וישגרד הונגריה
מסלולי טיול ומידע 
גילוי נאות

אם תזמינו מלון אצלנו בבוקינג אנחנו מקבלים עמלה קטנה מבוקינג.
העמלה מאפשרת לנו להמשיך ולתחזק את האתר.
נודה לכם אם אתם טסים לחו"ל שתבצעו את ההזמנה כאן אצלנו באתר.

לחצו  על הבאנר וכנסו לבוקינג להזמנה.
תודהוישיגרד ממוקמת במעלה נהר הדנובה ומרוחקת כ-40 ק"מ מבודפשט.
וישיגראד בתקופת ימי הביניים שימשה כמקום משכנם של המלכים הסלאבים. העיר עצמה נוסדה במקום בו עמד בעבר מבצר רומי מן המאה ה-4. פירוש השם וישיגראד במילה הסלאבית הארמון העילי.וישגרד מסלול טיול 


המצודה בוישגרד

המצודה Fellegvar
הארמון ומגדל שולומון טרם שנספר על הארמון אי אפשר שלא להתייחס לדרך ההגעה למצודה נראית כאילו אתם ממש טסים,עד אשר נשקפת התמונה המרהיבה של הדנובה המתעקלת במאה ה-13 נבנה בעיר ארמון המלך אשר במקור נבנה כמצודה אשר נועדה לשלוט על ברך הדנובה. המלך שארל הפך את המצודה לארמונו ובהמשך המלך מתיאש הרחיב וייפה את הארמון בעזרת אומנים מאיטליה.
הטורקים שכבשו את הונגריה בין השנים 1543-1686 החריבו את הארמון, ולאחר מפלתם של הטורקים תושבי העיר שבו לעירם ובנו את בתי העיר מאבני הארמון. ברבות השנים מפולות של אדמה כיסו את הארמון ובשנת 1934 כתוצאה משיטפון התגלו חלקים מן הארמון,והחלו חפירות ארכיאולוגיות ועבודות שיקום.
בשיא פריחתו, השתרע הארמון לאורך של 600 מ' וברוחב של 300 מ'. הארמון נבנה בשני אגפים אגף למלך ואגף למלכה, במרכז נבנתה קפלה ממנה נותרו שרידים בסמוך מוזיאון המלך מתיאש ובו מוצגים שנמצאו בחפירות. באגף המלך נמצא חדר הכבוד. במפלס העליון במרכזו שריד ממזרקה . בהמשך חדר הרחצה ושחזור של מזרקה, אשר נקראת מזרקת האריות במזרקה המקורית בנה המלך מתיאש מזרקה, בה על עמודי המזרקה ניצב אריה ומפי האריה פורצים סילוני מים.
כאמור שרידי המזרקה המקורית נמצאת במוזיאון מתיאש והמזרקה הינה שחזור.
במקום נערך בחודש יולי פסטיבל טקס מימי הביניים ובו הכתרת המלך וקונצרטים.
הכניסה מרחוב Fo utca 27


את המצודה בנו על מנת להגן על ארמון המלך ובה נשמרו תכשיטים ואוצרות המלוכה.טיול במצודה חוויה וחובה, להתרשם ולהתפעל מן הנוף המדהים של ברך הדנובה. במפלס העליון חדרים ואולמות בהם תצוגה וסרטון . מהיציאה מהארמון רחוב FO והפסל של המלך מתיאש. בהמשך אחרי הפסל מגדל שלומון מגדל בעל 6 צלעות אשר נבנה במאה ה-13 ונחשב לאחד המבנים העתיקים בהונגריה.עובי הקירות לא פחות מ-8 מ' אשר היה למעשה חלק ממערך הביצורים של העיר. בפועל משמש כיום כמוזיאון על שם מתיאש.מוזיאונים בוישגרד הונגריה

מוזיאון palinkamuzeum     
המוזיאון אשר בו מוצגת ההיסטוריה של הברנדי ההונגרי.
סיור מודרך מתקיים ללא תשלום 
בכתובת : Rev utca 1, Visegrad 2025, Hungary
וישגרד מידע שימושי


משרד מידע לתייר
בכתובת   Visegrád, 2025 

פתוח : 10:00–16:00 
logo בניית אתרים