יער צרעהיער צרעה הנמצא בשפלת יהודה, הוקדש לזכרו של נשיא המדינה הראשון, חיים וייצמן. היער משופע בפינות מרגוע ופיקניק ומשלב בתוכו אפשרות טיול ברגל, באופניים וברכב. אין ספק כי הפסלים הסביבתיים שביער מוסיפים תבלין מיוחד לבילוי כאשר מאחורי עצי האורן מסתתרים עוד ועוד פסלים. היער מוזכר בספר שופטים כמחוז ילדותו של שמשון הגיבור וביער שלטי הסבר ודרכים המספרים את סיפורו. 
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

"דרך הפסלים" מסומנת ירוק והיא עבירה לכל סוגי הרכב. בדרך פסלים רבים פרי עמלם של אומנים ששמם ושם היצירה מסומנים. לאורך המסלול שולחנות פיקניק וחניונים בהם ניתן לעצור לנוח, לשחק ולאכול.

נמשיך במסלול עד מצפה צרעה. מכאן נשקפים נופי עמק נחל שורק והרי יהודה. המצ  פה נמצא על מבנה אבן שהיה ביתו של מוכתר הכפר הערבי סרעה ששכן כאן. שרידיהם של גת עתיקה ובור מים בתחתית המבנה.  

נחזור לרכב נפנה שמאלה ובצומת השבילים הבאה נעלה על השביל האדום עד חניון פיקניק. משם נצא למסלול מעגלי רגלי בתל צרעה. שילוט לאורך הדרך מספר את סיפור שמשון הגיבור.

חוזרים לרכב וממשיכים במסלול המסומן שחור עד שילוט המכוון לצרעה. כאן ניתן להמשיך ולטייל ביער וליהנות מהתצפיות המדהימות שהוא מציע. נמשיך בפיקניק ככל שנרצה.
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


איך מגיעים 

הכניסה ליער מכביש 44 בין צומת נחשון לצומת שמשון. מצומת נחשון פונים צפונה ולאחר 200 מטרים יש דרך עפר הפונה שמאלה ומסומנת שחור. השילוט המורה על דרך הפסלים ויער צרעה מודיע כי הגענו. 

  • אורך המסלול : 8 ק"מ .
  • נק' מוצא וסיום:   יער צרעה.
  • ציוד:    מים, כובע, נעלים נוחות.
  • כדאי לדעת-  בקרבת מקום נמצאים   מנזר בית ג'מאל .


   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים