טיול לטנזניה - כל מה שרציתם לדעת על טנזניה וזנזיבר

טנזניה וזנזיבר טנזניה היא מדינה ענקית, יותר נכון רפובליקה, השוכנת במזרחה של יבשת אפריקה ושטחה הכולל הוא בערך פי 50 מישראל. זנזיבר לעומת זאת, הוא אי השוכן לא רחוק מחופי טנזניה, והוא אי שהיה בעל שלטון עצמאי עד לשנות ה-60 של המאה הקודמת.
 


קרדיט rf123

טנזניה , כיאה לשטחה העצום , איננה רפובליקה אחידה , לא מבחינה גיאוגרפית ולא מבחינה אנושית : בטנזניה חיים מעל 150 שבטים עם תרבות שונה זה מזה , 13 שמורות ו - 12 פארקים מוכרים . בפרט , טנזניה מוכרת ואהובה מאוד בקרב חובבי הטבע הפראי : ברפובליקה הריכוז הגבוה ביותר בעולם של בעלי חיים לקילומטר רבוע , ובין המפורסמים שבהם ניתן למצוא אריות , קרנפים , תאו ועוד . כמו כן , טנזניה כוללת גם את הקלמנג’רו – ההר הגבוה ביותר באפריקה , עם יער גשם מפורסם למרגלותיו וקרח בפסגתו .

 

זנזיבר הוא אחד האזורים המוכרים ביותר בטנזניה , פחות בגלל שמורות הטבע ויותר בשל השווקים הצבעוניים , החופים התכולים ורחבי הידיים , ריחות התבלינים וההיסטוריה העשירה של האי הכוללת מסחר עשיר , בין היתר בעבדים . אולם , בזנזיבר ניתן בהחלט למצוא גם פנינות טבע , כמו שמורת ג’וזני ואוכלוסיית קופי הקולובוס האדום החיה בה , אוכלוסייה בסכנת הכחדה , או שמורת הדולפינים . כמו כן, לאורך החוף ניתן למצוא אטרקציות ימיות בשפע , כמו צלילה , דיג ושיט פסטורלי במי הים הצלולים המזוהים כ ל כך עם האי .מתי מטיילים ?

טנזניה באופן כללי שוכנת על קו המשווה ( או נכון יותר , חלקים בה ) ולכן , האקלים ברפובליקה מוגדר כטרופי . עם זאת , מדובר בשטח עצום בו מזג האוויר עשוי להשתנות בהתאם לכל אזור ספציפי בו תרצו לבקר . חודשי האביב והקיץ למשל , הם המומלצים ביותר לטיולי ספארי בשמורות המוכרות ( בערך ממרץ עד אוגוסט ). לעומת זאת , אם חשקה נפשכם בטיפוס על הקלמנג’רו , מומלץ להגיע דווקא בתחילת החורף או הסתיו ( ספטמבר עד דצמבר לכל היותר , שימו לב לשינויי אקלים החלים מפעם לפעם ). באשר לרמת התיירות , אם אתם מחפשים תקופה שקטה יחסית ופחות עמוסה בתיירות , כדאי לבחור בחודשי החופש הגדול אצלנו , או דצמבר עד פברואר – תקופות אלה נחשבות ל " יבשות " במדינה ופחות מתוירות , בפרט בחודשים יוני עד ספטמבר , בהם התיירות בד רך כלל הכי מועטה .

 

לינה : חשוב לדעת 

במידה שהגעתם לשמורות הטבע או הפארקים הלאומיים בטנזניה עצמה , קשה יהיה למצוא פתרונות לינה שאינם מבוססים על קמפינג , אוהלים וכד’ . מה שכן , מדי פעם תוכלו למצוא מלונות יקרים יותר ומפוארים , שעולים בהתאם , אך יחסכו לכם את מחיר השינה על הקרקע . באשר לזנזיבר ספציפית , תוכלו למצוא באי פתרונות לינה רבים יותר ומגוונים יחסית , לרבות בקתות נופש פסטורליות או מלונות הנמצאים יחסית קרוב לחופים המרהיבים .

 

המידע באדיבות אקו טיולי שטח המפעילה טיול לטנזניה בקבוצות קטנות

   

logo בניית אתרים