יער קדושיםבסמוך לנחל כסלון שבהרי ירושלים נצא למסלול ביער קדושים יער זה ניטע לזכר קורבנות השואה. נגיע אל נחל כסלון נרד ונעלה בדרך של מיטיבי לכת ונגיע אף למערת בני ברית. המסלול מעגלי אך ניתן לעשות רק חלק ממנו. 
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

מתחילים משמורת המסרק. עולים אל ראש ההר המיוער ומגיעים לקבר שייח אל עג'מי. לאחר שסיימנו את הסיור בהר נצא מהחניה אל שביל כחול ימינה. עם סיום השביל הכחול בצומת נמשיך עם סימון שחור. לאחר הליכה של 2 ק"מ נפנה עם השביל הכחול אל אפיקו של נחל כסלון. הירידה מעט קשה אך נשמור על מגמת הירידה למטה. נמשיך בירידה עד שנגיע אל פתחה של מערת בני ברית.

מערת בני ברית הינה מערה טבעית שעברה הרחבה על מנת לשמש מקום התייחדות עם קורבנות השואה. בפתח המערה ישנם תיאורים על הטרגדיות בשואה. במקום גם אפשרות לחניית פיקניק. כאן מסתיים המסלול הקצר. הרכב ממתין ליד.

לממשיכים במסלול המעגלי יש להתקדם במורד הנחל על השביל האדום. לאחר ק"מ וחצי להתחבר למסלול הירוק אל נחל כרמילה ימינה. הדרך היא בעליה בשביל מוצל. ממשיכים על הירוק גם כשנגיע לשביל שחור חוצה. נגיע לבתי מושב בית מאיר. מכאן נפנה על הרחוב הראשי ימינה עד לחניון המסרק.Save on your hotel - hotelscombined.co.ilאיך מגיעים

מכביש מספר 1 לירושלים פונים בצומת שורש לכוון בית מאיר (כביש 38). ממשיכים ישר על כביש משובש עד שמגיעים לשילוט המפנה צפונה למגרש החניה שלרגלי המסרק. אלו שרוצים לעשות חלק מהמסלול ישאירו רכב אחד במערת בני ברית. למערה מגיעים על כביש 38 לכוון בית שמש. בק"מ ה-24 פונים אל דרך משולטת עד מערת בני ברית. 


תיאור המסלול   • אורך המסלול : 8 ק"מ .
  • נק' מוצא וסיום:   חניון המסרק.
  • ציוד:    מים, כובע, פנס, נעלים נוחות.
  • כדאי לדעת-  בקרבת מקום נמצאים   יער צרעה .

   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים