אטרקציות באילת במצפה התת ימי
יש באילת אטרקציות רבות ואין ספק שמעל כולם בולט המצפה התת ימי. אכן, המצפה שהוקם עוד בשנת 1975 הפך עם השנים לאחד מסמליה של עיר התיירות הדרומית, זכה לפרסים רבים ולמעשה במידה לא מעטה הפך לאחד מסמליה של המדינה. עד יום כבר ביקרו מיליוני אנשים מכל הגילאים ומכל רחבי העולם במצפה התת ימי, וזכו להצצה יוצאת דופן אל תוך העולם המדהים של הים האדום. בנוסף, המצפה התת ימי המוקדש לשימור בעלי החיים והאקולוגיה, מציע מגוון חוויות ומפגשים עם יצורים נדירים – אפילו כאלו שאינם מצויים בים סוף. בשורות הבאות נסקור מספר אטרקציות מרכזיות שממתינות לכם במצפה התת ימי .

ליהנות מביקור מושלם

אנו בטוחים שאתם כבר צמאים לקרוא על אטרקציות באילת ובפרט אלו של מצפה התת ימי, אבל רגע לפני כן נגיד כמה מילים על היערכות לביקור. ראשית, חשוב שתדעו שילדים מתחת לגיל 3 אינם צריכים לשלם. בנוסף, הכרטיס שלכם תקף ל- 3 ימים כך שתוכלו להיכנס ולצאת כאוות נפשכם. מעבר לכך, אנו ממליצים להצטייד כבר בכניסה במפה של הפארק ולעקוב אחר שעות ההאכלה של בעלי החיים, למשל בשעה אחת וחצי אנו מאכילים את צבי הים הצעירים ובשתיים עשרה וחצי את הבוגרים, בשעה אחת עשרה וחצי ובשעה שלוש מאכיל צולל דגים וכרישים, ובשעה עשר וחצי מתקיים הסבר והדרכה במגדל המצפה .

בנוסף, כדאי לשים לב לפעילויות מיוחדות אחרות שיש בפארק, למשל צלילה בתוך מתחם חתולי הים, המשחק המשפחתי "אתגר המצולות" שמלווה בהפעלות, חידונים ואפילו אפשרות לזכייה בפרס, ועוד. בכל מקרה, אל תדאגו כי הצוות המסור שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה .

מגוון אטרקציות במצפה התת ימי

לנוחיותכם, הנה סקירה על קצה המזלג (שממש לא מחליפה את החוויה עצמה!) של כמה אטרקציות מרכזיות במצפה התת ימי:

·        אקווריום דגים נדירים – זהו מתחם עם שלושים וחמישה אקווריומים ויותר משמונה מאות סוגי דגיםנדירים ומרהיבים, אלמוגים ועוד בעלי חיים מקסימים. כאן תכירו דגים צבעוניים ואת סיפוריהם המרתקים, טורפים, חסרי חוליות מרשימים, טורפים חכמים, וגם תצפו במופע מהפנט של מדוזות ובתצוגת חושך של בעלי חיים זוהרים.

·        שונית ים סוף – במתחם הזה מחכה לכם העתק מדויק של השונית האלמוגים המדהימה של מפרץ אילת. זהו אקוואריום מעגלי ובו מושבות אלמוגים מרהיבות ודגים יפהפיים, שימחישו כיצד נראית השונית שנמצאת מתחת לפני המים.

·        יצורים ממעמקים – במתחם הזה תפגשו בעלי חיים ימיים שנמצאים בעומקים של מאות מטרים, בלי קרן אור לרפואה, אותם תיעדו בסרטונים נדירים עם רובוטים משוכללים וצוללות מיוחדות. בואו לראות את אוצרות מעמקי הים המפליאים!

·        אקווה דום – זוהי אטרקציה חדשה אצלנו המציעה מפגש עם העולם המסתורי של הלווייתנים. זוהי ההזדמנות היחידה בארצנו לראות בתלת מימד את היונקים האדירים, החכמים והידידותיים, בחוויה עוצרת נשימה של 360 מעלות.

·         עולם הכרישים של המצפה – רוצים לפגוש את טורפי העל של הים הטרופי? בואו לבריכת הכרישים הענקית ותסיירו במתחם המורכב ממנהרה שקופה וממרכז פעילות. בתוך המנהרה השקופה אתם הולכים ומעליכם ולצידכם שוחים חתולי ים, להקות דגים, ע טלפי ים וכרישים בינות לאלמוגים היפהפיים.


זו הייתה רק סקירה קצרה של אטרקציות הממתינות לכם במצפה התת ימי, החל בצלילה מודרכת עם צוללן באקווריום חתולי הים, ועד לסיור בספינה קורל 2000


 


logo בניית אתרים