דרך השלום בערבה  
מסלולי טיול ומידע 
מלונות שכדאי להכיר

   גילוי נאות
אם תזמינו מלון בבוקינג (בבאנר שלמטה) אנחנו מקבלים עמלה קטנה מבוקינג.
העמלה מאפשרת לנו לרכוש תמונות ולהמשיך ולתחזק את האתר.
נודה לכם אם אתם טסים לחו"ל, שתבצעו את ההזמנה כאן אצלנו באתר.
לכם זה לא עולה יותר, ולנו העמלה מבוקינג עוזרת להחזיק את האתר.

לחצו  על הבאנר וכנסו לבוקינג להזמנה.
תודה, ושתבורכו בכל הברכות,אמן.


דרך השלום
מסלולי טיול ומידע

דרך השלום הוא נתיב נסיעה מרתק לאורכו של גבול ישראל-ירדן. הנוסעים בדרך זו ייהנו מהנופים החקלאיים של היישובים עידן, חצבה ועין יהב, ממצפורי נוף לעבר נופי נחל הערבה והרי אדום. ממראה בורות מים וערוצי הנחלים הציוריים. המסלול הוא בנסיעה לכל רכב עם נקודות עצירה ומנוחה.

דרך השלום בערבה

הדרך מסומנת בחיצים בצבע ירוק והאתרים העיקריים משולטים. לפני תחילת המסלול מומלץ לבקר ב עתיקות עין חצבה . מצומת עין חצבה נפנה מערבה לכביש 227 לאחר 300 מטר נפנה שמאלה אל כוון עיר אובות ועין חצבה. ניסע על פי השילוט עד לחניה.

בראש הגבעה שרידי שלש מצודות מימי בית ראשון. במקום שרידי המצודות ושרידי בית מרחץ. נסייר במקום ונמשיך בדרכנו.

ניסע לכוון מושב עידן ונתחיל את הנסיעה על דרך השלום דרומה אל עבר  מאגר חצבה . המאגר נמצא ממזרח לדרך במרחק 600 מטר. המאגר אוסף את מי השיטפונות ומשמש להשקיה. צמחייה רבה ובעלי חיים מצאו פה את ביתם. הדרך למאגר עוברת בנוף מבותר בסלעי חוואר הלשון.


נשוב לדרך השלום ונמשיך בנסיעה דרומה לעבר  מצפור השלום.  ממרפסת התצפית ניתן לראות   את נופיו של נחל הערבה והרי אדום. למרגלות המצפור שביל מעגלי קצר בנקיקים קטנים של חוואר לשון, סלע רך שהמים חורצים בו נתיב.

ממצפור השלום הדרך נמשכת דרומה עד לפני מושב חצבה. הרוצים לבקר במושב ימשיכו ישר. במושב כדאי לבקר ב חורשת הילדים , חורשה ותיקה עם סיפורים על גבי שלטים.  נחל גדרון  החוצה את שדות המושב שולט לטובת המטיילים.

הממשיכים בדרך השלום יפנו מזרחה ואחר כך שוב דרומה דרך מטע דקלים וממשיכה לאורך נחל הערבה. נחל הערבה הזורם צפונה אל ים המלח, קולט כמויות מים רבות מהשיטפונות מהרי אדום ומהנגב.

סמוך לחממות של  עין יהב  הדרך פונה שמאלה על פי השילוט  ג'בל חופירה . נעבור בין שטחים חקלאיים ונחצה את נחל הערבה. אבני הגבול שרואים מסבירות את החלפת השטחים בין ישראל לירדן במסגרת הסכם השלום.

במצפור חופירה  ניצבת סככת תצפית לעבר מושב עין יהב, הרי אדום והרי הנגב. מכאן הדרך ממשיכה למושב  עין יהב  וכאן היא מסתיימת.

דרך השלום
מידע שימושי


איך מגיעים 
את המסלול נתחיל ממושב עידן. ניסע על כביש 90 עד צומת עין חצבה. נפנה מזרחה לכוון מושב עידן. כאן נתחיל את המסלול לפי השילוט.


אורך המסלול :   42 ק"מ. 
נק' מוצא:   מושב עידן.   וסיום:   מושב עין יהב.
ציוד:    מים, כובע, נעלי הליכה. 
עונה : כל השנה. 
כדאי לדעת-  בקרבת מקום נמצאים  נחל נקרות . 


המסלול עובר בציר מערכת באחריות צה"ל. אין לסטות מהמסלול ואין לעלות על שביל הטשטוש.logo בניית אתרים