החופשה המושלמת
השכרת יאכטה ביוון
החופשה המושלמת - השכרת יאכטה ביוון

דמיינו את עצמכם לרגע בלב ים רגוע, ברקע הנופים המופלאים של האיים היווניים, מוזיקה נעימה מתנגנת, כוס קפה או אלכוהול משובח ביד, ובקרוב תעגנו באחד החופים כדי לסייר, לבלות וליהנות עם כל המשפחה או עם חברים.
נשמע חלומי? האמת היא שאפשר להגשים את החלום די בקלות באמצעות השכרת יאכטה ביוון לתקופות משתנות.


אפשרויות להשכרת יאכטה ביוון

פני הכל, חשוב שתדעו שתחת הכותרת "יאכטות להשכרה ביוון" ישנן לא מעט אפשרויות. יש שלל חברות המציעות את שירותיהן, סוגים שונים של יאכטות, אופציה לשייט עצמאי או עם צוות, וכמובן המון יעדים ומסלולים שניתן לתכנן.

אחת האפשרויות היא לשכור את היאכטה באופן עצמאי, כמובן אם אחד המשתתפים הוא סקיפר מוסמך המחזיק ברישיונות הנדרשים. במקרה הזה, אנו ממליצים לפנות אל חברה מקצועית ולהתייעץ עם אנשים שבאמת חיים ביוון ומכירים את הרציפים והסירות, המקומות היפים ביותר, המפרצים, המסעדות, המרינות, החברות ואת העוסקים במלאכה. ביחד אתכם ילבנו את כל הפרטים: מסגרת התקציב שלכם, התאריכים ומשך החופשה, מה שמעניין אתכם ביוון (נופים, אוכל, תרבות, צלילה חופשית, בטן-גב וכדומה), ובכלל – איך אתם מדמיינים את החופשה שלכם. 

אפשרות שנייה היא לבנות חופשת שייט על יאכטה עם אנשי צוות, כלומר עם סקיפר שלצידו יכולים ללוות אתכם גם מדריכי צלילה, צלם מקצועי, מדריכת יוגה וכדומה. זה אומר שאין צורך בניסיון מקצועי או אחר בשביל ליהנות מחופשה רגועה ומלהיבה. אז בין אם אתם זוג המעוניין בשייט רומנטי, משפחה בהרכב מלא או קבוצת חברים, אפשר לתכנן עם הצוות ביחד בדיוק את מה שאתם רוצים ואוהבים, החל בצלילות מרהיבות או שחייה בלב ים, רביצה על החופים או טיולים וסיורים מרתקים. 


אז לאן מפליגים, ועם מי?

כפי שאמרנו,  השכרת יאכטה ביוון היא עולם ומלואו. למשל, המסלול הוא אבן דרך חשובה ליצירת חופשה נהדרת ויכול לעבור באיים הסרוניים, בים היוני, באיים הספורדים, בפיראוס, סקירוס, לויטה, חאלקי ועוד הרשימה ארוכה. באתרים העוסקים בתחום תוכלו לקבל מידע על המקומות המעניינים ביותר באזורים אלו ועל העקרונות לתכנון המסלול. אגב, חשוב לזכור כי עונת ההפלגות ביוון היא בין חודש אפריל ועד לסוף אוקטובר.
אחת השאלות העולות באופן טבעי לפני השכרת יאכטה, בין אם באופן עצמאי או עם צוות, היא לאיזו חברה לפנות. אם זוהי הפעם הראשונה שלכם יהיה קצת מבלבל להבין מי נגד מי. על קצה המזלג, עדיף לבחור חברה גדולה, מוכרת ואיכותית, שאמנם עשויה לגבות מחיר יותר יקר, אך אתם תיהנו מביטחון מלא, משירות יותר איכותי ומיאכטה ברמת תחזוקה גבוהה – מה שלא תמיד מובן מאליו. באופן מיוחד, לא כדאי להשכיר יאכטה מחברה קטנה שאינכם מכירים אישית, או שלא קיבלתם עליה המלצות מאדם שאתם סומכים על דעתו, ובוודאי שלא יאכטה ישנה ובסוף העונה (ספטמבר-אוקטובר), כי בסוף העונה מצב היאכטות נוטה להיות ירוד יותר מאשר בתחילתה.
זה על קצה המזלג. כמובן שיש עוד שיקולים שצריך להביא בחשבון, כמו מספר המפליגים, הניסיון של הסקיפר והצוות, קטמרן או מונוהול, ועוד. אז בלי להסתבך, פשוט דברו עם חברה מקצועית ויעזרו לכם לעלות על המסלול הנכון. logo בניית אתרים