אופניים חשמליים בישראל:
מסלולי טיולים שווים


מסלולי טיול ברכיבה על אופניים


אחד המאפיינים העיקריים של ארץ ישראל, היא ריבוי יחסי של אזורי אקלים. בצפון אקלים קריר, במרכז אקלים סובטרופי ובדרום אקלים מדברי ויבש. התוצאה, מבחינת אוהבי הטיולים והרכיבה, היא ריבוי מסלולי טיולים באופן כללי, וטיולים שווים לאופניים חשמליים בפרט. בשורות הבאות נציב לקוראים כמה מסלולי רכיבה, שיכולים להיות מצוינים גם למי שרוכבים על אופניים חשמליים עם סוללות חזקות של גרין גו אנרג'י . .


קרדיט pixabay צילום התקבל מיח"צ

מסלולי טיול ברכיבה על אופניים בצפון ובגליל

שביל סובב גלבוע – מסלול אולטימטיבי לחובבי טבע: מסלול רכיבה סובב גלבוע הוא אולי אחד ממסלולי הרכיבה היותר מעניינים בישראל. מדובר במסלול באורך של כשלושים קילומטרים, אשר מקיף את אזור הגלבוע. המסלול הזה מתאים לרכיבה של כל המשפחה וגם לאופניים חשמליים, ויכול להספיק ליום טיולים שלם. לאורך השביל המטופח הזה יש כמה נקודות תצפית, אשר מספקות נוף מרהיב עין, ממעוף הציפור.
סובב כינרת: מסלול מעניין נוסף הוא מסלול סובב כינרת, המקיף את ימת הכינרת כולה. בשנים האחרונות המסלול הזה הפך להיות פופולרי יותר, לאור העובדה שהכינרת נמצאת כל הזמן בשיא, ואיננה מתרוקנת בעקבות שנות בצורת. גם לאורך המסלול הזה יש נקודות תצפית שונות, אבל בעיקר יש בו הרבה צמחיה, הרבה מים והרבה מאד כיף.
הבאנו כאן שני מסלולים, אבל כדאי לדעת שצפון הארץ הוא אולי המקום העשיר ביותר הן מבחינת הנוף והן מבחינת הצמחייה, ויש בו הרבה מאד מסלולים, והרבה מאד שבילים שהוכשרו על ידי החברה להגנת הטבע.מסלולי טיול ברכיבה על אופניים במרכז

מסלולי רכיבה במרכז
אחד המסלולי  טיולים בישראל  היותר נחמדים ויותר פשוטים לרכיבה באזור המרכז הוא מסלול האופניים מבית יהושוע לרעננה. מדובר במסלול באורך של כשבעה קילומטרים, שברכיבה מתונה אפשר לסיים אותו בשעתיים. ברכיבה איטית עם מנוחות, המסלול הזה יכול לקחת קצת יותר, אבל אפשר להפיק ממנו הנאה מרובה. מדובר בכביש שמתחיל בחוף פולג, ונמשך גרומה לאורך פסי הרכבת. אין בו עליות וירידות תלולות, מה השופך אותו לנוח מאד לכל המשפחה.מסלול שני – נחל תנינים – בית ליד:
מדובר במסלול באורך 30 קילומטרים, כל כולם בתוך שדות ונוף נפלא, לאורך כל השנה. בדרך כלל, כדאי לעבור את המסלול הזה מבית ליד מזרחה לכיוון מדרשת רופין ונקודות ציון נוספות עד נחל אלכסנדר. גם המסלול הזה מעניין, אם כי הוא דורש קצת יותר מאמץ וכושר.
אף שרבים שאינם מצויים בתחום חושבים שדרום הארץ הוא אזור צחיח ולא מעניין, ההפך הוא הנכון. דווקא בדרום ניתן למצוא מסלולי רכיבה שווים, עם המסלולים הללו ניתן למנות מסלול סובב יער מיתר, מסלול רכיבה ביער להב ואת שביל האופניים ניר משה. מרבית מסלולי הרכיבה הוכשרו ע"י הקרן הקיימת וחלקם על ידי החברה להגנת הטבע. מרבית המסלולים נועדו לרכיבה לכל המשפחה, אבל יש גם מסלולים שנועדו לרוכבים מקצועיים ומיומנים שיכולים לגמוא מרחקים ארוכים. מרבית המסלולים מאפשרים רכיבה על כל סוגי האופניים, כולל אופניים חשמליים. דווקא המסלולים שבהם יש עליות וירידות, יכולים לגרום להנאה הרבה ביותר למי שרוכבים על אופניים חשמליים.


 logo בניית אתרים