בוסטון מסלול טיול הפרידום טרייל


הפרידום טרייל מסלול ההליכה האולטימטיבי בדרך ההיסטוריה, רצועה באורך של כ 4 קילומטר ולאורכה תוכלו לראות 16 אתרים חשובים שביל החירות עובר כאמור בין המונומנטים ההיסטוריים העיקריים של בוסטון. תוכלו לעקוב אחרשורת הלבנים האדומות שעל המדרכה. קודם שתתחילו את המסלול עברו בבמרכז המבקרים שנמצא ממש בתוך הגן בבוסטון קומון שם תוכלו לקבל מידע וברושורים על הדרך. ממרכז המבקרים יוצאים סיורים מודרכים חינם ( מומלץ להצטרף לסיור שכזה ). לאורך הדרך, תוכלו לעבור דרך כמה שכונות היסטוריות מפורסמות בבוסטון - ביקון היל, נורת 'אנד, צ'רלסטאון. 
אם אתם חובבי קניות, אל תחמיצו את Faneuil Marketplace בסטון אטרקציות תיירותיות

גן הבוסטון קומון Boston Common  שטח ירוק ריאה ירוקה ונקודת המוצא לשביל החירות. בוסטון קומון הוא הפארק העתיק ביותר בבוסטון שהוקם בשנת 1634. המתיישבים הפוריטנים רוכשים את השטח מהמתנחל הראשון ויליאם בלקסטון כדי לשמש אותם לרעיית מרעה עד שנת 1830. בהמשך בוצעו כאן תלייתם של פושעים שנגזר דינם עד שנת 1817. לפארק חלק חשוב בכמה אירועים ופעילויות לאורך השנים. 
בשלב מסויים היה כאן מחנה של הכוחות הבריטים במהלך המהפכה, ובהמשך מאוחר יותר אירח ה"בוסטון קומון "אנשים כמו מרטין לותר קינג, גלוריה סטיינם והאפיפיור יוחנן פאולוס השני, שכולם נאמו בפארק. כיום הפארק משמש לנופש והנאה. ישנם מדשאות רחבי ידיים, ,כאמור כאן ביקר האפיפיור ותוכלו לראות לוח הנצחה לביקורו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני ב -1979, אנדרטה לחיילים ולמלחים. בקרבת בריכת הצפרדע בחורף ניתן להינות מהחלקה על הקרח. 
הפארק נמצא מעל תחנת הרכבת התחתית הראשונה באמריקה. בחג המולד זהו האתר של עץ חג המולד של העיר. 
בצמוד לפארק מהצד של רחוב צ'ארלס, נמצא הגן הבוטני העתיק ביותר באמריקה, כמו גם מונומנטים בסגנון ויקטוריאני ופסלים, בהם פסל של ג 'ורג' וושינגטון.

אחת החוויות האיקוניות ביותר של בוסטון לכל הגילאים היא שייט על סירת הברבור המפורסמות, שהושקה לראשונה בשנות ה -70 של המאה ה -19. 
לאחר שתצאו מהגן הבוסטו קומון נמצא מולכם בית הקברות העתיק Granary Burial Ground בית קברות למעשה אחד מאתרי שביל החירות הקשורים בהיסטוריה של ארה"ב בית הקברות הוקם בשנת 1660 וכאן קבורים חלק מהדמויות ההיסטוריות המפורסמות של בוסטון. 

בית הקברות קיבל את שמו מהבניין לאחסון תבואה העומד בסמוך. בשטח הקבורה יש כ 300 קברים מסומנים, אך מספר הקבורים גבוה בהרבה. מעריכים כי מעל -5,000 איש נקברו מתחת ל -2,300 האבנים.
בין הדמויות ההיסטוריות הגדולות שקבורות כאן נמצאים הוריו של בנג'מין פרנקלין ( תוכלו לזהות לפי האובליסק).

עוד אובליסק מסמל את קברו של ג'ון הנקוק מאבותיה המייסדים של ארה"ב והנשיא הראשון של מסצ'וסטס וסמואל אדמס שהיה ממנהיגי המהפיכה האמריקאית ומחותמי מגילת העצמאות.
כמו גם של רוברט טריט פיין.שחתם על מגילת העצמאות


בנימין פרנקלין
צאו כעת מבית הקברות לרחוב סקול הסמוך לאורך שביל החירות בין האתרים הקשורים בהיסטוריה של המדינה נמצא פסלו של בנימין פרנקלין (1706-1790). הסופר שהיה למדינאי, היה גם ממציא, האיש נולד בבוסטון.  

בין הישגיו הרבים של פרנקלין, המצאת כולא הברקים המוכר כהארקה והקמת אגודת הפילוסופיה האמריקנית. כאן תוכלו לראות פסלו של פרנקלין שהוקם בשנת 1856. מסביב לפסל ארבעה לוחות ברונזה אשר מדגישים את ההישגים של פרנקלין. 
הפסל ועמדת הפסיפס עומדים באתר בית הספר הציבורי הראשון באמריקה. בית הספר נוסד ב -1635 על ידי מתיישבים. 
בית הספר היה פתוח לבנים מכל שכבות האוכלוסייה ובשנת 1972 החלו ללמוד גם בנות. 
פרנקלין (יצא מבית הספר ולא השלים את לימודיו), סמואל אדמס, רוברט טריט פיין, וויליאם הופר וג'ון הנקוק כולם למדו בבית הספר הזה וחתמו על מגילת העצמאות בשנת 1776. 
בנימין פרנקלין נולד לא הרחק מכאן ברחוב מילק 17. 
בניין בית הספר המקורי נשרף בשנת 1745.
בכתובת: 45 School Street, Boston 
טל: 617 635 4505 Old South Meeting House  


בית התה
יעדנו הבא הוא רחוב הסמוך רחוב מילק בדרכנו נעבור ליד רחוב וושינגטון זהו זה בית המגש המוכר כמקום שבו נערכו מסיבות התה בבוסטון. אתר המהווה ציון דרך קולוניאלי חשוב לאורך שביל החירות. 

בית האסיפה הוקם בשנת 1729 ובזמנו היה הבניין הגדול ביותר בבוסטון. 
בדצמבר 1773 השתמשו הקולוניאליסטים בבית האסיפה כדי לדון מה לעשות על 30 טון תה על שלוש ספינות הממתינות לפריקה בבוסטון. התה היה חייב במס על ידי הבריטים והקולוניאליסטים מחו על הצורך לשלם מס על התה, מאחר והמושבה שלהם לא היתה שייכת לממשלת בריטניה. 
בית האסיפה התמלא ב -5,000 איש שדיברו על הנושא של התה החייב במס. כאשר הם לא יכולים להחזיר את התה לאנגליה סמואל אדאמס דיבר אל הקהל. בנאומו היה אות סודי לרדת אל הרציפים ולזרוק את התה לים. 
האירוע הזה הוא מה שמכונה "מסיבת התה של בוסטון". 
ב- 1775 החרימו הבריטים את בית-האסיפה. הבריטים הרסו את פנים המבנה והניחו לכלוך על הרצפה כדי שיוכלו להשתמש בו לתרגול רכיבה על סוסים. 
לאחר השריפה הגדולה של בוסטון עברה הקהילה ל"כנסייה החדשה " שנקראת גם הכנסייה השלישית ברחוב בוילסטון. 
בכתובת : 310 Washington Street, Boston, MA 
טל : 617 482 6439 הכניסה בתשלום.


עוד אטרקציות בבוסטון 


Old State House  
בניין זה הוא אחד מנקודות החשובות במסלול הביקור של שביל החירות. לאחר הקמתו בשנת 1713 שימש כבית המשפט הכללי של מסצ 'וסטס עד 1798. במהלך תקופה זו הקומה הראשונה שימשה בורסת הסוחרים והמרתף שימש כמחסן. 
בקומה השנייה חדרי התכנסות. בשנת 1761 בעקבות טבח בוסטון סגן המושל תומאס הצ'ינסון עמד על המרפסת וקרא לאנשים לחזור לבתיהם. העצמאות האמריקנית הוכרזה כאן בשנת 1776 ובהמשך ממשלת מסצ'וסטס נפגשה כאן עד 1798. בין 1830 ל -1841 שימש הבית כבית העירייה. 
הבניין שוחזר ב 1880 והיום הוא בניין מוזיאון שנמצא מעל תחנת הרכבת. בין יתר המוצגים במוזיאון תוכלו לראות מעילו של ג'ון הנקוק. 
אם אתם עם ילדים אל תחמיצו את התערוכה הרב חושית בה יוכלו ללמוד על המהפכה. תוכלו לקחת חלק בסיורים אינטראקטיביים עם מדריכים במוזיאון אפשר גם לקחת סיור מודרך עצמית
בכתובת: 206 Washington Street, Boston


אולם Faneuil Hall  
ההיסטורי נבנה בשנת 1742) ממוקם בקרבת הטיילת. כאן תוכלו ליהנות ממופעי רחוב, חנויות, מסעדות ובתי קפה. ההיסטוריה של המקום הולכת לאחור ל 1742 כאשר סוחר מקומי עשיר, פיטר פנהיל בנה את האולם כמתנה לעיר. 
סוחרים ודייגים השתמשו במקום. המקום היה פופולרי עבור הדמויות הפוליטיות המהפכניות בתקופה. ובהם סמואל אדמס שדרבן את האנשים להילחם על העצמאות מבריטניה. 
באולם הזה ג 'ורג' וושינגטון חגג את יום ההולדת הראשון של ארצות הברית החדשה. מאז ידועים אחרים כמו ביל קלינטון, טד קנדי ואחרים נשאו כאן דברים. האולם הוליד את הכינויים "בית הדיבור החופשי" ו"ערש החירות ". 
אולם פאנואיל הוא אחד הנקודות לאורך שביל החירות, שמילאו תפקיד בהקמתהשל ארה"ב. בפנים ניתן לראות דמויות מטרום מלחמת האזרחים ויצירות אמנות מאוד יפות. ליד האולם נמצאים בנייני השוק ובהם מעל 100 חנויות ודוכני שוק המוכרים מגוון רחב של מוצרי מזון ומוצרים אחרים. שוק קווינסי הוקם בשנת 1824, כמבנה מקורה, הוא נקרא על שמו של ראש העיר יאשיהו קווינסי. השוק הוא ציון דרך היסטורי לאומי. בשנת 1976 עבר שיפוצים והרחבה לשוק שאנו מכירים היום. 
לאורך הטיילת המרוצפת יש נגני רחוב. 
בכתובת: Faneuil Hall Marketplace, 4 South Market Street, Boston 
אתר 

המשיכו כעת אל עבר הרציפים שם נמצא האקווריום 

 האקווריום 
החלק המרכזי של האקווריום הזה הוא מבנה גדול ועגול בגובה של 4 קומות, העתק של שונית אלמוגים ובו תוכלו לקבל תצוגה של 360 מעלות מחיי הים בהם. צבי הים, כרישים, דגים טרופיים צלופחים ושאר יצורים החחים בשוניות. 
תצוגה מעניינת הם הפינגווינים מרחבי העולם. 
באקווריום ניו אינגלנד תוכנית שלמה בשיתוף הקהל להצלת צב בסכנת הכחדה, ומבקרים יכולים להשתתף בתהליך ההצלה, הטיפול והשיקום של הצבים. בנוסף לאקווריום תמצאו כאן קולנוע IMAX ( הכניסה בתשלום נפרד). 
בכתובת : 1 Central Wharf, Boston, MA 02110 
טל: 617 973 5200
אתר

המשיכו לאורך הפארק שנמצא בסמוך לרציפים, פארק כריסטופר קולומבוס. מהפארק צאו על רחוב ריצ'מונד עד שתגיעו לפנייה עם רחוב נורת' פנו שם ימינה עד שתגיעו לבית ראוור.


בית ראוור
בית היסטורי זה ידוע בעיקר כביתו לשעבר של גיבור המהפכה האמריקנית הצורף פול רווור. שהיה אחת הדמויות הפעילות במהפכה,המבנה הינו הישן ביותר ששרד מתקופת המהפכה במרכזה של בוסטון. הבית נבנה בשנת 1680 והיה במקור ביתו של סוחר עד שנרכש על ידי הצורף פול רוויר בשנת 1770. 
משפחת רוויר שכללה את אמו של פול רוויר ותשעה מילדיו התגוררו בבית. בין השנים 1770 ל- 1800. 
לאחר מכירת הבית בשנת 1800 בשנת 1902 נינו של רוויר רכשה את הנכס כדי לשמרו ובשנת 1908 הוא הפך למוזיאון. 
הבית בן שתי קומות וחצי והוא מרוהט ומעוצב כמו בית מן המאה ה -17 עד ה -18. 
בחצר תוכלו לראות את הפעמון, ומרגמה. 
בכתובת: 19 N Square, Boston, MA
אתר


בית אוטיס  
בית הריסון גרייס אוטיס לראשונה על רחוב קיימברידג בשנת 1796, בית אוטיס השני נבנה על רחוב הר וורנון 1802 ואילו הבית השלישי נבנה על רחוב ביקון בשנת 1806.
וזהו אחד מהבתים אשר מוכר כאתר היסטורי לאומי ומוזיאון. זו האחוזה האחרונה ששרדה על כיכר באודווין בווסט אנד. 
הבית תוכנן על ידי צ 'ארלס בולפינך שעיצב את כל שלושת הבתים עבור הריסון גריי סאלי פוסטר אוטיס. שהיה עורך דין בולט ושירת בקונגרס והיה ראש עיריית בוסטון. 
בבית תוכלו לראות בית אופייני לתקופה עם רהיטים וקישוט. וניתן ללמוד על החיים באותה תקופה. הבית עצמו שוחזר עם טפטים, השטיחים והריהוט העתיק. בכתובת: 141 Cambridge St, Boston 
אתרהמוזיאון להיסטוריה אפריקאית אמריקאית  
המוזיאון מוקדש לתרומתם של התושבים שבאו מאפריקה לאמריקה. 
ארבעה ציוני דרך היסטוריים ומורשת מתייחסים להיסטוריה של התושבים האפריקאים מהתקופה הקולוניאלית עד למאה ה -19. 
במוזיאון סיפורים של משפחות שחורות שביקשו לקדם את החירות והשוויון. 
בכתובת: 46 Joy St, Boston 
אתר


בוסטון אירועים קרובים בוסטון קניות, בוסטון בחורף, בוסטון עם ילדים , 

כל מה שתרצו לדעת על בוסטון לחצו על הקישורים המצורפים.
מסלול טיול 
ב וסטון מידע לתייר הדתי  אתרים וארקציות  חינם בבוסטון טיול ב בוסטון אטרקציות  ואתרים 


  יעדים נוספים שאולי יעניינו אתכם


מסלול טיול בבוסטון הפרידום טרייל 


טיול בבוסטון אטרקציות ואתרים


בוסטון מידע לתייר הדתי


אתרים וארקציות חינם בבוסטון 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים