טיולי פארקים בפריז

טיולי פארקים בפריז נדמה שהקורונה עוד מעט הופכת לזיכרון עגום, אך גם עם כל הכבוד והתקווה שהחיסונים מביאים עמם, נדמה שעוד צפויה לנו דרך ארוכה והדרגתית של חזרה לשגרה


קרדיט צביקה דמרי 

במדינות אירופאיות דוגמת צרפת, בהן נהלים הם לא רק בגדר המלצה, הרי שההקפדה היתרה על חזרה נכונה לשגרה תבוא לידי ביטוי בתורים ארוכים, זמני המתנה ממושכים והזמנת כרטיסים מראש לכל האטרקציות שבין כה וכה זוכות לתשומת לב לא מועטה כלל.

אז האם אפשר לטייל בפריז בתקופת הפוסט-קורונה (שעוד תבוא עלינו לטובה בהמשך הדרך)? וודאי שכן. ההמלצה היא בגדול ליהנות מן האטרקציות המרכזיות, אך לא להמתין בתורים הארוכים ולהגיע לתצפיות. זה פשוט משאב זמן שחבל לכם לבזבז.

פארקים – אטרקציות בפריז באוויר הפתוח

היכן כן ניתן להסתובב באופן חופשי יותר, וליהנות מאטרקציות שלעתים אף אינן מוכרות לתייר המזדמן? לצד היותה עיר גדולה מאוד, פריז גם מתהדרת בלא מעט ריאות ירוקות שיכולות לתעתע בנו ולהשלות כאילו ויצאנו מתוך הכרך. כאן ריכזתי עבורכם מספר אטרקציות מובילות.

יער ונסן

יער ונסן ממוקם במזרח פריז, ושמו הוענק לו על שמה של העיר ונסן הסמוכה אליו. היער עצמו ממוקם ברובע השניים-עשר של העיר, והוא בהחלט יעניק להם המון שלווה ונחת. בעוד שבארץ מדובר יהיה בנסיעה ארוכה מחוץ לעיר, כאן מדובר לא אחרת בפארק הכולל בתוכו שפע של אגמים כשהמוכר שביניהם הוא דומנסי.

יער בולון

מדובר בפארק נפלא שממוקם ברובע השש-עשרה של פריז. שמו ניתן לו על שם הפרוור בולון הסמוך אליו. זוהי ריאה ירוקה נהדרת שבעברה שימשה בתור שמורת ציד עבור מלכי צרפת. היוקרה והשלווה של המקום, ניכרים בכל פינה, וניתן להעביר שם לא מעט שעות יחד עם כל המשפחה. בתוך היער תוכלו למצוא עוד מגוון פארקים שונים ואף טירה, כיאה לצרפת המתהדרת באינספור מבנים אדריכליים היסטוריים ומרשימים.

פארק בוט שומון

הפארק ממוקם ברובע התשע-עשרה של פריז. כפי שניתן לראות, אפשר לתור את כל העיר ולו רק בשביל להיווכח בפארקים הנפלאים שלה. מדובר בפארק ענק ויפהפה במיוחד. מסיבוב בו ובאגם שלו, מהר מאוד תופתעו לגלות ששכחתם שאתם לא אחרת מאשר בתוך העיר הבירה של צרפת, ואחת מן הערים הגדולות בעולם.

וכמובן פארקי שעשועים

בל נשכח את העובדה שפריז גם מתהדרת בכמה פארקים נהדרים ופופולריים לרבות דיסנילנד פריז ופארק אסטריקס. מצד אחד אלו מקומות שמאפשרים לנו ליהנות ממרחבים פתוחים, אך מן הצד השני הם גם מצריכים בקרה מתמדת לאור מספר המבקרים הרב.

ההמלצה בנוגע לפארקי השעשועים היא לכוון את הטיול בכללותו בפריז, אל טווחי תאריכים שאינם נופלים על חגיה של אף דת. זהו אמנם אתגר, וזה יצריך יותר ימי חופש, אך התורים יהיו קצרים יותר, והאפשרות ליהנות מכל העולמות, בין שפארקים נפלאים ובין שאטרקציות פופולריות, תהיה גבוהה יותר.   


logo בניית אתרים