בודפשט
מסלולי טיול ומידעמלונות שכדאי להכיר בבודפשטרגע לפני שאתם טסים
     גילוי נאות
אם תזמינו מלון אצלנו בבוקינג אנחנו מקבלים עמלה קטנה מבוקינג.
העמלה מאפשרת לנו להמשיך ולתחזק את האתר.
נודה לכם אם אתם טסים לחו"ל שתבצעו את ההזמנה כאן אצלנו באתר.

לחצו  על הבאנר וכנסו לבוקינג להזמנה.
תודהבודפשט

פריז, רומא, ונציה, ברצלונה. כן,יופיה של בודפשט בהחלט משלב אותה בין הערים היפות באירופה. בודפשט בירת הונגריה אהובה על המקומיים והתיירים כאחד בשל אופייה הנוח.


בודפשט  עיר עם היסטוריה ארוכה והמון תרבות . בודפשט (שילוב של האזורים  בודה ופשט,) הייתה עיר חשובה בלב אירופה במשך מאות שנים, והמעמד הרם הזה מונח לעיני כל במוזיאונים, בגלריות ובאדריכלות של המקום. בעיקר בשל אתרי הספא החיצוני המפורסמים מהטובים באירופה. 


אזור פשט

את מסלול הטיול שלנו אנחנו נתחיל בבית הפרלמנט.

בית הפרלמנט
בית הפרלמנט בית הפרלמנט
בכתובת: Kossuth Lajos tér
תחבורה ציבורית : ברכבת התחתית עלו על קו M2
יש לרדת בתחנת Kossuth Lajos tér או בטראם מס' 2


סיורים מודרכים בעברית: יוצאים ביום שני בשעה 10:30 ובכל יום בשעה 13: 
30

הסבר ותמונות


לאחר הביקור בבית הפרלמנט צאו אל הכיכר הצמודה. כיכר לאיוש קושוט, פסלו של Francis Rákóczi II 
רוכב על סוסו ניצב ממול הבניין האיש היה אציל הונגרי ומנהיג המרד ההונגרי כנגד ההבסבורגים ב 1703 ונחשב לגיבור
לאומי בהונגריה. 
שרשרת הבניינים שמול הארמון אלה הם משרדי הממשלה במס' 11 משרד החקלאות. המשך הרחוב מס' 12 זהו המוזיאון האתנוגרפי. 
המוזיאון שוכן בקומה הראשונה של בניין מרשים, אולם מרכזי מדהים ביופיו, במוזיאון ניתן לצפות בסרטים קצרים הנותנים הבנה לחיי הכפריים וחיי העבודה בהונגריה יש לוקרים עבור שקיות ומעילים בקומה התחתונה, סמוך לקופת הכרטיסים. 
בכתובת: Budapest, Kossuth Lajos tér 12
שעת פתיחה : 10:00
נמשיך אל עבר הנהר שם נגיע אל אחת האנדרטאות הקשות לביקור אנדרטת הנעליים.


אנדרטת הנעליים אנדרטה בדמות עשרות זוגות נעליים (אמיתיות) אשר נטבלו, בברונזה על מנת לשמרם ממוקמים ממש על הטיילת בסמוך לבניין הפרלמנט.כאן נערכו היהודים הונגריה מעשה זוועה כשיהודים נכבלו .
האחד לחברו כשהם נעמדים על מעקה הגשר שעמד כאן בעבר (הגשר פוצץ ולא שוקם לאחר המלחמה ).
הגרמנים רצחו את היהודי הראשון וכתוצאה מן הנפילה ממעקה הגשר גרר את אחיו לטביעה.


שובו אל האנדרטה צאו לרחוב Zoltán utca ותגיעו לכיכר החירות במרכז הכיכר אנדרטה לחיילים הסובייטיים שנהרגו במלחמה. התחילו בגן ליד המזרקה מולה ניצבת אנדרטת זיכרון בעיני רבים אנדרה שנויה במחלוקת.
האנדרטה משמשת כ זיכרון לכיבוש הגרמני של הונגריה ב -1944, אך רבים הם האנשים רבים המתנגדים לה בתוקף.
והסיבה לכך.
הונגריה הייתה אחת מבנות בריתה הראשונותשל גרמניה במלחמת העולם השנייה, והחיילים הגרמנים זכו לתשואות כשנכנסו להונגריה. כך שהמפגינים הרבים שהפגינו כנגד הצבת האנדרטה טענו כי מדובר בעיוות האמת ובניסיון לשכתב את ההיסטוריה. ולהמעיט את חלקם של ההונגרים בשואה היהודית.
עברו את האנדרטה, המבנה משמאל זוהי הבורסה לניירות ערך של הונגריה מצד ימין עומד פסלו של הארי היל בנדהולץ שהיה קצין בצבא ארצות הברית, בדרגת אלוף במהלך מלחמת העולם הראשונה ושימש כנציג האמריקאי של המשלחת הצבאית המשותפת של בעלות הברית להונגריה בשנת 1919.מהאנדרטה צאו לרחוב ‪Oktober 6. utca ‬, במס' 21 ישנו סטודיו לעיצוב גלריית לומאס LUMAS Budapest Galéria
בכתובת: Budapest, Október 6. u. 21
שובו אל האנדרטה צאו לרחוב Zoltán utca ותגיעו לכיכר החירות במרכז הכיכר אנדרטה לחיילים הסובייטיים שנהרגו במלחמה. התחילו בגן ליד המזרקה מולה ניצבת אנדרטת זיכרון בעיני רבים אנדרה שנויה במחלוקת.
האנדרטה משמשת כ זיכרון לכיבוש הגרמני של הונגריה ב -1944, אך רבים הם האנשים רבים המתנגדים לה בתוקף.
והסיבה לכך, הונגריה הייתה אחת מבנות בריתה הראשונות של גרמניה במלחמת העולם השנייה, והחיילים הגרמנים זכו לתשואות כשנכנסו להונגריה.
כך שהמפגינים הרבים שהפגינו כנגד הצבת האנדרטה טענו כי מדובר בעיוות האמת ובניסיון לשכתב את ההיסטוריה. ולהמעיט את חלקם של ההונגרים בשואה היהודית.
עברו את האנדרטה, המבנה משמאל זוהי הבורסה לניירות ערך של הונגריה מצד ימין עומד פסלו של הארי היל בנדהולץ שהיה קצין בצבא ארצות הברית, בדרגת אלוף במהלך מלחמת העולם הראשונה ושימש כנציג האמריקאי של המשלחת הצבאית המשותפת של בעלות הברית להונגריה בשנת 1919.מהאנדרטה צאו לרחוב ‪Oktober 6. utca ‬, במס' 21 ישנו סטודיו לעיצוב גלריית לומאס LUMAS Budapest Galéria
בכתובת: Budapest, Október 6. u. 21


מהגן כשפנינו אל האנדרטה נפנה ימינה נעבור את השוק שברחוב Hold utca 13
הרחוב שאחרי הוא רחוב Vadász u במס' 29 נמצא בית הזכוכית Üvegház - Carl Lutz Alapivány שבו נערך
מבצע הצלה משותף לפעילי העלייה מארץ ישראל ולקרל לוץ הדיפלומט השוויצרי (בהמשך המסלול נפגוש באנדרטה לזכרו )


  נשוב לגן לאנדרטה למלחמת העולם השנייה ונמשיך על הרחוב ותגיעו לכיכר רוזבלט, כיכר ציורית במיקום מעולה. מקום נהדר למנוחה ולצפייה בפסלו דל השוטר השמן בסוף הרחוב.
פנו שמאלה ותגיעו לכיכר סנט סטפן כשהבזיליקה מיתמרת במהלך הטיול לאורך הרחוב.
בכיכר נערך שוק חג המולד של בודפשט.


בזיליקת סנט סטפן
(St. Stephen Basilica)

מי שכוחו במותניו ויכול לטפס במדרגות מעלה אל תחמיצו תצפית נוף של העיר מראה מהמם. הבזיליקה
בכתובת: V. Szent István tér 33

מידע על הבזיליקה בעברית

המשיכו על רחוב Révay utca האזור בעבר היה אזור בו חיי היהודים תססו.
במס' 16 מבנה הנקרא בית הורים השייך לקהילה הרפורמית. ותגיעו לבית האופרה.

בית האופרה (Opera House)
בית האופרה בכתובת: Andrássy út 22
סיור מודרך : בשעה 15:00
תחבורה ציבורית : רכבת תחתית לקחת קו M1 לרדת בתחנת Opera

מידע בעברית על בית האופרה

אתרים נוספים באזור בניין האופרה בית מאי מאו בית יפה בסגנון ארט דקו ברחוב Nagymező u. 25  ובו ישנה תערוכת צילום. במס' 35 מוזיאון.

אתר מעניין נוסף זוהי תחנת הרכבת המערבית.
תחנת הרכבת Nyugati אחת משלושת תחנות הרכבת בבודפשט, את הבניין המרשים , תוכנננה בידי חברת אייפל גוסטב, ונפתח בשנת 1877. הוא נבנה 12 שנים לפני מגדל אייפל בפריז. מבנה זכוכית וברזל גדול מרהיב באמצע.
מצד ימין הוא אולם גדול בו קופות הכרטיסים. בתחנה ישנה מזללת מקדונלד עם גג מקושט שרבים הם המקומיים הרואים בה כמסעדת מקדונלד היפה ביותר בעולם.

אתרים נוספים בפשט
אתרים נוספים באזור פשט המומלצים לביקור


 לא להאמין ,עשרות מוזיאונים פזורים להם ברחביה של בודפשט ובכדי להכיל חלק מהם ,ללא ספק תצטרכו לבקר בעיר המיוחדת הזו מספר פעמים למעלה מ-70 אמרו לנו בלשכת התיירות.
מוזיאונים גדולים המוקדשים לנושא מסוים וחלקם קטנים המציגים אוספים.

מוזיאון השואה    
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyüjtemény Közalapítvány 
מוזיאון השואה ממוקם ברחוב PAVA במס' 39. יהדות הונגריה הייתה השנייה בגודלה אחרי יהדות פולין בפרק זמן קצר בין החודשים מאי עד יולי שנת 1944 נרצחו כמעט 600,000 יהודים .
המוזיאון עצמו ממוקם בסמוך לבית הכנסת הגדול ובו מוצגות אורחות החיים היהודים של הקהילה ,למעשה המוזיאון עצמו הוא הוא הבית בו נולד חוזה מדינת היהודים הרצל.
במוזיאון נחשפים קורותיה של הקהילה היהודית, בשואה מוצגים מעניינים ,במוזיאון מצבות עתיקות כתובות בעברית ,בגדים ששימשו את היהודים ,בובות משחק של ילדים שנרצחו, משקפיים ,ועוד מוצגים ,אשר גורמים לאווירה להיות קודרת
כשמבינים את עוצמת המפלצתיות של רצח המוני שכזה בפרק זמן כה קצר.
כתובת : Páva utca 3מרחצאות סצ'ניי (Széchényi Spa) 
מרחצאות סצ'ניי בכתובת: Állatkerti krt. 11
שעת פתיחה: -06:00


  המוזיאון הלאומי (Hungarian National Museum)
המוזיאון בכתובת: VIII. Múzeum krt. 14-16
שעת פתיחה : 10:00השוק הגדול
השוק בכתובת: Fővám tér
תחבורה ציבורית : טראם מס' 2, 47גשר השלשלאות
גשר השלשלאות עומד כסמל נצחי של ההיסטוריה העשירה והפאר הארכיטקטוני של בודפשט.
הגשר משמש כקישור חיוני בין שני חצאי העיר - בודה ופשט.
הגשר עוצב בדייקנות קפדנית על ידי המהנדס האנגלי המוערך וויליאם טירני קלארק ולאחר מכן משופר על ידי החידושים הגאוניים של המהנדס הסקוטי אדם קלארק, המבנה המלכותי הזה נחנך בשנת 1849, ומציין רגע מרכזי באבולוציה האורבנית של בודפשט.

גשר השלשלאות, המשתרע בחינניות על פני נהר הדנובה האדיר, מקסים את המבקרים בעיצובו האלגנטי ובנוכחותו המרשימה. המעוטר באריות אבן מרהיבים בשתי הכניסות, הגשר משדר תחושה של פאר מלכותי, ומזמין מטיילים לצאת למסע בזמן כשהם חוצים את שביליו ההיסטוריים.

כשהיום עובר ללילה, גשר השלשלאות עובר טרנספורמציה מהפנטת, מואר על ידי סימפוניה של אורות הרוקדים על פני שרשראות הברזל והקשתות המעוטרות שלו.
על רקע הדנובה המנצנצת, הגשר הופך למגדלור זוהר, המטיל זוהר מרהיב על המים שמתחת.

חציית גשר השלשלאות אינה רק אמצעי תחבורה; זוהי חוויה חושית המציעה נופים חסרי תקדים של קו הרקיע עוצר הנשימה של בודפשט. מנקודת התצפית של הגשר, המבקרים יכולים להתפעל מנקודות ציון אייקוניות כמו טירת בודה המלכותית הניצבת בראש גבעת הטירה ובניין הפרלמנט ההונגרי המפואר, העומד כעדות ליכולת הארכיטקטונית של העיר.


בין אם מרחוק או מקרוב, גשר השלשלאות שובה את הדמיון ומשאיר רושם בל יימחה על כל מי שנתקל בפיתוי הנצחי שלו. היא משמשת תזכורת נוקבת למורשת המתמשכת של בודפשט - עיר ספוגה בהיסטוריה, תרבות ויופי חסר גבולות.
  אזור בודה

  כדי להגיע לאזור בודה יש מס' אפשרויות
הגעה באוטובוס יש להשתמש בקו שעוברים בכיכר 16. 105 990 916
אפשר להגיע גם ברכבל שיוצא מכיכר Clark Ádám ממש מתחת לClark Ádám
יש אפשרות לעלות ברגל בשביל הליכה מסודר.
הכניסה לגבעת המצודה ברכב פרטי אסורה.


מצודת הדייגים
(Fishermen`s Bastion)

מצודה אשר נבנתה בתחילת המאה ה-20, בשנת 1902 במלחמת העולם השנייה, המצודה נהרסה. בשנת 1948 שוחזרה ושוקמה. מהמצודה נשקף נוף מרהיב של הנהר ושל חלקה השני של העיר פשט. למצודה יש שבעה צריחים אשר מסמלים את שבעת השבטים המגיארי, שבטים אשר נדדו לאזור הונגריה במאה ה-8 וה-9. השבטים הללו אשר התערו בתוך אוכלוסיות שהיו באזור, הם למעשה רוב רובם של תושביה של הונגריה היום.


מצודת הדייגים נקראת על שם גילדת הדייגים אשר פעלה בימי הביניים ואנשי הגילדה היו אחראים על האזור. הפסל הרכוב על סוס של המלך אישוואן הראשון אשר היה המלך הראשון של הונגריה, שהצליח לאחר את כל השבטים המגיאריים בשנת 997. הפסל נמצא מאחורי המצודה והוצב במקום בשנת 1906, בתחתית הפסל, נמצאים פסלים של אריות המגנים על המלך והגילופים מתארים אירועים אשר התרחשו בחייו של המלך אישוואן.
הארמון
את הארמון המקורי בנה המלך בלה ה-4 אשר מלך בהונגריה עד לשנת 1270. ובהמשך בנה זיגמונד הקיסר לבית לוקסמבורג מלך הונגרייה ארמון. הארמונות המקוריים נהרסו במלחמה עם הטורקים בשריפות במלחמה העולם השנייה. במהלך השחזור התגלו שרידיו של האמון הישן אותם ניתן לראות בביקור בארמון.
כיום משמש הארמון כגלריה ההונגרית הלאומית ומוזיאונים נוספים. בכניסה לארמון פסל של ציפור הנקראת טורול, זוהי ציפור מן המיתולוגיה ההונגרית אשר תפקידה לשמור ולהגן על הארמון.מוזיאון לודוויג
במוזיאון מוצגות יצירות אומנות, פסלים, ציורים של אומנים הונגריים אל ישנם כאן גם ציורים של פיקאסו.


פסלו של הנסיך אוויגן
הפסל של הנסיך הדוהר על סוסו, פסלו של אוויגן פרצץ מסבוייה.
אציל מצרפת אשר נחשב לאחד המצביאים הגדולים בתקופתו, אז הייתה אוסטריה מעצמה אירופאית, הפסל היה אות הוקרה לנסיך על שחרור האזור מידי הטורקים. בהמשך עומדת הגלרייה הלאומית ההונגרית.
בגלריה יצירות אומנות, פסלים וציורים של אומנים הונגריים מתקופת ימי הביניים. בכניסה יש פסלים מעץ ומזבחים אשר הובאו לכאן מכנסיות בהונגריה. בקומה הראשונה ניתן להתרשם מציוריו של האומן מייהלי מונקאצ'י, אחד הציירים המפורסמים של הונגריה מן מהמאה ה-19. בכניסה שער מרשים שנקרא שער האריות בגלל העיטור של אריות המתבוננים ומגנים על השער. הספרייה הלאומית בספרייה הלאומית למעלה מ-2 מיליון ספרים וכמות עצומה של כתבי יד ולמעלה ממיליון מכתבים בארכיון המדינה, ניתן להתרשם דרך סיורים מודרכים במקום.
בהמשך המוזיאון ההיסטורי ובו מוצגים מתקופות שונות בעברה של הונגרייה.
ישנם מוצגים ארכיאולוגיים אשר נמצאו באזור הארמון, וכמו כן פריטי לבוש וכלי נשק מימי הביניים. המצודה בגבעת גלרט את המצודה בנו באמצע המאה ה-19 בידי השלטון ההבסבורגי על מנת לשלוט בעיר, במצודה הוצבו תותחים אשר איימו על התושבים.
מעבר לנהר כי במקרה של התקוממות יפציצו התותחים את בתיהם ושכונותיהם. בהקבלה למקום אשר הילך עליהם אימים נקרא בידי המקומיים כבסטיליה של גבעת גלרט.
הקירות נבנו בצורה מסיבית בעובי של לא פחות צ-3 מ', בכניסה למצודה חנות מזכרות ולאחריה אנדרטת השחרור. האנדרטה בגובה של 40 מ' ונראית ממקומות רבים ברחבי העיר.
את האנדרטה בנו בשנת 1947 על מנת להנציח את זכרם של החיילים הרוסים אשר נהרגו בקרבות לשחרור בודפשט.
הפסל בדמותה של האישה בראש העמוד אוחזת ענף של דקל בידיה ולרגליה פסלים של חיילים ואיכרים המברכים על שחרור העיר.


כנסיית מתיאש (Matthias Church)
נקראת על שמו של המלך מתיאש אשר בנה את הכנסייה בשנת 1470, תחילתה של הבנייה היה 15 שנה לפני כן. המלך מתיאש חנך את הכנסייה ביום חתונתו. הטורקים אשר כבשו את הונגריה, שמרו על הכנסייה אך הפכו אותה למסגד. הכנסייה ניזוקה בקרבות לשחרור העיר מידי הטורקים.


הכנסייה מרשימה בחלונות הויטראז' שבה הם מתארים דמויות נוצריות.
בכנסייה מוזיאון אשר בו מוצגים חפצים של מלכי הונגריה בעבר.
הפסל בכניסה, פסלו של סטפן הקדוש, הקפלה בהמשך נקראת לורטו. בקפלה קיים פסלה של הבתולה, הפסל עשוי משיש אדום ומרשים. הקפלה השנייה, קפלת השילוש הקדוש, מכילה ארונות קבורה מאבן סרקופגים, כאן קבורים המלך בלה השלישי ואשתו.
קפלה נוספת, קפלת המלך סטפן ובו אירועים מחייו של המלך.


כתובת הכנסייה : Szentháromság tér
שעת פתיחה: 09:00
גבעת גלרט
גבעת גלרט היא גבעה המתרוממת מעל לנהר הדנובה לגובה של 235 מ'. נוף מרהיב נשקף ממרומי הגבעה אל עבר צדו השני של הנהר אל עבר פשט. גלרט, שעל שמו נקראת הגבעה היה בישוף הונגרי קתולי מהראשונים בהונגריה.
גלרט היה איטלקי ונחשב לקדוש מעונה בהונגרייה ועל שמו נקרא חג הנחגג בהונגריה ב-24 לחודש התשיעי.
גלרט נחשב גם לקדוש והפטרון של בודפשט. בשנת 1046 יצא גלרט לקבל את פניו של המלך החדש, מתנגדיו ושונאיו אשר
תפסוהו והניחוהו בתוך חבית ממוסמרת וגלגלו אותו במורד הגבעה.
בשנת 1904, הוקמה בראש הגבעה אנדרטה לזכרו.מרחצאות

מרחצאות גלרט (Gellert)
כתובת המרחצאות : Kelenhegyi út 4
תחבורה ציבורית : טראם מס' 18, 47
שעת פתיחה: 6:00


מרחצאות רודאש
כתובת המרחצאות : Döbrentei tér 9
תחבורה ציבורית : טראם מס' 18
שעת פתיחה:06:00

  
בית הכנסת והאזור

כעת נשים פעמינו לבית הכנסת שברחוב דוהני
בדרך נעבור בעוד מס' אתרים. ברחוב תוכלו להינות משוק מקומי מקורהצמוד למבנה השוק המקורה כיכר נעימה ומוצלת בה תוכלו לקחת פסק זמן למנוחה פארק Klauzál tér.
בכיכר על רחוב Budapest, Klauzál tér 5, ישנה גלרייה לאומנות גלריית Chimera-Project

נפנה כעת לרחוב Rumbach Sebestyén u. 1 תוכלו לראות את חזיתו של בית הכנסת העתיק רומבך על שם הרחוב.
בית הכנסת נבנה ב 1827, המשיכו לרחוב הסמוך Kazinczy .
ובו אחד מבתי הכנסת המפורסמים בבודפשט בית הכנסת ברחוב קזינצי בבודפשט  Kazinczy utcai Orthodox Zsinagóga
כתובת: 29 Kazinczy u.
הכניסה לחצר מרחוב VII. Dob u. 35


פנו כעת אל עבר רחוב Dob utca ליד מס' 10 אנדרטת זיכרון מעט מוסתרת מאחורי עץ ליד קיר בסמטה.
פסל ברונזה גבוה מתאר דמות של אדם השוכב על הרצפה ליד חבל תלייה ודמותו של גבר מצופה זהב מעל.
האיש הוא קרל לוץ (1895 1975 ) היה סגן הקונסול השוויצרי בבודפשט, בין השנים 1942 עד סוף מלחמת העולם השנייה.
הוא סייע בהצלתם של למעלה מ 62,000 יהודים, פעולת החילוץ הנחשבת לגדולה ביותר של יהודים במלחמת העולם השנייה. בשל פעולותיו, כמחצית האוכלוסייה היהודית בבודפשט שרדה ולא גורשה למחנות ההשמדה.
קרל לוץ קהוכר כחסיד אומות עולם על ידי יד ושם. הווילון הזורם אל היהודי השוכב מתאר את זרם העזרה שנתן באותם זמנים שחורים, מכאן נמשיך לבית הכנסת הגדול שברחוב דוהני.

בית הכנסת ואנדרטת הערבה הבוכיה
ברחוב דוהני כתובת: Dohány utca 2-8
תחבורה ציבורית : ברכבת תחתית קו M2 לרדת בתחנת Astoria
הכניסה לביקור בתשלום
אתרי מידע 
אתר מידע בעברית

אתרים בקרבת הרובע היהודי
מרכז המידע לתייר שם תוכלו לקבל המון מידע והסברים על אירועים ותערוכות.
כתובת: ‪Sueto utca 2
שעות פעילות : 8:00-20:00

בסמוך לתחנת Budapest, Deák Utca, Deák tér
נמצא מוזיאון הרכבת התחתית (לחובבי רכבות ) במוזיאון רישומים וצילומים על בניית הרכבת בבודפשט.
כתובת: metro station, Deákכנסיית Deák téri evangélikus templom
כתובת: Deák Ferenc tér 4 אתר :deakter.lutheran.hu


כיכר Vorosmarty Squre
יפה ומיוחדת , בה נערכים מופעי רחוב ויש בהם מדהימים. בהם תוכלו לצפות תוך כדי ישיבה בבית קפה.
כיכר פסלים ואותה מקיפים חנויות גדולות כמו C&A, ועוד צומס' לא מבוטל של דוכני קיורטוש המאפה ההונגרי המפורסם.
לחובבי הקזינו מהכיכר נמתח רחוב Vigado utca המשיכו עליו עד מס 2 שם קזינו טרופיקנה.

כשאולם הקונצרטים השייך לאקדמיה למוסיקה סוגר ברקע של הכיכר הכיכר מלאה מסעדות עם נוף מדהים למים.
קחו לכם פסק זמן וטיילו על הטיילת לאורך הנהר.
מקסים ומיוחד.
מכאן נשוב וורוסמארטי ממנה יוצא רחוב וואצי רחוב החנויות הראשי של בודפשט.


רחוב וואצי אוצה
אחד מאתרי החובה בביקור בבודפשט. מדרחוב מדרחוב ארוך מאוד ומקסים ממש לא רחוק מהדנובה המון חנויות ימיוחדות, מסעדות, בתי קפה בה תוכלו לקחת פסק זמן באווירה כיפית.
חלקו המעניין של הרחוב נמצא בצד היותר קרוב לנהר. שמתחיל מהשוק העירוני ומגיע עד לגשר שעל הנהר.

האזור הזה כאמור שופע במסעדות וחנויות מזכרות. בחלק השני תמצאו חנויות מותגים גדולות ומרכזי קניות.   
  
האי מרגרט: הפנינה הנסתרת של בודפשט

אני לוקח אתכם למסע אל אחד המקומות הקסומים ביותר בבודפשט: האי מרגרט.
שוכן בין בודה לפשט בלב נהר הדנובה, נווה מדבר שופע זה מציע מפלט אידילי מהמולת חיי העיר.
בין אם אתם חובבי היסטוריה, חובבי טבע או סתם זקוקים למנוחה, באי מרגרט יש משהו לכולם. בואו נצלול למה שהופך את האי הזה לכל כך מיוחד ולמה הוא צריך להיות ברשימת ביקורי החובה שלכם!


הצצה להיסטוריה
האי מרגרט, או בשמו ההונגרית מרגיציגט, נקרא על שם הנסיכה מרגיט, נסיכה מימי הביניים שבילתה את חייה במנזר באי. כיום, עדיין ניתן למצוא שרידים של עידן זה בצורה של חורבות מימי הביניים, המוסיפות נופך היסטורי לביקורכם.
בהליכה דרך ההריסות האלה, אתם כמעט יכולים לשמוע את לחישות העבר, מה שהופך אותה למקום מושלם עבור חובבי היסטוריה.

אטרקציות שחובה לראות

1. המזרקה המזמרת
שום ביקור באי מרגרט אינו שלם בלי לראות את המזרקה המזמרת המפורסמת.
המזרקה הקסומה הזו מתעוררת לחיים מדי שעה, ומסנכרנת סילוני מים למוזיקה.
בערב, המופע הופך למרהיב עוד יותר עם אורות המאירים את המים המרקדים, ויוצרים מחזה מהפנט שמשמח את הצעירים והמבוגרים כאחד.

2. מגדל מים
לתצפית ממעוף הציפור על האי והנוף העירוני שמסביב, טפסו על מגדל המים ההיסטורי.
אתר מורשת עולמי זה של אונסק"ו מציע נופים פנורמיים פשוט עוצרי נשימה.
זהו מקום מושלם לצילום ולהעריך את הצמחייה השופעת של האי מלמעלה.


3. גן יפני
חובבי טבע ימצאו נחמה בגן היפני השליו, הממוקם בקצה הצפוני של האי. עם בריכות הקוי, הפרחים העדינים והנופים המעוצבים בקפידה, הגן מספק מפלט שליו בו תוכלו להירגע ולהתחבר לטבע.


4. פארק המים פלטינוס
אם אתם מבקרים בחודשים החמים יותר, התקררו בפארק המים פלטינוס. אטרקציה ידידותית למשפחות זו כוללת בריכות שונות, מגלשות ופעילויות מים המושלמות ליום מלא כיף בשמש.
זה מקום נהדר להירגע וליהנות מקצת כיף ימי מרענן.

5. פינת ליטוף ופינת החי
מושלם למשפחות, פינת החי ופינת החי של האי מציעים מפגשים מענגים עם בעלי חיים שונים. ילדים יאהבו את ההזדמנות להכיר את היצורים הידידותיים ולהוסיף אלמנט חינוכי ומשעשע לביקור שלכם.
מקומות פיקניק ופעילויות פנאי מושלמים

האי מרגרט הוא גן עדן לפיקניקים ולחובבי כושר כאחד. עם שטחים ירוקים עצומים, אזורים מוצלים ונופים מרהיבים, זהו מיקום אידיאלי להניח שמיכה וליהנות מפיקניק נינוח.
אם אתם מעוניינים להתאמן, נצלו את מסלול הריצה והכושר של האי, או שכרו אופניים כדי לחקור את האזור בקצב שלכם.


ברחבי האי פזורים בתי קפה מקסימים שבהם תוכלו להתענג על וליהנות מכוס קפה תוך כדי טבילה באווירה השלווה.
לאלו המעוניינים להאריך את שהותם, האי אפילו מתהדר במלון מפואר, מושלם לחופשה שלווה.הזמן הטוב ביותר לחוות את האי מרגרט הוא במהלך חודשי האביב והקיץ, במיוחד בשעות הערב המוקדמות לקראת השקיעה. זה הזמן שבו האי באמת מתעורר לחיים, עם מופע המזרקות זוהר בדמדומים והגנים בשיא פריחתם. מופעי המזרקות נערכים בדרך כלל ממאי עד אוקטובר, מה שהופך את החודשים הללו לאידיאליים לביקור.
ביקורי בוקר נעימים גם למי שמחפש ליהנות מהליכה שלווה או קצת פעילות גופנית לפני שחום היום יגיע.


איך להגיע?

ברגל: לכו במעלה גשר מרגרט וקחו את המעבר אל האי מאמצע הגשר.
אל תשכחו ליהנות מהנופים של גשר האריות והפרלמנט לאורך הדרך.

תחבורה ציבורית:
קפצו על אוטובוס 26  או סעו בחשמלית 4 או 6 לאמצע גשר מרגרט לכניסה קלה לאי.

באופניים: לשכור אופניים באי או במרכז העיר לטיול נופי אל האי.

האי מרגרט הוא פנינה אמיתית בבודפשט, המציע שילוב מושלם של היסטוריה, טבע ונופש.
אז ארזו מזוודות, הכינו את המצלמה והתכוננו לחקור את נווה המדבר העירוני הזה - צפויה לכם חוויה בלתי נשכחת!קניות בבודפשט

משווקי פשפשים ועד למותגי בגדי מעצבים ויצרני נעליים בעבודת יד, שפע של אפשרויות טובות לקניות בבודפשט.


נוף הקניות הכללי של בודפשט.
שדרת אנדראשי(Andrashi Avenue) מקום שבו תצטרכו לשלם הרבה בחנויות כמו לואי ויטון, גוצ'י ורולקס.
רשתות מסחריות גדולות כמו זארה ו-H&M וחנויות המכוונות לתיירים ממוקמות בעיקר לאורך רחוב ואצי ההומה במרכז העיר.
בין לבין, הן מבחינת המחיר והן מבחינה גיאוגרפית, נמצא פאשן סטריט.

אם אתה בעיניין של קניון בבודפשט, נסו את WestEnd City Center, קניון ענק הממוקם לאורך תחנת הרכבת ניוגאטי.אאוטלט Gl Outlet Center
בכתובת : Torokbalint, Kinizsi Pal 29
אאוטלט Premier Outlets Center
בכתובת : Biatorbagy Budaorsi Ut .
טל : 36-23-449-700


השוק המרכזי  Vasarcsarnok
וסארקסארנוק

השוק המרכזי  Vasarcsarnok וסארקסארנוק השוק הוא חידוש מפואר של מוכרים מקומיים שמוכרים דברים שהם מרכיב חיוני בתרבות ההונגרית. כמו חפצי נוי, מלאכת יד ומזכרות הונגריות.

 

logo בניית אתרים