.
חדשות תיירות מהעולם 


  רוצים להישאר מעודכנים  הצטרפו    בווטסאפ או  ב מייל


מלטה – יעד קרוב וגסטרונומי מוביל 

     צביקה דמרי     03.09.20  

כוכבי מישלן הוענקו לראשונה למסעדות במדינת האיים מדריך המסעדות המוביל מישלן השיק בימים אלה את המדריך הראשון של מלטה ובמקביל הודיע על שלושת הזוכות הראשונות בכוכבי המישלן היוקרתיים שהינם סמל לאיכות והצטיינות. 

קרדיט יח"צ

מדריך מישלן החדש מכוון זרקור על מסעדות יוצאות מהכלל וסוקר סגנונות בישול שונים במלטה, גוזו וקומינו. המדריך אשר נוסד בשלהי המאה ה-19, שמר לאורך השנים על חותמו כתו תקן לאוכל איכותי ברמה עולמית ואף זיהה כמה מהמטבחים המובילים ביותר בעולם.
מלטה - ארכיפלג האיים בלב המזרח התיכון ביססה את מעמדה גם כיעד גסטרונומי בעל מגוון רחב של מנות דגל אשר מושפעות משלל תרבויות שהפכו את האיים לביתן במרוצת השנים. בניסיון לאמץ את ההיסטוריה הקולינרית המגוונת וארוכת השנים של האיים, רשות התיירות במלטה דאגה לשמר את הגסטרונומיה המקומית ובת הקיימא אשר כיום משלבת שיטות בישול מסורתיות יחד עם טרנדים קולינריים חדשניים.
המסעדות הראשונות שזכו בכוכבי מישלן במלטה הן: מסעדת Mondion" – שף קווין בונלו,
מסעדתNoni –ונתן ברינקאט
ומסעדת Under Grain – שף ויקטור בורג.
הפרסים הוענקו בטקס מיוחד שבו גם הושק המדריך במעמד שרת התיירות והצרכנות במלטה 
כוכבי המישלן הראשונים שהוענקו למסעדות המלטזיות הם הישג נוסף למלטה אשר עומד בקנה אחד עם אחת המטרות המרכזיות שהציבה לעצמה ממשלת מלטה לשנים הקרובות – למשוך תיירים בעלי כוח קנייה גדולה יותר המחפשים איכות. גסטרונומיה הפכה למרכיב משמעותי בסוג החוויות שתיירים עצמאיים מחפשים כיום ביעדים שונים ברחבי העולם ומכאן חשיבותה הרבה.
יושב הראש של רשות התיירות במלטה, ד”ר גוין גוליה;רשות התיירות במלטה מברכת את המהדורה הראשונה של מדריך מישלן למלטה, אשר מסמלת למעשה את מסע ההתבגרות שעברו מסעדות האיכות שלנו. לאכול בחוץ הוא מרכיב משמעותי בכל חווית נופש ועם העניין הגובר בכל מה שקשור לאוכל חשוב כעת יותר מתמיד שנשמור על סטנדרט גבוה בהיצע הגסטרונומי. המנהל הבינלאומי של מדריך מישלן, גוונדאל פולנק, הביע את התרגשותו מהשקת גיליון מלטה הראשון: "בסצנה הקולינרית המלטזית יש כמה כישרונות גדולים שפודיז מרחבי העולם בהחלט ישמחו לגלות. במרכז הים התיכון, מלטה נחשבת ליעד תרבותי אטרקטיבי עם סגנון קולינרי ייחודי שמשלב באופן יפהפה השפעות אירופאיות ומסורות בישול מקומיות.
כדי לצפות במבחר המסעדות שנכללו במדריך מישלן למלטה, היכנסו:  

   
80,000 איש יפונו מעיר בוייטנאם לאחר שנרשמו בה בסוף השבוע שלושה מקרים של קורונה 

     צביקה דמרי     27.07.20  

80,000 בני אדם יפונו מעיר וייטנאם לאחר שנרשמו בסוף השבוע שלושה מקרים של קורונה
הפינוי  בעיקר של תיירים מקומיים מהעיר דנאנג יימשך לפחות ארבעה ימים.


123rf

80,000 בני אדם יפונו מעיר וייטנאם לאחר שנרשמו בסוף השבוע שלושה מקרים של הדבקה בקורונה.
הפינוי בעיקר של תיירים מקומיים מדנאנג יימשך לפחות ארבעה ימים.
חברות תעופה מקומיות יפעילו 100 טיסות מדי יום ל -11 ערים וייטנאמיות אחרות.
וייטנאם שמרה על מספר נמוך של הדבקות  -420 בלבד, ללא מקרי מוות.
וייטנאם נקטה אמצעי הסגר קפדניים וביצעה תוכנית בדיקה אגרסיבית במהלך המגיפה, תוך שמירה עלרמת הדבקה נמוכה.
וייטנאם עדיין סגורה לתיירות חוץ, אך ישנה  עלייה בקרב מטיילים מקומיים שחיפשו לנצל טיסות מוזלות וחבילות נופש
למלונות ואתרי נופש מקומיים. חזרה לחדשות בתיירות      
הגשר הארוך בעולם העשוי מזכוכית, נפתח מעל נהר בסין. 

 צביקה דמרי     24.07.20 
 

הגשר החדש באזור הנוף של הואנגצ'ואן בליאנגז'ו, דרום סין, זהו גשר הזכוכית הארוך ביותר בעולם. אורכו הוא 526 מטר  ורחב מספיק בכדי שמכוניות יוכלו לנסוע עליו.

גשר הזכוכית צילום מסך מסרטון יוטיוב של South China Morning Post

על הגשר, הממוקם מעל נהר ליאנג-ג'יאנג, יש ארבעה מרפסות תצפית, עליהן יכולים לעמוד 500 תיירים בו זמנית.
נדרשו שלוש שנים ועלות של  43 מיליון דולר לבנות את הגשר.
צפו בסרטון החשיפה, בהשתתפות נציגי שיא העולם של גינס.   
 חזרה לחדשות בתיירות 

   
ה'ביפיאיטרס' השומרים על מגדל לונדון עומדים בפני פיטורין לראשונה מזה 600 שנה.

     צביקה דמרי     22.07.20  

לראשונה בתולדותיהם , בשל גירעון של כ 100 מיליון ליש"ט, עומדים שומרי מצודת לונדון ללהיות מפוטרים.


123rf

השומרים של מצודת לונדון 'הביפאיטרס' עומדים לפני פיטורין לראשונה בתולדותיהם מזה כ 600 שנה.
שכרם של הביפאיטרס  עומד על 24,000 ליש"ט בשנה.
למצודה מגיעים כשלושה מיליון מבקרים בשנה, והיא נחשבת לאטרקציה הפופולרית ביותר בבריטניה (אטרקציה בבתשלום).
המצודה נפתחה מחדש ב- 10 ביולי, וננקטו בה צעדים להתרחקות חברתית,אבל כמו במרבית האטרקציות התיירותיות בלונדון, גם כאן מרגישים את הלחץ בשל הפסקת התיירות בבירה.
ג'ון בארנס, ראש הארמונות המלכותיים ההיסטוריים אמר: "אנחנו שבורי לב שזה הגיע לזה. פשוט אין לנו ברירה אלא להפחית את עלויות השכר שלנו ולצמצם בכח האדם".
הביפאיטרס Beefeater הוא כינוי ל 37 שומרי המגדל ותכשיטי הכתר, כל אחד מחבריו הוא בעל ותק צבאי של לפחות 22 שנות שירות.
הביפאירטס מתגוררים בשטח הארמון עם משפחותיהם, וכאמור זו הפעם הראשונה שמתקיימים פיטורים מאז שהנרי השביעי הקימו בשנת 1485.
בלונדון הדבר התקבל בלא מעט ביקורת: "זה מקומם. הם תרמו את חייהם למדינה והם מושלכים לגרוטאות".


 חזרה למעלה  

 חזרה לחדשות בתיירות      
"אי מענה לחברות התיירות הנכנסת שמחזורן מעל 100 מיליון ₪ הוא גזר דין מוות לחברות

     צביקה דמרי     20.07.20  

לקראת הדיון הבוקר בוועדת הכספים, לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל קוראת: "אל תחכו עד שהענף ימות לגמרי, תקנו את הצעת החוק שימנע את קריסתן החברות שמחזורן עולה על
100 מיליון ₪"


קרדיט יח"צ

בהחלטת וועדת הכספים בישיבתה האחרונה בשבוע שעבר נקבע כי בלתי סביר שהתוכנית הכלכלית תכשל במתן מענה לחברות שמחזורם עולה על 100 מיליון ₪ ואשר שיעור הפגיעה הכלכלית בהם אנושה לאור איסור פעילותם בהוראת הממשלה.
חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל הם הגורם המשווק בחו״ל ומביא את תנועת התיירים אל הערים והיישובים בפריפריה ובלעדיהם לא תתכן חזרה לשגרה בערים התלויות בתיירות הנכנסת.
הלשכה של מארגני תיירות נכנסת לישראל מונה כ-140 חברות. הפעילות של חברות מארגני התיירות הנכנסת הגדולות מהוות כשליש מסך הפעילות של התיירות המאורגנת לישראל ולמרבה הצער הן נותרות מחוץ לגדר התוכנית הכלכלית, לאור העובדה שמחזורן עולה על 100 מיליון ₪.
הפגיעה בחברות מארגני התיירות הנכנסת הגדולות היא הגבוהה במשק. מחזורם נפגע  ב-90% כי החל מחודש מרץ אין תיירות מאורגנת לישראל וההכנסות הראשונות המצופות הם ברבעון השני של 2021, כך שמדובר בשנה שלמה של פגיעה אנושה.
סגירת השמים ואיסור כניסת ויציאת תיירים מהארץ בהכרח משבית לחלוטין את פעילותם הכלכלית של חברות התיירות בכלל ופעילות מארגני התיירות הנכנסת בפרט, אשר מהווה את המנוע הכלכלי לערים רבות הנמצאות על סדר יומה של וועדת הכספים.
ערים כמו טבריה, נצרת, עכו, צפת ירושלים ועוד, עד שלא ישובו קבוצות התיירים לרחובות הערים האלו ועוד ישובים רבים בפריפריה, לא תשוב לאיתנה כלכלתם של הערים ותושביהם התלויים בקבוצות התיירים מחו״ל.

אנו קוראים לחברי וועדת הכספים לתקן את הצעת החוק באופן שיאפשר מתן הסיוע לחברות אלו, שמחזורן כאמור גבוה מ-100 מיליון ₪ באותם סכומים ותנאים המוגדרים עבור חברות שמחזורם עד 100 מיליון ₪.


נתונים על התרומה הכלכלית של התיירות הנכנסת לישראל
·התיירות המאורגנת לישראל, שחברי הלשכה אחראים להבאתה, מייצרת הכנסות של מעל 8 מיליארד ₪ בשנה, שהם 40% מסך כל ההכנסות מתיירות נכנסת בשנה.

· בשנת 2018 ביקרו בישראל 1,255,200 תיירים בטיולים מאורגנים במעל 30,000 קבוצות מאורגנות, למעלה מ-80 אחוז מתוכם הם תיירים נוצרים ובהם קרוב ל-38 אחוז אוונגליסטים.

· התיירות המאורגנת לישראל אחראית ל-7.5 מיליון לינות בשנה שמכניסים  כ-3.8 מיליארד ₪ בשנה ומהווים  כ-65% מלינות התיירים בארץ,  פרנסתם של כ-12,000 מתוך סה״כ 35,000 עובדי תעשיית בתי המלון, חדרנים, פקידי קבלה, מאבטחים ועוד תלויה בהגעת התיירות המאורגנת לישראל.

· התיירות המאורגנת לישראל אחראית לכ-6.2 מיליון ארוחות (צהריים וערב) מחוץ לבתי המלון בשווי של כחצי מיליארד ש"ח בשנה, כך שהיא מייצרת מקור פרנסה ל-20,000 עובדי תעשיית המזון, טבחים, מלצרים, מארחים וכד'.

· חברי הלשכה לתיירות נכנסת לישראל הינם ארגון המעסיקים החתום על ההסכם הקיבוצי של מורי הדרך בישראל ומייצרים  כ-230,000 ימי הדרכה בשנה אשר מהווה מקור פרנסה ישירה למעל 2500 מורי דרך מוסמכים מטעם וע״י המדינה. · התיירות המאורגנת לישראל מייצרת מעל 200,000 ימי נסיעה באוטובוסים לטיולים ברחבי הארץ, כך שהיא מייצרת פרנסה לכ-2600 נהגי אוטובוסים.

· התיירות המאורגנת לישראל היא קריטית לפריפריה. היא מייצרת 90% מהכנסות מתיירים בעיר טבריה, 55% מהכנסות תיירים בנצרת והגולן,57% מהכנסות תיירים בעיר הבירה ירושלים ו-55% מהתיירים שמגיעים לים המלח והנגב..  


   
לפחות נתחיל לחלום:
חופשות הטבע הטובות ביותר בעולם – ברגל או באופניים

     צביקה דמרי     16.07.20  

אחרי שבילו שבועות ארוכים בבית, אנשים מכל העולם מתחילים לחלום על היעד הבא שיגיעו אליו ברגע שיוכלו שוב לטייל. הרבה מהיעדים האלו משלבים את שני הדברים האהובים עלינו:
להזיז את הגוף ולראות נופים עוצרי נשימה.


123rf 

ואלו לא רק אנחנו – קרוב למחצית המטיילים הישראלים (42%)* אומרים שמבחינתם, פעילות גופנית היא אחת הסיבות העיקריות לצאת לטיול (בהשוואה ל-57% מכלל המטיילים הגלובליים). 41% מהמטיילים אמרו שהם רוצים לבחור יעד עם מסלולי הליכה מוצלחים (בהשוואה ל-54% בקרב המטיילים הגלובליים), ו-32% מהם אמרו שהם מתכננים לנסוע לאזורים שיש בהם מסלולי רכיבה טובים (בהשוואה ל-39% בקרב המטיילים הגלובליים) במיוחד בשבילכם,
Booking.com מציגה את ששת היעדים הכי טובים להליכה ולרכיבה על אופניים. אלו מקומות שהומלצו על ידי נוסעים אחרים של Booking.com, אז אל תשכחו להוסיף אותם לרשימת המועדפים שלכם באתר, כדי שלא תשכחו אותם ביום שבו תחזרו לטייל כמו פעם – אתם לא תתחרטו.

מונטוורדה, קוסטה ריקה

מונטוורדה (Monteverde) היא עיירה ציורית ומקסימה, וגם יעד מעולה למי שאוהבים מסלולי הליכה – כי היא נמצאת ממש ליד שמורת הטבע קלאוד פורסט (Cloud Forest). יער הגשם הטרופי הזה מלא במפלים, בקניונים ובמעיינות טבעיים – הנוף המושלם ליהנות ממנו במהלך טרק או מסלול הליכה נעים. אם תבקרו כאן, תוכלו לצאת לטיול מודרך או לקחת מפה ולחקור את השמורה בעצמכם.

ממש באמצע יער הגשם הטרופי של שמורת מונטוורדה, מחכה לכם Trapp Family Lodge – מקום אירוח שליו וכפרי עם מסעדה, חדרי שינה מרווחים ומאווררים, וגישה נוחה לגשרים התלויים, לסיורי אומגות ולעיר סנטה אלנה (Santa Elena).

קטומבה, אוסטרליה 

בקטומבה (Katoomba) יש המון דברים מדהימים לראות כמו סלע שלוש האחיות (Three Sisters Rocks), ההרים הכחולים (Blue Mountains National Park), מפלי וונטוורת' (Wentworth Falls) ומסלול הגרנד קניון – הבחירה המושלמת למי שאוהבים מסלולי הליכה מאתגרים. סלע שלוש האחיות האייקוני הוא תצורת סלע ייחודית בהרים הכחולים, ושם תוכלו לעלות עד לתצפית אקו פוינט (Echo Point) כדי להביט מלמעלה על הסלעים המרשימים, או לרדת ב"מדרגות הענקיות" עד למפלי קטומבה כדי לראות אותם מקרוב. אם אתם אוהבים אתגרים, לא כדאי לכם לפספס את מסלול הגרנד קניון ההיסטורי, שמקיף את ההרים הכחולים לאורך 6 ק"מ, ולהתמוגג מהנוף המהמם למפלים ולערוצים.

אם אתם רוצים להרגיש בבית, בואו להתארח בבית הנופש היפהפה Winston Cottage. מקום האירוח הזה מוקף בגנים מטופחים ונמצא במרחק קצר מתצפית שלוש האחיות המפורסמת, ולכן הוא בחירה מעולה למי שרוצים לטייל באזור. אחרי יום שלם של הליכה, כמעט בטוח שתרצו לקפוץ לטבילה מרעננת בבריכה החיצונית, או לבשל ארוחה טעימה במטבח המאובזר.

מואב, ארה"ב

מחפשים מבחר מסלולי הליכה ונופים מגוונים? כדאי לכם לבקר במואב (Moab) שביוטה. זה מקום עם יופי טבעי עוצר נשימה: הקניונים הצרים, קצה הצוק שממנו זורם נחל קיין (Kane Creek) המשקיף אל נהר קולורדו, הנופים המדהימים של הפארק הלאומי דד הורס פוינט (Dead Horse Point) והקרקע החולית של הפארק הלאומי ארצ'ס (Arhces).

במרחק של כקילומטר וחצי מהפארק הלאומי ארצ'ס, תמצאו את ה-Red Cliff Lodge – פינת חמד למטיילים שמבקרים במסלולי ההליכה ובפארקים הלאומיים שבאזור. אחרי ההליכה המאומצת, תוכלו פשוט להירגע בפטיו פרטי משלכם ולהתפעל מהנופים המשגעים לנחל ולנהר. למקום האירוח הזה יש גם יקב משלו, שבו תוכלו להוריד הילוך ולהשתחרר אחרי יום ארוך של הליכה מרובה.

אמסטרדם, הולנד

אמסטרדם ידועה בתרבות האופניים שלה, אז אם אתם רוכבים מושבעים – זה המקום בשבילכם. מחוץ למרכז העיר העמוס יש מגוון שבילי אופניים רגועים יותר, למשל בפארק אמסטרדמסה בוס (Amsterdamse Bos). הפארק הגדול הזה כולל רשת ענקית של מסלולי רכיבה, פינת חי ואגם שאפשר לשוט בו בסירה. אם תרצו לשנות כיוון, תוכלו לבחור במסלולי רכיבה שמובילים אל אזורים כפריים ולראות בדרך טחנות רוח מהמאה ה-17. אתם יכולים לצאת מאמסטרדם ולרכוב אל החופים שלאורך הים הצפוני. אחד המסלולים הכי פופולריים יוביל אתכם לאורך החוף עד לתעלת הים הצפוני, מנמל ווסטפורט עד לפארק הלאומי זאוד-קנמרלנד (Zuid-Kennemerland).

ניתן להתארח בדירות Yays Entrepothaven Concierged Boutique Apartments שנמצאות במיקום מעולה, במחוז זיבורג (Zeeburg) שבאמסטרדם. הדירות המקסימות מעוצבות בסגנון מודרני, מאובזרות ואפילו כוללות שירות השכרת אופניים במקום – מושלם לאורחים שמגיעים מרחוק

ברצלונה, ספרד

ברצלונה היא בחירה מעולה לחובבי הרכיבה, ולא משנה אם מדובר ברכיבה נעימה ברחבי מרכז העיר כדי לבקר בקתדרלה, בחוף ובמרינה, או במסלול מאתגר יותר. צאו מהעיר התוססת למעלה רכס ההרים קולסרולה (Collserola) – פארק לאומי עם נופים נפלאים שנמצא לא רחוק מהעיר. לחלופין, אתם יכולים לנסוע במסלול המפורסם של טור דה פרנס, לפדל צפונה דרך קוסטה ברווה (Costa Brava) וליהנות מהנוף של החוף הפראי.

איפה כדאי להתארח: אם אתם חובבי אופניים מושבעים, אתם חייבים לשהות ב-The Bicycle Apartments שבברצלונה. לא רק שתוכלו לשכור אופניים מבעלי הדירות – כל אחת מהדירות מעוצבת בנושא אופניים, עד הפרט האחרון. הדירות נמצאות במיקום מעולה שיאפשר לכם לטייל במרכז העיר ובחוף (פחות מ-3 ק"מ משדרת לה רמבלה), אבל גם לצאת בקלות מהעיר אל מסלולי הרכיבה המפורסמים

פוג'יקאוואגוצ'יקו, יפן

פוג'יקאוואגוצ'יקו (Fujikawaguchiko) היא עיירה ציורית שנמצאת למרגלות הצד הצפוני של הר פוג'י (Fuji). הרבה מטיילים מגיעים אליה כדי לטפס על הר הגעש האייקוני דרך מסלול יושידה (Yoshida), אבל עיירת הנופש הזו ידועה גם כיעד מעולה לרוכבי אופניים. אם תבקרו פה, תוכלו לפדל לאגם קוואגוצ'י (Kawaguchi) וליהנות מהנופים המשגעים על רקע הר פוג'י המרשים.

מלון Mizuno Hotel שנמצא באיזור מציע נוף יפהפה להר פוג'י ומעיינות חמים טבעיים ומרגיעים – המקום האידיאלי למטיילים שמגיעים לבקר בפוג'יקאוואגוצ'יקו. אחרי יום שלם של רכיבה או הליכה, אין שום דבר יותר מפתה מאשר ארוחה יפנית טעימה על רקע הנופים המרהיבים של אגם קוואגוצ'י.

 חזרה למעלה  

 חזרה לחדשות בתיירות   


   
בצרפת, ספרד, איטליה וגרמניה שם נוטים יותר להתנגד לנופשים בריטים.

     צביקה דמרי     10.07.20  

בסקר שנערך בצרפת, ספרד, איטליה וגרמניה התברר כי במדינות הללו נוטים יותר להתנגד לתיירים בריטים בקיץ הקרוב מפחד מוירוס הקורונה. החשש מהבריטים הינו גדול יותר מתיירים ממדינות אחרות באירופה.  


123rf

בספרד -40% -54% מהספרדים מתנגדים לתיירים שמגיעים ממדינות אירופאיות, והנתון זה עולה ל -61% לתיירים בריטים. בצרפת הנתון עומד על 55% התנגדות לבריטים  לעומת 32% -46% לתיירים ממדינות אירופה אחרות.
באיטליה  44% לעומת  29% -38%, ואילו בגרמניה הנתון מצביע על 58% פלעומת  34% -52%.
עם זאת, ברחבי אירופה מוטרדים לא פחותואולי יותר מתיירים אמריקנים וסינים.
לתיירים האמריקנים הההתנגדות הגדולה  ביותר בכל המדינות שנבדקו.
בסך הכל 61% -79% מהאנשים בכל מדינה מתנגדים לאפשר לתיירים אמריקאים לבלות במדינתם הקיץ.
תיירים מסין אינם פופולריים באופן דומה, עם שיעור התנגדות של 57% -77%.
הסקר בדק גם עד כמה אנשים מוכנים לבקר במדינות אחרות בקיץ הקרוב.
המחקר מצא כי "וירוס הקורונה גרם לאנשים להימנע מנסיעות לחו"ל.

הרוב המוחלט של האנשים ששוקלים לנסוע לחופשה, מסרבים לעשות זאת באופן ספציפי, בגלל הקורונה. 
רק 5% -20% מהאנשים במדינות שנסקרו אמרו שישקלו לבקרבבריטניה בקיץ.
בסביבות ארבעה מכל עשרה או יותר אומרים שווירוס הקורונוס מרחיק אותם.


   חזרה למעלה  

   חזרה לחדשות בתיירות 
   
ורשה וגדנסק נבחרו לרשימת הערים הבטוחות ביותר באירופה גם בימי הקורונה

     צביקה דמרי     05.07.20  

הערים וורשה וגדנסק נבחרו לרשימת היוקרתית של "הערים הבטוחות ביותר באירופה בימי הקורונה". הבחירה שנעשתה על ידי ארגון התיירות הבינלאומי הרשמי European Best Destinations.

 
קרדיט יח"צ

הרשימה כוללת את הערים שהכי פחות הושפעו ממגפת הקורונה ואלו שהטמיעו בהצלחה פרוטוקולים מחמירים בכל הנוגע להיגיינה בבתי מלון, מסעדות, חנויות ועוד, החל מהחלפת פילטרים במזגנים בין אורח לאורח, זמינות של מסכות ועד הקפדה על חוקי הריחוק החברתי. שיקול נוסף הוא הקרבה של אותם יעדים לבתי החולים ומספר גבוה של מיטות זמינות ביחס לכמות התושבים, זאת יחסית לרוב הערים באירופה.

ורשה בירת פולין, נהנית כבר שנים ממעמד של יעד אירופאי תיירותי מוביל, מרשים ומגוון. ההיסטוריה המורכבת שלה, אשר בימים כתיקונם הופכת את הביקור בעיר לכל כך מרתקת, היא זו שאפשרה לתושביה להגיב במהירות ובאפקטיביות למשבר עם מנטרה מאוד ברורה: "ורשה שרדה שתי מלחמות עולם. גם את זה נעבור בשלום, ונתראה בקרוב!".


גדנסק הנקראת בפי רבים "פנינת הים הבלטי" היא עיר נמל היסטורית בת מעל לאלף שנים והיא מושכת מבקרים מכל אירופה והעולם מדי שנה. גם כאן הוטמעו אמצעים סניטריים קפדניים בבתי מלון, מסעדות וחנויות ברחבי העיר ונרשמה תגובה מהירה ויעילה נגד המגפה. פולין כולה נחשבת לאחת המדינות האירופאיות שהושפעו הכי מעט מווירוס הקורונה עם פי 20 פחות נדבקים ביחס למדינות מערב אירופה. בתי החולים במדינה היו רחוקים מלכרוע תחת עומס מאושפזים ומספר המיטות ביחס לאוכלוסייה גבוה יותר ממדינות כמו שוויץ והולנד.      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות

 

   
התיירות ביוון נפתחת ב 1 ביולי, לאילו 9 מדינות האיסור יימשך?

   צביקה דמרי     26.06.20
  

על פי מידע מהאתר היווני פרוטוטמה, איסור הטיסות הבינלאומיות יימשך ל 9 מדינות, המדינות
עליהן ימשיך לחול איסור הטיסות הן:


123rf

על פי מידע באתר- protothema.gr, איסור הטיסות הבינלאומיות בכל שדות התעופה במדינה. יחול על המדינות:
בְּרִיטַנִיָה שבדיה ארה"ב רוּסִיָה ישראל קטאר איחוד האמירויות הערביות ערב הסעודית צפון מקדוניה.
הרשימה מביאה בחשבון את מצב נגיף הקורונה באותן מדינות והקריטריונים מבוססים על נתונים אפידמיולוגיים.
החל מה -1 ביולי נחנך התיירות במדינת האי מכיוון שיהיו לנו הגעה לכל שדות התעופה. כמו כן, החל מה -1 ביולי, הגעתם של אוניות מחו"ל לנמלי יוון מותרת ובדרך זו תותר כניסת מטיילים מאיטליה.
על הנוסעים עם הגעתם (או לפני העלייה) למלא טופס אלקטרוני באמצעות האינטרנט, או יישום על פרטי השהות שלהם ביוון.


      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות
 
   
אוזבקיסטן: 3,000 דולר פיצוי לכל מי שידבק בנגיף במהלך ביקורו 


   צביקה דמרי     26.06.20  

אוזבקיסטן בטוחה שמטיילים לא יידבקו בוירוס הקורונה בעת בביקורם.
יותר מ -33 מיליון איש חיים במדינה, אך בגישת הנעילה המהירה שלה המדינה דיווחו רק על 19 מקרי מוות בנגיף.


123rf

באוזבקיסטן  למעשה, כל כך בטוחה עד שהמדינה השיקה את הקמפיין "מובטח לטייל בטוח", במסגרת הקמפיין מוצע למבקרים 3,000 דולר אם הם ידבקו בנגיף בעת הביקור באוזבקיסטן. נשיא אוזבקיסטן, שבקט מירזייייב , חתם ביום שלישי על הצו. 3,000 הדולרים הם העלות המשוערת של טיפול רפואי לטיפול בנגיף הקורונה במדינה.

בהצהרה שמסרה סופי איבוטסון, נציגת התיירות של אוזבקיסטן בבריטניה, "אנו רוצים להרגיע את התיירים שהם יכולים להגיע לאוזבקיסטן. הממשלה כל כך בטוחה כי אמצעי הבטיחות וההיגיינה החדשים המיושמים ברחבי המדינה באתרי התיירות יגנו  על התיירים מפני נגיף הקורונה עד שהנשיא מוכן לשים כסף, אם מבקר ידבק במהלך החופשה באוזבקיסט".

      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות  התפרסמה טיוטת 47 המדינות שיורשו להיכנס לאירופה ב 1 ביולי

   צביקה דמרי     25.06.20  

לא ברשימה ישראל, ואילו בתוך הרשימה מצרים לבנון מרוקו אורגוואי תאילנד מוזמיק ועוד.
בניתם על חופשה ביוון? רק נזכיר שיוון הינה חלק מהאיחוד האירופי. 


123rf

בבריסל התלבטו בכירי האיחוד האירופי מי יורשה להיכנס לאיחוד האירופי החל מה -1 ביולי, כאשר אז אמורים להיפתח הגבולות הבינלאומיים של האיחוד - וכמובן למי יהיה אסור.
הרשימה כבר עוררה מחלוקת, לאחר שמקורות חשפו כי ארצות הברית - המדינה הנפגעת ביותר בעולם מנגיף הקורונה
עם יותר מ- 2.4 מיליון מקרים, נמצאת ברשימה האסורה בכניסה.
נכון לשעות הערב ביום חמישי 25-6, רשויות אירופה עדיין לא הצליחו להגיע להחלטה על אילו מדינות תאסר כניסה
לאחר פתיחת גבולות הגוש.
דיפלומט מהאיחוד האירופי אמר כי "לא יכולים להגיע להסכם, והשיחות יימשכו לתוך יום שישי".
יחד עם זאת באתר החדשות Euronews השיגו, ממקורות דיפלומטיים של האיחוד האירופי, את רשימת הטיוטה המלאה של המדינות שעבורן יהיו הגבולות פתוחים. ברזיל, קטאר, ארה"ב ורוסיה אינן ברשימה המאושרת.

הרשימה המלאה של המדינות שאזרחיהן יורשו להיכנס לאירופה על פי טיוטת הרשימה היא כדלקמן:
הותיקן,מונקו, מונטנגרו ,אנדורה, סרביה, בוסניה והרצגובינה,אוקראינה, אלבניה, טורקיה, קוסובו, טורקמניסטן וייטנאם, סין, תאילנד, מיאנמר, מונגוליה ,יפן, דרום קוריאה, גאורגיה בהוטן, לבנון,אִינדוֹנֵזִיָה, אוזבקיסטן, הוֹדוּ ,טג'יקיסטן,קזחסטן
ניו זילנד, אוֹסטְרַלִיָה, איי בהאמה, סנט לוסיה, אורוגוואי ,ג'מייקה, קובה, גיאנה, פרגוואי, ונצואלה, ניקרגואה, קוסטה ריקה, קנדה, אנגולה, תוניסיה, נמיביה, אוגנדה, מוזמביק, מאוריציוס, זמביה, רואנדה, אֶתִיוֹפִּיָה, מָרוֹקוֹ ,אלג'יריה, מִצְרַיִם.
הגורמים באיחוד האירופי מסרו כי הרשימות ייבדקו אחת לשבועיים.


      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות
  
   
מעצמה קולינרית,  שש מסעדות בסלובניה זכו בכוכבי מישלן

   צביקה דמרי     23.06.20  

שש המסעדות הראשונות של כוכב מישלן בסלובניה אחרי חודשים של ספקולציות, המתח נגמר. סלובניה נוספה רשמית למפה הגסטרונומית היוקרתית ביותר בעולם. 


123rf

לאחר חודשים של ספקולציות, המתח נגמר. סלובניה נוספה רשמית למפה הגסטרונומית היוקרתית ביותר בעולם.
מדריך מישלן חשף סוף סוף את שש המסעדות הראשונות שנכנסו לרשימה היוקרתית בסלובניה.

שני כוכבי מישלן הוענקו לשפית אנה רוש למסעדת Hiša Franko. המסעדה מציגה פרשנות מודרנית של המטבח המסורתי וחווית גסטרונומית יוצאת דופן. אנה רוש שגם נבחרה בזמנו לשפית הטובה בעולם אמרה: "זה יגרום לנו לעבוד עוד יותר קשה. כמו שאמרתי בספר שלי, אחרי כל גשם, השמש יוצאת ואחרי תקופה מאתגרת בגסטרונומיה, אנו זקוקים לזה".
סלובניה משתלטת על התואר 'האזור הגסטרונומי של אירופה לשנת 2021.

מסעדות סלובניות מצוינות נוספות קיבלו את כוכב המישלן הראשון שלהם:
השף תומאז קאווצ'יץ ממסעדת Pri Lojzetu,
השף אורוס פוצ'ץ' ממסעדת Dam,
השף גרגור ורשקו ממסעדת Hiša Denk,
השף ג'ורג צופן ממסעדת  Atelje,
כמו גם השף אורוס שטפלין ממסעדת  Vila Podvin שציין את הקשר החיוני לסביבה המקומית.

בשבוע שעבר הושק פורטל גסטרונומיה חדש . היתרון הייחודי של השפים הסלובניים הוא הגישה המיוחסת שלהם לחומרים מקומיים והפילוסופיה הקולינרית שלהם, המבוססת על העיקרון מהגינה לשולחן.  

מנהל מדריכי מישלן בינלאומי: "כשרואים את גבולות אירופה נפתחים בהדרגה, אנו שמחים לחשוף את המהדורה הראשונה של מדריך מישלן סלובניה. הבחירה היתה מהנה במיוחד עבור השופטים שלנו והיא מדגישה את היעד שזורח בכל כך הרבה דרכים. הבחירה מציגה את האיכות יוצאת הדופן של סצנת הקולינריה הסלובנית, את היצירתיות של השפים המוכשרים שלה, את האיכות הגבוהה של החומרים המקומיים וגם את המחויבות של השפים לגישה בת-קיימא בגסטרונומיה.

מנהלת מועצת התיירות הסלובנית מאז'ה פאק : "קבלת כוכבי מישלן הראשונים  בסלובניההוא הוכחה לכך שהגסטרונומיה הסלובנית הייתה מוכנה לבואו של מישלן מזה זמן. העובדה שמישלן העניקו את הפרס לשש מסעדות בשנה הראשונה הוא הצלחה יוצאת דופן. סיפור ההצלחה של הגסטרונומיה הסלובנית מגיע ממש ברגע בו התיירות מתמודדת עם אחד המשברים הגדולים ביותר שלה עד כה: הגעתו של מישלן, מציעה עידוד ומוטיבציה רבה בדרך של התיירות הסלובנית להתאוששות.
אני שמחה ששש מסעדות זכו בכוכבי מישלן. הליבה של כל פעילויות התיירות בסלובניה והפרסים יחזקו עוד יותר את עמדתנו בנושא זה, תוך מימוש החזון שלנו ליעד בוטיק ירוק ולחוויות חמישה כוכבים. ".

      חזרה למעלה 

      חזרה לחדשות בתיירות
  


שוויץ מסירה את המגבלות וחוזרת לשגרה

   צביקה דמרי     22.06.20  

 ראש צוות המשימה של הקורונה אומר הפתיחה והחזרה לשגרה מוקדמת מדי והגל שני עלול לפגוע בשוויץ בקיץ, אם לא יוארכו אמצעי ההגנה. 


123rf

המועצה הפדרלית בשוויץ הודיעה בסוף השבוע על הסרת כמעט כל המגבלות שהחלו ב -16 במרץ במאבק בהתפשטות
נגיף הקורונה.
בהודעה נמסר כי החל מה 22- ביוני, קבוצות של עד 1,000 איש מורשות להתכנס יחד, בתנאי שמסכות יהיו חובה במהלך אירועים גדולים, אך לא בתחבורה ציבורית, בה מומלץ לבצע הגנה כזו אך לא חובה.
כמו כן, המרחק בין אנשים בחללים ציבוריים מצטמצם משני מטר וחצי למטר אחד.
עם זאת, מתיאס אגגר , ראש צוות המשימה לקורונה של הממשלה, אמר אתמול (א ') לתקשורת השוויצרית כי הצעדים החדשים "מוקדמים". המספר היומי הממוצע של זיהומים חדשים היה מתחת ל -30 מאז ה- 19 במאי, אך בימים האחרונים התרחשו התפרצויות באזורים מסוימים.
עוד אמר מתיאס אנגר "קיים סיכון שמספר מקרי ההדבקה יגדל בחדות בעתיד הקרוב, במיוחד מכיוון שעדיין אין מערכת פיקוח מתפקדת בכל המדינה" לטענת אגגר, העלייה האחרונה במספר המקרים האזוריים ככל הנראה נובעת מההקלות במגבלות הסגר שהיה ב 11  במאי.
"עדיין מוקדם לדעת מהן ההשלכות של הסרת צעדים נוספים ב -28 במאי, ב -6 ביוני וב -15 ביוני ומהן ההשלכות הצפויות". באותם ימים שוויץ איפשרה יותר חופש תנועה, כולל פתיחת גבולות עם מדינות אזור שנגן.
מוקדם יותר בשבוע שעבר הזהיר אגגר גם כי גל שני עלול לפגוע בשוויץ בקיץ, אם לא יוארכו אמצעי ההגנה. בינתיים, 


   חזרה למעלה

   חזרה לחדשות בתיירות     
ממשלת ספרד הכריזה על תוכנית סיוע של 4.3 מיליארד אירו לתיירות.

   צביקה דמרי     21.06.20  

ממשלת ספרד הודיעה ביום חמישי על סיוע של כמעט 4.3 מיליארד יורו זאת מתוך כוונה לסייע לתעשיית התיירות להתאושש ממשבר הקורונה.


123rf

משבר הקורונה עצר את התיירות לחצי האי האיברי במשך שלושה חודשים.
"ספרד נפתחת מחדש לתיירות", אמר ראש הממשלה פדרו סאנצ'ס בעת הצגת התוכנית. "אנחנו מובילים עולמיים וכל צעד שנקח יהיה בטוח".
ספרד היא המדינה הכי מתויירת בעולם אחרי צרפת,ואליה מגיעים יותר מ 80 מיליון תיירים בשנה.
התיירות מהווה 12% מהתוצר הגולמי בספרד.

יחד עם זאת היוזמה נופלת מרף הציפיות של אנשי ענף התיירות הספרדים, מאחר ועל פי הערכות המשבר עלול לגרום להפסדים של עד 80 מיליארד אירו.
בענף התיירות ציפו לחבילת סיוע גדולה יותר משתי סיבות.
ראשית, בשל גודל תרומת ענף התיירות לכלכלה הספרדית וחומרת הפסדיה. ושנית, מכיוון שהאיחוד האירופי מנהל משא ומתן כעת על קרן התאוששות בסכום של 750 מיליארד אירו מתוכם ספרד צפויה לקבל 140 מיליארד אירו.
כך שסכום של 4.25 מיליארד יורו הינו נמוך בהשוואה למדינות אחרות כמו צרפת, שם התוכנית עומדת על 18 מיליארד אירו לענף התיירות - פי ארבעה מאשר ספרד.
בספרד נערכים כעת לעונת קיץ נמוכה בביקושים, בעיקר בכניסות תיירים ובתוכנית לקידום ענף התיירות, תעניק הממשלה לחברות התעופה תמריצים לטוס לספרד במאמץ למשוך מספר גדול ביותר של מבקרים.
תוכנית הסיוע של ממשלת ספרד תתמקד  בהפיכתה של ספרד ליעד בטוח, תמיכה בחברות בענף התיירות, שיפור התחרותיות של ענף התיירות, שימוש בכלים שיווקיים לקידום תיירות בינלאומית ופנימית ובניית מודיעין תיירותי עם הקמת מצפה כוכבים חדש.
עיקר חבילת הסיוע מורכבת מהלוואות של 2.5 מיליארד יורו באמצעות הבנק הממשלתי.
כחלק מאסטרטגיית ההבראה אמר ראש הממשלה כי האגרות שחברות התעופה חייבות לשלם כאשר הן נוחתות בשדה תעופה ספרדי יופחתו.  ענף התיירות בספרד מסתמך מאוד על כניסות אוויריות, כאשר למעלה מ- 80% מהנכנסים למדינה מגיעים בטיסה.
ובינתיים כמעט 11,000 תיירים מגרמניה החלו לטוס לאיים הבלאריים בספרד, כחלק מתכנית פיילוט לתיירות.
ממשלת ספרד הודיעה ביום חמישי כי 10 טיסות נוספות יורשו לטוס לאיים כחלק מהתכנית.


   חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
   
תאילנד שמה לה למטרה לעבור מתיירות המונית ולכוון לתיירת לעשירים 

   צביקה דמרי     19.06.20  

תאילנד שמה לה למטרה לעבור מתיירות המונית ולכוון לעשירים, האסטרטגיה להחייאת התיירות בתאילנד היא לכוון לתיירים המחפשים פרטיות והתרחקות חברתית בעידן הקורונה, ולא לנסות למשוך מספר רב של מבקרים. 


123rf

מגיפת הקורונה העניקה לתאילנד הזדמנות לאפס את הענף שהסתמך על קבוצות ותרמילאים.
לאחר פתיחתם מחדש של גבולות המדינה והסכמה על בועות נסיעות, "הוחלט בתאילנד, כי על מאמצי השיווק להיות מכוונים לאנשים עשירים יותר שרוצים לנפוש במינימום סיכונים".  כך אמר שר התיירות, פשיחאט ראצ'קיטפרקארן  בראיון.
"בתחילה תאפשר המדינה מספר מועט של כניסות, כמו אנשיי עסקים ותיירות רפואית. פוקט תהיה "אב-טיפוס" של הפרויקט מכיוון שיש שם את כל המתקנים הדרושים". אמר שר התיירות.
התיירים עשויים להידרש לעבור בדיקת קורונה לפני ועם הגעתם. ע"פ התוכנית התיירים  יוכלו לנוע בחופשיות בזמן שהם באי, ויוכלו לעזוב לביתם או ליעדים אחרים בתאילנד לאחר שעברו 14 ימים מינימום.
"המדינה מתכננת לחזר אחר תיירים אלה, בחודשי החורף של נובמבר-פברואר, כאשר מטיילים אירופאים ואמריקאים מחפשים אקלים חם יותר". אמר שר התיירות 
גבולות תאילנד נעולים כרגע למעט הנסיעות החיוניות עד 30 ביוני, ומרבית ההגבלות על נסיעות בתוך המדינה הוסרו החודש.
"המטרה היא שלתאילנד יהיו 10 מיליון כניסות השנה רבע מהתקופה של שנת 2019"  אמר שר התיירות.
סך ההכנסות מתיירות צפויות השנה 39.6 מיליארד דולר, ירידה של 59% לעומת השנה שעברה. 


   חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות
 

   
מלונות ההימורים בלאס וגאס נפתחו מחדש עם מבצעים כשאפשר למצוא חדרים במחיר של -10 $ בלבד

   צביקה דמרי     16.06.20  

וגאס הדליקה את האורות והפעילה מחדש את המסיבה. אולי זה הביקוש, או הרצון לורמליות או הפיתוי המיושן של הרולטה, אבל לא מעט מבקרים חזרו והאיצו את פתיחתם מחדש של בתי קזינו בסטריפ.

 
צילום צביקה דמרי 

כעת צפוי שכמעט כל המלונות הגדולים בווגאס ייפתחו מחדש באמצע יולי.
יחד עם זאת לא ממש ברור איך עם יותר מ -150,000 חדרי מלון, איך בדיוק מתכוונת וגאס להחזיר את התיירים הרבים  שבוע אחרי שבוע ?
 שאלה בהחלט נוקבת לאור העובדה שכ- 50 מיליון נוסעים עוברים  בשדה התעופה מקארראן של לאס וגאס בשנה רגילה. כשמרבית המטיילים שנסקרו על ידי אתר TPG בחודש מאי טוענים שהם לא מתכננים לעלות על מטוס בזמן הקרוב.

חדר ב 10 $  
ברצועה בין אם בכדי למשוך את המקומיים,  או לדרבן אנשים לעלות על מטוס, ברור שבווגאס עושים  מבצעים בכדי למשוך מבקרים בחזרה לקזינו, לבריכות, למלונות ולמסעדות.
והיום אפשר למצוא  חדרי מלון במלונות הנופש של קיסר,פלמינגו, ריו והארה חדרים במחיר של 10 דולר.
 
 ב -17 דולר ניתן למצוא חדרים במלון אקסקליבר.
23 דולר במלון לוקסור ובמחיר של  -39 דולר למלון מג'מ גרנד.
אבל, למחיר הבסיס יש תוספת של דמי נופש שיכולים להעלות בקלות את מחיר החדר.  

   חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות   
ממשלת תאילנד אישרה תוכנית של 720 מיליון דולר לסבסוד התיירות המקומית

   צביקה דמרי     16.06.20  

ממשלת תאילנד אישרה את התוכנית כדי לסייע לתיירות המקומית. גבולות המדינה נותרו סגורים לתיירים זרים בשל התפרצות הקורונה. ומשכך ספגה תאילנד מכה כלכלית קשה.


123rf

ממשלת תאילנד אישרה תוכנית בשווי של 720 מיליון דולר לסיוע והגברת התיירות המקומית. מאחר וגבולות המדינה נותרו סגורים לתיירים זרים בשל התפרצות הקורונה.
על פי התוכנית, תושבי תאילנד ישלמו 60% מעלות הלינה במלונות והממשלה תכסה את השאר, עד 3,000 באט ללילה ולא יותר מחמישה לילות.
הטבות נוספות כוללות הנחות על כרטיסי טיסה וחבילות ל -1.2 מיליון עובדי מערכת הבריאות ומתנדבים.
התוכנית תפעל החל מה -1 ביולי עד ה- 31 באוקטובר ותכסה לכל היותר 5 מיליון לילות וכ -2 מיליון כרטיסי טיסה.
תאילנד ספגה מכה קשה בשל הירידה בתיירות.
תאילנד שוקלת ליצור בועות עם מדינות כמו סין ואוסטרליה, מה שיכול לאפשר לתיירים לטפטף בחזרה.
לעת עתה, רוב הטיסות אסורות עד סוף יוני.

   חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות 


   
אישה סינית הרוויחה בהונאת ביטוח עקב עיכוב בטיסות
סכום של  423,000 $

   צביקה דמרי     16.06.20  

אישה בסין נעצרה בגין הונאה לאחר שהרוויחה מעל 423,000 דולר מתשלומי ביטוח עיכוב בטיסה. היא הזמינה מעל 900 טיסות בין השנים 2015-2019, תוך שהיא מהמרת שמזג האוויר ואירועים אחרים יגרמו לעיכוב טיסה. 


צילום צביקה דמרי

הודות לפוליסת ביטוח בה סעיף ביטול\עיכוב בטיסה היה סעיף נדיב, הגברת זכתה לתגמולים משמעותיים.
כאמור פורסם בעיתון סיני, כי בין השנים 2015-2019 אותה אישה הזמינה מעל 900 טיסות, מבלי שהתכוונה לטוס אף לא פעם אחת באף אחד מהמטוסים הללו.
אותה בחורה דאגה להזמין כרטיסי טיסה, שלהם היה סיכוי להתעכב בשל מזג אוויר, ולאחרי רכשה ביטוח עיכוב\ביטול טיסה.
ביטוח איחור שעלות ההוספה בפוליסה הסתכמה בסה"כ ב $ 1 בלבד. 
דבר נוסף היה האותיות הקטנות של הפוליסה שקנתה אןתה סינית. אלה קבעו כי אינה חייבת להיות על סיפון המטוס כדי להחיל את הביטוח.
מכיוון שאותה סינית הצליחה לקבל את הכסף מהביטוח על האיחורים  של מאות טיסות, התשלומים בסופו של דבר הפכו לרווח משמעותי. ובכדי למנוע חשד היא השתמשה בשמות של חברים ובני משפחה.
במשך ארבע שנים הצליחה לצבור 423,000 דולר.
בסופו של דבר נראה כי חברות התעופה גילו דפוס של תשלומי ביטוח גבוהים במיוחד, לאדם אחד והודיעו לרשויות.
האישה נעצרה והואשמה בהונאת ביטוח.

התיק ככל הנראה יעסוק בשאלה אם מעשיה הם פליליים או לא.
אמנם היא ניצלה את המערכת, אך בפועל היא רק ניצלה פרצה שהציעו חברות התעופה ללקוחות.
האם האשמה במקום זאת צריכה להיות על חברות התעופה וסוכני הביטוח שקובעים את כללי הפוליסות?
מאז, חברות התעופה תיקנו את המדיניות על מנת להבטיח כי הנוסע הנכון צריך לנסוע לטיסה כדי שהפוליסה תפעל.


   חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירות 


צרפת תפתח מחדש את הגבולות למדינות שאינן באיחוד האירופי החל מה -1 ביולי    


   צביקה דמרי     11.06.20  

צרפת תפתח בהדרגה את גבולותיה למדינות שמחוץ לאמנת שנגן החל מה -1 ביולי, כך אמרו שרי הפנים והחוץ בהצהרה משותפת ביום שישי.


123rf

גבולות המדינה נסגרו באמצע מרץ כדי לעצור את התפשטות מגיפת נגיף הקורונה, אולם האיחוד האירופי המליץ ביום חמישי כי הגוש ייפתח מחדש לכמה מדינות בבלקן החל מה -1 ביולי.

שר החוץ ז'אן איב לה דריאן ושר הפנים כריסטוף קסטאנר אמרו בהצהרתם כי פתיחתה המחודשת של צרפת תהיה בתיאום
עם שאר האיחוד האירופי. השרים אמרו כי "הפתיחה זו תהיה הדרגתית ותשתנה בהתאם למצב הבריאותי בכל אחת מהמדינות".
יבשת אירופה נפגעה מאוד מהמגיפה, והיא אחראית כמעט למחצית ממקרי המוות בעולם.
אולם ההתפשטות הואטה ברבות מהמדינות שנפגעו קשה, כולל ספרד, איטליה וצרפת, מה שמאפשר את הסרת האמצעים המגבילים.
מאידך למדינות שנמצאאות באמנת שנגן, צרפת תסיר את כל המגבלות החל מה- 15 ביוני.
צעדים אלה אינם כוללים את ספרד שנותרה תחת מגבלות שכן במדריד אוכפת בידוד על כל הנכנסים מחו"ל, וצרפת תנקוט צעדים הדדיים. 


   חזרה למעלה

 חזרה לחדשות בתיירותמגדל אייפל יפתח לציבור ב 25 ביוני 


  צביקה דמרי     11.06.20 

מגדל אייפל, אחד האתרים המתויירים ביותר בפריס, ייפתח לקהל הרחב ב- 25 ביוני יותר משלושה חודשים לאחר שננעל, כך אמרו מפעיליו ביום שלישי. 


צילום צביקה דמרי

 מגדל אייפל, אחד האתרים המתוירים ביותר בפריס ייפתח לקהל הרחב ב -25 ביוני.
יותר משלושה חודשים לאחר שנסגר בעקבות משבר הקורונה. האתר ייצא מהסגר הארוך ביותר שלו מאז מלחמת העולם השנייה.
בהודעה מטעם המגדל נמסר כי מספרם של המבקרים בהתחלה יהיה מוגבל, ויהיה חיוב לעלות עם מסכות פנים מגיל 11.
עוד נמסר בהודעה כי בהתחלה יהיו הביקורים במגדל רק בעלייה במדרגות ולא במעלית, כאמצעי שיבטיח מרחק בטוח בין המבקרים למנוע את את סיכון ההידבקות.
ובככדי להבטיח שהמבקרים שעולים ויורדים לא ייפגשו במדרגות, העלייה תהייה מהרגל המזרחית ואילו הירידה תהיה מהרגל המערבית. כשמספרם של המבקרים יהיה מוגבל בקומה בכל פעם.
עם זאת, לעת עתה המפלס העליון יישאר סגור מכיוון שהמעליות המובילות את המבקרים מהקומה השנייה עד העליונה קטנות, הסיכוי שיפתחו מחדש יהיה רק במהלך הקיץ.
משרד הכרטיסים המקוון ייפתח מחדש 'בקרוב' כך נמסר בהודעה, וכמו כן  יהיו סימונים על הקרקע כדי להבטיח שאנשים ישמרו מרחק זה מזה.
מגדל אייפל שבנייתו הושלמה בשנת 1889, זוכה לשבעה מיליון מבקרים מדי שנה, כשלושה רבעים מהם הם תיירים מחו"ל.
כך על פי נתוני המגדל.
המלון הגסטרונומי המוביל Nobu מגיע לראשונה לוורשה פולין

  צביקה דמרי     09.06.20 

חודש אוגוסט 2020 מסתמן כרגע מכונן בשוק המלונאות והגסטרונומיה הפולני עם פתיחתו של הסניף הראשון של בית המלון ומסעדת Nobu בוורשה. על הקונספט הייחודי אמונים השף היפני המבריק מטסוהיסה נובו, השחקן ההוליוודי רוברט דה נירו ומפיק הסרטים הידוע מאיר טפר.  


קרדיט יח"צ

במלון Nobu Warsaw החדש יציע 117 חדרים מרשימים, מתחם ספא מפנק, בית קפה, בר ואולם אירועים בשטח של 438 מטרים מרובעים – מקום אידאלי למפגשים עסקיים ולאירועים פרטיים. הקירות הניידים מאפשר לאורחים להתאים ולחלק את החלל בהתאם לצרכים שלהם, בנוסף, ישנם גם חדרי פגישות אינטימיים באגף הקלאסי של בית המלון.

הבסיס שממנו הותנע המיזם השאפתני הוא גסטרונומיה. מסעדת Nobu הראשונה נפתחה במנהטן בשנות התשעים, מאז נפתחו מעל ל-40 מסעדות נוספות ברחבי העולם. ב-2013 החליטו המייסדים לקחת את החוויה היוקרתית לשלב הבא, ופתחו את מלון Nobu הראשון בלאס וגאס, ומשם הדרך להיווסדות הרשת הייתה קצרה – עם עשרה סניפים ביעדים נחשקים כמו מיאמי, ברצלונה, מנילה ואיביזה.

הסוד מאחורי הצלחת מותג Nobu
תפיסת האירוח המצוינת והיוקרתית מבוססת למעשה על עקרונות המטבח המקורי והמשובח של מטסוהיסה נובו. אורחים יעידו שמדובר בחוויית שירות שאין דומה לה, אשר נוצרה בהשראת הפילוסופיה החיים היפנית. בתי המלון של הרשת מושכים אליהם מטיילים שרוצים להתארח באווירה רגועה ומפנקת, אך חלק גדול מאורחי המלון הם למעשה מקומיים שמגיעים באופן תדיר לשם החוויה הקולינרית הכל-כך ייחודית. כבר ביוני הקרוב ניתן יהיה לפקוד את המסעדה ב-Nobu Warsaw וליהנות ממנות הדגל עליהן חתום מטסוהיסה, בהן דג הקוד השחור שעשה שמות ברחבי העולם, אשר מוגש עם רוטב מיסו קטיפתי. אלמנט ייחודי נוסף שהרשת מתהדרת בו ארכיטקטורה.
כל מלון ברשת שונה מהאחר, ותוכנן ברוח המקום בו הוא נמצא. הסניף החדש בוורשה הוא פרויקט שאפתני במיוחד: בית דירות היסטורי שחודש ושופץ ברמה הגבוהה ביותר, בשילוב מבנה חדש לחלוטין, בעל חזית מרשימה מזכוכית, אבן וצמחייה המקשטת את מרפסות המלון. עיצוב הפנים גם הוא משתלב בהרמוניה מושלמת עם המבנים עצמם –החדרים בבית הדירות המחודש משלבים את מיטב מסורות האדריכלות והאמנות של ורשה, והאגף החדש מעוצב בסגנון מודרני מינימליסטי. מאפיין בולט נוסף של רשת Nobu הוא השירות – עד כדי כך שהשם " מטסוהיסה" הפך למילה נרדפת לשירותיות ללא רבב.
המלון דוגל בדאגה לאורחיו במסירות מלאה וחסרת פשרות, במטרה לספק את כל צורכיהם עוד לפני שעלה בדעתם לבטא זאת במילים. מערכת ההזמנות אונליין של בית המלון החלה לפעול בחודש מרץ וניתן לבצע הזמנות.אנו חוזרים לנורמליות ': מלטה פותחת גבולות גם לישראלים ב 1 ביולי

  צביקה דמרי     04.06.20 

מלטה תפתח מחדש את שדה התעופה לטיסות ביום רביעי, 1 ביולי, כך אמר ראש הממשלה רוברט אבלה ביום ראשון. התיירות מהווה כמעט רבע מכלכלת מלטה ומלונאים הפצירו בממשלה לפתוח מחדש את שדה התעופה או להסתכן באבטלה המונית.


123rf

באי שבים התיכון נרשמו כ- 600 מקרי הדבקה בוירוס הקורונה ותשעה מקרי מוות.
לאחר שביצעו תוכנית אינטנסיבית לבדיקות, חנויות ומסעדות הורשו להיפתח מחדש באמצע מאי.
ואילו בארים ומכוני כושר ייפתחו מחדש ביום שישי הבא.
"זו תקופה מרגשת עבור מלטה. אנחנו חוזרים לנורמליות, "אמר אבלה. לדבריו, הממשלה תודיע גם על תקציב ב -8 ביוני במטרה לעודד צריכה והשקעה.
רשויות תיירות מנהלות משא ומתן על 'מסדרונות בטוחים' לנסיעות עם מדינות עם מספר מדינות בהן רמת ההדבקה נמוכה.
בהן כולל לוקסמבורג, נורבגיה, סרביה, סלובקיה, אוסטריה, צ'כיה, לטביה, ליטא וישראל.
במלטה עדיין לא נתנו אור ירוק למטיילים מבריטניה, שבאופן מסורתי לה קשרים תיירותיים למלטה.

לשכת התיירות של מלטה הכינה סרטון עם כיתוב בעברית המברך את הישרלים לקראת הגעתם.בית הולדתו של היטלר באוסטריה יהפוך לתחנת משטרה

  צביקה דמרי     02.06.20 

הרשויות באוסטריה הפכו את בית הולדתו של היטלר לתחנת משטרה  על מנת למנוע מניאו נאצים לפקוד את המבנה.הרשויות באוסטריה הציגו תוכנית לעיצוב מחודש של הבית בו נולד אדולף היטלר בשנת 1889, והפכה אותו לתחנת משטרה.הדבר מתוך כוונה למנוע  מצב של עלייה לרגל לאנשים ניאו נאצים המפארים את הדיקטטור הנאצי.
השיפוץ צפוי להסתיים בסוף 2022 ויעלה כ -5 מיליון יורו.
ההצעה להריסת המבנה נגנזה והממשלה הודיעה בנובמבר כי המשטרה תשתמש בבניין.
שר הפנים קרל נאהמר   "יש אנשים שאולי ישאלו - האם השימוש הנכון לתחנת משטרה זהו השימוש המתאים ביותר? והתשובה היא שהמשטרה שומרת על חירויות וחירויות בסיסיות. שוטרים רואים עצמם שותפים לאזרחים וכמי שמגנים על החופש, וחופש הדיבור".
בית הולדתו של היטלר נמצא ברחוב זלצבורגר פורשטט מס' 15 . שם התגוררו עד שנת 1892 .
לאחר מלחמת העולם השנייה שכרה את הבית ממשלת אוסטריה והפכה להיות ספריה ציבורית ובנק.
בהמשך היה בבניין סניף של ארגון צדקה לבעלי מוגבלויות.
בשנת 1989 הוצבה ביוזמת ראש העיר מצבת זיכרון לקורבנות מלחמת העולם השנייה, מצבת הזיכרון עשויה מאבן ממחנה הריכוז מאוטהאוזן ועליה כתוב בגרמנית. 
"לכבוד השלום, החירות, והדמוקרטיה. מיליוני קורבנות מתריעים: לעולם לא עוד פאשיזם".

מאות מלונות באתרי נופש בתאילנד מוצעים למכירה

  צביקה דמרי     02.06.20 

מאות מלונות באתרי נופש בחופי תאילנד מוצעים למכירה. עסקי המלונאות בתאילנד נמצאים כעת בצניחה חופשית בשל הקורונה, מכיוון שלבעלי הנכסים אין את המשאבים הכספיים לשלם חובות בנקאיים .


123rf

מאות מלונות באתרי נופש בתאילנד מוצעים למכירה. על פי הדיווח בשירות החדשות Prachachat.net נמסר כי עסקי המלונות במדינה נמצאים כעת בצניחה בשל משבר הקורונה. 
מהדיווח עולה, כי שורה של מלונות בדרגות של שלושה וארבעה כוכבים נמצאים בקשיים. בעלי הנכסים פשוט חסרים את המשאבים הכספיים לשלם את החובות לבנקים.
מרבית הנכסים העומדים למכירה נמצאים בשלושה מחוזות תיירות עיקריים פוקט, קראבי וסמוי.
מהדיווח עולה כי קונים מסינגפור וסין מובילים את רשימת הזרים, המוכנים לחטוף את העסקאות במחירים שירדו בכ- 50% מערכם לפני הקורונה.
גורם בתעשיית המלונות אמר " מאות בתי מלון הם כיום היעדים של אנשי נדל"ן , כיוון שיש להם את המשאבים לקנות.
מכירת המלונות ככל הנראה תמשך ללא הפוגה.
רוב אתרי הנופש בדרום תאילנד פשוט לא יכולים להסתמך על השוק המקומי, שכרגע הוא המושיע היחיד עבור אתרי הנופש הקרובים לבנגקוק כמו הואה הין ופטאיה.
מומחה נכסים הזהיר, מכירה בזול של נדל"ן במלונות תימשך בסופו של דבר לצ'אנג מאי, וצ'אנג ראי בצפון תאילנד.
במקרים רבים, המחירים יירדו בשיעור של 20 עד 30% ממחיר השוק.

קב' המלונות Thanos Hotels & Resorts, בפאפוס קפריסין, פותחת שעריה לנופשים הישראלים

  צביקה דמרי     31.05.20 

בשורה חשובה לנופשים הישראלים: זהו היעד האולטימטיבי לצאת אליו לחופשת הקיץ הבטוחה הראשונה בתקופת הקורונה, כבר החל מ-5.6.2020 ת'אנוס, קב' המלונות המובילה בקפריסין פותחת את שעריה ומחכה בזרועות פתוחות לנופשים הישראלים .


מלון Anassa צילום יח"צ

בהמשך להודעת קפריסין, החל מה- 9.6.2020, יוכלו נופשים ישראלים להיכנס לקפריסין עם הצגת תוצאה שלילית של בדיקת קורונה עדכנית (שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה), והחל מ- 20.6.2020, יוכלו אזרחי ישראל לנסוע לקפריסין גם ללא צורך בבדיקת קורונה מקדימה טרם הנסיעה, או באישור בריאותי כלשהו.

עוד הצהירה ממשלת קפריסין, כי היא תממן את הוצאות התיירים שיאובחנו כנדבקים בנגיף הקורונה במהלך שהייתם בנופש באי. למעשה קפריסין תממן את כל העלויות הרפואיות, הטיפול הרפואי והתרופות, וכן תכסה את עלויות האירוח, הלינה והמזון של החולים (הנוסע יצטרך לשלם רק על הנסיעה לשדה התעופה ועל הטיסה חזרה).

Thanos Hotels and Resorts היא קבוצת מלונות היוקרה המובילה בפאפוס, קפריסין, הכוללת שלושה בתי מלון אהובים השונים באופיים זה מזה – Almyra המעוצב והטרנדי, Anassa האיקוני ו- Annabelle האלגנטי.

הקבוצה בבעלות משפחת מיכאלידס , אשר האב המייסד (אלכוס מיכאלידס, שר החוץ של קפריסין לשעבר) היה בין חבריו הקרובים של שמעון פרס, פתח את לשכת המסחר ישראל קפריסין ואת השגרירות בארץ, והיה בין הראשונים שתרם לכינון היחסים בין שתי המדינות. כעת מנהל את רשת המלונות הדור השני של משפחת מיכאלידס - טאנוס, נטשה ואנה. מלונות Thanos גאים במורשתם המיוחדת וקנו להם שם כאחת מקבוצות המלונות המובילות באגן הים התיכון.

לדברי טאנוס מיכאלידס , בעלים Thanos Hotels & Resorts, "אנו נרגשים לקראת פתיחת עונת התיירות ב- 5.6.2020. בימים אלו אנו נערכים להתאים את כל מלונות הרשת לבריאותם ולרווחתם של האורחים על מנת שנוכל לספק חוויה מהנה, מפנקת וחסרת דאגות.".

לדברי ראדו סטפן מטרוי, המנכ"ל הישראלי של מלון "אלמירה" מקבוצת Thanos Hotels & Resorts, "אנו עוקבים אחר כל ההוראות של ממשלת קפריסין ואחר המלצות ארגון הבריאות העולמי להבטחת רמת הבטיחות והביטחון הגבוהים ביותר לרבות ניקוי חדרים סטרילי והתאמת אזורי המסעדות הפתוחות, הבריכות, הלובי והספא בהתאם להנחיות החדשות.".מלון Almyra צילום יח"צ


המחירים במלון  Annabelle  מתחילים מ181  יורו לאדם בחדר (לאחר 15% הנחה).   https://www.annabelle.com.cy/
המחירים במלון  Anassa  מתחילים מ 289 יורו לאדם בחדר (לאחר 15% הנחה).    www.anassa.com
המחירים במלון  Almyra  מתחילים מ- 133 יורו לאדם בחדר (לאחר 15% הנחה).  www.almyra.com

גרמניה מרחיבה את נהלי הריחוק החברתי עד סוף יוני  

  צביקה דמרי     28.05.20 

גרמניה הרחיבה את כללי ההתרחקות החברתית שנועדו להכיל את התפשטות מגיפת הנגיף עד
ל 29 ביוני, כך אמרה ממשלתה של הקנצלרית אנגלה מרקל.123RF

ממשלת גרמניה מחדדת ומאריכה את נהלי הריחוק החברתי. על פי הכללים שהוסכמו בין הממשלה הפדרלית של 16 מדינות. עד 10 איש יורשו להתכנס במקומות ציבוריים.
כמות הנדבקים בקורונה בגרמניה עומד היום על למעלה מ 179,000 ויותר מ 8,300 מתים.
המספרים הללו נמוכים משמעותית לעומת מדינות כמו בריטניה, צרפת, ספרד ואיטליה.  "ההצלחה הזו מבוססת בעיקר על כך שהחוקים בנושא מרחק והיגיינה יושמו וכיבדו", אמרו בכירים בממשלה.
עם זאת, גורמים רשמיים הבהירו כי יוטלו מגבלות נוספות אם התפרצויות מקומיות ידרשו זאת. 

נראה שפרו עשתה הכל נכון, אז איך זה הפכה למוקד החם של ההתפרצות?  

  צביקה דמרי     28.05.20 

פרו הייתה אחת המדינות הראשונות ביבשת אמריקה שנקטה אמצעים קפדניים נגד וירוס הקורונה, כמו סגר בבתים, עוצר וסגירת גבולות. אז איך זה הפכה לאחד המוקדים הקשים ביותר?


123RF

נכון להיום יש בפרו יותר מ 123,900 מקרים של וירוס קורונה ו -3,600 מקרי מוות - מה שהציב אותה במקום השני רק לברזיל הן במספר המקרים והן מקרי המוות בדרום אמריקה.
שתי המדינות טיפלו במגיפה בצורה שונה לחלוטין: נשיא פרו, מרטין ויזקררה , הכריז ב- 15 במרץ על מצב חירום שכלל הסגר חובה, וסגר את גבולות המדינה. זכורה התערבות משרד החוץ בחילוץ מאות הישראלים מפרו.
ובכל זאת זינק מס' הנדבקים והחולים, 
אם כן כיצד הגיעה מדינה שהגיבה באסרטיביות וברצינות למגיפה למצב זהה ?
אי השוויון העמוק בפרו הוא סיבה אחת, לדברי ד"ר אלמר הורטה , רופא פרואני "מה שלמדתי הוא שהנגיף הזה חש את התנאים הסוציו-אקונומיים של מקום,". אמר והוסיף כי " לרבים מהעניים של פרו אין ברירה אלא להסתכן מחוץ לבתיהם לצורך עבודה, אוכל או אפילו ללכת לבנק"
לדוגמה, רק 49% ממשקי הבית בפרו מחזיקים במקרר או מקפיא (61% באזורים עירוניים), על פי מפקד האוכלוסין לשנת 2017. עובדה זו מתורגמת לצורך שרבים יבקרו בשווקים מדי יום עבור מזון מכיוון שהם לא יכולים להצטייד, אמר הורטה. "אתה אמור להימנע ממגע אנושי בחברה שבה אי אפשר להישאר בבית," אמר הורטה.
ב -14 באפריל  כחודש לאחר שפרו חייבה את מדיניות הסגר, ויישמה את העוצר.
רשת CNN פרסמה תמונות מחוץ לשוק בפאתי לימה.
קונים חיכו בתור שעות, ומסות גדולות של אנשים הסתובבו במקום. רובם לבשו מסכות, אך התרחקות חברתית נראתה בלתי אפשרית.
"עלינו לסבול (ההמונים) כי אין דרך אחרת", אמרה אישה אחת שעמדה בתור. "אם לא, לא יהיה לנו אוכל. אין לנו מה לאכול, בגלל זה הגענו לפה." באותו יום המספר של מקרי ההדבקה במדינה היה 10,303. כיום הוא גבוה פי 10.

גם הבנקים תרמו לא מעט להדבקה בפרו.
"חבילת הסיוע של הממשלה למיליוני המשפחות הפגיעות ביותר בפרו,היה רעיון טוב, אך הפצתו תוכננה בצורה גרועה".
כך אמר קריסטיאן לופז ורגאס, כלכלן פרואני ועוזר פרופסור מאוניברסיטת קליפורניה, סנטה קרוז.
היעדר גישה למערכת הפיננסית פירושו שרוב מקבלי הסיוע צריכים להגיע באופן אישי לבנקים כדי לקבל את כספם.
"לא היה קשה לצפות את ההתנהגות של האנשים בניסיונם לגשת ולקבל את העזרה" אמר לופז ורגאס
"מדיניות זו גרמה לפגיעה מיותרת בכך שהיא גרמה לאנשים להתאסף בהמוניהם ליד הבנקים."
פרואנים רבים חיים בצורה שפשוט אי אפשר ליישב עם התרחקות חברתית, הוא ציין.
לפי לופז ורגאס, יותר מ -30% ממשקי הבית בפרו גרים בתנאים צפופים, כאשר ארבעה אנשים או יותר ישנים באותו החדר. 

נשיא פרו האריך את מועד מצב החירום עד 30 ביוני. זו הייתה הפעם החמישית.
אולם הפעם, הסגר הותאם עם הרשאה לעסקים מסוימים לפתוח מחדש, כולל שירותים כמו שלוח מזון ורפואת שיניים.
לקח אחד שנלמד מהתגובה המגיפה הוא שאנשים חייבים לשנות "התנהגויות חברתיות מסוימות שגרמו נזק רב"
הבעיות העומדות בבסיס המגיפה שנחשפו אינן חדשות. "למרות שזה אולי נראה כמו תעלומה עבור חלק מהאנשים, זה לא," אמר לופז ורגאס. 

הדייר היחיד במלון היוקרה בברצלונה שפותח 1400 ברזים 

  צביקה דמרי     28.05.20 

המלון היוקרתי W בברצלונה, מתכנן לקבל את פני האורחים שוב לאחר סיום הסגר שקיים בספרד. עד אשר יפתח המלון, מתגורר בו דייר יחיד, בחדר עם נוף מעורר קנאה ומכין אותו לעולם שאחרי המגיפה. 


123RF

דניאל אורדונז גר במלון מאז חודש מרץ. אותו דניאל אורדונז פותח כל חמישה ימים 1,400 ברזים במלון היוקרה W שעל חוף הים ברצלונה. מלון שהמקומיים מכנים "המפרש" בשל צורתו.
כל ברז צריך להיות פתוח כחמש דקות, כך שהמשימה אורכת לו יום שלם. "זה כנראה החלק הכי משעמם בתפקידי, אבל זה נחוץ," אמר דניאל.
החובה לפתוח את הברזים נובעת מהצורך למנוע צורה של דלקת ריאות, אשר יכולה להתפשט על ידי חיידקים במים למחלה שנקראת מחלת הלגיונרים.
מחלה שנגרמת ע"י חיידק המצוי בעיקר במקורות מים, ומתרבה באופן מואץ במערכות מים העומדים בטמפרטורות שבין 25 ל-45 מעלות צלזיוס.
דניאל אורדונז, מהנדס תעשיה, הסכים לבודד את עצמו בתוך המלון על מנת לא לעכב את פתיחתו מחדש.
"בהתחלה חשבתי שאהיה כאן כשבועיים," אמר אורדונז "אבל עכשיו אני כבר שמונה שבועות, והסוף כבר נראה באופק.
הוא גר לבד בקומה 24 של המלון, המעניקה לו נוף מדהים על העיר ועל חופי הים.
הוא מבשל את הארוחות שלו לבד במטבח המלון הענק, שוטף את בגדיו במכונת הכביסה התעשייתית הענקית של משק הבית. בימים כתיקונם צוות האחזקה היה צוות של עשרים עובדים. כעת הוא מתמודד עם האתגרים של ביצוע תיקונים לבד.

בספרד מספר מקרי המוות הרשמי עומד על מעל 27,000 נפש.
ספרד הייתה אחת המדינות באירופה שנפגעו הכי קשה במגיפת הנגיף.
החודש החלה הממשלה במדריד להקל בהדרגה על מגבלות הסגר כדי להחזיר את המדינה למה
שראש הממשלה פדרו סאנצ'ס מכנה "הנורמליות החדשה" בסוף יוני.
יחד עם זאת אין שום אינדיקציה מתי ספרד תשלים את  הההפסדים מענף תיירות שהיוו 12 אחוזים מכלכלתה בשנה שעברה. דניאל אורדוניז, 37, הותיר אחריו בית בפאתי ברצלונה כדי לטפל במלון הגדול ולהמשיך בתפקידי האחזקה שלו.
ובכל זאת, לדבריו, הוא ישאר במלון כל עוד צריך.
במלון בו הוא מכיר כל פינה "זה כבר היה הבית השני שלי לפני הנעילה", אמר.

קפריסין פרסמה הנחיות לחידוש התעופה ופתיחת התיירות

  צביקה דמרי     27.05.20 

שרי החוץ, התחבורה והתיירות של קפריסין שיגרו לחברות תעופה ולחברות תיירות מכתב שבו הודיעו על הצעדים שאמור לעודד את התיירים להגיע ונפוש בקפריסין ללא חשש.


123rf

קפריסין האי הידוע באורח חייו באוויר הפתוח, שפע של מרחב אישי, קצב חיים איטי, אוויר נקי ואזורים דלילים. פותחת את שעריה לתיירים ממס' מדינות בהן ישראל.
מכתב שנחתם על ידי שרי החוץ, התחבורה והתיירות, הופנה לסוכני נסיעות זרים, מפעילי טיולים וחברות תעופה ובו הודעו על הנחיות ספציפיות ובדיקות קפדניות שקויימו כדי "לקבל את המבקרים הכי טוב שאפשר".
קפריסין עמדה בצורה מעוררת כבוד במלחמה מול הנגיף. היחס שלה בין יחידות טיפול נמרץ ל 100,000 נפש, גבוה מהממוצע של האיחוד האירופי, ואחד הגבוהים ביותר בים התיכון. יתרה מזאת, באחוז הנדבקים הייתה קפריסין מהנמוכים לנפש באירופה.על מנת להגן מפני הדבקה חיצונית במסמך צויינו הנהלים וההגבלות שיחולו על מי שיגיע לאי.
בין היתר, כל הנוסעים המגיעים לקפריסין יידרשו לבצע בדיקת קורונה 72 שעות לפני ההגעה לקפריסין.
המבקרים יצטרכו להציג הצהרת מטיילים (שאותה ניתן להוריד באתר משרד החוץ הקפריסאי) בה יתבקש המבקר להצהיר ולתת מידע על נסיעותיו במהלך 14 הימים שקדמו לביקור בקפריסין.
ומה יקרה אם חלילה נדבקים בקפריסין?
ממשלת קפריסין מחויבת לדאוג לכל המטיילים שימצאו חיוביים  לנגיף במהלך שהותם באי, כמו גם למשפחותיהם.
ממשלת קפריסין תכסה את עלויות הלינה, הכלכלה והתרופות.
הנוסע יצטרך לשאת רק בעלות הנסיעה לשדה התעופה.
בית חולים ייעודי לחולי קורונה ובו 112 יחידות טיפול נמרץ זמינות לטיפול, ועוד 200 מכונות הנשמה יהיו זמינים באופן בלעדי למטיילים שימצאו חיוביים.
ממשלת קפריסין תדאג גם לקרובי הנדבקים 500 חדרים במלונות הסגר ייעודיים יתאפשרו לאירוח קרובי הנדבקים.
דבר שיבטיח שהמטופלים יקבלו טיפול ראוי.
מתווה הכניסה לקפריסין חולק לשתי קבוצות למדינות מהן תתאפשר הכניסה :
בקבוצה הראשונה נמצאות ישראל יוון, מלטה, בולגריה, נורבגיה, פינלנד, אוסטריה, סלובניה, דנמרק, גרמניה, הונגריה וליטא. ובקבוצה השנייה  שוויץ, פולין רומניה, קרואטיה, אסטוניה וצ'כיה.
כדי להתעדכן פתחו הרשויות בקפריסין אתר מיוחד לעידכונים : לאתר

ספרד מבטלת את הבידוד לתיירים מ 1 ביולי

  צביקה דמרי     27.05.20 

ספרד ספגה מכה קשה בתיירות, ובכל זאת הממשלה במדריד מבקשת להחזיר את אחד ממקורות ההכנסה של המדינה ומשכך הכריזו על ביטול חובת הבידוד לנכנסים לספרד מתחילת יולי


123rf

ספרד תפסיק לאכוף את חובת הבידוד לתיירים זרים החל מה -1 ביולי, כאשר למעשה ספרד מתכוננת לאתחל מחדש את ענף התיירות. ההחלטה התקבלה ביוםשני על ידי קבוצת שרים העוסקת במשבר הקורונה.
שר החוץ ארנצ'ה גונזלס צייץ בטוויוטר  "ספרד תפתח בהדרגה גבולות".
ממשלת ספרד שינתה לאחרונה את עמדתה לגבי עונת הקיץ, לאחר שהציעה בתחילה כי יהיה עליה לבטל את עונת הקיץ בשל משבר הנגיף. בהתחשב בהתקדמות החיובית של עצירת המגיפה בספרד, ראש הממשלה פדרו סאנצ'ס הודיע בשבת  בטלוויזיה כי על ענף התיירות להתחיל להתכונן לעונת הקיץ, וכי תיירים מעבר לים יתקבלו בברכה למדינה בתנאים בטוחים מיולי. הוא עודד גם את הספרדים להתחיל לתכנן חופשות במדינה כבר מיוני.

מצרים מפחיתה את העמלות עבור ויזות תיירים

  צביקה דמרי     27.05.20 

מצרים אשר ספגה מכה בתיירות הנכנסת מנסה לסייע לענף התיירות, ובמדינה השכנה נוקטים באמצעים לסייע


123rf
ויזות תייר למטיילים המגיעים לשדות תעופה לוקסור או אסואן יופחתו מ- 25 $ ל- 15 $ במהלך יוני, יולי ואוגוסט.
ודמי הכניסה לאתרים ומוזיאונים ארכיאולוגיים יופחתו, על ההקלות הודיע אמש אחמד יוסף  יו"ר המועצה לקידום
התיירות המצרית.
עוד הודיע משרד התיירות והעתיקות, כי המדינה החלה בפתיחה מחודשת של מלונות באמצע מאי.
המאבק בנגיף הביא את משרד התיירות במצרים להוציא הנחיות למלונות המבקשים לפעול.
המלונות חייבים להגיש בקשה לביקורת, על מנת להבטיח שהם עומדים בהנחיות לבריאות ובטיחות שנקבעו על ידי איגוד המלונות המצרי במדינה.
דרישות התפעול החדשות, כוללות קיום מרפאה ורופא באתר, הבטחת אספקה של חומרי חיטוי.
על הצ'ק אין להיות ללא מגע, האורחים חייבים לעבור בדיקות חום, להסכים לחיטוי המזוודות שלהם ולשמור על נהלי שטיפת ידיים מוגברים. 
קיבולת החדר לא תעלה על שני מבוגרים, או שני מבוגרים וילד אחד בחדר משפחה, מעליות יופעלו בחצי קיבולת, בתי הקזינו יפעלו גם הם בחצי קיבולת, וחייבים להיות אוורור ושילוט טוב ברחבי המקום.
על מלונות גם ל 'הפריש' קומה במלון או בכל אתר נופש למקרים של  חשודים בהידבקות בוירוס.
שירות מזנונים הבופה יהיה אסור, וכך גם שימוש בנרגילות. שולחנות האוכל יופרדו והמרחק ביניהם יהיה לפחות שני מטרים, והאורחים בכל שולחן מקסימום שישה.
דרישות תפעוליות אחרות כוללות תחזוקה וחיטוי בריכות שחייה, חיטוי מיטות שיזוף לאחר השימוש של כל אורח, ומרחק של לפחות שני מטרים בין מיטות שיזוף.

יפן שוקלת לשלם עבור...תיירים

  צביקה דמרי     26.05.20 

יפן שוקלת לממן עד מחצית מעלות טיולי המבקרים כדי לנסות לאתחל מחדש את ענף התיירות במדינה, שנפגע קשות ממשבר הנגיף. 


123rf

פחות מ -3,000 תיירים ביקרו ביפן באפריל, ירידה של 99.9%. על תיירים מבריטניה ומעוד מספר מדינות בהן מספר רב של מקרים של נגיף הקורונה נמנעת כרגע הכניסה ליפן, אולם סוכנות התיירות היפנית מתכננת להוציא 12.5 מיליארד דולר למימון עלות הנסיעות העתידיות למדינה.
ראש משרד התיירות  JTA, הירושי טבטה , אמר כי הסבסוד עשוי להיות כבר ביולי כאשר צפויים לבטל את המגבלות.
ה- JTA לא ציין כיצד התוכנית תעבוד, או מי זכאי לתשלומים או האם אלה יכסו את עלות הטיסות.
לפני פרוץ מגיפת הקורנה, יפן ציפתה לשנת מדהימה בתיירות בשנת 2020, אולם המשבר גרם ליפן לדחות את אולימפיאדת טוקיו ל 2021.

מונטנגרו פותחת שעריה לתיירים.

  צביקה דמרי     26.05.20 

מונטנגרו פותחת את גבולותיה ב -1 ביוני, למעט לכיוון סרביה, רק  למדינות העומדות בקריטריונים של המכון לבריאות הציבור . אז מה עם ישראל?


123rf

במסיבת העיתונאים בפודגוריצה, אמר ראש ממשלת מונטנגרו דוסקו מרקוביץ   'כי הקריטריון יהיה לפחות 25 חולים לכל 100,000 תושבים. מה שאומר שישראל עדיין לא נמצאת בקטגוריה של מדינה ירוקה.
מונטנגרו תפתח את גבולותיה עם קרואטיה, סלובניה, אוסטריה, גרמניה, פולין, צ'כיה, הונגריה, אלבניה ויוון ב -1 ביוני.
ראש הממשלה של מונטנגרו אמר כי "נפתח את הגבולות רק למדינות שיש להן מעמד אפידמיולוגי דומה.
לא נבקש בדיקות מיוחדות. כולם יקבלו הוראות ברורות מה מצפה להם במדינה ואיזה תקנות עליהם לכבד".
ראש הממשלה מרקוביץ,  'ציין כי מונטנגרו ניצחה בקרב את נגיף הקורונה והפכה למדינה הראשונה "חופשית מקורונה" באירופה. התוכנית היא לפתוח גני ילדים ובתי קולנוע בשבוע הבא, ולאפשר התכנסויות פומביות בתחילת יוני.


ראש ממשלת מונטנגרו מתוך הטוויטר

תאגיד התיירות  TUI  נחדש חופשות ליעדי נופש עד סוף יוני.

  צביקה דמרי     25.05.20 

קבוצת הנסיעות TUIמתכננת לחדש את הטיסות ליעדי נופש מרכזיים באירופה עד סוף יוני, כך אמר המנכ"ל שלה לעיתון גרמני.


123rf

 "אנו מתכננים להתחיל לטוס מסוף יוני,לחופשת הקיץ", כך אמר פריץ ג'וסן לעיתון הנפוץ ריינשיין פוסט.
הוא אמר שהאי הספרדי מיורקה, יעד מועדף על מטיילים גרמנים, עשוי להיות היעד הראשון.
"אנו רוצים לחדש את תנועת הטיסה למיורקה מאמצע סוף יוני. אוסטריה, יוון, קפריסין, קרואטיה, בולגריה"
כך אמר יוסן לעיתון. מוקדם יותר החודש, TUI, קבוצת התיירות הגדולה בעולם, אמרה כי היא תקצץ 8,000 מקומות. 

טיסה לשום מקום

  צביקה דמרי     24.05.20 

אתמול יצאה טיסה של חב'  Eurowings לאולביה שבסרדיניה מדיסלדורף, גרמניה.
עם התקרבות מטוס האיירבוס A320 לאי האיטלקי, לצוות המטוס התברר ששדה התעופה של אולביה עדיין סגור.מסלול הטיסה כפי שנקלט באתר FlightRadar24

המטוס שהגיע לסרדיניה. על פי הנתונים של אתר FlightRadar24.com, נשאר בגובה 1,720 מטר מעל פני הים, במהירות ממוצעת של 430 קמ"ש במשך ארבעים דקות.
לאחר שהתברר כי לא יהיה שום אישור לנחיתה, הצוות חזר לדיסלדורף קצת יותר מארבע שעות לאחר שיצא משדה התעופה הגרמני, הוא חזר בשעה 10:25.
המטוס כאמור לא קיבל אישור לנחות בשדה התעופה אולביה.
על פי נתון שפורסם באתר  נמסר כי 20- במאי הודיעו ב- NOTAM זוהי הודעה אשר מופצת לכל גורמי התעופה.  כי השדה יהיה סגור עד ה 2 ביוני. ההודעה למרבה ההפתעה לא הועברה לצוות המטוס, והוא יצא לדרך מהשדה בדיסלדורף. 

בצרפת כועסים על מתווה הבידוד של הבריטים ומאיימים

  צביקה דמרי     24.05.20 

בצרפת כועסים על מתווה הבידוד של הבריטים ומאיימים צרפת "מוכנה" להשיב מחדש את כללי הסגר על ידי אילוץ כל מבקר שיגיע מבריטניה יכנס לבידוד עצמי במשך 14 יום. 123rf

בצרפת כועסים על מתווה הבידוד של הבריטים ומאיימים צרפת "מוכנה" להשיב מחדש את כללי הסגר על ידי אילוץ כל מבקר שיגיע מבריטניה יכנס לבידוד עצמי במשך 14 יום.
ממשלת צרפת אמרה כי הם מצרים על החלטת ממשלת בריטניה להכניס לבידוד את כל המבקרים הבינלאומיים, כולל אלה שיגיעו מצרפת, החל מה 8 ביוני.
על פי הדיווחים, דובר שר הפנים של צרפת אמר כי צרפת "מוכנה לנקוט אמצעי הדדי" עבור כניסות מבריטניה החל מה 8 ביוני. תגובה דומה לכללי הסגר חדשים בספרד, כל מי שיגיע לצרפת מספרד מיום שני, יצטרך לבודד את עצמו במשך 14 יום. התגובה באה בעקבות ההודעה הבריטית ביום שישי כי כל מי שיגיע לבריטניה יצטרך לבודד את עצמו במשך 14 יום ולמלא טופס, שיודיע לממשלה היכן הוא ישהה בהסגר.
הדבר כולל כניסות מהאוויר, במעבורת או ברכבת. פטורים יהיה למי שיגיע מאירלנד, איי התעלה, עובדים רפואיים, מטענים או חקלאיים.
אי עמידה בתנאי יגרור קנס של 1,000 ליש"ט..
אונסק"ו: למעלה מ-85 אלף מוזיאונים נסגרו עקב המגיפה.
כ-13% מהם לא ייפתחו מחדש.
 
  צביקה דמרי     19.05.20 

ארגון אונסק"ו ארגון החינוך והתרבות של האו"ם מסר כי כמעט 90% מהמוזיאונים בעולם נסגרו עקב הקורונה, אלפים מהם לא ייפתחו מחדש.   גם מקצועות הקשורים למוזיאונים, עלולים להיפגע קשה.


צילום צביקה דמרי

סוכנות התרבות של האו"ם התריעה כי 13 אחוזים מהמוזיאונים ברחבי העולם לעולם לא ייפתחו מחדש, שכן כ -90 אחוז ממוזיאונים ברחבי העולם נאלצו לסגור את דלתותיהם בשל מגיפת ההקורונה.
לרגל יום המוזיאון הבינלאומי, נמסר מארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם (אונסק"ו) והמועצה הבינלאומית למוזיאונים (ICOM) כי מוזיאונים הושפעו במיוחד מהפנדמיה, עם יותר מ- 85,000 מוזיאונים שסגרו את שעריהם במשך משך זמן רב במהלך המשבר
מנכ"ל אונסק"ו, אודרי אזולאי, אמרה כי "מוזיאונים ממלאים תפקיד מהותי בחוסן של חברות".
"עלינו לעזור להם להתמודד עם המשבר הזה ולשמור עליהם על קשר עם הקהלים שלהם".
באונסקו  מדגישים את העובדה שמוזיאונים שנסגרו למבקרים יתמודדו עם ירידה גדולה בהכנסות.

      חזרה לכותרות הראשיות אנגליה בוחנת גשר אווירי עם מדינות מסויימות לקיץ הקרוב   צביקה דמרי     19.05.20 

המטרה להתחיל להניע את התיירות, בכניסת תיירים ממדינות עם שיעור הדבקה נמוך וביציאת בריטים לחופשה במדינות עם אחוז נדבקים נמוך.

 123rf

מנכ"ל סוכנות התיירות הלאומית בבריטניה דוחף להקמת גשרי אוויר עם מדינות בהן שיעורי וירוס הקורונה נמוכים.
המנכ"לית פטרישיה ייטס , אמרה לחברי פרלמנט שזה רעיון "מעניין" גשרי אוויר יאפשרו למבקרים ממדינות בסיכון נמוך להגיע לבריטניה ללא צורך בהסגר למשך 14 יום.
דובר ממשלה אמר כי גשרי האוויר אינם "מדיניות מוסכמת. אך העבודה על זה נמשכת ... בסופו של דבר אנו מודרכים על ידי המדע ובריאות הציבור חייבת לעמוד בראש"

      חזרה לכותרות הראשיות ספרד מעוניינים לפתוח את התיירות ביוני  צביקה דמרי     19.05.20 


סימנים חיוביים בירידת התחלואה והמתים בספרד הביאו את שר התחבורה הספרדי להודיע כי המגבלות והאיסורים יוסרו בצורה מבוקרת והמדינה תיפתח אט אט לתנועה חופשית לספרדים ולתיירים.


123rf

בספרד התלויה מאוד בתיירות שואפים לפתוח מחדש את הגבולות לתיירים בסוף יוני כך אמר שר התחבורה הספרדי ביום שני. תרמה לכך העובדה שמקרי המוות ירדו מתחת למאה.
בספרד הוחלט בשבוע שעבר על הטלת הסגר של שבועיים על כל המבקרים ולשמר את גבולותיה סגורים, מתוך כוונה להימנע מגל שני של נגיף הקורונה. כאמור שר התחבורה, חוסה לואיס אבאלוס , אמר "איננו יכולים לאפשר לזרים לנסוע בזמן שהאוכלוסייה הספרדית כלואה", מסוף יוני נתחיל בפעילות תיירותית, אני מקווה ... עלינו להפוך את ספרד למדינה מושכת גם מבחינה בריאותית.".
תיירות מהווה למעלה מ 12% מהתפוקה הכלכלית בספרד. הכנסות הענף יירדו ב -93 עד 124 מיליארד יורו (100 עד 134 מיליארד דולר).
במשרד הבריאות נמסר כי מניין המתים המצטבר עלה ל 27,709, בעוד מס' החולים עומד על  231,606
"הנתונים של היום הם ממש טובים בהשוואה למה שראינו עד כה", אמר נציג משרד הבריאות פרננדו סימון לכתבים.
סיימון אמר כי שיעור התמותה ירד מכ- 11% בסוף מרץ בספרד לפחות מ- 2% בקרב אלו שפיתחו תסמינים בין 27 באפריל.      חזרה לכותרות הראשיות איסלנד תפתח גבולות לתיירים ב -15 ביוני


  צביקה דמרי     17.05.20 


123rf

איסלנד תפתח את גבולותיה לכל המטיילים לא יאוחר מה- 15 ביוני.
בשדה התעופה הבינלאומי של קפלאוויק תערך לבאים בדיקת קורונה.
ראש ממשלת איסלנד קתרין יעקוברטה הודיעה על שחרור מגבלות הנסיעות למדינה וממנה במסיבת עיתונאים.
באיסלנד יש כיום רק 15 חוליים  פעילים, ולמעשה חמישה ימים לא דווח על מקרה חדש, למרות בדיקות נרחבות.
ב -20 במרץ, איסלנד סגרה את גבולותיה לתיירים ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי.
סגירה זו הייתה אמורה להסתיים ב -15 במאי, אך הוארכה כאמור לחודש נוסף. 


איטליה מבקשת להגביר את התיירות באמצעות פתיחת גבולות ב -3 ביוני

  צביקה דמרי     17.05.20 


123rf


ממשלת איטליה הודיעה אתמול (שבת) כי היא תפתח את גבולותיה בחודש הבא, ובכך למעשה תסיים את הנעילה הארוכה והחמורה ביותר באירופה, ככל שעונת התיירות בקיץ תצא לדרך.
הגבולות ייפתחו ב -3 ביוני, כאשר הממשלה תבטל את הסגר בן 14 יום לכל מי שיגיע מחו"ל. רבים מקווים שהמהלך יחיה מחדש את ענף התיירות שנאמד  13% מהתוצר באיטליה. פתיחה כזו היא בדיוק למה שחיכו אנשי התיירות באיטליה.


סלובניה המדינה האירופית הראשונה שהכריזה על סיום המגיפה 

  צביקה דמרי     16.05.20 


123rf

סלובניה, מדינה הררית המונה כשני מיליון איש, הפכה למדינה האירופית הראשונה שהכריזה על סיום מגפת נגיף הקורנה. הממשלתה דיווחה ביום שישי כי התפשטות הקורונה נמצאת בשליטה וכבר אין צורך בצעדים בריאותיים
יוצאי דופן. 
אך יחד עם זאת מומחים מזהירים כי האיום עדיין נותר.
הממשלה טוענת כי תושבי האיחוד חופשיים לעבור לסלובניה מאוסטריה, איטליה והונגריה במחסומים שהוצבו מראש, בעוד שרוב אזרחי מדינות שאינם האיחוד האירופי יצטרכו לעבור הסגר חובה של 14 יום.
מקרה הנגיף הראשון בסלובניה תועד ב -4 במרץ אצל חוזר מאיטליה השכנה. והמגיפה הוכרזה ב- 12 במרץ.
עד 13 במאי היו 1,467 מקרים מאושרים ו -103 מקרי מוות בסלובניה.
קצת רקע על מה שיש לעשות בסלובניה .


ממשלת צרפת תקצה 18 מיליארד אירו סיוע לתיירות


  צביקה דמרי     15.05.20 


123rf

ממשלת צרפת תקצה 19 מיליארד דולר למגזר התיירות המצוי במשבר.
צרפת הודיעה ביום חמישי, על צעדי הסיוע לתמיכה במגזר התיירות במדינה. ענף שנפגע בשל משבר הקורונה.
כמעט 90 מיליון תיירים ביקרו בצרפת בשנת 2019, מה שהופך אותה למדינה הכי מתויירת בעולם.
על פי נתוני הממשלה, תיירות מהווה כמעט 8% מכלכלת צרפת ומכניסה כ 2.3 טריליון אירו.
ראש הממשלה אדואר פיליפ אמר במסיבת עיתונאים כי "התיירות עומדת בפני מה שהוא ככל הנראה האתגר הגרוע ביותר בהיסטוריה המודרנית. מכיוון שזהו אחד מפניני הכתר של הכלכלה הצרפתית, הצלתו היא בעדיפות לאומית."איטליה מזהירה את מדינות האיחוד האירופי שלא לייצר הסכמי תיירות מוגבלים 


  צביקה דמרי     14.05.20 


123rf

איטליה מזהירה את מדינות האיחוד האירופי שלא לייצר הסכמי תיירות מוגבלים.

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה אמר ביום רביעי' כי הניסיון של מדינות באיחוד לכרות הסכמים שיאפשרו מעבר תיירים ביניהן, וישאירו אותן סגורות לתיירים ממדינות אירופיות אחרות.מהלך כזה עלול להרוס את השוק האירופי.
ממשלות אירופה עובדות על תכניות לפתיחת גבולותיהן במהירות, בהתאם לנסיבות כאשר מדינות מסוימות מבקשות בתחילה להחזיר את הנסיעות עם מספר מצומצם של מדינות שכנות.
"לא נקבל הסכמים דו צדדיים באיחוד האירופי העלולים ליצור ערוצי תיירות מיוחסים", אמר קונטה לעיתונאים.
"זה ישאיר אותנו מחוץ לאיחוד האירופי ולעולם לא נאפשר זאת.".
מגפת הקורונה הרגה עד כה 31,106 בני אדם באיטליה, מניין ההרוגים הגבוה ביותר באיחוד האירופי.
קונטה אמר שהוא עדיין לא יודע מתי תותר לנסוע בין האזורים השונים באיטליה.
.


מסר מעודד- האיחוד האירופי הקיץ תהיה תיירות באירופה


 צביקה דמרי  13.05.20

בנציבות האיחוד האירופי הציעו פתיחה הדרגתית של הגבולות, בניסיון להתחיל להתניע את תעשיית התיירות.
תעשייה שנפגעה קשה בשל מגיפת הנגיף הקורנה. 
הנציב לענייני הכלכלה, פאולו ג'נטילוני , אמר "המסר שלנו הוא שתהיה לנו עונת תיירות בקיץ הקרוב, גם אם מדובר בצורך באמצעי ביטחון ומגבלות".
הגבולות נסגרו ברחבי האיחוד האירופי, כולל מדינות שנגן ללא גבולות. אך כיום מדינות מתחילות לפתוח אותן מחדש. אוסטריה וגרמניה הפכו למדינות האיחוד האחרונות שהסכימו להסיר מגבלות על הנסיעות.
מיום שישי יתקיימו בדיקות אקראיות במעברי הגבול ואז ב- 15 ביוני צריכה להתחדש תנועה חופשית.
"אנחנו רוצים להקל על חיי היומיום של האנשים ולעשות צעד נוסף לעבר נורמליות יותר" כך אמר הקנצלר האוסטרי סבסטיאן קורץ .
מטיילים בבריטניה כבר הוזהרו לצפות
 לבידוד בן 14 יום על כניסות אוויריות,אך נסיעה ללא בידוד תתאפשר לצרפת. 


ממשלת בריטניה מחייבת בידוד לנוסעים המגיעים באוויר צביקה דמרי  11.05.20


123rf

כצפוי, ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון , אישר כי נוסעי חברות התעופה שיגיעו למדינה יכנסו לבידוד.
עם זאת, לא נמסרו פרטים מדוייקים. בנאום לאומה אמר ג'ונסון:
"כדי למנוע הדבקה מחו"ל, אני מנחה כי כל המגיעים למדינה באוויר יכנסו לבידוד, וזה בשל המאמצים להוריד את
שיעור ההדבקה". 
הסגר של 14 יום למטיילים שנכנסים לבריטניה לא יכלול את אירלנד.
כדי להרתיע יוטלו קנסות בסכום של עד 1,000 ליש"ט (1,240 דולר) ולגירוש.


שת"פ בין ישראל יוון וקפריסין לפתיחת גבולות לתיירים   צביקה דמרי  08.05.20

כמו בישראל גם ביוון וקפריסין ישנה ירידה בכמות הנדבקים בקורונה בעקבות הסגר שבוצע במדינות.
בעקבות ההנחיות החדשות, השמירה על המרחק, המסכות והשימוש באלכוג'ל בקפריסין ויוון אומרים כי גם לתייר הישראלי שהגיע כמה וכמה פעמים לבקר הפעם הביקור יהיה שונה.
נושא מרכזי שנמצא במרכז המגעים נושא הבדיקות, שכן ירצו לדעת בקשר שבין שלוש המדינות איך ידעו מי מהנוסעים הוא נושא קורונה.
המגעים בין שלוש מדינות החלו לפני כחודש ושרי התיירות משוחחים  ביניהם בתדירות גבוהה.
הכל מנסים להגיע למצב של חופשה בחול בקיץ הקרוב אך גם טורחים להזכיר כל הזמן שהכל תלוי בנושא אחד 
מניעת הדבקה וגל נוסף של הדבקה.
שר התיירות יריב לוין אמר 
אנחנו מתאמים בינינו שורה של פעולות שיווק במטרה לפעול יחד מול עוד שווקים אחרים. תהליך שיקח עוד זמן עד אשר יהיו יהיו סידורים שיאפשרו את תנועתם של זרים גם ביוון קפריסין ובישראל.


123rf

סאבאס פרגיוס שר התיירות של קפריסין אני בהחלט חושב שהישראלים יכולים להתחיל לחשוב ולתכנן חופשה בקפריסין כבר מיולי כי היעד עומד להיות מוכן.
בקפריסין עובדים מאוד קשה מאוד לפתוח את היעד לפי הצורך בחודש יוני. ולא רק לפתוח את היעד אלא לפתוח את היעד בצורה מאוד מאוד בטוחה עם תקני היגיינה מחמירים ונהלים חשובים. זה יהיה גם קיץ מסוג אחר בהשוואה לקודמים, בעיקר לקוחות מישראל.  יהיה להם עוד יותר מרחב לעצמם. פחות אנשים יהיו על החוף. פסיכולוגית, אתה יודע שאתה מגיע למדינה בה כל הנוסעים האחרים וכל המטיילים האחרים עושים את אותו הדבר. אז זה בהחלט יוצר תחושה טובה של בטיחות וביטחון.

הארי תיאוהאריס שר התיירות של יוון 
כל המדינות נמצאות בשלבים האחרונים של סיום כתיבת נהלי הבריאות על מנת להבטיח חופשה בטוחה במדינותיהם.  אני תמיד אומר שאנחנו משתמשים באותן מילים למילה מהנה.המילה כיף. אחד הדברים שעלינו לעשות כדי לפתוח בפועל את הגבולות בינינו, צריכים לדון בין הממשלות, שדות התעופה, חברת התעופה על קביעת הנהלים הנדרשים לפני הטיסה במהלך הטיסה במהלך הטיסה ובמהלך החופשה.
וכמובן בחזרה. הישראלים יכולים להמשיך ולצפות מיוון לאותה קבלת פנים חמה.
דברים רבים עשויים להשתנות אבל הישראלים יתקבלו באותו חיוך ובאותה קבלת פנים חמה.  לא נהיה שם שום הצהרה.אירופה משחררת את ההגבלות, אבל אל תצפו לטייל  שם בקרוב. צביקה דמרי  10.05.20

הנציבות האירופית הציעה ביום שישי למדינות להאריך את ההגבלה על נסיעות לא חיוניות, כלומר איסור נסיעות על אזרחים שאינם מהאיחוד האירופי למשך 30 יום נוספים, עד 15 ביוני 2020.
בהודעה נאמר כי למרות שכמה מדינות מתחילות אט אט להקל על ההגבלות, המצב נותר "שביר" ברחבי העולם ועל מדינות האיחוד לדאוג למנוע את התפשטות נגיף הקורונה דרך נסיעות לאיחוד האירופי.
העדיפות של האיחוד לפתוח גבולות בין מדינות האיחוד לפני פתיחת אזור הגוש לשאר העולם. 
נסיעות הוגבלו בצורה חריפה באירופה מאז חודש מרץ, אז נסגרו גבולותיה הפתוחים של היבשת בקצב מהיר, והאיחוד האירופי סגר את הגבולות לנסיעות לא חיוניות.
מנהיגי אירופה את הוראתם לסגירה  ובין אלה התרחקות חברתית קפדנית דבר שסייע  להאט את התפשטות נגיף הקורונה. למרות שבמדינות לא מעטות באירופה מתחילות להקל על המגבלות של השהייה בבית, הן אינן קרובות לפתיחה מחדש כיעדי חופשה וטיולים. 123rf
איסור האיחוד האירופי על נסיעות לא חיוניות ממדינות מחוץ לגוש אמור להסתיים ב15- במאי. גורם רשמי, אמר כי האיסור עשוי להתארך לפחות בעוד חודש נוסף לפחות.

בין המדינות האופטימיות ביותר - יוון ופורטוגל אשר בהן מקווים כי יש סיכוי שיוכלו לשמש כאופציות בטוחות במחצית השנייה של הקיץ. במדינות אחרות, כולל איטליה, מחפשים לפתוח אזורים מסויימים כדי להציל חלקית את תעשיות התיירות והכלכלות.
כך לדוגמא בסיציליה, אף שהוקצו כסף להפעלת התיירות מחדש, עדיין לא ברור מתי הפתיחה תתאפשר.
בצרפת "מוקדם לומר אם נוכל לצאת לחופשות", אמר הנשיא עמנואל מקרון לאזרחי צרפת. "מה שאני יכול לומר זה שאנחנו נגביל נסיעות בינלאומיות, אפילו במהלך הקיץ. נישאר באירופה ובהתאם לאופן ההתפתחות של המגיפה."
הפרלמנט הצרפתי בוחן כי ידרשו 14 ימי בידוד לבאים חדשים ועד 30 יום לאנשים עם תסמינים.     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031טואול - בניית אתרים