השכרת רכב לטיול ונסיעה לחו"לצריכים לשכור רכב? לפחות תגיעו מוכנים

צריכים לשכור רכב? לפחות תגיעו מוכנים בעידן המודרני שלנו הרכב כבר מזמן אינו מותרות, אלא כלי תחבורה חיוני לכל דבר ועניין. אמת, אנו בישראל נהנים גם מתחבורה ציבורית נוחה, אבל בינינו אין כמו הרכב. בזכות הרכב אנו פטורים מלעמוד בתחנת האוטובוס בגשם ולחכות לאוטובוס המתעכב, ויכולים לתכנן בהתאם את לוח הזמנים שלנו, בידיעה שהרכב ייקח אותנו לכל מקום בקלות.

      צביקה דמרי

אבל מה קורה כאשר אנו מוצאים את עצמנו ללא רכב מצד אחד, ומצד שני זקוקים לו בדחיפות? אולי הרכב שלנו במוסך או שנאלצנו למכור אותו כדי לחסוך בכסף. כך או כך, ישנו שירות אחד שיכול לפתור את בעיית הניידות והוא השכרת רכבים.

כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם שוכרים רכב
השכרת רכב בישראל מעניקה לכם את חופש התנועה כשאתם זקוקים לו. אם למשל אתם עובדים קרוב לבית ולא משתלם לכם להחזיק רכב, אך כשמגיע הסופ"ש אתם מעוניינים לנסוע למקום רחוק, תוכלו להשכיר רכב איכותי בקלות. על כל פנים, לפני שאתם עושים זאת, ישנם כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

1 מהו מצבו של הרכב שאתם שוכרים?

הדבר הראשון שחשוב לעשות כשאתם מקבלים את הרכב לידכם הוא לבדוק אותו היטב. שימו לב שברגע שאתם מקבלים את המפתחות, אתם אלה שאחראיים על שלמותו של הרכב. ואם תימצא פגיעה או שריטה, יאשימו אתכם. לפיכך, חשוב לבחון את המראה החיצוני של הרכב ולהפנות את תשומת לבו של הצוות שמשכיר לכם אותו במקרה שיש בו פגם כלשהו.

2. אילו סוגי רכב ניתן לשכור בחברה?

על פי רוב, תוכלו לבחור במגוון רחב של סוגי רכבים המחולקים לפי רמות (A, B, C ועוד), וכן על פי סוגים: רכבי מיני, משפחתיים ג'יפים וכדומה. השכרת הרכבים משמעותית למדיי מבחינת מחירים, ולכן לפני שאתם באים לחברה להשכרת רכבים, חשוב להחליט לאיזה סוג רכב אתם זקוקים.

3. מהם תנאי ההשכרה של החברה?


קיימים תנאי השכרה כלליים שכדאי להכיר מקרוב:

  • יום השכרה מחושב כיום מלא של 24 שעות.
  • מועד החזרת הרכב מצוין בחוזה ההשכרה. כל עיכוב בהחזרה עלול לגרור תשלום נוסף.
  • כדאי להחזיק את הרכב כשמיכל הדלק שלו מלא. אחרת יחייבו אתכם בתדלוק.
  • אסור לעבור את גבולות הארץ ברכב השכור (זה כולל גם את הרשות הפלסטינית).
  • השוכר צריך להציג בדרך כלל כרטיס אשראי ותעודה מזהה.

קיימים תנאים נוספים והם יכולים להשתנות בהתאם לסוג הרכב, מספר השוכרים וכדומה.

4. אל תשכחו לשמור את פרטי החברה המשכירה לכם את הרכב

אמנם כאשר אנו יוצאים לטיול תמים בסופ"ש איננו מצפים שמשהו יקרה, אך מומלץ לקחת את פרטי החברה להשכרת רכבים. לעולם לא ניתן לדעת מתי תצטרכו להתייעץ או לעדכן לגבי מצבו של הרכב. כמו כן, אין דבר מתסכל יותר מלהיתקע עם רכב שיש לו תקלה, ללא יכולת לקרוא לעזרה.

5. המחירים צריכים להיות הגיוניים

מחיר השכרת רכב תלוי בגורמים רבים. לפני שאתם מגיעים לחברת ההשכרה, כדאי לבצע סקר מחירים בשוק במטרה לבדוק את המחירים הממוצעים. מצד אחד, חברה שתציע לכם שירותי השכרת רכב במחיר זול מאוד עלולה להיתפס כחברה בלתי מקצועית, ומצד שני אין סיבה לשלם מחיר מופקע על ההשכרה.

6. שימו לב לאותיות הקטנות


עוד רגע מסיימים ואתם נמצאים כבר לקראת החתימה על החוזה. אבל לפני שאתם עושים זאת, חשוב לשים לב לאותיות הקטנות. לדוגמה, האם המחיר כולל גם שימוש ב-GPS, או שתצטרכו לשלם עליו תוספת? ומה לגבי ביטוח לנהגים צעירים או בוסטרים לילדים? רק לאחר שאתם מוודאים שאתם מבינים את כל הסעיפים, תוכלו לחתום על החוזה ולצאת לדרך לטיול מהנה עם כל המשפחה. 
עשרת הדיברות להשכרת רכב בחו"ל
המדריך השלם לחופשת הפסח


בהודעה לתקשורת נמסר על שינוי בתפקיד המנכ"ל של החברה להשכרת רכבים. קתרין מרינלו התפטרה מתפקידה ותישאר בתפקיד ייעוץ

מאת: בועז יעקובי 

רגע לפני שחופשת הפסח כבר פה, זה בדיוק הזמן להתחיל לתכנן את הטיול המשפחתי הקרוב שלכם לחו"ל.
אז איך תדאגו לכך שהרכב שילווה אתכם בחוויה המשפחתית יתאים לצרכים שלכם? למה כדאי לשים לב בהסכם ואיך להיזהר מהמוקשים השונים?
המדריך המלא לפניכם:

ישראלי זה הכי – עדיף להזמין את הרכב מהארץ. הזמנת הרכב בחו"ל ישירות יקרה בדרך כלל באופן משמעותי (נכון במרבית היעדים בעולם). התכניות של השכרת הרכב בחברות בחו"ל לא תמיד מותאמות לתייר הישראלי ובדרך כלל בסיסיות, לכן חשוב לעשות השוואות נכונות ולא להתפתות למחירים שעל פניו נראים זולים אבל בעצם לא כוללים את אותם מרכיבים שהחברות הישראליות מציעות.

כמו כפפה ליד – בדקו היטב מה הצרכים שלכם בנסיעה, בין היתר כמה נוסעים יהיו ברכב, כמה תיקים ומזוודות אתם צריכים לקחת אתכם ואיזה רכב יכול להכיל את כל הציוד. בדקו אילו חברות מחזיקות ברכב שמתאים לצרכים שלכם.

הגיל הוא התרגיל - יש לוודא מראש שגיל הנהג תואם לסוג הרכב שהוזמן כמוכן לבדוק האם ניתן להיכנס למדינות אחרות (בעיקר חשוב לגבי כניסה למדינות מזרח אירופה ואיטליה) ,מדינות שכן מאפשרות את הכניסה למדינות אלו מציעות מגוון מצומצם של קבוצות רכב, חשוב לציין זאת מראש בעת ביצוע ההזמנה.

להיות מכוסים - יש לוודא שתכנית ההשכרה שנרכשה כוללת "ביטול השתתפות עצמית", אנו ממליצים לרכוש תכנית זו כבר מהארץ ולא לקחת סיכונים מיותרים. בעת פתיחת חוזה ההשכרה בחו"ל יציעו לכם לרכוש כיסויים אופציונליים נוספים, יש לשים לב על מה חותמים ואם ברצונכם לרכוש את אחד מהכיסויים האופציונליים שיוצעו לכם.

האותיות הקטנות - לאחר קבלת חוזה ההשכרה והסכמה לתנאיו, הצטיידו בהעתק. קראו את החוזה ורק אז חתמו שכן חתימה על החוזה מהווה הסכמה לכל תנאיו לכן יש לשוב ולוודא כי הנך מסכים לתנאים ולתוספות שבו.

תפקחו עיניים - בעת לקיחת הרכב יש לבדוק את הרכב ולדאוג שפקיד ההשכרה מודע לכל נזק (באם קיים), בעת החזרת הרכב בקשו מפקיד ההשכרה שיבדוק את הרכב בנוכחותכם ויאשר בחתימתו כי הרכב הוחזר במצב תקין.

כרטיסים, כרטיסים - יש להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי בר תוקף ובקוד הסודי (לחלק מקבוצות הרכב בחלק מהמדינות יש צורך בשני כרטיסי אשראי בינלאומיים) ורישיון נהיגה ישראלי מפלסטיק (בחלק מהמדינות יש צורך בנוסף גם ברישיון נהיגה בינ"ל).  שימו לב - רישיון נהיגה ישראלי זמני אינו תקף בחו"ל.

חוק זה חוק - יש להתעדכן בדבר חוקי התעבורה במדינת היעד (מגבלת מהירות, חנייה, אשרות מעבר בין חלק מהמדינות וכו') ולנהוג על פי הכללים. דוחות חנייה ודוחות תנועה שירשמו, הם באחריות השוכר, יוסבו על שמו ויישלחו לארץ. בנסיעה עם ילדים ודאו מראש עד איזה גיל חלה חובת נסיעה בכיסא בטיחות במדינת היעד, כדי להזמין מכונית מצוידת בהתאם. יש פה חשיבות גם לשמירה על ביטחון הילדים וגם לשמירה על חוקי התעבורה במדינת היעד.

מתדלקים - ההמלצה היא להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא, שכן התעריפים הנגבים על ידי חברות ההשכרה בחו"ל הנם יקרים מאלה המוצעים בתחנות הדלק המקומיות, כמו כן במספר מדינות נגבים בנוסף דמי שירות בעבור התדלוק. חשוב מאוד לוודא את סוג הדלק, מילוי דלק שאינו תואם עשוי לגרום לנזק מכני ולחיוב בהתאם.

זמן (וניקיון) זה כסף - יום שכירות הוא בן 24 שעות, לכן מומלץ להחזיר את הרכב עד השעה בה נלקח. כל איחור בהחזרת הרכב עשוי לגרום לחיוב נוסף, בהתאם לחברת ההשכרה בחו"ל ובתעריף שיקבע על ידה.
יש להחזיר את הרכב במצב הניקיון בו התקבל, רכב שיוחזר מלוכלך בצורה חריגה יחויב בעלות ניקיון מיוחד.

ושתהיה לכם נסיעה נעימה ובטוחה!


הכותב: בועז יעקובי סמנכ"ל שיווק ומכירות בשלמה סיקסטהרץ העולמית ממנה את פול סטון למנכ"ל


בהודעה לתקשורת נמסר על שינוי בתפקיד המנכ"ל של החברה להשכרת רכבים. קתרין מרינלו התפטרה מתפקידה ותישאר בתפקיד ייעוץ

      צביקה דמרי

פול סטון מונה כמנכ"ל חב' הרץ, הוא החליף את קתרין מרינלו, שמתפטרת מתפקידה כמנכ"ל, נשיא וחבר דירקטוריון. מרינלו תישאר בחברה בעמדת ייעוץ עד שנה. חב' הרץ הודיעה כבר בחודש אפריל כי תפטר 10,000 עובדים לאחר שהחברה חוותה ביטולים וירידה בההזמנות בשל מגיפת הקורנה. החברה מחזיקה גם במותגי ההשכרה Dollar ו Thrifty. מניית הרץ צנחה ביום שלישי האחרון בשער הסגירה הנמוך ביותר אי פעם.

logo בניית אתרים