האם דרכון פורטוגלי עובר במשפחה?

האם דרכון פורטוגלי עובר במשפחה?

מוציאי דרכונים פורטוגליים מעוניינים לאפשר גם לילדיהם או לבני זוגם ליהנות מיתרונותיו. באילו מקרים זכאים בני משפחה לקבל אזרחות פורטוגלית, ומה חשוב לדעת על התהליך?

 

עם קבלת התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי, שאושר ונכנס לתוקפו ב-2015, יכלו יהודים רבים בישראל ובעולם להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית. זאת, כל עוד הם מצליחים להוכיח קשר היסטורי למגורשי ספרד ופורטוגל. קבלת האזרחות והנפקת דרכון פורטוגלי, הופכים את מגישי הבקשה לאזרחי האיחוד האירופי. כך שהם זכאים ליהנות ממגוון הטבות וזכויות סוציאליות, הרלוונטיות בין אם יבחרו להתגורר באירופה ובין אם יעדיפו להשאיר את מרכז חייהם בישראל.

חשוב לציין שההליך הפורטוגלי נחשב לאטרקטיבי בהשוואה להליכי אזרוח של מדינות אחרות. הוא אינו דורש ידיעה של השפה הפורטוגזית, התגוררות בשטח פורטוגל בפועל או מעבר מבחנים שונים. מנגד, מדובר עדיין בתהליך מורכב שבנוי ממספר שלבים, מחייב איתור ניירת משפחתית והתנהלות מול גורמים בפורטוגל. מסיבה זו, רבים רוצים לדעת אם השלמתו מזכה גם ילדים ובני זוג באזרחות פורטוגלית. סיכמנו עבורכם את כל התשובות בנושא, בכדי שתוכלו לקבל החלטות על בסיס המידע העדכני ביותר.

דרכון פורטוגלי ובני זוג – כל מה שצריך לדעת

אזרחות נוספת, בייחוד במקרה של אזרחות אירופאית, היא ללא ספק מטרה נחשקת. כך שבין אם יש לכם תכנונים משפחתיים בחו"ל ובין אם לא, הגיוני שתרצו לאפשר גם לבני הזוג שלכם ליהנות ממנה. אזרחות פורטוגלית אמם לא עוברת אל בני הזוג באופן אוטומטי, אך ההליך שהם יידרשו לעבור במצב כזה יהיה קצר יותר.

בהתאם לחוק האזרחות הפורטוגלי, מי שנשוי לבעל דרכון פורטוגלי יכול להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית מתוקף הנישואיםבשונה מתהליך האזרוח הרגיל, במסגרת הבקשה הזו אין צורך להוכיח קשר לצאצאי המגורשים. במקום זאת, בן או בת הזוג שלכם יידרשו להגיש מספר מסמכים בהם תעודת נישואין ותעודת יושר.

ומה לגבי ילדים?

ילדים שנולדו לאחר שהוריהם קיבלו אזרחות פורטוגלית, גם אם מדובר בהורה אחד, יהיו זכאים לקבל דרכון פורטוגלי באופן אוטומטי. כל שעליכם לעשות אם אתם בעלי אזרחות, הוא להגיש את הבקשה עבורם לרשויות פורטוגל. במקרה של ילדים שנולדו לפני שקיבלתם אזרחות פורטוגלית, ניתן להוציא גם עבורם אזרחות אך התהליך ארוך יותר בממשלת פורטוגל .

הוצאת דרכון פורטוגלי לבני המשפחה במינימום כאב ראש

ההליך הפורטוגלי נחשב אמנם להליך ידידותי, אך עבור מי שאינו בקיא בסעיפי חוק האזרחות הפורטוגלי – קיים פוטנציאל לבזבוז זמן ואף סיכון לקבלת תשובה שלילית. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בבני זוג או ילדים, שכן מאפייני ההליכים הללו שונים מההליך הרגיל שעוברים צאצאי המגורשים. כדי לחסוך זמן יקר עבור כל המשפחה, מומלץ להתייעץ עם גורמים מנוסים שבקיאים בדרישות של הרשויות בפורטוגל.

מתלבטים לאן לפנות? עם פורטוגליס תוכלו ליהנות מההליך הפשוט והמתקדם ביותר. לקוחות פורטוגליס יכולים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית מהבית, עם נציג אישי, שירות לקוחות זמין לאורך היום ועדכונים שוטפים באזור האישי. בתור חברה מנוסה ומקצועית בפריסה ארצית, פנייה לפורטוגליס ממקסמת את סיכוייכם וסיכוייהם של בני משפחתכם להצלחה. ואם לא תאושרו על ידי הקהילה היהודית – כספכם יוחזר לכם במלואו.

 
טואול - בניית אתרים