אסף חילו חופשה בטורקיה


אסף חילו: חופשה בטורקיה, בולגריה, קפריסין או יוון - מה הכי מומלץ ולמה ?

מומחה לתיירות ישראלית ובינלאומית, אסף חילו, מחזיר אתכם לחו"ל עם סקירה על חופשה בטורקיה, בולגריה, קפריסין או יוון .
לאיזו מדינה מומלץ לטוס? מה אפשר לעשות בכל מדינה? אזה יעד הכי מומלץ? וכיצד המדינות מתקדמות עם מיגור תחלואת הקורונה ?

עם התקדמות חיסוני הקורונה בעולם, אסף חילו ואתם חוזרים לבחור אפשרויות לטיסה הבאה שלכם !

אסף חילו: "אם התחלואה יורדת – התיירות עולה "
מלבד הובלתה העולמית של ישראל בחיסונים ומיגור הקורונה, גם יעדים תיירותיים רבים בעולם עושים את המאמצים כדי למגר את הקורונה בשטחן ולהחזיר את התיירות לרמות שאליהן הורגלו .
כניסה לשטחי מדינות העולם עדיין לא חופשית כפי שהיה לפני עידן הקורונה וישנן הגבלות שונות בחלק מהמקומות, אך התייר הישראלי ידוע בחיבתו לנופש בחו"ל וכל עוד הדבר מספיק בטוח ניתן להישמר מצד אחד ולנפוש מצד שני .
מומחה התיירות, אסף חילו, חושב שניתן לחזור לשגרת התיירות בהתאם לכללי הקורונה: "בכל הקשור לטיסות ומלונות המשוואה יחסית פשוטה, אם תחלואת הקורונה בירידה אז התיירות תהיה בעלייה. מדינות שבהן התיירות הן מרכיב עיקרי בכלכלתן, חייבות להשקיע משאבים גדולים כדי להאיץ את הטיפול בקורונה ".
נסקור 4 מדינות הקרובות לישראל, מה מומלץ? כיצד המדינות מתקדמות עם החיסונים לקורונה ?

חופשה בטורקיה

למרות העוינות בין הממשלים השונים, המצב בשטח שונה לחלוטין בין הישראלים לטורקים – המלונות והעסקים הטורקים צמאים לתיירות ומחפשים את התיירים הישראלים .
עקב מציאת אלטרנטיבות שונות וחתימה על הסכמי שלום עם מדינות ערב חדשת, נופש במדינה מוסלמית הפתוחה לישראלים הפך לתחרות ענפה ולמרות כל התענוגות ישראלים רבים כבר לא נוהרים לטורקיה וכרגע מרבית המבקרים במדינה הם המגזר הערבי .
אסף חילו מסביר על
טורקיה למטיילים הישראלים : " ללא קשר לקורונה חלה ירידה בביקוש של ישראלים לטורקיה, מי שעדיין מעוניין יכול למצוא מחירים נוחים מאוד עבור מלונות מפנקים, מסעדות טובות ושווקים מגוונים. נכון להיום, אחוז ההתחסנות בטורקיה לשני חיסונים מתקרב אל 10% התחסנות, ביחס לישראל זה לא הרבה אבל ביחס לעולם מדובר בהתקדמות משמעותית ".

חופשה בבולגריה - לא רק בטן גב

בולגריה היא יעד מבוקש ע"י ישראלים ובצדק, עם ערי חוף, דילים משתלמים לאורך כל השנה, קולינריה מגוונת ושפע, קזינו, מלונות המותאמים לקהל הישראלי, פארק מים ואטרקציות רבות נוספות שהופכות את בולגריה ליעד חם .
בעוד שבולגריה מתאימה מאוד למשפחות עם חופשת ה" סאני ביץ' " באביב וחופשות סקי בחורף, טיולי טבע קסומים בכל עונות השנה ועוד מגוון אטרקציות. היעד הבולגרי מתאים גם לנופש לקבוצת חברים או חברות עם חיי לילה המרוכזים ברובם בבורגס וורנה, יאכטות ומגוון רחב של מסיבות .
אסף חילו ממליץ על בולגריה, אך ממליץ גם להמתין: "בולגריה מציעה אפשרויות רבות המתאימות לכולם, נופש רגוע או סוער, דילים טובים לבירה
סופיה או לורנה ובורגס. בבולגריה חווים כרגע ירידה מהגל השני של הקורונה, כרגע אחוז ההתחסנות בבולגריה לשני חיסונים הוא פחות מ 2%, היעד מומלץ אבל צריך להמתין לאחוז התחסנות קצת יותר גבוה ".

חופשה בקפריסין

אמרתם קפריסין אמרתם חופים ונופים, אם טסתם או הפלגתם לכמה מדינות בחייכם, סביר שהייתם בקפריסין לפחות פעם אחת בחייכם .
במרחק נגיעה מישראל
קפריסין מציעה שפע תענוגות, חופשת בטן גב במלונות שווים, אוכל מגוון המתאים לישראלים רבים, טיולי אופניים או ג'יפים, אתרים ארכיאולוגיים, מוזיאונים, ספורט ימי ועד חיי לילה בלתי נשכחים .
אסף חילו על קפריסין: "ברור לכולנו שקפריסין מומלצת ואפילו יותר מפעם אחת בחיים. על האף העלייה בתחלואה, הקפריסאים מתחילים להתקדם עם החיסונים בשתי מנות וכרגע עומדים על קצת יותר מ 6% התחסנות, צריך להמתין עוד מספר חודשים לירידה בתחלואה ועלייה באחוז המתחסנים ".

חופשה ביוון

איי יוון הינם יעד חובה לכל מטייל ישראלי, מלבד המלונות המפנקים ומקומות הבילוי הרבים, יוון ידועה כאימפריה בעלת היסטוריה עתיקה מרתקת ועשירה בסיפורים המשתלבים בנופים ומבנים עתקים .
אסף חילו רואה באיים של יוון אופציה טובה לחודשים הבאים: "במדינות רבות ממליצים לכם על עיר אחת או שתיים, ביוון שפע ערים למספר חופשות: אתונה, כרתים, מיקונוס, רודוס, סלוניקי וערים רבות נוספות עם נופים עוצרי נשימה. בדומה לקפריסין, גם יוון מתמודדת עם גל שני של עלייה בתחלואה והמחוסנים בשתי מנות הם 7% מכלל התושבים. התקדמות יחסית טובה, מומלץ לעקוב אחר ההתקדמות בחודשים הקרובים ".

מידע לדרך-בלוג הטיולים

טואול - בניית אתרים