אגם בלדבלד והסביבה הנופים הטבע תיירות ונופש בלד ממוקמת בצפון מערב סלובניה, ובו אחד האגמים היפים בעולם שביקור בסלובניה יהיה עקר ובלתי מושלם בלעדיו ובסביבתו.
העיירה בלד עצמה מאוכלסת בכ 8,000 נפש והיא פנינת טבע מרהיבה ובילוי לכל המשפחה.
כולל תיירות בריאות וספא , מתאים לכל מי שרוצה להתרחק מן ההמולה של העיר ומחפש רוגע בחיק הטבע המדהים.
אגם בלד והסביבה  נופים אטרקציות ונופש
אגם בלד
אורכו של האגם הוא כ   2 ק"מ ורוחבו כ 1.300 ק"מ, היווצרותו של האגם מרתקת בפני עצמה כיוון שהאגם נוצר כתוצאה מקרחון   שבעצם היה כלוא בין ההרים , מיקומו המדוייק הוא בין האלפים היוליאניים לבין   אגן לובליאנה,   מסביבו ריאות ירוקות ועצים כאשר הצבע הירוק של הצמחייה משתרבב עם הכחול של המיים .  
האגם מציע גם סירות משוטים,   רכיבה על אופניים סביבו, מסלולי הליכה ומשחקי ספורט אחרים כגון   גולף.   מהאגם עצמו ניתן לעלות לתצפית פנורמית בטירת בלד   ובעצם הוא מהווה את נקודת ההתחלה לפארק טריגלאב.

אתר הבית של בלד
 

האי בלד -  Blejski Otok  
 אחד מפלאי הטבע המרתקים כי הוא ממקום ממש בתוך האגם, בעבר האי שימש לעלייה  לרגל לכנסיה של מריה  הקדושה,  הכנסייה נהרסה ונבנתה מחדש והחליפה פנים עוד ממחצית ימי הביניים,  אך כדי להגיע אליה צריך
לעלות  כ 100מדרגות עד שרואים את מגדל הפעמונים,  דרך ההגעה לכנסייה היא על ידי סירות המופעלות במקום על ידי חברות שונות.


טירת בלד -  Blejski Grad
הטירה המרשימה  מהמאה ה - 11צופה על אגם בלד מגובה של כ 140 מטר,  המקום שימש את הבישופים לאורך מאות בשנים והשתכנו שם.  במאה ה 16 פקד רעש אדמה  עוצמתי  את המקום ולכן נאלצו לשפצה ולבנותה מחדש , ובמחצית המאה ה -20 עברה מתיחת פנים נוספת אך הפעם לא לצרכים דתיים אלא למטרות תיירות.  הטירה עצמה כיום מכילה בעצם 2 אגפים עיקריים: בחלקה העליון  ניצבת מרפסת פנורמית ויש שם תצפית שלא ניתן להחמיץ וכן כנסייה גותית.  החלק התחתון שהוא בעצם חלקה האסטרטגי של הטירה כולל חומה ומגדלי שמירה  כדי לדעת את קורותיה של הטירה והמקום מוצגת שם תערוכה המכילה כלי נשק, חנות למזכרות. לטירה עולים בדרך כלל בכלי רכב.אטרקציות נוספות באזור אגם בלד
 
פארק החבלים בגבעת סטרזה

טיפוס ברכבל לגבעת סטרזה

העיירה רדובליצה
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים