היעדים המבוקשים ביותר לקהל הדתי


יעדים לתייר הדתי
אם זה הווטסאפ שמאפשר לשתף בחוויות, אם אלו טיסות הלואו קוסט שמוזילות את עלות הטיול ואם אלו בתי חב"ד שפתאום מיישרים קו עם היקף הדרישה, הרי שהנתונים מראים שבשנים האחרונות הרבה יותר דתיים מטיילים בעולם, ולא רק שהם יותר מטיילים, אלא הם כבר לא מסתפקים במנה חמה, אלא דורשים ביצת עין מותאמת לבקשתם וכמובן שגם מקבלים זאת, ולו באמצעות מלונות ייעודיים, סניפי חב"ד שפרושים במוקדים הנכונים, טיולים מאורגנים שדואגים לשף פרטי וכדומה, כך שרק נותר לבחור יעד.

עדכון   20.11.19    קרדיט אליהו שילוני


מה אורזים ומה אוכלים

רגע לפני שנרחיב אודות היעדים המבוקשים, נעצור לחדד שבין אם בוחרים לטייל בתאילנד (גם אליה נוהרים כיום אינספור דתיים) ובין אם בוחרים לטייל כאן בארץ בצפת, הרי שתמיד רצוי לעשות שיעורי בית מקדימים - לברר אודות זמני כניסת השבת בארץ, כיצד מסדרים "עירוב תחומין" ותפילות, היכן משיגים לחם כשר וכדומה. מכאן שלצד השאלות אלו בגדים אורזים, היכן מבקרים והיכן לנים, גם ראוי לסגור פינות נוספות שמאפשרות לשמור על המסורת כהלכתה.

 

נשארים בארץ

 

אם מבקשים להישאר בגבולות הארץ, בקלות מוצאים שפע של יעדים מקסימים שמותאמים גם עבור הציבור הדתי, ואף שייעודיים לאירוח בזמן השבת. כך למשל טוב לדעת שרמת הגולן עשויה להוות יעד נהדר. גם האזור מרהיב ומציע מסלולי הליכה משגעים לצד אווירה שונה מזו של המרכז וגם קיימים בגולן מגוון מושבים דתיים שמציעים שירותי לינה והסעדה מותאמים, משמע גם מבלי לנסוע בשבת ניתן לטייל באזור המידי. בנוסף, קיימים במושבים בתי כנסת, ולא רק במושבים הדתיים, אלא גם בקיבוצים החילוניים, קרי בקיבוץ עין זיוון.

 

תאילנד כשרה

 

במשך שנים תאילנד נתפשה כיעד חילוני, אך כיום אין זה יהיה מראה חריג אם תבחינו באנשים דתיים שמסתובבים ברחובות ובאתרים הראשיים, וזאת כי מגוון יזמים זיהו את הפוטנציאל ועל כן התאימו את המלונות לקהל הדתי, וכיום יש מגוון רחב של אפשרויות כשרות בתאילנד.

 

וינה שומרת שבת


וינה של היום מאוד מתאימה עבור התייר הדתי. מלבד האתרים המרהיבים והנופים הייחודיים שאופייניים לה, היא גם מציעה מסעדות כשרות, סופרים שמציעים מצרכים כשרים (לדוגמה הסופר "שפע מרקט" מציע כשרות למהדרין) ואפילו תמצאו בה בית כנסת פעיל ובית חב"ד מזמין. מה עוד? בוינה קיים "עירוב", כך שבין היתר ניתן לטייל בה גם בשבת. לאור כל זאת כיום תמצאו בבית חב"ד בעיר כ100 ישראלים שנפגשים לסעוד ביחד את ארוחת השבת.

 


גיאורגיה על גלגלים

 

גיאורגיה הינה מדינה זולה, שקרובה לישראל ושמציעה שלל אופציות מהנות, קרי נהרות, אגמים, שלג ואפילו חווית שופינג מבטיחה. מכאן שטיול בגאורגיה עשוי להישמע מאתגר עבור הציבור הדתי, אך בפועל נהוג לארגן טיולים מעין אלו באופן שכולל שיירות ג'יפים שמצוידים באוכל, כלי בישול מוכשרים וטבח צמוד, כך שניתן לאכול טוב בכול נקודה, ולתפור את האזור ללא שיקולים שנוגעים להלכה.

 פשוט מתמיד

 

לאור הדברים כיום הרף עלה ואילו ההיצע מיישר קו בהתאם, כך שהעולם הגדול הרבה יותר זמין ופתוח עבור הציבור הדתי. מהו המינוס? הבחירה יותר קשה.

 
logo בניית אתרים