חדשות התיירות מהעולםיריד התיירות ה WTM נפתח בלונדון
יריד התיירות הגדול והחשוב בעולם ה WTM נפתח בלונדון
זו השנה ה 40. היריד שאליו מגיעים אלפי אנשי תיירות מכל העולם ימשוך גם השנה מעל 51 אלף מבקרים.
מדינת ישראל שלוקחת חלק פעיל וחשוב ביריד מזה 35 שנים, תפתח ביריד ביתן ייחודי שעל פי כל הערכות יעורר עניין 

לקריאת הכתבה


בוקינג חושפת את מגמות התיירות ל-2020
עשור חדש בפתח: בלי תיירות-יתר, עם המון טכנולוגיה 2020 לא פותחת רק שנה חדשה אלא גם עשור חדש. מחקר חדש שערכה ענקית התיירות בוקינג.קום בקרב יותר מ-22,000 מטיילים ב-29 שווקים שונים, תוך איסוף נתונים של יותר מ-180 מיליון חוות דעת מאומתות,  

לקריאת הכתבה


לופטהנזה מוכנה להשקיע עד 200 מיליון יורו בחילוץ אליטליה מהמשבר
בחב' התעופה הגרמנית לופטהנזה מוכנים להשקיע עד 200 מיליון יורו (223 מיליון דולר) בחברת התעופה האיטלקית הנאבקת בקשיים כלכליים.

לקריאת הכתבה


שדה התעופה החדש של איסטנבול מגיע לסוף שנתו הראשונה. והמספרים מדהימים.
מאז פתיחתו שירת השדה למעלה מ- 40 מיליון נוסעים, בעיקר בטיסות בינלאומיות. והטורקים משוכנעים כי הצמיחה תימשך לקראת יעד של 200 מיליון נוסעים בשנה.

לקריאת הכתבה


רשת המלונות הגרועה ביותר בבריטניה זו השנה השביעית ברציפות
 נחשפת נוסעים לאנגליה? על פי סקר שנערך על ידי אורחי המלונות, הוגדרה מי היא חב' המלונאות ה...גרועה באנגליה. הסקר, מתפרש על יותר מ -40 רשתות מלונות, ובו השתתפו יותר מ -8,000 אורחים. 

לקריאת הכתבה


רומניה: מוזיאון השואה יוקם במרכז בוקרשט
נשיא רומניה, קלאוס יוחניס, נתן את ברכת הדרך להקמתו של מוזיאון שואה לאומי.
יהיה זה מוזיאון השואה הראשון ברומניה והוא יוקם בבוקרשט, יותר משבעים שנים לאחר סיומה של מלחמת העולם השנייה.

לקריאת הכתבה


תצפית הנוף בקומה 102 בבניין האמפייר סטייט בילדינג שופצה והנוף מדהים מאי פעם
4 מיליון המבקרים בשנה שעולים לתצפית בבניין האמפריה סטייט יחוו כעת נוף מדהים עוד יותר של העיר ניו יורק  360 מעלות החושף את את כל מכמניה של העיר.

לקריאת הכתבה


אתר התיירות היוקרתי  CN Traveler אלה היעדים החמים של שנת 2020
אתר התיירות קונדה נאסט טראבלר אשר מתמחה בתיירות יוקרה וסוקר מלונות, מוצרים ושירותים יקרים. בחר את היעדים המעניינים לשנת 2020 בהם פנמה פלימות, סיציליה סנגל וקיוטו יפן.

לקריאת הכתבה


בוקינג: אלה היעדים החמים לשנת 2020
2019 עדיין כאן, אבל בתעשיית התיירות כבר רואים את צפי ההזמנות ל-2020. לפי ענקית התיירות בוקינג.קום, מתוך 1,000 היעדים המובילים באתר, אלה היעדים שרשמו את מספר ההזמנות הגבוה ביותר מבין 22 אלף משיבים שנסעו או מתכננים לנסוע בשנה הקרובה.

לקריאת הכתבה
יריד התיירות נגדול והחשוב בעולם ה WTM נפתח בלונדון  

יריד התיירות החשוב בעולם ה WTM נפתח זו השנה ה 40 בלונדון.
היריד שאליו מגיעים אלפי אנשי תיירות מכל העולם ימשוך גם השנה מעל 51 אלף מבקרים.
מדינת ישראל שלוקחת חלק פעיל וחשוב ביריד מזה 35 שנים, וגם השנה תפתח מדינת ישראל ביריד ביתן

צביקה ד.   
עדכון   04.11.19  

 
קרדיט אריה זריבי  

כמו בכל שנה,בתחילת חודש נוב',נפתח היום בלונדון  יריד התיירות הגדול  ה WTM  זו השנה ה 40 ברציפות.
ביריד משתתפים מעל-5,000 נציגים המייצגים למעלה מ 180 מדינות, ואנשי תיירות מכל העולם.
הערכה היא כי מעל 50,000 מבקרים, יגיעו לבקר להתרשם ולסגור עסקאות,ומשכך מעורר היריד עיניין תקשורתי ולכאן יגיעו אנשי תקשורת מכל העולם.
מדינת ישראל משתתפת כמציגה ביריד זו השנה ה 35 ,בביתן הישראלי  המתפרש על פני שטח של כ 450 מ' מציגים עשרות אנשי תיירות ערים ואזורים בארץ מהצפון, דרום, וערי חוף בהן נתניה.
קמפיין מיוחד תל אביב וירושלים שנקרא “Two cities one break”

אנו נביא לכם חדשות מעניינות מהיריד.עשור חדש בפתח: בלי תיירות-יתר, עם המון טכנולוגיה

2020 לא פותחת רק שנה חדשה אלא גם עשור חדש. מחקר חדש שערכה ענקית התיירות בוקינג.קום בקרב יותר מ-22,000 מטיילים ב-29 שווקים שונים, תוך איסוף נתונים של יותר מ-180 מיליון חוות דעת מאומתות,  זיהה מגמות מרכזיות שיתפסו תאוצה בשנה הקרובה ובעשור הקרוב.

צביקה ד.   
עדכון   01.11.19  


123rf

מגלים את 'הערים המשניות'
תיירות ‘ערים משניות‘ מתמקדת ביעדים פחות ידועים, בניסיון להפחית את תיירות-היתר ולהגן על הסביבה.
יותר מחצי (54%) מהמטיילים ברחבי העולם רוצים לתרום למאמץ הפחתת תיירות-היתר, ו-51% טוענים שיחליפו את היעד המקורי שלהם ביעד פחות ידוע אך דומה, אם הם יידעו שתהיה לכך פחות השפעה על הסביבה. נוסף על כך, 60% מהמטיילים ברחבי העולם היו רוצים לקבל שירות (אפליקציה/אתר) שימליץ על יעדים שבהם עלייה בתיירות תשפיע על הקהילה המקומית לטובה. חברות רבות יענו על הצורך הגובר הזה, וישיקו שירותים שיאפשרו לתיירים לגלות ערים ושכונות משניות בקלות. המטיילים יוכלו לקבל המלצות למקומות פחות ידועים שעונים על ההעדפות האישיות שלהם. כמו כן, גם שיתופי פעולה ירוקים יעודדו תיירים לטייל במקומות פחות פופולריים.

בינה מלאכותית
בשנת 2020 המטיילים יקבלו יותר ויותר החלטות בעזרת טכנולוגיות שונות. כשיש כל כך הרבה אפשרויות זמינות, קשה לבחור באיזה חלק של העולם לטייל, אבל בשנה הקרובה נראה כמה טכנולוגיות שיעזרו לנו לבחור. המלצות חכמות ומבוססות טכנולוגיה יגלו לנו מגוון חוויות חדשות שכנראה לא היינו מכירים בצורה אחרת, תוך שהן חוסכות לנו זמן (וגם זמן-מסך) ומאפשרות לנו למצות כל דקה במהלך החופשה. זה ישמח במיוחד שישה מכל עשרה נשאלים (59%), שטוענים שהם רוצים להיעזר בטכנולוגיה כדי לגלות אפשרויות חדשות ומפתיעות שיחשפו אותם לדברים חדשים. בנוסף, כמעט חצי (46%) טוענים שהם שהיו משתמשים באפליקציה שתאפשר להזמין פעילויות שונות בקלות ובמהירות, בזמן אמת במהלך החופשה, ומספר דומה של נשאלים (44%) היו משתמשים באפליקציה שתאפשר להם לתכנן פעילויות מראש, כדי שתמיד יהיו להם את כל התשובות במקום אחד. בהתאם לדרישת השוק הזו, בשנת 2020 נראה יותר ויותר אפליקציות עם אינטליגנציה מלאכותית שימליצו לנו על יעדים שכדאי לבקר בהם, מקומות לינה ופעילויות שונות שמומלץ לעשות על בסיס העדפות, טיולים קודמים וגורמים שונים כמו מזג אוויר ופופולריות.ליהנות מכל העולמות
בעולם המהיר של היום, אנחנו מרגישים שאין לנו מספיק זמן - גם כשאנחנו בחופשה. ב-2020 מטיילים ירצו להיות יעילים ככל הניתן, ובמקום להתמקד בתחום אחד במהלך כל החופשה, הם ינסו ליהנות מכל העולמות, ולבקר ביעדים שמאפשרים להם לחוות מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות. יותר מחצי (54%) מהמטיילים ברחבי העולם טוענים שהיו רוצים לצאת לטיול ארוך ביעד שמציע את כל הפעילויות האהובות עליהם באותו המקום, ו-62% מסכימים שהיו בוחרים ביעד שמציע את כל הדברים האהובים עליהם בקרבת מקום כדי לחסוך זמן. מתוך ההבנה הזו, תעשיית התיירות תציע יותר ויותר מסלולי טיול מגוונים, עם מבצעים שיאפשרו למטיילים להוציא כמה שיותר מכל חופשה. אם מחפשים יעד שיש בו הכל - החל מנוף עוצר נשימה מהמרפסת או מהווילה, דרך אתרים היסטוריים, פארקים מרשימים וחופים מהנים, ועד ארוחת ערב במסעדה מקומית נהדרת - האורחים של Booking.com ממליצים על מונטווידאו (אורוגוואי), איליה בלה (ברזיל) ונהה (יפן) כיעדים בהם אפשר למצוא את כל סוגי החוויות.יוצאים לחופשה עם סבא וסבתא
שנת 2020 תהיה שנה בה יותר סבים וסבתות ייצאו לחופשות עם הנכדים שלהם - בלי ההורים. כמעט שלושה רבעים (72%) מהסבים והסבתות מסכימים שזמן איכות עם הנכדים עוזר להם להרגיש צעירים, ו-71% מאמינים שהורים צריכים זמן לעצמם, בלי הילדים. הדורות המבוגרים היום בריאים יותר מתמיד, מטיילים יותר וכמהים להרגיש צעירים ולהישאר פעילים, ולכן נראה יותר חופשות עם פעילויות וחוויות המתאימות לכל הדורות.המירוץ להזמנה
בשנה הקרובה נראה מטיילים ששמים הקולינריה בראש סדר העדיפויות שלהם, ויעשו הכל כדי להשיג מקומות במסעדות נחשבות. רבים מתכננים את החופשה שלהם סביב מסעדות ספציפיות, ותכנון החופשה שלהם נשען על האפשרות לאכול במסעדות מיוחדות ומבוקשות, פעמים רבות במסעדות עם רשימות המתנה של חודשים מראש. היום, כשכל מנה במסעדה הופכת לתמונה ברשתות החברתיות, המטיילים לא ינהרו רק אל המקומות המפורסמים. פנינים חבויות - המקומות שמקומיים אוהבים ומכירים כבר שנים, ומגישים מנות בטעמים מקומיים -הן אלה שיעוררו את תיאבון התיירים, שמחפשים חוויות קולינריות אותנטיות, כמו שבעה מכל עשרה (71%) מטיילים, הטוענים שחשוב להם לאכול אוכל מקומי בזמן החופשה. אנחנו ממליצים לפנות מקום ביומן, כי בשנה הבאה תיירים רבים יתכננו תוכניות סביב מסעדות ואפשרויות אוכל מקומיות, והם ירצו לעשות זאת לפני כולם, או לפני שהמקום החם הבא הופך לפופולרי.

חברו הטוב של האדם - גם בחופשה
יותר מחצי (55%) מבעלי חיות המחמד טוענים שחיית המחמד שלהם חשובה להם כמו הילדים, כך שזה לא מפתיע ש-2020 מסמנת גם עידן חדש בחופשות עם חיות-מחמד. נוכל לראות יותר ויותר מטיילים ששמים את צרכי החברים הפרוותיים שלהם הרבה לפני הצרכים שלהם, בכל הקשור לבחירת יעד, בחירת מקום אירוח ובחירת פעילויות. 42% מבעלי חיות המחמד מסכימים שיבחרו בשנה הקרובה יעד לחופשה על בסיס האפשרות להגיע עם חיית המחמד שלהם, ו-49% מוכנים לשלם יותר כדי להתארח במקום אירוח שמקבל גם חיות מחמד. בהתאם למגמה הזו, מספר מקומות האירוח שמתירים כניסה עם חיות מחמד עולה ב-Booking.com יחד עם הביקוש, ונראה שיותר ויותר מקומות אירוח מעלים את הרף בכל הקשור לאירוח חיות מחמד, עם אפשרויות כמו מיטות לכלבים, ספא לחיות, תפריט שירות חדרים לבעלי חיים ואפילו מסעדות מיוחדות לחיות. הכלב שלכם יכול לצפות לחוויה של חמישה כוכבים.לפרוש כדי לנפוש
היציאה לפנסיה סובבת בימים אלו פחות ופחות סביב עזיבת מקום העבודה, ועם יותר ויותר אנשים שמתכננים לצאת לפנסיה מוקדמת, נראה שיציאה לפנסיה הופכת לשם נרדף עבור 'טיולים ברחבי העולם'. כמעט רבע (23%) מהנשאלים בגילאי 18 עד 25 מתכננים לפרוש לגמלאות לפני גיל 55, ומה שהם מתכננים לעשות שונה מאוד ממה שראינו עד היום. בשנת 2020 נראה יותר ויותר מטיילים שיוצאים להרפתקאות מיוחדות בשנות הפנסיה, עם כמעט שני שליש (65%) שרואים בחופשות את הדרך הטובה ביותר לנצל זמן פנוי. 
לוקחים את הזמן
במקום הפחד המתמיד לפספס דברים (FOMO - Fear of Missing Out) והניסיון למהר כדי להספיק כמה שיותר, ב-2020 התיירות תתמקד בלקחת את הדברים לאט. בשנה הקרובה, כמעט חצי (48%) מהמטיילים מתכננים להשתמש בתחבורה איטית יותר אל היעד, כדי להפחית את ההשפעה על הסביבה, ושישה מכל עשרה (61%) רוצים להגיע במסלול ארוך יותר כדי לחוות יותר במהלך הטיול עצמו. גם סוגי תחבורה שעונים על הצורך להאט את הקצב יהיו פופולריים יותר בשנה הקרובה - מאופניים ועד רכבות קלות, מזחלות שלג וסירות, וכמובן הליכה ברגל. למעשה, ליותר מחצי (57%) מהמטיילים לא מפריע להשקיע יותר זמן בהגעה אל היעד אם הם משתמשים בסוג תחבורה ייחודי. כמו כן, 64% רוצים להרגיש כאילו הם חוזרים בזמן ולנסוע בנסיעה איקונית ברכבת (למשל Flying Scotsman או Orient Express). בשנה הקרובה, כולנו ניקח את הזמן.


כמעט חצי (47%) מהמטיילים ברחבי העולם מתכננים לצאת לחופשות נועזות והרפתקניות יותר לאחר היציאה לפנסיה, וכמעט חמישית (19%) מהפנסיונרים מתכננים לקחת שנה של חופש כדי לטייל ללא הפרעה במשך מספר חודשים - משהו שיותר מחצי (52%) מכלל המטיילים מסכימים שאפשר לעשות בכל גיל. כשפנסיה וטיולים הפכו לחלקים בלתי נפרדים זה מזה, נראה בשנה הקרובה יותר ויותר מוצרים שיעזרו למטיילים לתכנן חסכונות למטרות נופש, שיעזרו למטיילים לשים בצד כסף כדי לממן את הטיולים הארוכים האלו.

אריין דייק, סגן נשיא בכיר וסמנכ"ל השיווק של Booking.com, מוסיף: "אנחנו עומדים בפתחו של עשור חדש, בו נראה את תעשיית התיירות נותנת מענה למטיילים ירוקים יותר, סקרנים יותר וטכנולוגיים יותר, באמצעות פיתוח מוצרים, שירותים ואפשרויות שיעזרו לכולם לחוות את העולם. החל מזיהוי ערים משניות שיעזרו להילחם בתופעת תיירות-היתר, ועד הנגשת המלצות טיולים אישיות מתמיד והצעת מגוון רחב של מקומות אירוח ברחבי העולם, אנחנו רוצים להבטיח שהמטיילים יהיו מוכנים, יקבלו תמיכה ויתרגשו לקראת הטיולים שלהם ב-2020, ומעבר."

לופטהנזה מוכנה להשקיע עד 200 מיליון יורו בחילוץ אליטליה מהמשבר

בחב' התעופה הגרמנית לופטהנזה מוכנים להשקיע עד 200 מיליון יורו (223 מיליון דולר) בחברת התעופה האיטלקית הנאבקת בקשיים כלכליים.

צביקה ד.   
עדכון   01.11.19  


קרדיט יח"צ   

בחב' התעופה הגרמנית לופטהנזה מוכנים להשקיע עד 200 מיליון יורו (223 מיליון דולר) בחברת התעופה האיטלקית הנאבקת בקשיים כלכליים.
חב' אליטליה נמצאת ממש במירוץ כדי למצוא גורם חדש שינסה להציל את החב'.
גורם המקורב לנושא אמר ביום חמישי כי לופטהנזה העבירה מסמך למשרד התעשייה ולחברת הרכבות Ferrovie dello Stato באיטליה, בו נכתב כי הם נכונים להכניס כספים חדשים לאליטליה.
במכתב אין נתון מספרים מדוייקים, אולם נודע כי לופטהנזה מוכנה להעביר סכומים הנעים  בין 150 מיליון יורו ל -200 מיליון,  "אנחנו לא מגיבים על כך", הייתה תשובתו של דובר לופטהנזה בהתייחסותו לשאלה בנושא.
חב' התעופה אליטליה נאבקה במשך שנים להיות רווחית ולהתמודד עם יריבים גדולים יותר.
עוד נודע כי בכירים יטוסו לפרנקפורט כדי להיפגש עם מנהלי לופטהנזה בשבוע הבא כדי לקבל בירור לגבי הכוונות האמיתיות של הגרמנים ביחס לאליטליה.
אם לופטהנזה תאשר את הבטחתה הראשונית להשקיע באליטליה, דבר זה עלול לשבש את השיחות עם חברת התעופה האמריקאית דלתא, שאמרה כי היא מוכנה לההעביר סכום של  100 מיליון יורו לחברת התעופה האיטלקית. 

מעל 40 מיליון נוסעים משתמשים בשדה התעופה החדש באיסטנבול בשנתו הראשונה

שדה התעופה החדש של איסטנבול מגיע לסוף שנתו הראשונה. והמספרים מדהימים. מאז פתיחתו שירת השדה למעלה מ- 40 מיליון נוסעים, בעיקר בטיסות בינלאומיות. והטורקים משוכנעים כי הצמיחה תימשך לקראת יעד של 200 מיליון נוסעים בשנה.

צביקה ד.   
עדכון   31.10.19  


אילוסטרציה 123rf 

שדה התעופה החדש של איסטנבול מגיע לסוף שנתו הראשונה. והמספרים מדהימים.
מאז פתיחתו שירת השדה למעלה מ- 40 מיליון נוסעים, בעיקר בטיסות בינלאומיות. והטורקים משוכנעים כי הצמיחה תימשך לקראת יעד של 200 מיליון נוסעים בשנה.
 
על הנתונים הודיע ביום שני שר התחבורה והתשתיות של טורקיה צ'היט טורהאן הוא הוסיף ןאמר "בסך הכל שירת השדה
40.47 מיליון נוסעים מאז פתיחתו, 9.872 מיליון נוסעים בטיסות פנים וכ -30.597 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות.".
ע"פ הנתונים הללו הדבר אומר, בממוצע 49,051 נוסעים ליום בטיסות פנים ו 152,558 בינלאומיים.
יחד עם זאת מציינים הטורקים כי הנתונים נמוכים מהנתונים של שדה התעופה אטאטורק בשנת הפעילות האחרונה.


בוקינג.קום: 10 היעדים המבוקשים שלא תרצו להחמיץ ב-2020

2019 עדיין כאן, אבל בתעשיית התיירות כבר רואים את צפי ההזמנות ל-2020. לפי ענקית התיירות בוקינג.קום, מתוך 1,000 היעדים המובילים באתר, אלה היעדים שרשמו את מספר ההזמנות הגבוה ביותר מבין 22 אלף משיבים שנסעו או מתכננים לנסוע בשנה הקרובה. 

צביקה ד.   
עדכון   29.10.19  


קרדיט Booking.com


ירוואן ארמניה
עבור אוהבי ההיסטוריה, העבר של בירת ארמניה, ירוואן, והארכיטקטורה המרהיבה שלה, הופכים אותה ליעד חובה. בקרו בקתדרלת המאור גרגוריוס הקדוש (St. Gregory the Illuminator Cathedral), אחת הקתדרלות הגדולות של הכנסייה הארמנית בעולם. לאחר סיור בעתיקות מקדש זברטנוס (Zvartnos) שנמצא במישור אררט (Ararat Plateau), תוכלו ליהנות מנוף ההרים שמסביב. בזמן טיול בעיר, אל תחמיצו את המפל (The Cascade), מדרגות ענק עשויות אבן גיר הכוללות מזרקות, פסלים וגן בחצר שקטה, או את כיכר הרפובליקה, כיכר העיר המרכזית שבה תוכלו לחזות במזרקות מוזיקליות.

איפה לשהות: מקום האירוח Panorama Resort&Suites משקיף על נופי הגבעה של העיר ירוואן והרי האררט. תוכלו ליהנות מהנוף תוך כדי טיול בגנים ולעשות שימוש בבריכת שחייה חיצונית ובמגרשי הטניס. מקום האירוח נמצא במרחק נסיעה קצרה מכיכר הרפובליקה ומעתיקות מקדש זברטנוס - מיקום מושלם לטיולים בעיר.


סאוגוויפו (Seogwipo)
העיר השנייה בגודלה באי ג'ז'ו בדרום קוריאה, היא עיר חוף שוקקת ומוקפת בפלאי טבע של קו החוף הוולקני. אם אתם מטיילים פעילים, סאוגוויפו היא יעד אידיאלי עבורכם. המים הכחולים הצלולים פופולריים בקרב חובבי הצלילה, והר הולסן (Hallasan) הסמוך הוא אופציה נהדרת אם אתם אוהבים טרקים. סאוגוויפו היא גם נקודת המוצא המושלמת לביקור במפלים הסמוכים - מפלי Cheonjiyeon ו- Jeongbang. כדי לנוח אחרי יום של הרפתקאות, שוק אולה (Olle) בסאוגוויפו מציע מטעמים של האזור, אוכל רחוב ודוכנים עם מוצרים טריים, בעוד שבמרכז העיר סאוגוויפו תוכלו למצוא מסעדות קוריאניות מסורתיות ומקומות לברביקיו.

איפה לשהות: מלון Heyy Seogwipo Hotel מציע אירוח נפלא ומודרני להפליא עם נוף מדהים של הר Hallasan וים Seogwipo. אם אתם מעוניינים  ביותר מאשר הנוף מהחלון, המלון נמצא במרחק הליכה ממפל Cheonjiyeon ומסלולי טיול סמוכים.
זבליאק, מונטנגרו

אם אתם מעוניינים בטיול קצת אחר ב-2020, אנחנו ממליצים לפנות אל ההרים בזבליאק (Zabljak), עיירה קטנה בצפון מונטנגרו ובמרכז מחוז דורמיטור (Durmitor) שבהרים. בין אם אתם מטיילים טיול חורף עמוס אדרנלין במורדות המושלגים, ובין אם בחודשים החמים יותר כדי לחוות ספורט ימי מרגש על האגמים והנהרות ומסלולי טיול בקרבת מקום, זהו יעד נהדר לאורך כל השנה. רשימת אתרי החובה כוללת את הפארק הלאומי דורמיטור, האגם השחור, ואת גשר דיורדיביצה טרה (Djurdjevica Tara), גשר בטון שהיה בעבר גשר קשת הבטון הגדול ביותר לכלי רכב באירופה.

איפה לשהות: מקום האירוח Holiday Home Vile Calimero מציע אירוח משפחתי וידידותי לחיות מחמד עם נוף להרים שמסביב. בית הנופש כולל מטבח ופינת אוכל מרווחים ומאובזרים, בהם משפחות וחברים יכולים לבלות יחד. תוכלו גם לבלות זמן עם הסוסים והכבשים הרועים ממש מחוץ לבית. למרות השלווה, בית הנופש הזה עדיין ממוקם היטב, לא הרחק ממעלית הסקי Javorovac ומרכז זבליאק.

סלטה, ארגנטינה

סלטה (Salta) ממוקמת בלב האנדים הארגנטינאים ומהווה יעד נהדר המכיל את 'הטוב מכל העולמות', במיוחד עבור אחד מכל חמישה (19%) מהמטיילים העולמיים שרוצים לבקר בארגנטינה בשנת 220202. יש בה  אדריכלות קולוניאלית מרשימה ונופים צבעוניים וייחודיים. בין אם אתם מתכננים ליהנות מהנוף הצבעוני של העיר בביקור בכיכר דה חוליו 9 (9 de Julio Plaza) - כיכר ציבורית שופעת בלב העיר, בכנסיית סן פרנסיסקו - כנסייה ומנזר היסטוריים שתוארכו לשנות ה- 1600, או להתרשם מהנוף הצבעוני הסמוך בטיול בגבעת שבעת הצבעים ובמדבר המלח סלינס גרנדס (Salinas Grandes), טיול בחלק היפה הזה של העולם ישאיר בכם רושם צבעוני.

איפה לשהות: האכסניה החברתית Hostal Prisamata היא המקום המושלם עבור מטיילים המעוניינים להתערבב עם הרפתקנים אחרים כמותם. החללים הקהילתיים באכסניה ידידותית זו מושלמים כדי לתכנן טיולים וליהנות מארוחת הבוקר הקונטיננטלית המוצעת. האכסניה נמצאת במיקום מעולה לטיול באתרים הסמוכים, מכיוון שהיא נמצאת במרחק הליכה מכיכר חוליו 9 והצוות מסייע בארגון סיורים לאתרים האחרים באזור.


איל-גזירה
יעד מושלם למתעניינים בטיול חופים תרבותי בשנת 2020, היא עיירה בחוף הצפון-מזרחי של מלטה ויש ממנה תצפית ישירה על העיר מוקפת החומה, ולטה (Valletta). 

שמו של היעד המדהים הזה מגיע מהמילה המלטית ל"אי", ועם נמל מרסמקסט (Marsamxett) הסוחף של העיר, המשקיף על האי מנואל (Manoel), לא קשה להבין מדוע. מבצר מנואל, שנבנה בשנת 1726 באי מנואל הסמוך לעיירה עצמה, מהווה טיול יום נהדר אם תרצו ללמוד יותר על ההיסטוריה של העיירה ועל עברו של האי כבית חולים בהסגר. לאחר הסיור, תוכלו ליהנות ממאכלים מהמטבח המקומי ולהירגע עם נופים מדהימים באחת מהמסעדות הרבות המשקיפות על הנמל.

איפה לשהות: מקום האירוח Sweet Home Malta ממוקם בלב איל-גזירה, במרחק הליכה קצר מהאי מנואל. זהו מקום האירוח המושלם עבור מטיילים שרוצים לגלות את האזור. מקום האירוח שוכן ממש ליד חוף הים, ומציע חדרים מאובזרים ביחידות דיור ממוזגות, רובן עם מרפסות וטרסות המשקיפות על העיר, ונמצא במרחק הליכה קצרה ממפרץ בלוטה (Balluta) המושלם לשחייה במי הים התיכון החמים.


נין בין, ויאטנם

נין בין (Ninh Binh) מכונה לעתים קרובות "מפרץ הא לונג ביבשה" (Ha Long Bay on land), שכן הצמחיה הצפופה בנוף המקיף את העיר מגיחה מתוך האדמה ולא מהמים, והיא ידועה בזכות הנוף עוצר הנשימה שלה. נין בין היא עיר שקטה, המציעה למטיילים מפלט עם נופים מרהיבים רק כמה שעות נסיעה מהאנוי ההומה. מחוץ לעיר עצמה, מחוז נין בין משובץ בהרים, נהרות, מערות, שדות אורז ופגודות. סיור שיט בסירה באזור הטבע הציורי הזה עשוי להיראות כמו משהו מסרט, במיוחד בהתחשב בכיכובו של האזור על המסך הגדול בעבר.

איפה לשהות: הדרך המומלצת לטייל בין שדות האורז של נין בין היא על אופניים. מקום האירוח Lotus Field Homestay מציע אופניים ללא תשלום בהם תוכלו לעשות שימוש לטיול באזור בקצב שלכם. מקום האירוח מהווה בסיס נהדר לטיולים באזור וממוקם היטב בין ציוני הדרך הסמוכים: טראנג אן (Trang An), טאם קוק (Tam Coc) והאנג מואה (Hang Mua), שם מטיילים יכולים לעלות את 500 המדרגות של פסגת האנג מואה (Hang Mua) לתצפית מגבוה על הנוף. המקום מציע יחידות אירוח בבקתות במבוק עם טרקלין וגינה משותפים מהם תוכלו ליהנות.

ג'ודפור

העיר המהממת ידועה כאחת הערים הצבעוניות ביותר בעולם, עם אלפי בתים כחולים שהופכים את הנוף האורבני לים של בניינים בצבע האוקיינוס. מלבד הסביבה התוססת, ג'ודפור היא ביתם של מבצר מהרנגרה (Mehrangarh), ארמון אומייד בהוואן (Umaid Bhawan) וגני מנדור (Mandore), אידיאלי אם אתם מתעניינים בתרבות, ארכיטקטורה ומוזיאונים. אם אתם חובבי אוכל וקניות, בוודאי תאהבו גם לטייל  ברחובות המתפתלים מתקופת ימי הביניים של ג'ודפור ולטעום אוכל הודי אותנטי ותבלינים באחד מהבזארים הרבים.

איפה לשהות: אכסניית Hostel Raahi מציעה אירוח במחיר נוח בלב ג'ודפור - אידיאלי למטיילים עם תקציב מוגבל. האכסניה כוללת גינה, בר, מסעדה וטרקלין ומטבח משותף, כולם מקומות נהדרים למפגש עם מטיילים אחרים איתם תוכלו להחליף טיפים וסיפורים. האכסניה מספקת שירות השכרת אופניים ורכב - מושלם לטיול באתרי ג'ודפור, ותוכלו ליהנות מדלפק הקבלה הפועל  24 שעות ביממה.


שווינואוישצ'ה

שנמצאת בצפון-מערב פולין, היא עיר נמל יפהפיה בים הבלטי, ויעד מושלם לחובבי מים. תוכלו להתעמק בהיסטוריה של העיר ולבקר במוזיאון הדיג, הכולל דגמים של ספינות ויצורי ים מדהימים. לאחר מכן, אם תרצו להמשיך בטיול בנושא הים, המשיכו וטפסו למרפסת התצפית במגדלור מהמאה ה -19כדי לצפות בנוף פנורמי על הנמל. אם אתם חובבי אדרנלין תוכלו לבחור בחוויות מימיות עוד יותר, ולבלות את היום בספורט ימי בחוף שווינואוישצ'ה, אחד החופים הרחבים ביותר בפולין.

איפה לשהות: מבילוי במים ועד שהייה על פניהם, מקום האירוח Houseboat Porta Mare III הוא מקום מושלם עבור חובבי ים. בית הסירה כולל מרפסת בה תוכלו ליהנות מהנוף במיקום מעולה, במרחק נסיעת אופניים דרך נופים מרהיבים ממגדלור שווינואוישצ'ה וממוזיאון הדייג בים.


סאן חואן
בירת פורטו ריקו, סן חואן, היא יעד קאריבי יוצא מן הכלל עם תרבות תוססת וארכיטקטורה צבעונית. 

טיילו ברחובות המרוצפים של סן חואן העתיקה כדי לראות את המבנים הקולוניאליים הספרדים הצבעוניים. גלו את רחוב פורטלזה (Fortaleza), הידוע גם כרחוב המטריות, וגם דרכים מלאות בצמחיה שופעת המקיפה את הבתים הסמוכים. הצמחיה היא לא ההזדמנות היחידה לצילום תמונות מרהיבות. ברחובות סן חואן תוכלו למצוא סצנת אמנות משגשגת המקשטת את הקירות ונוסעים שאוהבים ארכיטקטורה יוכלו ליהנות מאל מורו (El Morro), מבצר קסטיו דה סן קריסטובל (Castillo de San Cristobal) ומפסאו דה לה פרינססה (Paseo de la Princesa). טיול לסן חואן יעזור גם למאמצי השיקום של פורטו ריקו מההריסות שנגרמו על ידי הוריקן מריה ב-2017.

איפה לשהות:  באכסניית Nomada Urban Beach Hostel תוכלו ליהנות מאווירה חברתית וממתקני ברבקיו. במקום יש טרקלין משותף, גינה ומטבח, כך שאורחים יכולים לשתף אחד את השני בהרפתקאותיהם בסן חואן ולפגוש חברים חדשים. האכסניה מציעה גם סיורים מאורגנים ופעילויות עבור אורחים המעדיפים לטייל בקבוצה.

טקמאצו (Takamatsu)
הידועה גם בשם ממלכת אודון (Udon) והשער לשיקוקו (Shikoku), היא עיר נמל מושלמת עבור מטיילים המתעניינים בסצנת האוכל התוססת ובנופים המרשימים. כשתסיימו לזלול נודלס, אל תחמיצו ביקור בפארק ריטסורין (Ritsurin) הציורי. הפארק הוא אוצר לאומי יפני ובו בתי תה רבים בהם תוכלו לחוות טקס תה יפני מסורתי, יחד עם גשר הירח אנגצו-קיו (Engetsu-kyo) ובריכות לוטוס איקוניות.

איפה לשהות: השלימו את הטיול שלכם ביפן עם שהייה בריוקן אותנטי (מקום אירוח יפני מסורתי), בביקור ב-Kiyomisanso Hanajyukai. מקום האירוח הזה נמצא בטקמאצו, ואתרים קרובים כוללים את מקדש קיטהמאביסו (Kitahamaebisu) ואת המוזיאון ההיסטורי הייקה מונוגטרי (Heike Monogatari).

רשת המלונות הגרועה ביותר בבריטניה זו השנה השביעית ברציפות נחשפת  

נוסעים לאנגליה? על פי סקר שנערך על ידי אורחי המלונות הוגדרה מי היא חב' המלונאות ה...גרועה באנגליה.
הסקר, מתפרש על יותר מ -40 רשתות מלונות, ובו השתתפו יותר מ -8,000 אורחים, בסקר נבדקו נושאים החל מנוחות המיטה, תמורה לכסף,איכות האוכל והניקיון הכללי.  

צביקה ד.   
עדכון   29.10.19  

בתואר המפוקפק זכתה זו השנה השביעית ברציפות רשת מלונות Britannia.
האורחים העניקו ל- Britannia, המונה 61 מלונות ברחבי בריטניה, דירוג של כוכב אחד כמעט בכל קטגוריה כאשר ציון שביעות הרצון הכללי עומד על 39% בלבד.

הניקיון התברר כנקודה הכואבת במיוחד כאשר אורחים השתמשו שוב ושוב במילים כמו 'מטונף', 'איום ונורא'.

רשת המלונות EasyHotel, שבקרוב תפתח מלונות בת"א,קיבלה מהלקוחות ציון של 58% והצליחה להימנע מדירוג של כוכב אחד. ותוארה כבינונית ברוב הקטגוריות, וקיבלה דירוג של שני כוכבים בחדרי אמבטיה, נוחות מיטה וחדרי שינה.
דובר רשת המלונות ציין בתגובה לממצאים "הזמנות חוזרות ומשוב של לקוחות מציירות תמונה שונה מאוד ואנחנו גאים מאוד בשירות המדהים שאנו מספקים."

רשת Ibis Budget הצליחה להשיג דירוג של 60%. שהעניקו לה שלושה כוכבים לשירות לקוחות, תמורה לכסף וניקיון, האכזבה הייתה בשל איכות החדרים והמזון.

בקצה השני של הסקאלה, רשת המלונות וות'רספון עלו לראשונה בדירוג - כשהם חולקים את המקום הראשון עם רשת המלונות פרמייר אין, שזכו במקום הראשון במשך ארבע השנים האחרונות.
האורחים התרשמו מ'חדרים מסוגננים וענקיים', שהקנו לרשת חמישה כוכבים בקטגוריית איכות חדר השינה - וציון של 79%. ווטרספון, שגובה החל מ- 39 ליש"ט ללינה ו -5 ליש"ט נוספים לארוחת הבוקר.
פרמייר אין קיבלה גם ציון לקוחות מרשים של 79%.
האורחים שיבחו את הרשת וציינו את האמינות, הנקיון,והנוחות.אתר התיירות היוקרתי Condé Nast Traveler אלה היעדים החמים של שנת 2020  

אתר התיירות קונדה נאסט טראבלר אשר מתמחה בתיירות יוקרה וסוקר מלונות, מוצרים ושירותים יקרים. בחר את היעדים המעניינים לשנת 2020 בהם פנמה פלימות, סיציליה סנגל וקיוטו יפן.

צביקה ד.    עדכון   23.10.19  


קרדיט צביקה דמרי  

מהם יעדי הנסיעות שככל הנראה הם אלה שיהיו בפופולאריים בשנת 2020?
על פי אתר הטיולים  Condé Nast Traveller  לא יהיו אלה השנה הקרובה רק ​​חופים יפים או היעדים הרגילים. חלק מהנקודות אלה בוודאי יפתיעו את המטיילים.
אתרי התיירות הגדולים אשר  מבצעים מחקרים מגלים כי אחוז גבוה מהמטיילים בעולם רוצים להיות יותר הרפתקנים בכל הקשור לבחירת יעדי חופשה,אך לא רק,יש גם יעדים שיהיו יעדים חמים עבור ילדים וצעירים בני 18-34.
היעדים שאתר התיירות בחר הם.

קיוטו, יפן קיוטו היא תערובת של עבר והווה. תחנת הרכבת העתידנית שלה פועלת כמו מנוע משומן, מעבר למתחמי הקניות המודרניים ומלונות הזכוכית תמצאו גנים יפנים שלווים ומקדשי שינטו בני מאות שנים.


פורטלנד, ארה"ב עיר נמל של מדינת מיין עם אוכל מגוון כמו שצפוי ממקום עם שפע תוצרת מקומית.

דקר, סנגל העיר הממוקמת במערב אפריקה על קצהו של חצי האי המערבי ביותר באפריקה,עיר מערב אפריקאית גאה אך פרנקופילים יחושו בה בנוח.
בניגודים הללו חשים בארכיטקטורה הישנה והחדשה. דקר היא אחת הערים הבטוחות והיציבות ביותר מבחינה פוליטית וגם נגישה, עם טיסות רגילות במחירים סבירים של TAP ואיבריה.

איי אגדי, סיציליה מקבץ של חמישה איים מבודדים בסיצילה עתירי היסטוריה עם חופים חוליים. אחד המקומות הנוחים והאיטיים בהם אפשר לבקר, וגם עדיין לא הוצפו בתיירים. 


פליימות', בריטניה על חוף הים הבריטי נחה לה עיר עם המון מורשת.

סלוודור, ברזיל העיר האפרו-ברזילאית מאירה עלתה לכותרות ברחבי העולם בשנת 2019 בזמן השריפות באמזונס,והאירו את נושא כריתת היערות באחד האזורים האקולוגיים ביותר על פני כדור הארץ. אבל בביקור בסלבאדור תפגשו  בסמבה הברזילאית שנולדה בבאהיה. אל תפספסו הזדמנות להקשיב למקצבים אותנטיים בפאב St. George בשכונה Rio Vermelho.
לאחר מכן, תוכלו לטעום את המיוחדות של דג בקלה ביתי ושלcaipirinha על בסיס Cachaça.

אי הקנגורו אוסטרליה אי הקנגורו האי השלישי בגודלו ביבשת אוסטרליה,נמצא כ 100 ק"מ מדרום לעיר אדלייד.
לפני אלפי שנים התנתק האי מיבשת אוסטרליה וממצאים ארכאולוגיים מלמדים על המצאותם של תושבים אבוריג'ינים.
באי התפתחה אוכלוסיית בעלי חיים מאוד ייחודית ולאחר הגעת האדם לאי נכחדו חלק מבעלי החיים.

האי הפיליפיני הזעיר סיארגאו, פיליפינים האי שנותן פייט לאי באלי. האי הטרופי שצורתו צורת דמעה ממוקם בדרום המזרחי
של הפיליפינים 

גאלווי אירלנד העיר השלישית בגודלה באירלנד . עיר נחמדה ומקסימה.בגאלווי ממוקמת אוניברסיטה ולכן בעיר תמצאו אוירה המתאימה לצעירים לרבות חיי לילה תוססים. גאלווי מוכרת בשם עיר 14 השבטים לציון משפחות אזר סחרו וניהלו את העיר בעבר. במהלך סיור בעיר תפגשו אמני רחוב רבים, אות לנהירתם של אמנים רבים לעיר.

התצפית בבניין האמפייר סטייט בילדינג בניו יורק שופצה, וכעת מתאפשר מבט מרהיב של 360 מעלות אל כל התפוח הגדול.

תצפית הנוף בקומה 102 בבניין האמפייר סטייט בילדינג שופצה והנוף מדהים מאי פעם. 4 מיליון המבקרים בשנה שעולים לתצפית בבניין האמפריה סטייט, יחוו כעת נוף מדהים עוד יותר של העיר ניו יורק. 360 מעלות החושף את את כל מכמניה של העיר.

צביקה ד.   
עדכון   11אוק   2019 

 
  

התצפית נפתחה מחדש לקהל בשבת, 12 באוקטובר,בקומה הגבוהה ביותר בבניין, ומאפשרת כעת נופים עוצרי נשימה על העיר ומחוצה לה, מגובה של 381 מטר.
בעבר בקומת התצפית יכלו המבקרים להביט החוצה מבעד לחלונות קטנים. במהלך השיפוץ ביטלו קירות והחליפו את החלונות בחלונות זכוכית שמגיעים עד לתקרה.
אנתוני מלקין, יו"ר ומנכ"ל אמפיט סטייט ריאלטי. " בשיפוץ רצינו להפוך את החלק הזה לחוויה של האורח. במצפה החדש בקומה 102, תישלט גם תנועת האורחים, כל אדם יכול לעמוד מול חלון ולא לגעת באף אחד אחר" 
לעתים קרובות דבר שהוא נדיר לתייר בניו יורק.
לא בכדי בניין האמפייר סטייט, שנפתח במקור בשנת 1931, הוא אחת האטרקציות המבוקשות ביותר בעולם,
התצפית פתוחה למבקרים משעה 08:00  עד 14:00 מדי יום, כאשר המעלית האחרונה עולה בשעה 1:15 .
התצפית שבקומה 102 הינה השלב השלישי של שיפוץ האמפייר סטייט שכולל גם גלריה חדשה במוזיאון בקומה השנייה. הגלרייה מתעדת את ההיסטוריה של הבניין,וכוללת  גם רגעים מעניינים, כולל דיוקנאות של ידוענים על מרפסת התצפית
בקומה 86 וחוויית וידיאו פנורמית שמשלבת בין הסרטים הגדולים הכוללים את הבניין: "קינג קונג", ועוד סרטים מפורסמים שצולמו כאן.
כל המעליות שמובילות למעלה עברו שינוי, עם תוספות פאנלים מזכוכית כך שהמבקרים יוכלו לראות כמה מהעבודות הפנימיות של הבניין מהמעלית.
מלקין, הסביר את אחד המניעים לשיפוץ התצפית, הוא אמר כי "כל הבניין שודרג, ואנחנו עדיין מציעים את אותה חוויה שהציענו למלכה אליזבת בשנות החמישים."

חזרה למעלה רומניה: מוזיאון השואה יוקם במרכז בוקרשט
נשיא רומניה, נתן את ברכת הדרך להקמתו של מוזיאון שואה לאומי.

 יהיה זה מוזיאון השואה הראשון ברומניה והוא יוקם בבוקרשט, יותר משבעים שנים לאחר סיומה של מלחמת העולם השנייה. בה ע"פ הערכות נרצחו בין 280,000 ל -380,000 יהודי רומניה ואוקראינה,בשטחה של רומניה ובאזורים בהם שלטה במהלך המלחמה, בעת שהייתה בעלת בריתה של גרמניה הנאצית.

צביקה ד.   
עדכון   09.10.19  

 
קרדיט צביקה דמרי   

רק לאחרונה החלה רומניה להכיר ולהשלים עם העובדות בתפקיד בו לקחה בהשמדת היהודים במלחמת העולם השנייה.
ובאחד הצעדים הוחלט על הקמתו של מוזיאון לאומי לשואת יהודי רומניה.
המוזיאון החדש, שהקמתו תואמה עם מכון אלי ויזל לחקר השואה ברומניה, נועד לקדם את ההיסטוריה, התרבות והמסורות של יהודי רומניה ולהדגיש את תרומתם למודרניזציה של החברה הרומנית.
נשיא רומניה אמר 
לחברי מכון ויזל ומנהיגי הקהילה היהודית המקומית.  "רומניה מפגינה עקביות בעמידה במטרה להחזיר את זיכרון השואה, ובכך לחזק את החינוך אודות השואה ולמאבק באנטישמיות". 
רומניה הייתה ביתם של 750,000 יהודים לפני המלחמה, אך נותרו היום 8,000-10,000 
המוזיאון ימוקם בבניין בן שמונה קומות, בשדרה המרכזית  Calea Victoriei


חזרה למעלה 

אתר- TripAdvisor חסם והסיר כמעט 1.5 מיליון ביקורות מזויפות בשנת 2018

מרבית הביקורות המזויפות שהוגשו (91%) הן "ביקורות חיוביות מוטות".

צביקה ד.   
עדכון   04.10.19  

 
קרדיט צביקה דמרי   

רוב הצרכנים (80% - 90%) מתייחסים מאוד לביקורות לפני שהם קונים משהו, בין אם זה מקוון ובין שלא.
ההשפעה החזקה של ביקורות על התנהגות הרכישה הולידה ענף  'של ביקורות מזויפות, בעיה הגוברת באתרים מרכזיים כמו אמזון, גוגל ו- Yelp, בין היתר.

לפי האתר קצת יותר מ -2% מהביקורות ב. TripAdvisor היו מזויפות זהו אחד מאותם מקומות, שבהם ביקורות מהוות את ליבת התוכן של החברה ואת הסיבה העיקרית לכך שהצרכנים מבקרים באתר.
בדו"ח השקיפות של TripAdvisor, החברה אומרת כי 2.1% מכל הביקורות שהוגשו לאתר בשנת 2018 היו מזויפות.
(בסך הכל 4.7% מכלל הגשות הביקורת נדחו או הוסרו בשל הפרה של הנחיות הביקורת של TripAdvisor) שהם יותר מ- 66 מיליון בשנת 2018 - שתורגמו לכ -1.4 מיליון ביקורות מזויפות.
ב- TripAdvisor אומרים כי 73% מאותם ביקורות מזויפות נחסמו לפני פרסומן, ואילו שאר הביקורות המזויפות הוסרו מאוחר יותר.

החברה אף אומרת כי היא "הפסיקה את פעילותם של יותר מ- 75 אתרים שנתפסו בניסיון למכור ביקורות" מאז 2015. TripAdvisor מגדירה "ביקורת מזויפת" כאחת "שנכתבה על ידי מישהו שמנסה לתמרן באופן לא הוגן את הדירוג הממוצע של העסק או את דירוג המטיילים שלו, כמו איש צוות או מתחרה של עסק.
החברה משתמשת בתמהיל של איתור מממוחשב, ואנשי צוות וקהילות כדי לתפוס את הביקורות הבלתי אמיתיות.


מוזיאון חדש הסוקר 2,000 שנות חיים יהודיים באיטליה     
המוזיאון החדש ליהדות איטליה והשואה הוקם בעיר פררה. המוזיאון בוחן את היחסים הארוכים והמורכבים בין הנצרות ליהדות. אחד המוצגים אפיגרף שנחקק בלטינית על לוח אבן עתיק: "קלאודיה אסטר, אסירה מירושלים". היא הובאה לרומא בשלשלאות לאחר כיבוש המרד בירושלים בשנת 70 לספירה, וכנראה היתה פילגשו של רומאי נכבד שרצה לתת לה קבורה מכובדת והוסיפו אבן יוצאת דופן לאבן הקבורה.

 

מחווה זו היא אחד הגילויים הרבים במוזיאון החדש של היהדות האיטלקית והשואה בפרארה, והיא עומדת במוקד התערוכה הגדולה של המוזיאון, שנקראת "יהודים, סיפור איטלקי". אלף השנים הראשונות ", הבוחנת את היחסים הארוכים והמורכבים בין רומא לירושלים, לנצרות וליהדות. יהודים חיו בחצי האי האיטלקי במשך למעלה מ -2,000 שנה, אחת הקהילות הוותיקות ביותר בתפוצות המערב.
עוד לפני חורבן בית המקדש בירושלים, שהיה אז מרכז היהדות, ולאחר מכן הובלתם ושעבודם של שבויים יהודים לרומא, היו יהודים המתגוררים בעיר ובמחוזות הדרומיים, שם הם הגיעו כסוחרים ופליטים. ההיסטוריה של החיים היהודיים באיטליה עשויה להיראות כסיפור ארוך אחד של סבל וטראומה,עבדות הרומאים,האינקוויזיציה ורדיפת הכנסייה. כמו גם הקמתו של הגטו הראשון בונציה בשנת 1516. ואילו המאה העשרים היתה עדה לפאשיזם, לחוקי גזע אנטישמיים ולשואה, כאשר כמעט 7,700 יהודים מתוך אוכלוסייה של 44,500 נרצחו. יחד עם זאת, יש עוד צד בסיפור היהודי האיטלקי, של קבלה, אינטגרציה ואפילו הערכה לאורך קשת ארוכה של הציוויליזציה על חצי האי.
"הדיאלוג ההיסטורי עם תרבות איטליה העשיר את היהדות האיטלקית והביא גם לתרבות האיטלקית הרבה ערכים ותרומות יהודיות", אמרה סימונטה דלה סיטה, מנהלת המוזיאון . המוזיאון נע כרונולוגית דרך תקופות של ההיסטוריה האיטלקית. התערוכה המרכזית על יהודים ועל הרנסנס. השואה תטופל על ידי המוזיאון עם תערוכת קבע שתיפתח בספטמבר.
המוזיאון בכתובת:Via Mazzini, 95, 44100 Ferrara
טל: T+39 0532 210228 בית המחוקקים בקליפורניה שוקל לאסור שימוש בבקבוקי שמפו בבתי מלון 
בית המחוקקים במדינת קליפורניה מתכנן לאסור שימושי במיני בקבוקים של שמפו, מרכך, ותחליבים אחרים בחדרי המלונות. בצטטו את הצורך להפחית פסולת פלסטיק ברשת ה CNN מדווחים כי, אם יעבור החוק על ידי המחוקקים, יחול האיסור עד 2023 ולעודד מלונות לעבור למכשירי נוזלים.  "על ידי כך שלא מציעים בקבוקים קטנים של מוצרי טיפוח אישי בבתי מלון, מוטלים. יכול הדבר להגדיל את פוטנציאל הרווח ולהפחית את עלויות התפעול,"  העיר סנטה קרוז, בקליפורניה כבר הטילה איסור כזה. למעשה בקליפורניה הפך הדבר למנהג לאומי בהפחתת התפשטות של פלסטיק חד פעמי, כולל איסור על קשיות פלסטיק ושקיות. 
כמה מלונות החליטו באופן עצמאי להתרחק משימוש בפלסטיק,כולל מלון מריוט הבינלאומי, אשר בשנת 2018 הודיעה כי היא תחליף את הבקבוקים במכשירים.  
"זהו win-win מנקודת מבט של קיימות, נקודת מבט מבצעית ופרספקטיבה פיננסית", אמרה דניס נאגיב, סגנית נשיא לקיימות של מריוט.  

חזרה למעלה

נקשרו, הוכו ונפצעו: שוד אלים בבית חב"ד בקניה 

הרב שמואל נוטיק ורעייתו חיה נשדדו והוכו בידי חמישה חשודים. מצבו של הרב קל ואשתו נותחה. שני בחורי ישיבה נכפתו. "הם מזועזעים", אמר אחיו של נוטיק. מהמקום נגנבו מחשבים, דרכונים, תשמישי קדושה ומזון. נזק נגרם למקום הרב שמואל נוטיק ורעייתו חיה, שליחי חב"ד בניירובי, בירת קניה, נשדדו במהלך הלילה (ד') בבית חב"ד שבעיר בידי כנופייה של חמישה שודדים. במהלך השוד הם נפצעו. מצבו של הרב קל ואשתו עברה ניתוח. המשטרה המקומית חושדת כי השומרים במקום שיתפו פעולה עם השודדים.
לקריאת הכתבהמריוט פותחת את המלון ה 7000 בהונג קונג 

רשת מריוט העולמי פתחה את המלון ה 7000 ברחבי העולם, מלון סנט רגיס הונג קונג. במלון 27 קומות ובו 112 חדרים ו -17 סוויטות החל מ -50 מ"ר, עם מתקנים הכוללים בריכת שחייה חיצונית ושתי מסעדות משובחות.  
מרשת מריוט נמסר כי המלון "הוא סמל לאסטרטגיית ההתרחבות הגלובלית של מריוט, אשר מתמקדת באופן לא פרופורציונאלי בשכבות הלינה הגבוהות ביותר, כמו גם בשווקים בינלאומיים הצומחים במהירות כמו הונג קונג". הקבוצה הודיעה כי היא מתכננת להוסיף יותר מ -1,700 מלונות עד סוף שנת 2021, למעלה מ -300 מהם באזור אסיה פסיפיק.  
המותג מריוט הוקם בשנת 1927 על ידי ג'ון ואליס מריוט, כאשר בני הזוג פתחו דוכן בירה בוושינגטון די.סי. 
אך רק כעבור 30 שנה נפתח המלון הראשון של המלון - The Twin Bridges Marriott - בארלינגטון, וירג'יניה . ארנה סורנסון, נשיא ומנכ"ל מריוט הבינלאומי,אמר: "זה מרגש לפתוח את המלון ה 7000 שלנו, ציון דרך מדהים עבור חברה שהתחילה כדוכן בירה עם תשעה שרפרפים ב 1927 ואף לא פתח את המלון הראשון שלה אלה כמה עשרות שנים מאוחר יותר.  
"אני לא יכול לחשוב על נכס הולם יותר מאשר סנט רג 'יס בהונג קונג אשר מדגיש את היתרונות של המיזוג שלנו עם סטארווד, את החשיבות של יוקרה." 

חזרה למעלה

תיעוד חדש: כך נראה הפיצוץ במנוע המטוס מברצלונה לישראל


 לפני כשבוע וחצי שבה על עקבותיה טיסת ארקיע בשל אש שפרצה באחד המנועים. התיעוד החדש פורסם באתר תעופה ספרדי ובו נראית סדרת פיצוצים שבוע וחצי לאחר האירוע החריג בטיסת ארקיע מברצלונה לנמל התעופה בן גוריון (IZ272), מפרסם היום (ד') אתר תעופה ספרדי תיעוד דרמטי של ההתרחשות מטוס הבואינג 767 צולם ממריא וכשהוא באוויר נראית סדרת פיצוצים במנוע השמאלי. מדובר במטוס שמוחכר לארקיע על ידי חברת "נאוס" האיטלקית. 
לקריאת הכתבה

חזרה למעלה

מסלול ההמראה הורחב - עד לחצר בתי התושבים  
שדה התעופה סאות'אנד באסקס, בריטניה, הורחב - וכעת אחד המסלולים גובל בשורת בתים. שגרת החיים השתבשה משמעותית: 50 מטוסים ביום ממריאים מעל בתיהם. 
"הזיהום והריח נוראים, והרעש מזעזע" בעלי בית באסקס, מחוז במזרח בריטניה, נאלצים לחיות כשחמישים מטוסים 
ממריאים מדי יום בחצר האחורית שלהם. זאת, לאחר שנמל התעופה סאות'אנד שיפץ והרחיב את אחד ממסלולי ההמראה 
הצמוד לביתם. 

לקריאת הכתבהמטוס עלה באש במוסקבה מניין ההרוגים עומד על 41 בהם ילדים

שני ילדים בין ההרוגים במוטס הרוסי שהתלקח,לאחר הנחיתה של מטוס נוסעים בשדה התעופה שרמטייבו.
חוקרי המשטרה אישרו את המספר ויש חשש כי מספר זה עלול לעלות.


צילום סוכנות הידיעות
תמונות וסרטונים שהגיע הראו כדור ענק של להבה ועשן שעולה מן המטוס כשירד על המסלול. 
נוסעים רבים נאלצו לברוח דרך מגלשות החירום של המטוס שהתנפחו אחרי הנחיתה הקשה.
 סוכנויות הידיעות הרוסיות צוטטו, כי המטוס 
היה בדרכו ל עיר מורמנסק ו עליו היו 78 נוסעים בטיסה RA-89098.
מצפייה באתר  Flightradar24 ניתן היה לראות  כי המטוס עושה שני מעגלים סביב מוסקבה ונחת לאחר כ 45 דקות.
מדיווח של סוכנות הידיעות אינטרפקס נמסר כי במהלך הנחיתה הזנב נשרף לחלוטין. וצוותי הצלה ניסו למצוא ניצולים
בחלק זה של המטוס. 
חוקרים רוסים פתחו בחקירה, ובדקו האם הטייסים הפרו את כללי הבטיחות האוויריים.
מחב' 
אירופלוט, נמסר  כי ככל הנראה נבע האירוע מבעיות טכניות.
עוד נמסר מארופלוט כי ומנועי המטוס מדגם SSJ100 נשרפו כליל לאחר שהמטוס נחת.
עם זאת, רצף האירועים לפני ואחרי  לא ברורים דיים. על פי כמה דיווחים נאמר כי האש החלה באמצע הטיסה, אחרים אמרו כי המטוס נחת בנחיתה קשה שגרמה למנועים לעלות באש.

חזרה למעלה

מדהים מטוס חב' בת של בריטיש איירווייס נחת בטעות בסקוטלנד במקום בגרמניה 

הנוסעים בטיסת בריטיש איירווייס משדה התעופה של לונדון לדיסלדורף בגרמניה נתקלו בהפתעה ביום שני בבוקר, כאשר המטוס שלהם נגע בקרקע התברר כי נחתו בבירה הסקוטית אדינבורו.  השגיאה התבררה בתוכנית טיסה שגויה, שהובילה את הטייסים ואת הצוות להאמין שהטיסה ממריאה לאדינבורו. הטיסה הופעלה על ידי חברת הליסינג הגרמנית WDL Aviation שהינה חברת בת של בריטיש איירווייס. תוכנית הטיסה השגויה הוגשה לטייסים במשרדי WDL תעופה בגרמניה. לאחר הנחיתה באדינבורו, המטוס המריא שוב והפעם לדיסלדורף. 
פיוטר פומינסקי, סטודנט באוניברסיטת אימפריאל קולג 'בלונדון, סיפר ל- CNN כי חברתו הייתה על המטוס שנחת באדינבורו בטעות. "ראיתי בטיסה כי הטיסה טסה צפונה במקום דרומה, אבל הנחתי שזאת טעות מערכתית, עד שהיא כתבה לי שהם באדינבורו". עוד הוסיף ואמר ל CNN כי היא הבינה שמשהו לא בסדר כאשר ראתה הרים מחוץ למטוס, במקום "הנוף התעשייתי הגרמני הרגיל". 

חזרה למעלה


בריטניה הוציאה אזהרת מסע לנסיעה לאזורים מסויימים בתורכיה.

ממשלת טורקיה מצידה מאשימה את המיליציה הכורדית באי שקט. על אף שארגון דאעש תקף בשנים האחרונות לא מעט אזרחים טורקיים, ממשלת תורכיה מסרה כי המיליציה הכורדית היא האשמה בתסיסה.
כאמור ממשלת בריטניה הוציאה אזהרה לאזרחיה להימנע מנסיעה למרחק של 10 ק"מ מהגבול הסורי.
גורמי הביטחון בבריטניה הזהירו מפני "קיני טרור" במדינות הגובלות, המהוות איום משמעותי על הנופשים.
לא פחות מ 2.3 מיליון תיירים ביקרו במדינה בשנת 2018.

.

חזרה למעלה
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים