ביתו, בית הכנסת ונקודת הציון של ר' חיים פינטו (הגדול), ראש השושלת.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים