סלובניה- 10 אתרי החובה

10. מערת פוסטוינה סלובניה


מערת פוסטוינה POSTOJNA CAVE
נמצאת בדרום מערב סלובניה. המערה מכילה רשת ענקית של מנהרות, מעברים, גלריות ואולמות תת קרקעים, כדאי להתחיל את הסיור בנסיעה מסעירה ברכבת תחתית. הפופולריות של המערה גדולה עד שמספרם של המבקרים הגיע כבר ל-35 מיליון ב -200 שנים אחרונות. במטרה הטמפרטורה תמיד 10 מעלות צלסיוס, יש להגיע בבגדים חמים אפילו בקיץ.


9. העיר פיראן סלובניה


פיראן PIRAN
עיר קטנה מימי הביניים השוכנת לחוף הים האדריאטי,בדרום מערב סלובניה ובה סמטאות ציוריות, מבנים מרשימים, מסעדות דגים טובות,וחופים יפים. האדריכלות המקומית מזכירה את הסגנון הונציאני, גותי וערבי. משמעות השם ביוונית הוא אש וזאת מכיוון שבתקופה הלניסטית פיראן הייתה נמל ותושביהן הדליקו אש על מנת לכוון את הספינות לעבר החוף.

לאתר

8. אתר הסקי  קרוואווק סלובניה


קרוואווק KRVAVEC
אתר סקי שמצא קרוב ללובליאנה. האתר נמצא בקצה רכסי ההר קאלסקה. כדי להגיע למדרונות לוקח לפחות 7 דקות ברכבל החדש. מסלולי גלישה נוחים מאד עבור אלו שרק מתחילים לגלוש לראשונה בחייהם. עם זאת עונת הסקי אורכת 150 יום בשנה וברוב ההזמן השמיים שטופי שמש.לאתר

7. עיירת הנופש פיראן סלובניה


עיירת הנופש Portorož, Piran
עייריה נופש קטנה השוכנת בחוף הים האדריאטי. פירוש שמה הוא נמל הוורדים. פורטורוז' יושבת על יד פיראן במרחק 2 ק"מ, העיר נודעה בתור אתר נופש ובידור כבר במאה ה-19, כשתיירים רבים, בעיקר מאיטליה, נהרו אליה. בין שתי הערים נוסעת רכבת תיירים קטנה ומצועצעת, החונה דרך קבע בכיכר טרטיני בפיראן. טיילת אובאלה ומרינה פורטורוז' הם המקומות האהובים לטיול.

לאתר
 

6. רמת פלנינה סלובניה
רמת פלנינה VELIKA PLANINA
נמצאת צפונית ללובליאנה. העליה לרמה היא באמצעות רכבל קרוניות. הרמה מכילה גבעות, היושבות במרום אחד ההרים אשר באלפים היוליים. בתקופת הקיץ עולים לרמה רועי עדרים ומתגוררים בכפרים קטנים בבקתות עץ קטנות מיוחדות ומקסימות. לחלק מן הבקתות ניתן להכנס ולקנות גבינות וחלב המיוצרים במקום. בחורף הופך האיזור לאתר סקי מושלג.

לאתר
5. ערוץ וינטגאר סלובניה


ערוץ וינטגר VINTGAR GORGE
ערוץ נחל קניוני, המפלס את דרכו בין סלעים עצומים ויוצר אשדות, מפלים ובריכות. מעל לערוץ מותקן גשר עץ צר שאורכו עולה על קילומטר וחצי. ניתן לטייל בשבילים מסודרים לאורכו של הנחל הזורם בין קירות קניון וינטגר היפהפה. מומלץ לבקר נבקר בכפר חרשי הברזל קרופה, המשמר מאות בשנים את אמנות חרשי הברזל.
4. העיר קופר סלובניהקופר Koper
עיר הנמל של היחידה של סלובניה הנמצאת בדרום מערב סלובניה על חוף הים האדריאטי. התחילה כעיר יוונית ואחר כך הפכה להיות עיר רומית עד למאה ה-5 .

העיר עברה ידיים רבות עד שהפכה להיות העיר של סלובניה, ברחובות העיר העתיקה ניתן לראות את ההשפעות השונות של העמים ששלטו בה במהלך תקופות שונות בהיסטוריה שלה.
לאתר3. הפארק הלאומי טריגלאב סלובניה

הפארק הלאומי טריגלאב TRIGLAV NATIONAL PARKS
פארק טריגלאב משתרע על רוב שטחם של האלפים היוליים שבתחומי סלובניה. זהו פארק לאומי עם מסלולי הליכה מצוינים שהטיפוס היא חוויה בפני עצמה. הר טריגלאב (פירוש השם הוא שלושה ראשים) המתנשא לגובה של 2,864 מטרים, ונחשב להר הכי הגבוה בסלובניה. על פי המסורת המקומית כל סלובני רואה עצמו חייב לעלות לפסגה התלת-ראשית לפחות פעם בחייו.


לאתר
2. לובליאנה בירת סלובניה


לובליאנה LJUBLJANA
עיר הבירה של סלובניה, זאת עיר קטנה, נעימה ומסבירת פנים. באזור יושבת האוניברסיטה הראשית של סלובניה, ולכן מרבית האוכלוסיה הינם צעירים שמספקים לעיר חיי לילה תוססים. זאת עיר תיירות מעולה מכיוון שהיא נקיה ומטופחת, מודרנית ומשגשגת.

לשכות מודיעין לתיירים נמצאים בכמה מקומות מרכזיים ומספקים שירות מעולה. האתרים מגוונים, האנשים נעימים ואדיבים.
לאתר
1. אגם בלד סלובניה


אגם בלד LAKE BLED
אגם בלד ממוקם במרכז הרי האלפים היוליים. זהו אגם שנוצר על ידי קרחון שנכלא בין ההרים, ובחורף הוא קפוא ומאפשר החלקה. במרכז אגם בלד ישנו אי ויושבת עליו כנסיה קטנה על שם יוחנן המטביל.
אפשר לקחת כאן שיט באגם בסירת משוטים, מסלולי הליכה ורכיבת אופניים מסביב לאגם. 

לאתר
     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031טואול - בניית אתרים