בלוג הטיולים מידע לדרך
טיול לקופנהגן בזול

בלוג הטיולים מידע לדרך- קופנהאגן (עם טיסת המשך מרומניה שעלתה 10 דולר)

כן הכותרת אמיתית לגמרי, לאחר שטייילנו בעיר סיביו ברומניה,שאליה הגענו מהארץ לאחר טיסה שמצאנו במחיר 27 דולר,מצאנו טיסה באתר הטיסות סקייסקאנר לקופנהאגן במחיר של...10 דולר.
כן אמיתי לגמרי עם חברת וויזאייר.

אמנם המחיר היה ללא מזוודות וללא אוכל,אך אנו לא נזקקנו למזוודה,את המזוודה השארנו בתאום מראש במלון בסיביו ואילו לנסיעה לקופנהאגן ארזנו לנו בתיק הגב את שדרוש היה לנו ל 3 ימים.
ההמראה ההמראה הייתה בשעה 12.55 והטיסה של חב' וויז אייר יצאה בדיוק בזמן,באנו מצויידים בכריכים,כך שלא נזקקנו לרכוש בטיסה.
טרם הטיסה עוד מהארץ הזמנו את המלון בבוקינג.

הזמנו חדרים במלון טיפאני שממוקם לא רחוק מתחנת הרכבת של קופנהגן.

לאחר הנחיתה רכשנו את הקופנהגן קארד כרטיס הנחה שמאפשר לטייל בחיסכון, כרטיס הקופנהגן קארד מקנה  כניסה חופשית לעשרות אטרקציות ומוזיאונים בקופנהאגן, אחת האטרקציות שאסור להחמיץ ארמון המלכה וגני טיבולי (לא למתקנים להם התשלום נפרד). היתרון  שהקופנהגן קארד מאפשר נסיעה חופשית ברכבת התחתית ובאוטובוס.

נסענו ברכבת מהשדה עד לתחנה המרכזית שהיה קרוב כאמור למלון.
טיול בקופנהאגן נחשבת לעיר יקרה יחסית,אך טרם הגעתנו ידענו להתארגן ולחסוך המון,דוגמא טובה לכך הם מי השתייה.
אנחנו מילאנו את בקבוקי המים מהברז,שכן מלמידה על דנמרק התבררה לנו העובדה כי בדנמרק, מי הברז בטוחים לשתיה  והם מתוחזקים בסטנדרטים גבוהים מאוד. כך חסכנו רכישת בקבוקי מים,ולממשה מילאנו את הבקבוקים בבוקר. 
המסעדות בקופנהגן יחסית יקרות (חשוב לדעת כי לא נהוג להעניק טיפ למלצרים) ולכן רכשנו מוצרים בסופר והכנו לעצמנו כריכים למשך היום ובערב,ישבנו על פיצה טובה.

המלון מזמין ומפנק החדרים מרווחים,עם מטבחון מאובזר. 
אמנם אין מזגנים אך היה קריר בעיר ולא נזקקנו למזגן.
לא שכרנו רכב והחלטנו לצאת ולחרוש את העיר ברגל.
את הסיור שלנו התחלנו בכיכר העירייה (Rådhus Pladsen) כיכר גדולה ומרשימה ביותר,שם נמצא בית העירייה (Rådhus).
נכנסנו פנימה וראינו את השעון האסטרונומי העתיק.

משם המשכנו למדרחוב הארוך (נחשב לארוך ביותר באירופה) מדרחוב הסְטרוֹיֶט (Strøget). טיילנו לאורכו של המדרחוב. הגענו עד למזרקת Gammel Torv, מזרקה מקסימה שנבנתה במאה ה 17.

בסוף המדרחוב הגענו לכיכר קונגנס ניטורב (Kongnes Nytorv), שאותה עוטפים מבנים עתיקים, אחד המבנים המרשימים ארמון שרלוטנבורג (Charlottenborg).


שייט
אין אפשרות להיות בקופנהגן ולא לקחת שייט
לקחנו שייט של חב' heycaptain , ליד בית המלוכה הדני המלכותי. התחלו את השייט במעבר ליד הארמון המלכותי, בסמוך עגנה  גם היאכטה המלכותית , משם המשכנו בשייט  דרך התעלות ההיסטוריות של מרכז העיר העתיקה,שם ראינו את האנשים שחיים בבתי הסירה, השייט המשיך דרך מבנים היסטוריים רבים, חלקם סיפר לנו הקפטן נבנו בידי המלך הנוצרי ה -4 בתחילת המאה ה -17.
בסוף תעלת Christiansavens חצינו את גשר המעגל היפהפה של אולאפור אליאסון,  הספרייה המלכותית. האזור הצבאי הישן,  בדרך עברנו ליד מסעדת  NOMA שנחשבת למסעדה הטובה בעולם. עברנו את בית האופרה ומשם שבנו למעגן,שייט מומלץ ביותר,אשר נתן לנו תצפית מיוחדת על העיר.
השייט נמשך שעה ועלה 200 קרונות לכל אחד מאיתנו.
היה שווה

התארגנו לטיסה חזרה שלמעשה עלתה לנו קצת יותר יקר,את הטיסה חזרה רכשנו במחיר של 21 דולרים.logo בניית אתרים